Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zodiac

Citat: kepo poslato 12 Novembar, 2010, 15:49
izvolite,
i mogu vam reci da je sramota kako uopste hocete da poredite ova dva motora.
KTM poslednja rec tehnologije, i AT tehnologija od pre 20 god., al i dalje zivi

Ma niko bre ne poredi nista, Kepo, zezanje. Ja samo polazim od pretpostavke da ima mnogo, mnogo motora kojima je ovakve stvari neuporedivo lakse raditi nego sa Africom. Zato kazem da nije za off, a ni za mnogo toga drugog. Suvise klasa se pomirilo u jednom motoru, a to ne ide. Bar ne meni.
Prijatelj je zao drug

Vlajko

Meni je bas zato do OO..
i koji konjic vise od chamugana..taman da im dupe pomeramo..

mislim ono at vs st..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

bokilic

africi fali 20ks,,,,samo zato je nevolem..troma kilava,nema snage,,,
i nije pravljena za neko izivljavanje, sto zodijak rece mnogo podvrsta motora u jednom,a to tesko moze da uspe,nemoze putnicki na terenu da se bolje pokaze od terenskog,a nemoze ni terenski da se pokaze bolje od putnickog na asfaltu,sve ima svoju namenu,kompromisa kad ima,,nevalja,taj motor je za sve,ali ni u cemu nema neke rezultate...
al tih 20tak ks su joj glavna mana,niti da je poteras po auto putu,niti da udjes sa teskom kravetinom u blato,
to ti je kao kad bi mesto kondoma navuko gojzericu... :P :P :P
brmmmm

UFF

Pa ja je nikad ni poredio sa ktm-om ne bi
Tj to mi ni na pamet palo ne bi da vlasnici afrike ne pricaju po ceo dan, na sav glas kako je to motor za offroad jbg

kepo

Za taj off road gde bi vi isli sa tim mandarinama, Africa je vec odavno obisla.
Tih par konja na Teneri je samo na papiru, na putu je druga prica. A Bokilic i njegovih dvesta motora u zivotu, ako moze za neki drugi forum gde te ne znaju.

kepo

Evo jedno lepo mesto gde me Africa odvela prosli vikend.
300 km u cugu proletelo je kao tren, nisam ni osetio.


TT600

Citat: kepo poslato 12 Novembar, 2010, 23:27
Evo jedno lepo mesto gde me Africa odvela prosli vikend.
300 km u cugu proletelo je kao tren, nisam ni osetio.



Meni je to najvise i zasmetalo na jednoj probnoj voznji afrike, bas to sto NISTA nisam ni osetio !

noam chomsky

lepota prirode je refleksija lepote nauke

kepo

probnoj voznji, mo¹ misliti.
ba¹ si je izgustirao pa æe¹ sad malo da nam prièa¹ o tome.

zodiac

Pa ni ti bas nisi izgustirao 620exc, ako cemo pravo. Prebrzo si odustao, steta ;)
Prijatelj je zao drug

kepo

mislim da je dovoljno da odvozim hiljadarku po kojekakvim èukama.

TT600

Meni je dovoljna i probna voznja da shvatim da me tako nesto ne zanima. Ne potcenjujem niciji motor, ali od tada prolazim pored afrike, neobracajuci paznju da je to motor, a da vam pricam o njoj, nemam sta, kao ni o FAP-u 1620  [thumb_down]

kepo

Citat: zodiac poslato 12 Novembar, 2010, 23:49
Pa ni ti bas nisi izgustirao 620exc, ako cemo pravo. Prebrzo si odustao, steta ;)

motor je fenomenalan za sportsku voznju.
kupio sam ga da ga probam i nisam ostao ravnodusan, ali imam potrebu za nekom drugacijom avanturom.

kepo

Citat: TT600 poslato 12 Novembar, 2010, 23:54
Meni je dovoljna i probna voznja da shvatim da me tako nesto ne zanima. Ne potcenjujem niciji motor, ali od tada prolazim pored afrike, neobracajuci paznju da je to motor, a da vam pricam o njoj, nemam sta, kao ni o FAP-u 1620  [thumb_down]

tebi bolji od tvog sokoæala i ne treba, uglavnom ti treba da se vrti¹ u krug po toj va¹oj livadi

zodiac

I Kepo, nemoj da zameris, ali tvoji su snimci zamena teza. Ja znam coveka koji sve ovo moze da izvede sa Varaderom, pa ne hvali Varadero kao motor za off. Jedno je demonstracija vozackih sposobnosti, i na tome skidam kapu, namena motora je ipak nesto sasvim drugo. A ja i dalje tvrdim da je taj motor sasvim nepodesan za off road, i da ima mnogo motora koji to jednostavno rade bolje. A vi afrikaneri mu upravo off road karakteristike stavljate u prvi plan, i time na neki nacin obmanjujete ljude.

Zasto bi se neko po sumi ili blatu maltretirao sa grdosijom od 230kg, kad to isto moze da radi i motorom od 150 i manje kg? Zasto bi se tom istom grdosijom provlacio kroz grad? Zasto bi se vukao po auto putu, kad nema ni dovoljno brzine, ni rezerve snage, ni kocnice, nista? Kazem lepo, ne moze motor za sve.

Mozes da imas dva motora, ako ti je vec stalo da pokrijes vecinu potreba. Sve potrebe sabiti u jedan motocikl, tesko da je moguce. I da jeste, to je svetlosnim godinama daleko od Afrike Twin, koja je u svakom smislu odavno pregazen i prevazidjen model.
Prijatelj je zao drug

zodiac

Citat: kepo poslato 12 Novembar, 2010, 23:54
Citat: zodiac poslato 12 Novembar, 2010, 23:49
Pa ni ti bas nisi izgustirao 620exc, ako cemo pravo. Prebrzo si odustao, steta ;)

motor je fenomenalan za sportsku voznju.
kupio sam ga da ga probam i nisam ostao ravnodusan, ali imam potrebu za nekom drugacijom avanturom.

To ja i pricam, ni za sta drugo i nije, niti predenduje da bude ista van svoje namene. Sto se mene tice, postena filozofija, pa kome kako odgovara. Taj motocikl je prava bestija, jedan od retkih koji me je ostavio bez daha. Pri cemu ne mislim na kurblanje ;D
Prijatelj je zao drug

bokilic

Citat: kepo poslato 12 Novembar, 2010, 23:25
Za taj off road gde bi vi isli sa tim mandarinama, Africa je vec odavno obisla.
Tih par konja na Teneri je samo na papiru, na putu je druga prica. A Bokilic i njegovih dvesta motora u zivotu, ako moze za neki drugi forum gde te ne znaju.
kepo da si ti meni ziv i zdrav,ja i sad imam par razlicitih motora u garazi, koji su na prodaju,i par komada.... za onako,cekaju neko bolje vreme za izlozbu....a promenio sam ih toliko u zivotu da....
a kolko sam razlicitih probao to je posebna prica,e sad dali sam ih posedovao zato sto trgujem po malo sa njima ili iz drugih razloga...
evo vidis samo zodijak je imao moja dva motora,kupio od mene..a gde je ostatak ljudi za ovih 20tak god u moto svetu...
naravno nisam jedini u tome,
e druga je tema sta kome odgovara za voznju,meni je licno afrika kilava,neide,nema start zalet, to je mozda meni tako svojstveno jer sam i po temperamentu zustar..volim adrenalin sta da radim,nemam dovoljno para da kupim ono sto volim ..a to bi bio......... ??? ??? ??? ???
a moze i prst u oko,ali boli,najveca je glupost ici nekom kantom kao sto je tenera ili afrika u neka bespuca,moze ali mnogo boli,zato vidim da pola afrikanaca ima drugi rezervni motor za teren....pa cak i ti kepo....
pa cak i ja nabodem kad kad neki motoric za teren..mada sad preferiram cetvorotockase,,uz malo vezbe svasta nesto mozes sa njima..
brmmmm

TT600

Kepo, upravu si, niti imam para, niti vremena za nesto vise od ove moje livade i VS brega, tako da mi je ovo moje sokocalo dovoljno za stvaranje adrenalina po istim livadama. Samo sugerisem da bi mozda autobusom osetio vise adrenalina na tim tvojim avanturama, a i sigurno bi vise slika napravio.

Ne zameri, to je samo moje misljenje  [cheers]

kepo

#138
Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:02
I Kepo, nemoj da zameris, ali tvoji su snimci zamena teza. Ja znam coveka koji sve ovo moze da izvede sa Varaderom, pa ne hvali Varadero kao motor za off. Jedno je demonstracija vozackih sposobnosti, i na tome skidam kapu, namena motora je ipak nesto sasvim drugo. A ja i dalje tvrdim da je taj motor sasvim nepodesan za off road, i da ima mnogo motora koji to jednostavno rade bolje. A vi afrikaneri mu upravo off road karakteristike stavljate u prvi plan, i time na neki nacin obmanjujete ljude.

Zasto bi se neko po sumi ili blatu maltretirao sa grdosijom od 230kg, kad to isto moze da radi i motorom od 150 i manje kg? Zasto bi se tom istom grdosijom provlacio kroz grad? Zasto bi se vukao po auto putu, kad nema ni dovoljno brzine, ni rezerve snage, ni kocnice, nista? Kazem lepo, ne moze motor za sve.

Mozes da imas dva motora, ako ti je vec stalo da pokrijes vecinu potreba. Sve potrebe sabiti u jedan motocikl, tesko da je moguce. I da jeste, to je svetlosnim godinama daleko od Afrike Twin, koja je u svakom smislu odavno pregazen i prevazidjen model.

Sto se tièe snimaka, pravljeni su iz ruke i mislim da ti to dovoljno govori o kakvoj se voznji radi.
Ako æemo da se krljamo i dokazujemo, to sigurno ne mo¾e sa fotoaparatom u ruci.
Africa nikada neæe moæi da po ¹umama prati motor od 150kg, jer za to nije ni namenjena.
Afrika je u jednome najbolja i to je definitivno. A znate u èemu?
U tome da je najbolji moguæi kompromis za putovanje po asfaltim i neuredjenim puteva, sa dovoljno mesta za prtljag i velikom pouzdano¹æu koja vam je neophodna u toj avanturi.


kepo

Citat: TT600 poslato 13 Novembar, 2010, 00:11
Kepo, upravu si, niti imam para, niti vremena za nesto vise od ove moje livade i VS brega, tako da mi je ovo moje sokocalo dovoljno za stvaranje adrenalina po istim livadama. Samo sugerisem da bi mozda autobusom osetio vise adrenalina na tim tvojim avanturama, a i sigurno bi vise slika napravio.

Ne zameri, to je samo moje misljenje  [cheers]

Ziveli majstore, i dr¾ se te livade  [cheers]