Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Quickie

Po¹to sam neko ko voli inovacije i promene, i trudim se da budem naklonjen njima jer verujem da je svaka promena na bolje, ova tema me je naterala da malo dublje porazmislim. (da, bolelo je razmi¹ljati  ;D )

Nisam neko ko ovo posmatra sa "green" strane, veæ iskljuèivo sa tehnolo¹ke perspektive. Ovo nije ni¹ta novo, niti revolucionarno, elektomotor je daaaavno izmi¹ljen i koristi se na¹iroko, pa èak i u transportu, ali evolucia u tehnologiji kao da polako naginje ka tome da ovu granu razvija. Ne znam da li je opravdano, i ne znam da li æe za¾iveti u buduænosti kao ¹to su danas ¾ivi motori sa unutra¹njim sagorevanjem. Postoje veæ i klase na trkama za Electric Motorcycles. Meni je ova tema zanimljiva, i voleo bih da èujem kako Vi manijaci gledate na sve to.

Ima jako puno na YT o ovoj temi, evo jednog koji je meni bio zanimljiv

Jay Leno's Garage - Electric Motorcycle - Mission Motors Mission-R
Happiness real only when shared.

sremac

igraèke idu na baterije, motori na benzin, dok to to ne zaurla nema ni¹ta ma koliko to bilo ludo brzo i lepo  ...
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Quickie

loud pipes save lives - i tako mo¾e¹ gledati na zvuk ...

sla¾em se da je zvuk ovde kao da je fen za kosu :)
Happiness real only when shared.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

x3mer89

Elektricni motori ce zazivjeti prije nego auta, lakse je izvodljivo i primjenjivo. Trebamo biti spremni i shvatiti da dolaze. Ja bih rado probao neki i mislim da je odlican osjecaj voziti ih.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

perlx


Quickie

Ja bih svakako da probam jedan. Sigurno je skroz drugaciji oseæaj, a pogotovo ¹to su prepuni obrtnih momenata i oseæaja da vuku ko mutavi.
Jedino ¹to ja vidim kao nedostatak je to ¹to nemaju veliku mobilnost. Tj, mora¹ da stane¹ negde i da èeka¹ da se napuni. A s druge strane, to smo uvideli kao manu i mobilnim telefonima, pa smo se do danas svi navikli da ih punimo i ne primeæujemo njihovu sakatu mobilnost. Podseæam na Android, koji ima znaèajno kraæe vreme rada u odnosu na tada¹nje neke Nokie... pa eto, Android je danas na¹iroko obo¾avan.

Ali i tu veæ postoji re¹enje - gorivna æelija.

Sve mi se èini da je :

The Rolling Stones - Time Is On My Side
Happiness real only when shared.

Quickie

Happiness real only when shared.

Lazic

Ipak bih najradije posedovao jednu omanju naftnu bu¹otinu, pa da me boli ba¹ za struju...:D

mkt

mmmmmm nije mi nesto, ne znam

Vlajko

I meni se èini da je to buduænost.. ni¹ta ne bih imao protiv elektriènih vozila..èak sam ne¹to i gledao za auto i èamac..

Samo na motoru bih dodao i zvuk dana¹njih ma¹ina.. to nije neizvodljivo, èak bi mogao na poèetku vo¾nje da bira¹ zvuk Martina ili R-a ili Harliharliharli :)

samo pitanje je koliko smo daleko od toga 5-10 ili 50 godina..

Izaðe¹ na put i prvi raspali dizela¹ te uveri u to  [rolleyes]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Quickie

Po¹to su te ma¹ine toliko pouzdane i ne kvarljive, ja kontam da ih neki racionalni ljudi hoæe jako brzo prihvatiti. Ali mi bajkeri nismo racionalni :D
Ja brate volim da èaèkam po motoru, da ga rasklapam, da budem prljav ceo od blata, da smrdim na ulje i benzin, da imam crno pod noktima kad god zavr¹im.
To mi je neki vid predigre i upoznavanja sa mojom ma¹inom...  ;D
A ¹ta ovde da èaèkam ?  [neampojma] Svetlo ?  [dunce]
Happiness real only when shared.

Hohštapler

50% u¾ivanja na motoru je zvuk!
Zbog njega teèe adrenalin! Buka, drumbanje auspuha, pam-pam-pam-pam-pam... strah!!! Zvuk budi èula!
Pa samo kad èujem Ducatija kako stoji pored, u glavi zamislim kakav je oseæaj voziti ga, a nikad nisam ni seo na njega!

 Zamislite horor film kojem stavite ton na "mute", pa upi¹ali bi se od smeha...
Ima li ièeg lep¹eg nego slu¹ati motor koji radi i onda ga zavrteti do 3-4000rpm..

Stoji¹ na semaforu i nema pumpanja gasa, ukljuèi¹ motor ujutru i ne èeka¹ da se ugreje, ne budi¹ kom¹ije....
Kad  ubrzava¹, ko moja ve¹ ma¹ina kad kreæe u centrifugu.. PUUU bre!
Jebe¹ ti svu snagu sveta i obrtni moment kad nema tog uzbuðenja.
Gde je tu James Dean?
http://bisousmagazine.com/wp-content/uploads/2012/11/james-dean-motorcycle-photo.jpg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Vlajko

Sine, ne budi tako iskljuèiv.. pa sigurno neæe moæi doveka da se tera na fosilna goriva..

jednog dana donesu propis o tome i ajd zdravo..

samo kapiram da smo daleko od toga..

©to bi Laziæ rekao.. pa da.. za "500 miliona godina" èoveèe Sunce æe da krepa..  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Quickie

Ja ba¹ suprotno, kapiram da nismo toliko daleko od toga... ti motori su VEÆ tu. Veæ se voze...
Happiness real only when shared.

Vlajko

Jesu par komada..ali masovna upotreba æe da saèeka malo..
prvo nafta da se potro¹i..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Quickie poslato 31 Decembar, 2012, 13:06
Ja ba¹ suprotno, kapiram da nismo toliko daleko od toga... ti motori su VEÆ tu. Veæ se voze...
Moracu da te razocaram...tu su pre nego sto si se rodio....GM je razvijao elektricni automobil
http://gm-volt.com/2008/10/08/gms-electric-history/
daaavno.
Tada dokazano kao neisplativo....
Inace je dokazano da automobil moze da se napravi tako da nikad ne crkne ni jedan jedini deo osim u udesima.....ali....fabrike ostvaruju veci prihod na rezervnim delovima nego na prodaji novih automobila.....a takodje i fabrike motorcikala, pa se delovi prave tako da zadovoljavaju garantni rok....to jest, da skoro sigurno nece crci u garantnom roku....neki put se fabrika prejebe u kalkulaciji.
Vozila kakva ih sad poznajemo bice u funkciji do pojave individualnih letecih vozila....a to ce biti .....ne skoro...
Ako budu napravili da auto ide na vodu, cena vode ce skociti u tri lepe....eventualno moze da se desi da se napravi mreza individualni gradskih vozila na struju....nesto ko taksi ali sam vozis i placas karticom koju gurnes umesto kljuca....inace vec postoji u pojedinim americkim gradovima slican sistem.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Quickie

Mislio sam da su veæ tu u smislu da preuzimaju sve veæi udeo u tr¾i¹tu i da veæ ima ljudi koji ih voze...
Daleko pre mene je to izmi¹ljeno - ja sam dete "Ante Markoviæa" :P

Ja sam imao predmet gde smo izraèunavali vreme do otkaza nekoga dela u odnosu na njegovu specifikaciju. Vreme do kojeg æe ma¹ina raditi bez kvarova se projektuje. I to se jako lepo vidi po tome ¹to ve¹ ma¹ine, fri¾ideri, televizori, mobilni telefoni uvek crknu èim im istekne garancija :)
A to da zaraðuju na post prodajnom periodu vi¹e nego na samoj prodaji automobila, to je odavno svima jasno :)
Happiness real only when shared.

Lazic

Citat: Vlajko poslato 31 Decembar, 2012, 12:15
©to bi Laziæ rekao.. pa da.. za "500 miliona godina" èoveèe Sunce æe da krepa..  [rofl]

Dobro je ¹to me slu¹a¹ kad prièam...[facepalm] Oko 5 milijardi godina dok ne izgori sunce, Vladimire...[facepalm] :P



Citat: Quickie poslato 31 Decembar, 2012, 14:25
Daleko pre mene je to izmi¹ljeno - ja sam dete "Ante Markoviæa" :P

@hoh¹tapler ver 2.0:
Mogao bih otac da vam budem...:P  [rofl] [rofl] [rofl]

Vlajko

Krepa i izgori je skoro isto..

a koja godina gore dole.. zna¹ da slabije stojim sa datumima  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor