Glavni meni

problem Yamaha wr450f

Započeo JankoR, 29 Decembar, 2010, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

JankoR

Prije jedno 15 dana uplih motor poslije pauze od jedno 2 mjeseca ( :(  lo¹e vrijeme , sitna ðeca, krupna ¾ena  :D, upala sinusa ,hebiga nije mi se dalo ni da ga upalim a kamoli vozim) i ¹to se de¹ava . Pustim ga da radi jedno par minuta u mjestu , uðoh u kuæu vraæam se kad ima ¹to da vidim - izbacio malo rashladne teènosti na preliv a od temperature poèela da se topi plastika kuæi¹ta za filter vazduha, izduvna grana se u¾arila. Odmah sam ugasio, pustio da se ohladi , provjerio nivo rashladne teènosti i bez problema upalio , ugasio, opet upalio- znaèi normalno pali , nema èudnih zvukova, normalmo radi samo grije.
Danas napokon uvatih malo vremena , skinuh kuæi¹te filtera i kod plastièara ga aj da ka¾em ispeglah jer je to napribli¾niji izraz, vratih kuæi¹te na svoje mjesto. Rastavih auspuh da provjerim da nije on zaèepljen - nije , i ostavih ga otvorenog. Upalih motor, aj da ka¾em malo te¾e, inaèe pali na prvu eventualno drugu kurblu danas je upalio na osmu, i èekam ¹to æe bit. Poslije jedno 30 skundi rada pod sauhom polako poèinje da se usijava idzduvna grana , vratih sauh ista stvar , za sledeæih 20 sekundi èitav izduv do auspuha je bio u¾aren .

Moje mi¹ljenje je da vuèe neðe fal¹ vazduh a to su mi potvrdili jo¹ par pametnijih ljudi , e sad ¹to mi je raditi, ¹to bi moglo bit u pitanju , je li imao ko slièan problem  ???
Nerekoh yamaha wr 450f 2006 godi¹te. poz i svako dobro

bokilic

cinimi se da ti odgovorih vec jednom,no dobro,imas visak kiseonika u smesi,e sad odakle je taj visak to je vec malo trazenja i cackanja po motoru..
brmmmm

Gavrolini

jel taj motor ima neki termostat ili tecnost uvek kruzi?

Dzigi Boy

UUUUUUUUUUu covece polako pogledaj da ti nije neki ventill pretegnut, ili dekompresor zaglavio i drzi te ventil malo otvoren i upali ti se sve........

Znaci ne pali istopices ga, pogledaj prvo dekompresor jer on otvara izduvne ventile, a verovatno je pretegnut i sagoreces ventile.........

Pogledaj sam ako znas, i pogledaj zazore na ventilima.....mada ako je radio OK pre toga pre ce biti da je dekompresor u nekom zajebu.......vidi to i  nemoj se zajebavati jer mozes napraviti veliku stetu, ovako mu jos nije nista......

Dzigi Boy

Pazi nema veze sa rashladnom tecnoscu ni vodenom pumpom, jer nemoguce da se pregreje za 30 sekundi.....100% nesto sa ventilima...videces nisi ga trebao uopste paliti kada ti se to prvi put desilo........

A

JankoR

Nema termostat a poprilicno mi je nevjerovatno da bi se rashladna tecnost mogla ugrijat za 30 sec. Fino radi , tecno pa predpostavljam da nije do ventila. Sama mashina nije toliko vrela  mogu je rukom dodirnuti. 
Hvala na odgovorima, poz

farbach

I ja sam se uplasio kada sam prvi put video usijanu izduvnu granu. Ona je od titanijuma i normalno je da bude uzarena. Ako imas siromasnu smesu to bude izrazenije. Moguce da mu treba veca pilot dizna. WR ne bi trebalo da radi u mestu. Upali, sacekaj koju sekundu i kreni lagano dok se ne zagreje.

farbach

Jos nesto. Pre nego sto zakurblas, daj gas tri puta da nasprica gorivo. Wr ima pumpu. Isto tako ne treba davati gas bez razloga dok je motor ugasen. Ako se to desi i presisa, iskljuci kontakt i na punom gasu kurblaj nekoliko puta dok ne svari visak goriva.
Ovde imas sve o stelovanju karburatora:
http://www.thumperfaq.com/jetting.htm
Dobro je napraviti i ovo. Saraf za stelovanje vazduha je nepristupacan, a kod WR-a mora da se steluje na svakih 5 stepeni temperaturne razlike. To je onaj crveni saraf koji viri na dnu karburatora. Nemoj da pravis ceo nov, tesko ces naci strugara koji moze da iskopira tako precizno vrh igle, nego napravi od mesinga donji deo sa tockicem pa ga zagrej i upresuj na originalnu iglu.
Za razliku od TTR-a, Wr je razmazeno dete i zahteva stalnu paznju, brigu i negu.

JankoR

Hvala na odgovoru , ma grana dosad bi pomodrela ili blago rumena bila a sad zar crvena kao kad je celik u tecnom stanju ,
Znam o kojoj se dizni radi jer sam se malo bakcao sa karbom na malom wru jer sam bio  ostao u planini bez goriva pa sam usuo benzin pun trunja od nekih seljaka  tako da sam morao vise puta rastavljati i cistiti. Znaci kad je zasarafljujem to je manje vazduha?

Prodao sam Wr250 Rusu koji donosi  skiju i gusjenicu pa cu da zakacim slike da vidis kako to izgleda a nadam se i voznji prije Bozica.

farbach

Vmazduh je sada hladniji i gusci, pa ga samim tim ima vise i zato je smesa siromasnija gorivom. Cim se temperatura digne motor ce se ponasati po starom. Zato i teze pali.

Braco

Kakav je vazdusni filter na tom motoru, jel onaj sto se natapa ili suvi.Ako je sto se natapa malo natopi i probaj....ja sam jednom na xt skinuo filter vazduha i   momentalno se usijajau grane ali sam sa bokilicem bas pricao na telefon i on mi rece za visak kiseonika te vratih filter i sve normala..

JankoR

DR farbach mi je dao savjet a i odgovor a recenicom da je wr u odnosu na ttr razmazeno dijete kome stalno nesto fali podstakao da razmislim. A onda me  Braco (covjek je dokaz da nisu svi bosanci glupi) pitao za filter i ja se  sjetih da ga odavno nisam dirao. Tako nauljih filter i vise se nezari grana. Hvala ljudi  i svako dobro

Popsy

extra :) joj ¹to volim happy end :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Gile

evo i mene sa malim zakasnjenjem :D

I meni se desavalo da "zasvetli grana" ali to se moze primetiti samo nocu ... pitao sam neke majstore i rekli su mi da je to normalno an tim motorima , naravno ne treba da bude nenormalno usijana ....   a sto se tice dekompresora , ako je iole otvoren ventil ispod dekompresora , motor je nemoguce upaliti !!!! meni se prosle godine desilo da se uvukla neka prljavsitina i nije mogao da zatvori ventil do kraja (ispod dekompresora) ... bregasta ga je gurala na dole kao i ostale ali nikako nije zatvarao do kraja i nije imao nikakve sanse da upali ...

takodje preporucujem svima koji voze yzf i wrf da provere za svaki slucaj plocicu koja se nalazi sa prednje strane sibera na karbu (ka cilindru) desava se da od hoda (gore-dole) dodje do prskanja i totalnog pucanja plocice ... a komadici naravnio zavrse u cilindru !!! dosta njih se na to zali po forumima  ... neke decije bolesti koje mogu napraviti veliki problem