Glavni meni

Brisanje gresaka na R1 2002-2003

Započeo Brrka, 23 Novembar, 2012, 01:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Brrka

Naime primio sam ovaj motor u servis da radim. Kupio decko pokvaren, nije hteo da pali. Namestih motor da pali i radi ali nije bilo kako treba posto na prvom cilindru nije imalo kompresije. Glavno glavu sam sredio i sve ostalo sto je trebalo, kompresija je dobra ali i dalje su mi ostale dve greske koje bile i dok nisam poceo da radim motor.

15 - Spark plug
22 - Atmospheric pressure sensor

Koliko znam motor ne moze da prepozna da li je svecica dobra ili losa (mada su ovde stavljene nove original Iridium).
A 22 kad otkacim tu zicu, motor nece da vergla vec samo na dodir tastera ukljucuje pumpu a kad vratim normalno vergla. Samim tim mislim da je on ispravan iako prijavljuje gresku.

Probao sam da skinem klemu da probam da resetujem ali opet ostaju te dve greske.

Moze li mi neko pomoci oko ovoga?

Oduvek sam mrzeo kad uradis nesto sto je krupno naspram gluposti koja mi posle dupe pomeri.  :D [glavazid]

Mr.Racer

Po servis manuelu greska sa kodom 15 je TPS ( throtle position sensor ) , neces je ni obrisati dok ne otklonis kvar .

ЯЭВОЛУТИОН

Nasteluj TPS po manualu...verovatno ga je neki strucnjak "stelovao"....jel te to dioda drka...kakvo govno od motora.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Brrka

Kakvo sranje jebote, meni u manualu pise 15 - Spark plugs. I nikako mi nije bilo jasno kako on to moze da procita, a ono isapde nesto drugo.
Znaci jebem ti manual, vise necu ni da gledam u njega, ceo dan se vrtim oko toga verovajuci njemu a vec mi palo na pamet da je ovo ali nisam hteo da ga stelujem.

Ma dioda, sranje od motora inace a ovaj je tezak krs, nema sta mu ne fali. Ako nista drugo, sad bar radi lepo, samo jos da probam da nastelujem taj TPS :) Da li je mozda isti od 2004-5-6?

ЯЭВОЛУТИОН

Nisam gledao, ali verovatno jeste.....vidi samo u tom manuallu koji neces da citas kako se steluje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Brrka


ЯЭВОЛУТИОН

Dakle greska je bila u glavi majstora sa desne strane :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Brrka


SSZGO

sto je dioda los motor?

nesto nisam primetio

cak samrimetio da ima mnogo bolje ocene od vecine novijih modela...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Brrka

Ja sam je imao pre 5 godina, nikada nisam bio zadovoljan sa njom. Mozda su samo moja ocekivanja bila prevelika. Mnogo su vise pricali za taj motor nego sto zaista jeste, mozda je licno kod mene mozda samo to problem.

ЯЭВОЛУТИОН

Dioda je verovatno odlican motor ali je kad dodje u servis nocna mora za popravku.....ne pricam o redovnim servisima....Prvo ono sto ona ima kao sistem ubrizgavanja.....prvi put kad sam video mislio sam da su karburatori....sistem sauha na grejanje vodom koji naravno niko ne cisti pa zabagri i ne radi...gomila majstora koji cackaju gde stignu....a onda dignu ruke....Karburatorska yamaha je mnogo bolja za rad, a po meni i za voznju...nekako mi je lepsa...mada su mozda emocije u pitanju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11