Glavni meni

zamena lezajeva u tockovima

Započeo dzimika, 29 Decembar, 2010, 17:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Verujem da ovo mnoge interesuje kako se radi a i mene posto treba da promenim na zadnjem tocku jedan od lezajeva
tacnije desni kod diska


Uploaded with ImageShack.us

ajd sada saveti kako da izvadim stari a da nista ne ostetim posto stavljanje retko bude problem

ps: na slici nedostaje semering koji ide preko lezaja posto je slika skinuta sa neta

Dzigi Boy

cekic i udri, inace ja menjao pre neki dan 3 lezaja platio 400 dindzi original Japanski iz Rusije

dzimika

Citat: Dzigi Boy poslato 29 Decembar, 2010, 17:49
cekic i udri, inace ja menjao pre neki dan 3 lezaja platio 400 dindzi original Japanski iz Rusije
ne znam da li mislis na iste lezajeve posto ovi imaju svoja lezista i tesko da mogu cekicem da se izbiju tek tako, na slici se vidi na koji mislim
a da bi njega izbio na tvoj nacin morao bih sa druge strane da izvucem drugi i da izvucem cev-odstojnim koji se nalazi unutra

ajd sad neko ko zna ili ima alat za izvlacenje lezajeva neka se javi i pomogne

Dzigi Boy

Majku mu uzmes neku sipkicu, zavuces tu gde ti je caura i smaknes malo u stranu jer ta caura seta malo levo desno, i tako ces osloniti sipkicu na rub lezaja, onda udaris cekicem, ona ce da spadne ali ti par puta udaris i izbices lezaj, a kada jedan izbijes drugi je lako.....

Naravno da postoji alat, a onda mozes da odneses u servis jeftinije ce te kostati..............uradi ovako ako si shvatio, nije to nikakva mudrolija, probaj da smaknes odstojnik i samo ce ti se kazati......idi probaj

Dzigi Boy

I da onda zameni oba jer skoro nista ne kostaju, ili 3 ako imas treci u onom ublazivacu udara lanca.....

dzimika

imam isto kao i ti 3 lezaja, ali taj treci kod lancanika necu menjati jer semering za njega kosta duplo vise nego sto su me kostali semerinzi i lezajevi svi, a vec sam kupio sva tri lezaja i semeringe, a i taj 3. je u dobrom stanju, svakako ako bude trebalo ja cu ga promeniti jer lezaj stoji u garazi pa stoji

TT600

Promeni odma SVE ( kad vec imas - ako sam dobro razumeo )
Jer taj stari sto ostavis brze dobije lufta od tih novih, mozda i ne primetis odma, pa razbije te nove sto si stavio ( ne bukvalno da ih razbije, ali oni onda trpe mnogo vise nego sto je predvidjeno )

Dzigi Boy

Majku mu pa izvadi semering sa sirokim srafcigerom pazljivo zameni lezaj, semering obrisi i ocisti i vrati ga nazad, moj motor ima 18 godina i vratio sam stare, nisu to vile pa da curi ulje, nisi ni morao da kupujes nove ako nisu iskidani......koliko si uopste platio lezajeve i semeringe?????

dzimika

pokusacu da izvadim semering a da ne unistim pa da zamenim i taj treci lezaj
Citat: TT600 poslato 29 Decembar, 2010, 19:55
Jer taj stari sto ostavis brze dobije lufta od tih novih, mozda i ne primetis odma, pa razbije te nove sto si stavio ( ne bukvalno da ih razbije, ali oni onda trpe mnogo vise nego sto je predvidjeno )
ovo sam i ja razmisljao, kad vec radim i imam sve da zavrsim sa tim ali videcu, ako ne ode semering posle nove godine posto ovih dana svi rade popise pred kraj godine

Dzigi Boy

Covece, nema ako ne ode?????????? nece nista otici polako ga izvadi i sastavi to, pa to sve je 15 minuta posla, idi to i sastavi, jebes popis ne treba ti nista imas sve)))))))))))

farbach

Izmeri unutrasnju rupu na lezaju i kupi tipl za beton tog promera. Zavrni ga u lezaj. Umesto originalnog uzmi duzi saraf. Imas dve varijante, ili da zakacis papagajke pa po njima da gruvas cekicem ili da probusis nesto tesko, sto ce glumiti teg  i stavis na taj saraf. Posle toga lezaj u najlon pa u zamrzivac a kuciste zagrej (ringla, fen, kako ti drago).

Havarisan

Citat: Dzigi Boy poslato 29 Decembar, 2010, 20:08
Covece, nema ako ne ode?????????? nece nista otici polako ga izvadi i sastavi to, pa to sve je 15 minuta posla, idi to i sastavi, jebes popis ne treba ti nista imas sve)))))))))))
Dobro ti kaze Dzigi! Radi po njegovim instrukcijama i nema problema!

MotoManijak

Citat: Dzigi Boy poslato 29 Decembar, 2010, 17:49
cekic i udri, inace ja menjao pre neki dan 3 lezaja platio 400 dindzi original Japanski iz Rusije
[rofl]

dzimika

Citat: farbach poslato 29 Decembar, 2010, 20:51
Izmeri unutrasnju rupu na lezaju i kupi tipl za beton tog promera. Zavrni ga u lezaj. Umesto originalnog uzmi duzi saraf. Imas dve varijante, ili da zakacis papagajke pa po njima da gruvas cekicem ili da probusis nesto tesko, sto ce glumiti teg  i stavis na taj saraf. Posle toga lezaj u najlon pa u zamrzivac a kuciste zagrej (ringla, fen, kako ti drago).
e ovo je konkretno resenje :D
hvala farbach, sutra idem u soping :D

dzimika

Citat: Dzigi Boy poslato 29 Decembar, 2010, 19:12
Majku mu uzmes neku sipkicu, zavuces tu gde ti je caura i smaknes malo u stranu jer ta caura seta malo levo desno, i tako ces osloniti sipkicu na rub lezaja, onda udaris cekicem, ona ce da spadne ali ti par puta udaris i izbices lezaj, a kada jedan izbijes drugi je lako.....

Naravno da postoji alat, a onda mozes da odneses u servis jeftinije ce te kostati..............uradi ovako ako si shvatio, nije to nikakva mudrolija, probaj da smaknes odstojnik i samo ce ti se kazati......idi probaj

uspeo na ovaj nacin, tako sam skidao i lezajeve kormana prosle zime
sutra se nadam da cu staviti nove lezajeve i sve zavrsiti

Popsy

jbg-a kasno sam video ovaj topik, elem ovo ¹to ka¾e farbaè ili alatka koju mislim da je Gosa napravio (ili je napravio za vaðenje le¾aja volana)

How to Replace Wheel Bearings

takoðe kad bude¹ vraæao, stavi stari le¾aj preko novog da ne bi o¹tetio novi èekiæem ;)

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Popsy

ps. cimni me kad bude¹ vraæao ako ti treba neka pomoæ (neko da ti smeta i dodaje alatke :P )
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

dzimika

Citat: Popsy poslato 04 Januar, 2011, 03:33
jbg-a kasno sam video ovaj topik, elem ovo ¹to ka¾e farbaè ili alatka koju mislim da je Gosa napravio (ili je napravio za vaðenje le¾aja volana)

How to Replace Wheel Bearings

takoðe kad bude¹ vraæao, stavi stari le¾aj preko novog da ne bi o¹tetio novi èekiæem ;)
vec sam stavio lezajeve u zamrzivac da se dobro stisnu :P
a mislim da cu popodne kad dodjem kuci staviti nove nazad u tocak :D

dzimika

lezajevi uspesno zamenjeni, sva 3, semerinzi spaseni pa sada imam viska 3 semeringa :D
nije nikakav problem uraditi kad pogledas ovako neki snimak, mada vec sam menjao lezaj kormana ali isto zahvaljujuci slicnom snimku