Glavni meni

Kupujem auto

Započeo mazzi, 05 Novembar, 2012, 02:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Jel bas mora dizel? Ima poo 2007 sa plinom. kupljen kod nas nob
v. Presao oko 60000km. pa ako te zanima da te spojim sa covekom

zilens

meni odgovara i 7000e a i 75000e ako bas navaljujes   8)
lud pa zivi

davidoff

Gaso koliko trazis za Golf-a?
We won't forget you Marco....


Gašpar


Havarisan


Gašpar


UFF

kad bi ti dao porsea za golfa da ga uzmes oma i da se udaras nogama u dupe :D

Gašpar

Nemoj ti da brine¹, znam ja tog Por¹ea vrlo dobro ;D ;D ;D

YoYa

 Jebes golfa,onaj porse je zlo, ide ko mecava.  [balavi]

Havarisan


Brrka

Nemam sta da ti ponudim ali rado bi ti uzeo te pare :D

srbac

Za te pare mozes da kupis auto a ne Golfa.....

Zeljkamp

Kada sam kupovao auto raspolagao sam od prilike sa istom cifrom. Prodao sam Toyotu zbog Honde Accord koju mi je "cuvao" drug. Posto sam izvisio za Hondu, krenula je agonija gledanja raspada koji se prodaje kod nas. Ni sam ne znam koliko sam auta video... Znam da je samo BMW-a E46 bilo oko 30-40. Bilo je jos tu nekih A4-ki, Mercedesa C klase i Accorda ali su svi bili van dometa ili su bili krsevi. Najcesce ovo drugo.

Zelim ti puno srece u potrazi, znam da ce ti trebati i preporucujem ti da se ne obazres mnogo na godiste i motor, vec na stanje primerka koji ti je zapao za oko.

P.S. Ja sam gledao ove a i tebi ih preporucujem:

Audi
BMW
Honda
Mercedes
Toyota (redosled sam napravio po abecedi). ;)
TwinZ Auto & Moto

mazzi

Evo da se javim da je ova teska obaveza resena :)


Cetiri cela dana sam trazio auto :) I ako nekom to izgleda malo ja sam za tih cetiri dana obisao preko 30 placeva i pogleda preko 100 automobila. Posto nisam jasno definisao koji auto vec mi je bilo vazno stanje gledao sam bas bas dosta automobila.

1. Audi - A3 za te pare moze da se nadje automatik ali samo u dosta losem stanju i to 2003/4, sa manuelnim bez ikakve opreme (klimu i fabricku muziku ne racunam u dodatnu opremu) moze da se nadje za nekih 7500 pa na to treba dodati obavezan veliki servis, gume i registracija sto dodje oko 900e tako da ono sto je 7500 izadje na 8400. A4 moze da se nadje ali samo neki bas bas losiji :)
2. VW - Golf5 gledali smo od 2006 pa na dalje ... Prvo da se zna da i ako sam do sada vozio golfa 4 TDI koji sam dobio ispod cene, ipak smatram da ko vozi golfa mora da je seljak pa samim tim ako kupim opet golfa i potvrdice se opet da sam i ja seljak :) Nadam se da nisam uvredio sadasnje i buduce vlasnike golfova :) Ali ipak sam isao da ih gledam. Svi su bili upropasceni unutra sto kupcu malo kvari zadovoljstvo kupovine odnosno glupo je da das 7000 e za izdrkan auto
3. BMW - e46 320d i ako znam da cu biti trajno banovan recicu sledece: Covek koji radi u BMW-u je i sam rekao da je glupo dati 7000e za auto koji je tehnoloski malo iza sadasnjih automobila. e90 bi bila dobra kupovina ali njih nema ispod 9000 da valjaju.


Posto je ovo realnost i od velike 4 (mercedesa ne pominjem zato sto su uglavnom preko 2000 kubika) nisam nasao nista sto valja resio sam da potrazim jos neki auto. I izbor je pao na:

SAAB 93 TID 1.9 Vector iz 2006. karavan automatik

Nemam jos sta da vam pisem o ovom autu ali ako neko ima sta da kaze (a da nije: skupi su mu delovi) voleo bi da podeli sa nama.

Samo mogu da kazem da je ovaj auto u perfektnom stanju sto se tice enterijera i da nije udaran i da ima 150 HP :D

UFF

BMW driz cenu sto nije bez razloga i sto opravdava kvalitet
ako hoces modernog i novijeg bmw-a moraces da se otvoris mnooogo vise od 7k

tj od 10 pa na gore

e sad ce neko da ti kaze da cim cuje cifru od 7k i vise odmah misli o novom autu
moze i tako ali moras da se odlucis da li hoces da kupis nov pilicarski auto ili da se vozis kao covek

Zeljkamp

#35
Znam da ce da me izminusiraju ali nema veze... ;D

Saab 93 ne moze da pridje po kvalitetu i voznim karakteristkama E46-ci i A4-ci. Narocito ovom prvom. Vozio sam i znam sta pricam. Saab ti je u stvari Opel u skandinavskom ruhu.

Ako ti ne odgovaraju E46 i A4 i ako ne mozes da dobacis do E90, onda ti preporucujem Toyotu Avensis. Tvrdim da je za klasu bolja i kvalitetnija od tog Saaba.

Nemoj zaboraviti i Hondu Accord. ;)
TwinZ Auto & Moto

UFF


Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

mazzi

Saab je GM, u prevodu agregat dobro poznat i hvaljen 1.9 CDTI odnosno Fijatov 1.9 JTD a trap i ostalo od Vektre C. Ono sto sam ja danas osetio i video je da je auto dosta mekaniji od Nemaca odnosno limuzina koja malo vise ljulja ali udobna ... mozda bliza Mercedesu nego audi-u i bmw-u. A4 sam jedan probao i stvarno je bio utegnut ali neverovatno je da jedan takav auto moze tako da se pohaba unutra za 6-8 godina. Pa moj golf izgleda bolje 3x a evo Uff zna kako ja cuvam kola :) Nisam ja rekao da mi ne odgovara e46 nego sam se vodio recima coveka koji radi u BMW-u a to je da je 7000 hiljada mnogo za e46 a e90 nema za te pare.  Avensis mi je nekako mlogo ruzan :)

Honde su isto dizeli uglavnom 2.2 :(

UFF

7k je mnogo za e46 ako poredis sa fiatom i loganom

ako poredis sa poreseom onda je malo

pa sad... sta ko voli


eto havarisani vozi neki, kako tvoj drugar iz bmw-a kaze "prevazidjeni" i 20-30 godina zastareo porche i ne vidim da se iko bunio ko se u njemu provozao