Glavni meni

Kupujem auto

Započeo mazzi, 05 Novembar, 2012, 02:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

u stvari kad malo bolje razmislim bolje da zadrzis taj stilo a prodas tu staru kantu od motora i kupis nesto mladje i bolje :)

isterivac

Citat: ranko poslato 09 Novembar, 2012, 13:12
Citat: isterivac poslato 09 Novembar, 2012, 12:53
A sto jebeni Stilo?

Pa jel Stilo 2004 nije jebeni u odnosu na S40 2008 ? :) mada... da ne gresim dusu, evo za 80.000 samo redovno odrzavanje... mada sam ga gotovo novog uzeo...


A dobro, uporedjivanju nikad kraja..  I ja imam stila vec 2,5 god.. Nikakve falinke nema, samo euro nafta, redovan servis i gaaaaas.. Opet je mnogo bolja investicija u stila nego uzeti jebenu lagunu..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ranko

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 13:15
u stvari kad malo bolje razmislim bolje da zadrzis taj stilo a prodas tu staru kantu od motora i kupis nesto mladje i bolje :)

To sigurno... umesto kante uzimam Stefgijevog Talpa za kolko bese 3000 :)

A da ne verujes kakvi mi jos automobili utrcavaju... Jebena Linea, manje vise nova sa sve plincugom 1.4... i sad ja u glavi pokusavam da opravdam zasto je cena Lineeeee i Volvoa manje vise ista, isto godiste , uz samo malu razliku od 1000kubika i nebo i zemlja vozne karakteristike, bezbednost, opremu ... a o izgledu... glupo pricam... al jebiga... izgleda da sam jebena dacija materijal...

Na sledecem zasedanju hocu Gay Lord titulu :)


Citat: isterivac poslato 09 Novembar, 2012, 13:28
A dobro, uporedjivanju nikad kraja..  I ja imam stila vec 2,5 god.. Nikakve falinke nema, samo euro nafta, redovan servis i gaaaaas.. Opet je mnogo bolja investicija u stila nego uzeti jebenu lagunu..

Nije bas Laguna jebena... mislim da je tu negde sa Stilom ... kod stila dobijes samo motor i jeftino odrzavanje... kod Lagune sve ostalo ali motor ( dizne pre svega ) i malo skuplje odrzavanje je stavljaju u isti rang...

Ono o cemu sam nekada razmisljao dok sam umesto lesnika imao muda, jeste da kada izadjes iz kuce sa kljucevima u rukama, i kada ugledas 4-5 metara jebenog lima, da ti taj isti jebeni lim izvuce OGROOOOOMAN jebeni osmeh... da ti nije muka sto moras negde da se prevezes... da postane koliko-tolko zadovoljstvo i uzivanje ( naravno ovo je mnogo manje jer sa motorom malo sta moze da se uporedi )...

E to jebe najvise... Oces osmeh ? Pa uz osmeh idu i muda... a cesto i dobre sise i pranje glave ali long time no see sto bi rekli braca Ameri :)


dzimika

nemoj lagunu da mi diras :D
jeftinija je u nabavci ali se nadoknadi kroz odrzavanje, stilo je malo skuplji u nabavci ali je jeftinije odrzavanje ali oprema u ta dva automobila ne moze da se poredi, za poredjenje su megan i stilo posto su ista klasa

isterivac

Imam par drugara koji rade sa koliko pa imam direktne informacije za lagunu, 200.000-250.000 mora da crkne turbina na 1.9dci
bez obzira da li je megan ili laguna, cesto hoce i kartice da zezaju, dizne, imali su par slucajeva da im je riknuo menjac.
LAguna jeste i lepa do 00 i velika ali baki pomalo me i plase sa tom velikom upotrebom plastike..
Verovatno zavisi i od samog primerka na kakav naletis.. Ne mozes da nedjes dobar auto za malo para ni preko.. A kamoli ovde
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

ranko

Citat: dzimika poslato 09 Novembar, 2012, 13:51
nemoj lagunu da mi diras :D
jeftinija je u nabavci ali se nadoknadi kroz odrzavanje, stilo je malo skuplji u nabavci ali je jeftinije odrzavanje ali oprema u ta dva automobila ne moze da se poredi, za poredjenje su megan i stilo posto su ista klasa

Dzimi ne diram Lagunu... vidis da kazem da je isto jebena ko i Stilo :)

Kazem o opremi nema sta da pricamo... oprema, konfor i vozne karakteristike Lagune su bolje nego kod Stila... Ustvari : Nova Laguna je dosta bolji auto od Stila... Polovna Laguna sa placa je isto sranje kao i Stilo sa placa... nema razlike... tj nadomesti se to sto dobijes sa onime sto trebas da odrzavas...

Iskreno pre bih vozio Lagunu nego stila ali dobru Lagunu... naravno ovo prica porodicni ranko :) pre njega... Stilo 3v rulez :)

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 02:43
e sad ce neko da ti kaze da cim cuje cifru od 7k i vise odmah misli o novom autu
moze i tako ali moras da se odlucis da li hoces da kupis nov pilicarski auto ili da se vozis kao covek

©ta dobija¹ sa skupljim autom, ¹to ne dobije¹ sa jeftinijim? Vozio sam razna kola i kavez je kavez. Lepo je ako bolje ubrzava, koèi, lepo le¾i na putu, ali su mi to toliko sitne razlike. Mooo¾da da se ba¹ jako puno vozim, al' meni je sve to isto sranje. Ja sam definitivno za te "piliæarske".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Evo sta dobijes

Citat: ranko poslato 09 Novembar, 2012, 13:38
Ono o cemu sam nekada razmisljao dok sam umesto lesnika imao muda, jeste da kada izadjes iz kuce sa kljucevima u rukama, i kada ugledas 4-5 metara jebenog lima, da ti taj isti jebeni lim izvuce OGROOOOOMAN jebeni osmeh... da ti nije muka sto moras negde da se prevezes... da postane koliko-tolko zadovoljstvo i uzivanje ( naravno ovo je mnogo manje jer sa motorom malo sta moze da se uporedi )...

E to jebe najvise... Oces osmeh ? Pa uz osmeh idu i muda... a cesto i dobre sise i pranje glave ali long time no see sto bi rekli braca Ameri :)


u stvari ne znam za ostale ali ranko je lepo opisao kako se ja osecam i kad ga pogledam a vala i kad sednem unutra


http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/541406_10150749479940260_852627086_n.jpg

ranko

Citat: Slaninar poslato 09 Novembar, 2012, 14:31
©ta dobija¹ sa skupljim autom, ¹to ne dobije¹ sa jeftinijim? Vozio sam razna kola i kavez je kavez. Lepo je ako bolje ubrzava, koèi, lepo le¾i na putu, ali su mi to toliko sitne razlike. Mooo¾da da se ba¹ jako puno vozim, al' meni je sve to isto sranje. Ja sam definitivno za te "piliæarske".
.

Slaninar... Uff je potpuno razumeo ono sto sam pricao...

ili moze plasticno i ovako by Ranko neporodicni ( za zenski deo publike odmah da kazem nisam sovinista i obe iz primera su extra pametne, nezavisne, MBA , uspesne, nezavisne, pametne, MBA :) ) :

Plavusa, napucana, pusi ko Silvia Saint , ali brate voli da izadje u lep restoran, da ide avionom u Italiju na more, krpice itd...

s druge strane imas neku koja eto ima djanu ( verovatno dla**vu ) i nesto sto podseca na sisice , voli sex i rado ga se seca , moze odmor u vikendici u Meljaku, moze rolovana dzigerica iz Ponca :)

By ranko porodicni :

pa pre bih bebu/trudnu dzangrizavu zenu stavio u E46 nego u Stila 3v ali... uvek idem onom ma nece mene... evo javno izjavljujem da cu ako bude neko sranje i zdravlje boze sve dobro, da okacim klip kako guram sebi but plug zato sto sam bezmudo govedo koje ne sme da kupi , a moze ( + sto necu da puknem vise od 1000 eura razlike ) S40 sa svim kurcima koji postoje vezani za bezbednost !!!

Eto... odjava s moje strane... iznervirao sam sam sebe  i idem da se nabodem jednom u vugla :)

CBRR1


UFF

 [rofl]   [clapp]


sad bi ti pit rekao da je taj osmeh koji bmw pruza samo umisljeni i da sto se tice bezbednosti tu je stilo bolji zato sto je noviji pa samim tim i bezbedniji

Kengur

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 15:36
[rofl]   [clapp]


sad bi ti pit rekao da je taj osmeh koji bmw pruza samo umisljeni i da sto se tice bezbednosti tu je stilo bolji zato sto je noviji pa samim tim i bezbedniji

Nekom bmw, nekom mecka, nekom volvo.... Nije to do auta, nego do nasih glava... Ko sta voli, isti kurac sve to...

Zaljubis se u kurvu, ti odlepis iako je kurva... :) Dzabe bilo ko da ti kaze BRATE ONA JE KURVA, kad si ti odlepio... isti kurac sa kolima i motorima...

UFF

Tacno tako kengure

Ali stilo i volvo ne mogu bre ni da se uporede ni po kvalitetu, ni po opremi a tek nikako po bezbednosti

+ kad dodas na to da u njemu vozis zenu i malo dete pa ja bi ako sam u mogucnosti i bmw prodao i kupio jebeni hamer ili neki tenk  za svaki slucaj

Kengur

Naravno.

Kao ni napucanu picku sa nekom prosecnom. U principu ova prosecna mozda se bolje pegla, ali losije izgleda. ali sigurno je manja muka i briga sa losijom, znas da ce je manje sakala napadati :D

Nego mazzi daj slike bre :)

ranko

Evo iskulirao sam sam sebe, zamalo da se posibam sam sa sobom :)

Citat: Kengur poslato 09 Novembar, 2012, 15:39
Nekom bmw, nekom mecka, nekom volvo.... Nije to do auta, nego do nasih glava... Ko sta voli, isti kurac sve to...

Zaljubis se u kurvu, ti odlepis iako je kurva... :) Dzabe bilo ko da ti kaze BRATE ONA JE KURVA, kad si ti odlepio... isti kurac sa kolima i motorima...

Gresis Kengure sinko... samo Uff shvata...

Svi se ovde prepiru oko automobila sta je bolje sta je losije... Niko se ne prepire oko toga sta ko voli !!!

Retki su oni koji vole i voze... jer ljubav kosta ... mozda je Uff jedan od retkih ali mozda ni on nije primer... recimo da voli Z4 ali npr. puno trosi ( znam znam Uffe bice Z4 nego te uzimam ko primer :) )...

Ja volim Volvo... Mrzim Lineu... vozim Stila,  ali zbog onoga sto je Uff rekao ( hamer/tenk ) cu ili da prevagnem i odem po Volvoa ili cu da guram but plug :) 

a posto se plasim but plug-a, nece vise biti Beograd-Lefkada 9 sati manijacke voznje... nego iz 2 dana sa spavanjem u Makedoniji...

AAAAAAAAAAA jbt eno ga Djogani ide u EBRD aaaaa hhhahahaha koj kurac... izvinjavam se ali ladno Djogani ide u Evropsku Banku... ili neki ganci bem ga :)

UFF

 [rofl]  koji si ti  [ludak] jebote

inace ja cu duzmem novi Z4... jednog dana kad skupim $... verovatno onda kad izadje Z14

Kengur

Ma shvatam ja o cemu pricate...

Kad god sam uzimao audia od burazera imao sam neki do jaja osecaj... Ono, svidja mi se bas :) a4 2003 a vidi, u pricipu krkela matora 10 godina, ali sam taj osecaj je dobar. Ne kazem da nije... I kad god provozam naku audiciju dobar je osecaj, cak i staroj 100tki... :)
Nije bas da idem i da se kezim kao budala, ali se osecam dobro, nekako mi lezi do jaja ta marka i to je to... :)

Vozio sam sve i svasta, ali nekako je on po mom ukusu... Tako isto UFFu bmw itd itd...

sibin

svako to vidi drugacije, cinjenica da svaki auto ima mane i prednosti sto se mene tice zivot je prekratak da se zlopatim sa motorima i autima koji mi ne nabace osmeh na lice kad ih vozim i kad ih gledam :D

ranko

Sibin ... jeb** se brate bas mi to nije trebalo... odose pare :)

Dzigi Boy

vidim da ste spominjali ocuvanost auta unutra........ja sam uzeo astru koja je bila na slepu sa jos desetak automobila, kada sam otvorio vrata ostao sam bez texta kako je ocuvana kao nova, da covek ne poveruje kako je ocuvana

onda sam joj dao kontakt i video da je presla 250k i bas tih 250k me povuklo da je probam odma i kupim jer da sam dosao sutra ona bi presla 120 do 150k

ljudi su ovde u zabludi i svi misle da imaju pravu kilometrazu na satu.........zasto bi neki stranac, Nemac, Belgijanac itd prodao auto star 10 godina a presao je 100???

Nema ama bas nijedan jedini razlog da ga proda sa 100k.......a sad sto neki vole da zive u zabludi to je druga stvar


Inace sto se tice Saaba meni licno se svidja i mislim da je odlican......naravno to je samo moje misljenje