Glavni meni

Koji skuter da uzmem

Započeo con3, 15 Decembar, 2012, 13:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

con3

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2012, 16:30
realno ako imas A dozvolu...bolje kupi 125 4t...manje trosi bolje ide a odrzavanje je isto ili jeftinije...registracije je skoro ista, posto se sad registruju i ovi od 50 ccm svake godine....Lyberty 125, majesty 125, kymco 125.....to su agregati na rol lagerima i skoro pa da su neunistivi....

Normalno da imam skuter uzimam da bih isao npr da kupim dorucak,teretana i tako te stvari sa ktm-om svaki drugi dan sipam po 1000 din

UFF

pa sto ne uzmes neki motor od 125ccm?
trosice ti 2.5 litre
a i ktm ti sigurno ne trosi preko 5.5

con3

Ma fora je u tome sto bi mi nekad i cale uzeo skuter da se preveze par puta je pokusao da sedne na suzukija  [nono]
@Uff ktm trosi oko 6

stilgar

mene je stalker sluzio lepo 3 godine a ni runnera ne bih zaobiso, mada kazu da se onaj od 180 ccm koji je isto 2t dosta kvari, al stalker je bio neunistiv :)
promenio sam mu samo one glupe kineske plasticne kramponke i turio gianeli sajlencer, iso je ko blesav.

ЯЭВОЛУТИОН

Ovaj tvoj Stalker je sa dobosem nazad....sa diskom je izuzetan skuter, jos kad mu ztavis gume sa kramponima, kao na NTT sto idu...opasam prevoz i van puta..
http://p1.bikepics.com/2005%5C03%5C28%5Cbikepics-319810-320.jpg
zapravo to je energy sa ovim kljunicem napred i 10 incnim balon-krampon tockovma od stalkera..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

moj je bio 2004 god. kupljen nov u bg-u, kad sam ga kupio imao je 5400 na satu (pravih znam coveka drugar mi je) ja sam preso sa njim 11000 i zamenio se za suzuki TS 125 R sa likom u zemunu jos se vozi vidjo sam ga letos. ove sto su bile na njemu su bile neke kineske jbg cim padne malo kisice il je mokro proklizavao je ko da vozim spidvej, pa sam stavio pireli sl 26 ako se dobro secam, a potezao je ravnomerno do 80 koliko moze da ide neznam jer mu je sat do 80 i tu kazaljka zakuje , a on je i dalje ubrzavo po malkice. cenim da je 90-95 iso opusteno kad nema vetra i kad polegnem malko :) sve u svemu ja se lepo navozah snjim, potrosnja je varirala od nacina voznje ako ga cepas non stop ide i preko 4 litre ako ga vozis laganica 60-70 sa malim gasom oko 3.2-3.5
mada i liberty 125 ako se nadje solidan za pristojne novce kad se sredi veoma zahvalan motoric a 4t je ako se 2t ne voli previse.
@kengur
nikad nisam dolivao mesavinu (u benzin), sipam u onu njegovu cantru litar ide iz 2 puta ne secam se sad zapremine, ima lampica kad ulje dodje na rezervu a tu imas za jos 100 km, kazu ljudi da nece da ide kad se pregreje, sto se meni nije desilo nikad dodjes do max brzine sa punim gasom a onda doziras manji gas a zadrzavas brzinu. Sto se tice startnosti ovaj moj drugar sto je uzeo liberty-ja se nerviro na semaforu stalno jer sam mu uvek bezao na startu stigne on mene posle brzo al jbg cvaja je to :)
A ako je ubrzanje prioritet i malo ludja voznja onda je gilera 180 2t najbolji izbor samo ako se nadje dobaaarrrr.
Gilera Runner 180 Stunt  
p.s. za skutere do 250 su talijani   [klanjam_se][kralj]

Bishke

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2012, 17:10
Ovaj tvoj Stalker je sa dobosem nazad....sa diskom je izuzetan skuter, jos kad mu ztavis gume sa kramponima, kao na NTT sto idu...opasam prevoz i van puta..
http://p1.bikepics.com/2005%5C03%5C28%5Cbikepics-319810-320.jpg
zapravo to je energy sa ovim kljunicem napred i 10 incnim balon-krampon tockovma od stalkera..

Zapravo to je ovaj NRG ;)

You should do one thing every day that scares you

stilgar

mislim da NRG i stalker imaju isti agregat. samo jos jedna stvar 50 ccm nije za dvoje osim ako nisi 14 godisnjak sa 45 kila i cura ti isti takva :) ide on vuce al kad dvoje matorih i teskih treba da se zaustave onda je bilo malo problematicno mozda zbog tog dobosa pozadi sto je bio kod mene al zato kad sam sam sa mojih 100 kila iso je ok.

Bishke

Ja sam odusevljen kako ovaj moj koci.
Bas momentalno hvata i kad je hladan disk,plocice i kad su zagrejane..
You should do one thing every day that scares you

perlx

Biske Stalker i NRG dele agregat, ram i deo plastika. Stalkeri su u glavnom AC a NRG LC.
U 50ccm klasi najbolje koci Rox.

A najbolji gradski sqt je ubedljivo SportCity Aprilia 200/250 :)

srbac

125 mo¾e da ponese dve osobe....

cone

pa i ovi navedeni od 50ccm nose dvoje lagano, samo sto je kod roxa mana sto nema udoban zadnji sic.. a sto se kocenja tice, imaju brembo, znaci najbolje koce u klasi

Stuntoholic

Aerox definitivno, ja moj dok sam vozio serijalu, trosio je 2-3 litre, vozio sam 3 sezone stunt na njemu, nikada me nije izdao..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

djolefer

Ja ipak mislim da treba da kupiz runnera od mene 2005 ide kao puska.. Nista njije budzeno+dobijes novu gumu uz njega.. Etoo.. :) :D
:D

ЯЭВОЛУТИОН

samo ako je karburatorski....di tech ili pure jet je za zaobilazak u sirokom luku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Tomislav


MIGE

liberty 125,definitivno...mali skuter za obilazenje po gradu..potrosnja bulja ako je sve ispravno na njemu...imas sa varijanu 2006 god.na oglasima od 600 do 900 e  [thumb_up]

perlx

Libertija ima sada iz novog uvoza, postarci sa ubrizgavanjem.

zemunboy

Citat: perlx poslato 16 Decembar, 2012, 19:10
Libertija ima sada iz novog uvoza, postarci sa ubrizgavanjem.
Samo nisu vise tako jeftini za odrzavanje, rece mi neko :P :P :P