Glavni meni

Koji skuter da uzmem

Započeo con3, 15 Decembar, 2012, 13:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

marckony

Covek lepo trazi pomoc oko skuter do 50 kubika...
Ja sam uzeo Piaggio energy power 2007-mo, lepo skuterce koje ima dosta prostora za vozaca sto aerox nema i koji lepo poteze sa mojih 90kg, ali opet sa druge stane gilera ruuner je malo udobnija od energya...ali po meni je aerox ubedljivo najlepsi skuter...
Sto se tice potrosnje, to bas moras da stelujes da ide lepo i da malo trosi...

djolefer

:D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zemunboy poslato 16 Decembar, 2012, 20:18
Citat: perlx poslato 16 Decembar, 2012, 19:10
Libertija ima sada iz novog uvoza, postarci sa ubrizgavanjem.
Samo nisu vise tako jeftini za odrzavanje, rece mi neko :P :P :P
Quasar agregat, gliko lezajevi na radilici, kod integrisan u ECU...lepo radi dok radi...kad stane kukuuuu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

isterivac

Citat: perlx poslato 15 Decembar, 2012, 19:21
Biske Stalker i NRG dele agregat, ram i deo plastika. Stalkeri su u glavnom AC a NRG LC.
U 50ccm klasi najbolje koci Rox.

A najbolji gradski sqt je ubedljivo SportCity Aprilia 200/250 :)
I jos brdo italijana imaju isti agregat... Od kineza samo keeway, ja imao onog malog huricane, pun gas do Bg-a 2,.5 sata stucnuo nije 120km, nosio po 2 dzaka krompira na njega, po karton ili 2 soka/vode ma nikad nije izneverio, ali je isao 50km/h po njegovom satu.. U sustini svaki skuter ce trajati ako mu se ne skidaju blokade i sipa dobro ulje za mesavinu... Ova nova sranja ne bi kupio nikad zbog te elektronike koja ume da usere..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ЯЭВОЛУТИОН

Keeway nema niciji agregat vec je hibrid....blok je nalik Minarelliu odnosno Yamahi...ali kvalitet i preciznost je go kurac....pa onda serijski aerox ide bolje nego kitovani keeway.....koji je brendirani kinez...nista bolji od Pede, Benellia i sl.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


perlx

Samo je taj PureJet, tj ubrizgavanje, zaobidji ;)

Postoji i Runner Simoncelli replika, odlicno izgleda.



MIGE

pa ako to vec gledas,lepo sam ti napisao da uzmes liberty-ja 2000 god.i miran si  [thumb_up]

con3

A vise bi mi odgovaralo 50 kubika da bih mogli i drugi da ga voze nisam video da je ono 125

isterivac

Citat: revolution poslato 18 Decembar, 2012, 22:23
Keeway nema niciji agregat vec je hibrid....blok je nalik Minarelliu odnosno Yamahi...ali kvalitet i preciznost je go kurac....pa onda serijski aerox ide bolje nego kitovani keeway.....koji je brendirani kinez...nista bolji od Pede, Benellia i sl.

Ne znam sta je, ja znam da sam se navozao sa njim bez ijednog problema, i vukao sve i svasta na njemu. A isto toliko znam da sam imao Runnera sp 50 koji je isao 80km/h i da je posle odredjenog vremena propisala voda iz motora i da su trazili boga i oca para da to srede... E zato je za mene keeway masina u odnosu na runnera a znao sam za vise slucajeva da su imali isti problem kao i ja..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ЯЭВОЛУТИОН

Pa runner je vodeno hladjen a keeway wazdusno...iz keewaya sigurno nece voda da pisa....na runneru je to boljka neodrzavanja....servis vodene pumpe i novi termostat i radi bez greske.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

isterivac

Citat: revolution poslato 19 Decembar, 2012, 10:37
Pa runner je vodeno hladjen a keeway wazdusno...iz keewaya sigurno nece voda da pisa....na runneru je to boljka neodrzavanja....servis vodene pumpe i novi termostat i radi bez greske.
Znam ja to, ali koji ce moj skuteru od 50cc vodeno hladjenje... Dovoljan je i ventilator. Sto manje stvari za odrzavanje to je bolja stvar.. Ovako krene da crkava jedno po jedno pa nikad napopravljati sve.. Ne mogu da se setim ali par likova mi je po Bg-u trazilo 150-200e za popravku vodene pumpe... samo sam im se nasmejao i takvog ga kasnije i prodao..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ЯЭВОЛУТИОН

Za servis vodene pumpe na piaggio LC motorima, ne mora da se otvara motor....zapravo po servisnoj knjizi mora, ali ima fora.....sve se radi na samom motorciklu i zamena kosta oko 40 evra....mislim da set za remont kosta 15 evra....ali vole da uzmu pare majstori za posao koji ne rade....
Ako nekog zanima mogu mu objasniti ceo postupak....Jedino kada provrti turbina ili akad se slomi, onda se otvara agregat....sto opet ne moze da predje sa delovima 100 evra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Burazer

raner ili aerox i nema greske, kinezi su muka (iz iskustva)
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

Major

Ja sam se lepo navozao sa sprintom. Verovatno zavisi sta ti zapadne.