Glavni meni

U oktobru dosadno pa idemo na manji put opet

Započeo Sasa0101, 17 Januar, 2013, 00:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Sasa0101

Vec sam pisao o kracem putu u oktobru na koji sam isao sa prijateljem pa posto je toliko dobro prosao kod ljudi reko da napisem jos jedan.  ;D

Opet smo planirali gdje da odemo pa smo na kraju se dogovorili da odemo na neko jezero. Nekoliko ideja smo imali ali na kraju tudja ideja nam je najvise se svidela. Idemo na zvornicko jezero. Prosao sam ga mnogo puta ali nikad nisam se zadrzavao.
Jezero nije toliko daleko od mene oko 50km iz Bijeljine, malo duze je iz Valjeva.
Nasli smo se posle Malog Zvornika gdje je on imao mali kvar sa auspuhom.
Otklonili smo kvar i vratili se na Mali Zvornik na pice.


Sasa0101

U Malom Zvorniku smo ostali vise nego sto je planirano pa je mrak pao kad smo krenuli da trazimo mjesto za kampovanje. Naravno krenuli smo na
jezero bez plana, kad stignemo tamo nesto cemo naci.

Plan je bio da idemo putem pored Drine pa usput cemo valjda naci negdje da kampujemo.
Prvo smo nasli na neko igraliste/park pored Drine koje je imalo neko izvisenje koje mi se cinilo dobro ali to je ipak bilo igraliste.
Nastavili smo dalje i ja sam primetio fino sredjenu obalu sa nedovrsenom kucicom. Ja ga predlozio Mirko odlucio da cemo tu prenociti.

Mjesto je bilo dobro uredjeno ali teren nije bio dobar za pricvrscivanje satora jer ispod tankog sloja kamencica se nalazi tvrda zemlja. Pogotovo kod Mirka jer je njegov sator starog dizajna pa mora da se pricvrsti za dno da bi mogao uopste stojati. Moj je noviji pa nemoram ga pricvrstiti ako necu osim kad je vjetar.

Sasa0101

Kad smo postavili satore onda smo odlucili da napravimo rostilj. Posto ja neznam bas da palim vatru za to se pobrinuo Mirko, a ja sam otisao do M. Zvornika da kupim hranu i pice. Tu sam u jednoj prodavnici upoznao coveka sto tu radi i on mi je rekao da taj plac pripada nekom lovocuvaru i da nije problem da prenocimo na placu.
Dok sam ja dosao Mirko je zapalio vatru na nekom kamenu i ogradio ga. Nekakve kobasice smo ispekli i nismo ih sve pojeli pa se za ostatak neki pas vjerovatno pobrinuo za to jer je sve pojedeno ujutro. To vece nisam nista slikao pa nema slika.

Sasa0101

Rano smo  se probudili kao i uvek kad spavam u satoru.

Sasa0101

Pogled na plazu i masine je najljepsi ujutro.  [balavi]

Sasa0101


Sasa0101

Kad smo se razbudili otisli smo u M. Zvornik na kafu i ostavili smo satore. Tamo smo skontali da nemamo dinara samo eure. Pa sam ja morao da odem preko granice da nadjem dinare. Sreca nasao sam ih na 2-3 benziskoj kod granice. Dok sam se vratio Mirko je vec slucajno nasao dinare u nekoj prodavnici. Seli smo u hotelski kafic i tu se pravo razbudili. Posle sat smo se vratili da se pakujemo.

Sasa0101

Pakovali smo se polako jer nema zurbe. Vec dalje je sve standardno pakovanje, malo pricanje i onda smo krenuli kuci. Ali prvo smo otisli da jedemo u Loznici. Malo slika iz placa.

Sasa0101


Sasa0101

Zavrsio se jos jedan put. Nije to veliko putovanje ali bolje nego da sedim kod kuce. Jednog dana cu valjda pisati o duzem putu.

Boban_m

I najduzi put pocinje prvim korakom. Samo nastavite momci [cheers]