Glavni meni

Zasto podjebavamo svestena lica na forumu

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 18 Novembar, 2012, 11:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Alchemist

Citat: jerej poslato 19 Novembar, 2012, 00:12

svako ima pravo da misli sta hoce, a ja mislim da me bas briga sta ce da misle o meni par nebitnih dusa koje ne poznajem i nemam zelju ni da upoznam.. ;)


Sve je vi¹e du¹a koje postaju istomi¹ljenici po pitanju vas, pa razmisli da li te je briga ¹ta misle s obzirom da ti oni hleb na sto donose  ;)
You're just jealous cause voices are talking to me

Uncle Bob

Nisu ga prozivali samo za net veæ i za gume i nemam pojma sva¹ta ne¹to.A sam je rekao da ima adsl. Ja lièno se nesikiram za njega ako je zgre¹io ima ko o tome da vodi raèuna ja neæu imam dovoljno svojih briga.Od sad samo pratim :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

sasafilipovic

Citat: UNCLEBOB poslato 19 Novembar, 2012, 01:27
Neznam èemu toliko èuðenje pa i Jerej je èovek od krvi i mesa. Verovatno da moze da zivi od prihoda kao sve¹tenik ne bi morao da se bavi i dopunskim  poslovima.A kao svaki normalan èovek zeli svojoj porodici da obezbedi ne¹to vi¹e.Druga stvar bi bila da je u manastiru i da je monah koji je se zavetovao na siroma¹tvo i odricanje od mnogih stvari. To bi onda stvarno bilo za svaku osudu.

E moj brate... nema¹ ti pravu sliku o manastirima. Nema tu ni mrvica siroma¹tva a kamoli odricanja.

MotoManijak

Citat: Alchemist poslato 19 Novembar, 2012, 01:56
Citat: jerej poslato 19 Novembar, 2012, 00:12

svako ima pravo da misli sta hoce, a ja mislim da me bas briga sta ce da misle o meni par nebitnih dusa koje ne poznajem i nemam zelju ni da upoznam.. ;)


Sve je vi¹e du¹a koje postaju istomi¹ljenici po pitanju vas, pa razmisli da li te je briga ¹ta misle s obzirom da ti oni hleb na sto donose  ;)

vecina tih mu donose hleb ne zato sto veruju vec zato sto se plase ili nisu sigurni ali za svaki slucaj... tako da ne treba mnogo da se brine

Gvozden

KAko ste napali coveka, a cek da skonta  lopatu i krene biznis!?l Pravicete ga od blata da  valja gume , prikolice i ostale zjbancije... LOL
[cheers]
JA lepo rekao u onim ozbiljnijim postovima daje  iskusenje zjb stvar .....

Uncle Bob

Citat: Gvozden poslato 19 Novembar, 2012, 02:37
KAko ste napali coveka, a cek da skonta  lopatu i krene biznis!?l Pravicete ga od blata da  valja gume , prikolice i ostale zjbancije... LOL
[cheers]
JA lepo rekao u onim ozbiljnijim postovima daje  iskusenje zjb stvar .....
[rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

CBRR1

Citat: sasafilipovic poslato 19 Novembar, 2012, 01:59
Citat: UNCLEBOB poslato 19 Novembar, 2012, 01:27
Neznam èemu toliko èuðenje pa i Jerej je èovek od krvi i mesa. Verovatno da moze da zivi od prihoda kao sve¹tenik ne bi morao da se bavi i dopunskim  poslovima.A kao svaki normalan èovek zeli svojoj porodici da obezbedi ne¹to vi¹e.Druga stvar bi bila da je u manastiru i da je monah koji je se zavetovao na siroma¹tvo i odricanje od mnogih stvari. To bi onda stvarno bilo za svaku osudu.

E moj brate... nema¹ ti pravu sliku o manastirima. Nema tu ni mrvica siroma¹tva a kamoli odricanja.
Gresis brate gresis...obilazim i obilazio sam Manastire po Srbiji Crnoj gori,konacio kod njih i trebao bi da znas ako si i Ti obilazio i konacio,video bi cime se hrane i sta rade...I treba da nam bude ovako,sada kada bi otvorio temu i pitao Vas kada ste bili kada ste udelili koji dinar crkvi manastiru,Ja prvi bi se rayocarao,svi smo mi velike srbende a pljujemo po sopstvenoj veri i ljudima u njoj,kako god bilo sa pojedincima,sto ja licno ne osudjujem jereja,uhhh veliki je to greh danasnjice,upoznajte coveka pa sudite,ZALOSNO JE TO KAKVI SMO,UMESTO KADA NEKO KRENE DA PLJUJE PO NECEMU STO JE NASE DA GA ODMA UCUTIMO,NE KOD SRBA JE TAKO,DAJ DA LAJEMO U PRAZNO...po tome smo opste poznati,i sta jerej i internet,sad treba i ja da otvorim temu,e ovaj i ovaj riva i yasto je to tako,ajde bre ostavite se vise crkve i ljudima u njima..!!!!!! ako je nekome sadisfakcija da pljuje po crkvi manastirima svestenicima,idi brate u prvu crkvu pa ispljuj sve zivo u njoj,ako ces se bolje osecati...ovo je moj stav uopsteno o svima,dase neko ne nadje uvredjenim i prozvanim...

SSZGO

Citat: UFF poslato 19 Novembar, 2012, 01:55
da bre
ma sram ga bilo  [prebicute]

i ja bi koristio da mogu, bole me bas qrac
nije da sam ubio nekog

i par narkomana na vidikovcu bi verovatno da provozaju tvoj motor, ili da se posluze tvojom hranom iz frizidera i jos pokojom sitnicom dok ti je prazan stan, sta ih bole q, nisu nikog ubili...

kradja internet signala se moze gledati kao sitnica ali je i dalje kradja

a ja se nimalo ne mesam u politiku ili religiju za sve to me zabole, ali stvarno jadno izgleda da se bilo kakva forma kradje spominje uz crkvu...

a sto je najgore, doticni uopste ne kapira poentu cele price i dodatno se zakopava ovom pricom 'par nebitnih dusa' mislio sam da u pred bopgom ili kim vec svi jednaki ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Plazma Keks

jedan je provozao mazzijev motor i gledaj na sta sad lici, mazzi je i dalje ziv

ЯЭВОЛУТИОН

Pre svega ja ne mislim da je Jerej los covek...on samo slbije konta, verovatno su mu isprali mozak....da ne mozes da budes pandur i da krsis propise, ne mozes da budes pop i da hoces da krades...bilo sta...ne mozes da bude ucitelj i da ides po ulici i psujes...
To su ljudi kojima njihov autoritet zavisi od ponasanja. Kad ucestalo i krajnje providno urusis autorite onda je kasno. Evo kraci spisak svestenih lica koji su kod ene izgubili bilo kakav kredibilitet
Pahomije
Kacavenda
Jerej
Oca Branu nisam stavio na spisak, mada i on zasluzuje, samo zato sto je lecio narkomane na pravi nacin...lopatom...pa ce mu bog oprostiti...ja vec jesam.
@cbrr1
Ti sve bre nesto branis crkvu od napada koji ne postoje....prica je o popovima, pandurima, cinovnicima koji se bahato ponasaju i ne zasluzuju da vrse funkciju koju su dobili, jer i definitivno nemaju pravo nikome da kazu nista, a treba oni da sluze za primer.
Jel tebe neko prozivao na napad na vozilo GSPa ....a i zasto bi, pa nisi ti zaposlen u GSPu na odrzavanju pa da ima bilo kakve veze...e sad ako si pandur , onda si trebao zajedno za slaninarom, koji kao i ti ugrozava bezbednost saobracaja, da se prijavis u najblizu stanicu milicije i da platis , bato, kaznu....zakon je zakon samo ako je za sve jednak, cim postoji bilo kakav izuzetak, onda je mrtvo slovo na papiru.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

#30
Citat: SSZGO poslato 19 Novembar, 2012, 09:26
mislio sam da su pred bogom ili kim vec svi jednaki ?


Èak i najgori nevernik poput mene misli da su svi ljudi jednako bezvredni/vredni... [facepalm]

Ne poznajem lièno Jereja, mada dogovaramo neko pivo, èini mi se da je ok deèko, dodu¹e ranije je bio tolerantniji na podjebavanje, a ni mi nismo cveæke, ali kad se veæ na forumu registrovao kao sve¹teno lice, ne sme da dozvoli sebi makar javno, izjave koje nisu primerene profesiji... Da se razumemo, ni¹ta ¹to je do sada pisao ili radio ne ispada iz okvira pona¹anja obiènih ljudi i svaka osuda takvog pona¹anja bi bila okrenuta na sprdnju, ¹to bi i Jerej trebalo da uradi ili da pripazi ¹ta pi¹e pogotovo ¹to ponekad odgovori mogu da zazvuèe oksimoronièno... [facepalm] Kao ta izjava o nebitnim du¹ama...[facepalm]
Sa druge strane, lièno poznajem i Revoluciju i Èea i Gavru koji je prvi poèeo sa podjebavanjem, i jo¹ par ljudi sa kojima je varnièio, i ni za jednog od njih ne mogu ama ba¹ ni¹ta lo¹e da ka¾em, osim za Alju da je æelav i deb'o, ali to nije karakterna osobina...:P Mislim da je pod hitno potrebno upoznavanje i pivo, inaèe svaði nikad kraja, a veæ mi je na vr' glave iste... [cheers]

Dakle, jebite se svi... [yahoo] [cheers] :-*

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Novembar, 2012, 10:15
Citat: SSZGO poslato 19 Novembar, 2012, 09:26
mislio sam da su pred bogom ili kim vec svi jednaki ?

......
Dakle, jebite se svi... [yahoo] [cheers] :-*

Hvala, hoæemo i uzdravlje :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Vlajko

Laziæu  [clapp]  [clapp]  [clapp]

Revo u pravu si.. jer da je civilno lice kao i mi rekao bih ¹tbk ko ¹ta radi..
al po¹to predstavlja to ¹to predstavlja.. valjalo bi da vodi raèuna o svom ugledu..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

mareskin

@CBRR1
Ove je jedini problem u tome ¹to se neko predstavlja kao èovek vere i crkve (mo¾da on uop¹te nema veze sa crkvom nego mu je takav nick na forumu) tj. sve¹teno lice, a na sve naèine pokazuje da se te vere koju propoveda ne pridr¾ava. Njegov je izbor vera i takav ¾ivot, a s druge strane se pona¹a kontra tome.
Meni je to krajnje licemerno.
Nemam ni¹ta protiv vere, manastira, crkvi itd. Imam protiv ljudi koji se ne dr¾e onoga ¹to propovedaju.

Imam prijatelje monahe, monahinje, sve¹tenike i popove. Ja se u njihov posao ne me¹am, oni su u moju veru ne me¹aju. Svima lepo.

Meni je kod ljudi bitno da budu onakvi kakvi su. Ja na osnovu toga biram da li hoæu ili neæu sa njima da imam kontakt.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Mnogo mi se ne¹to mnogo dru¾i¹ sa busolovcem, pazi da se ne zarazi¹ busolovnim sindromom...:P :-*

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Novembar, 2012, 10:45
Mnogo mi se ne¹to mnogo dru¾i¹ sa busolovcem, pazi da se ne zarazi¹ busolovnim sindromom...:P :-*

E tu sam te èek'o. Kod nas nema gradski prevoz :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


UFF

A sto vam je cudno to sto se pop tako ponasa
Pa on prodaje veru isto kao sto neko na pijaci prodaje kupus
Ja npr ne konzumiram ni jedno ni drugo, ko voli on ce da kupi
Nije on tu veru izmislio pa da nekog u nju ubedjuje on samo izadje na teren po pozivu i odradi svoj posao
Kad zavrse smene oba prodavca mogu da radi sta god hoce - isti qrac :)

mareskin

Citat: UFF poslato 19 Novembar, 2012, 11:22
A sto vam je cudno to sto se pop tako ponasa
Pa on prodaje veru isto kao sto neko na pijaci prodaje kupus
Ja npr ne konzumiram ni jedno ni drugo, ko voli on ce da kupi
Nije on tu veru izmislio pa da nekog u nju ubedjuje on samo izadje na teren po pozivu i odradi svoj posao
Kad zavrse smene oba prodavca mogu da radi sta god hoce - isti qrac :)

Opet pojednostavljuje¹ prièu. Nema sve¹teno lice radno vreme jer vera nema radno vreme i Bog nema radno vreme. On prodaje odreðena verovanja i naèine pona¹anja. Ne prodaje "robu".

Ni mene to ne dotièe kao potro¹aèa samo mi smeta licemerje. Kao ¹to mi smeta da su glavni "vernici" oni koji imaju najvi¹e grehova.
U stvari mi i ne smeta jer svako treba da ¾ivi sa svojom save¹æu.

Ma, mene sve to uop¹te ne interesuje :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

jevta

Meni se èini da ljudi brkaju veru i crkvu.
Ja sam pravoslavac i moja vera je izmeðu mene i boga,menad¾er meni lièno ne treba.
Kome treba menad¾er taj ide kod nekog od popova i onda kuka kako oni ne valjaju.
A i pop je ¾ivo biæe.......