Glavni meni

Poliranje aluminijuma i Pravljenje dihtunga od klingerita

Započeo Bishke, 09 Novembar, 2012, 02:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 21:22
aj sledece sezone mozda ako organizujemo neku voznju do bele crkve pa ti dodjemo u posetu da vidimo sa cime i kako radis ;)
moze i biske da podje da usavrsi zanat
spreman da vas ugostim i pokazem ,a i poducim zanatu  [cheers]

VELJA VS

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 21:13
Citat: VELJA VS poslato 09 Novembar, 2012, 20:24
Na ovom transalpu sa slike jedino diskovi da se ispoliraju. Radis li poliranje diskova ?


si ti  [ludak]

aj dodjes kod mene da pogledas i opipas te diskove i ako nadjes i jedan ris dobijes transalpa na poklon

Netvrdim da imaju riseve, ali mnogo odudaraju od ostalih delova tog motora. Mozda mogu da se namazu necim ( antirost, WD40, litijumska mast, grafitna mast, vazelin,... ? ) ???

Hurricane


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

VELJA VS

Izvinjavam se cika UFF-u, ali bilo je jace od mene.  [cheers]

UFF

Citat: VELJA VS poslato 09 Novembar, 2012, 21:30
Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 21:13
Citat: VELJA VS poslato 09 Novembar, 2012, 20:24
Na ovom transalpu sa slike jedino diskovi da se ispoliraju. Radis li poliranje diskova ?


si ti  [ludak]

aj dodjes kod mene da pogledas i opipas te diskove i ako nadjes i jedan ris dobijes transalpa na poklon

Netvrdim da imaju riseve, ali mnogo odudaraju od ostalih delova tog motora. Mozda mogu da se namazu necim ( antirost, WD40, litijumska mast, grafitna mast, vazelin,... ? ) ???

[facepalm]


rezolucija ti je objasnio

probaj i ti, veruj mi deluje

Bishke

Pao je prvi posao kod manijaka, Ivan1979 je zatrazio da mu ispoliram farove.Dogovorili se kad da dodjem,odlican je domacin,nema sa cime me nije ponudio !
Posao je trajao oko 3, 3  i po sata.Farovi ispolirani kao novi,samo je desni far napukao negde pa ulazi prasina itd,vidi se na slikama.Sto je bilo do mene ja sam uradio.Krenuli smo da skidamo far,ali vec je padao mrak pa smo ostavili za drugi put.Evo slike pa recite svoje misljenje.
Da,inace za one koji su zainteresovani, imaju problema sa farovima neka se jave  [callme]

































You should do one thing every day that scares you

Bishke

You should do one thing every day that scares you

Lazic


Ivan1979

Evo i ja da se javim i pohvalim Bishketa  [clapp]
Kakvi su bili sada su ko novi  [thumb_up]

Jos probao nisam ali verujem da cu konacno nocu  videti kuda idem.  [yahoo]



Bishke

Samo da kazem,radim i ciscenje starih farova izunutra...

Skidanje,otvaranje,ciscenje unutrasnjosti,lepljenje i vracanje nazad !

You should do one thing every day that scares you

VELJA VS

Citat: Bishke poslato 11 Novembar, 2012, 23:46
Samo da kazem,radim i ciscenje starih farova izunutra...

Skidanje,otvaranje,ciscenje unutrasnjosti,lepljenje i vracanje nazad !



Lepo prosirujes posao. Samo napred i pazi gde postavljas oglas, na nekim forumima su ljubomorni na preduzimljive studente  [slomljenzid]

Damnmoto

Batice svaka tebi èast, kao prvo ¹to radi¹ na oldtajmerima, pa posle i ostalo

Bishke

@VELJA VS -Na neki forumima moras da das 10 eur da bi se oglasio kao firma...Kao da su svi ovi sto rade sa moto opremom,moto delovima itd poceli sa ove tacke gde su sada !
Svako ko se iole bavi ovim poslom je morao da pocne od neke nule.Znaci da se oglasi pa da se siri kako bi posao rastao.

@Damnmoto Hvala kolega,pored faksa je ovo jedino sto volis i sto bih radio.A kad nesto volis nije ti problem da radis !
You should do one thing every day that scares you

Hohštapler

Citat: Bishke poslato 09 Novembar, 2012, 21:25
...mozda Tehnicki fakultet u Novom sadu itd...

©ta æe ti to u ¾ivotu? To ti neæe pomoæi u pronala¾enju posla. Evo ja sam zavr¹io taj fakultet pa bih sad da budem majstor.... (bez zezanja).
Radi ono ¹to voli¹, diploma je trebala samo komunjarama da se zaposle.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Danas u svim stranim firmama, ne mo¾e¹ ni na recepciji da radi¹ bez fakulteta...[facepalm]

zemunboy

Citat: Laziæ poslato 12 Novembar, 2012, 13:07
Danas u svim stranim firmama, ne mo¾e¹ ni na recepciji da radi¹ bez fakulteta...[facepalm]
Ma to su neke komunisticke strane firme...

Bishke

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 Novembar, 2012, 12:41
Citat: Bishke poslato 09 Novembar, 2012, 21:25
...mozda Tehnicki fakultet u Novom sadu itd...

©ta æe ti to u ¾ivotu? To ti neæe pomoæi u pronala¾enju posla. Evo ja sam zavr¹io taj fakultet pa bih sad da budem majstor.... (bez zezanja).
Radi ono ¹to voli¹, diploma je trebala samo komunjarama da se zaposle.


To je samo jedna od ideja za razmatranje za dalje... Gomila ljudi sa mog faksa je isla tamo,pa sto ne razmotriti i tu ideju...Mada mislim da je bolje Cisco akademija koja ima opremu i sve sto treba na nasem faksu,pa je tako i za studente Visoke elektrotehnicke skole jeftinija akademija.
You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 12 Novembar, 2012, 13:07
Danas u svim stranim firmama, ne mo¾e¹ ni na recepciji da radi¹ bez fakulteta...[facepalm]
Pa ljudi imaju problem sa nasim nazivima skola....ameri imaju drugaciju nomenklaturu ps je high scool zapravo srednja skola...eventulano visha....posle toga je Univerity degree, bechlor ili master....nema veze sa nasom nomenklaturom.
A nije tacno da traze visoku skolu u Srbiji....traze kao i svaki poslodavac u Srbiji da budes IDEALNI KANDIDAT ZA ZAPOSLENOG......
1. mladji od 25 godina
2. visoko obrazovanje
3. ozenjen roditelj bar dvoje maloletne dece (osim ako je GAY onda nemora)
4. podstanar ili sa kreditom za stan (osim ako je GAY onda ne mora)
5. pozeljno izbeglica (osim ako je ROM ili GAY onda ne mora)
6. zeljan rada u preduzecu koje je u usponu te ne moze da da veliku platu ali je zato radno vreme neograniceno
7. sa sklonistima za uvlacenje u dupe (osim ako je GAY onda ne hvala)
8. sa ozbiljnom govornom manom ili neki drugim vidljivim nedostatkom (recimo prevelike sise)
.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

Juce sam uzeo da "repariram" moj auspuh na Kawi.Posto je pravljen i posto je ovo enduro sa kojeg se pada,bio je sav izubijan sa spoljne strane,dok je unutrasnja strana ka tocku bila odlicna.Isto tako mi je smetalo sto je na spojevima pustao malo izduvne gasove i kad pogledas auspuh mislis kao da ima tribale od garezi.
Odradio sam supuh,tako sto sam ga raznitovao,otvorio,pokusao da ispravim udubljenje (ne toliko uspesno),zanitovao ga i zadihtovao.
Danas cu jos da ga ispoliram, i vracam na motor :)

Evo neke slike radova :























Slike poliranja kasnije !

Ako neko zeli da reparira svoj auspuh nek se javi na pp,cena je 15 eur reparacija bez poliranja.
You should do one thing every day that scares you