Glavni meni

Moj pocetak Trkacke karijere

Započeo Mad Max, 26 Oktobar, 2012, 23:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mad Max

bilo je dosta hrvata, bio camlek sa nekim austrilijanac-kengur mehanicarem, boban sa svima ulazi brzo u razgovor, pa svasta cuujes i vidis. izadjem na prvi trening, podloga je dobra, malo klizava tj. hoce da klize motor al drzi, vozim, imam sad malo iskustva sa grobnika pa nisam toliki dud, ne gubim se na stazi. lepo, da lepse ne moze, voze ljudi lete, kao da su na 1000-rkama, ja se trazim, hvatam memoriju staze, krivina,kocenja....  drugi trening vec je bolje, ganjam se, nadjem sebi par pacijenata i sa njima ganja. boban zadovoljan, lepo sve tece nije previse lose, nije dobro, al u sredini, taman.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Brzi od smrti, Jaci od bola

®or¾ GTI


Mad Max

sve zavrseno, idemo na tusiranje, zamisli, tus kabinne, sve sredjeno, grejanje ma da ne pozelis otici kuci. sredili se malo sedeli pijuckali u restoranu, super uglavnom. napravio sam 24-25 vreme, od 32-35 takmicara. boban me je savetovao da obratim paznju na startu, jer je sve moguce, vozaci prljavi, ludi, paznja dok se ne slozite u liniju. izadjem na start, kad opet problem, nema brojeva na asvaltu, nego ribe drze broj reda, sreca pa sam to skuzio i snasao se u momentu. stanem razgledam koga da nisanim, gledam napred nazad nikako, odvezemo warm-up, ponovo na mesta i start, veliki semafor, trese se zemlja od turiranja i gas, krenuo lepo, niko kraj mene, kad ispred, dva debila idu jedan kraj drugog i nijedan ne moze da odlepi, desni ide na levog tras, udara ga i padaju obojica, punimo trecu, motor se vrti i pravac idem na njega, nemam gde, stisnem zube pa sta bude, sreca otkliza u stranu i prodjoh, prva krivina, bas zeznuta, treba sad uci a da neko me ne opali od pozadi, prolazimo, padaju dvojica trojica, na trecoj krivini ulazi nas 3-4 na par, malo se guras da bi prosao,  prsti kamenje 2-3 padaju,, idemo uzbrdo, krivina zeznuta, ne vidi se na dolasku, izlecu i tu, razmisljam pa kad ovi ovako padaju sta ce biti samnom. prodjem sikanu i lik je ispred, smeta mi, al ne mogu da ga prodjem, slozili se, kao zmija idemo, kako lep pogled, bas se oseti covek svetski, izbio sam ja negde na 10-15 mesto, kad CRVENA, prekid, e do k, sta je sad. u box-ove dodjemo, ciste ciljnu ravninu od onih debila, prolilo se ulje. ajd sve ispocetka, e jbg, cekali smo nekih 20-25min, naravno nema grejaca gume se hlade. ponovo na start, sve istim redom, samo sto je posuto belog praha kolko hoces, kad smo naisli na prah, digla se bela zavesa, ne vidi se nista, samo jos da opalim nekog, prodjemo, gas, sve tece svojim redom, opet ispred mene neki, ne mogu da ga prodjem, al smeta mi, ne mogu ja da cekam, nego hocu sto pre da ga obidjem, pocinjemo drugi krug, na sikani ga stizem jedva promasim, posle sikane imaju dve kratke jake vezne krivine, u prvoj zamalo milimetar, ud rugoj ga stizem i nemam gde nego se podvlacim ispod njega, na kolenu sam, ali jos svaljujem motor i otvaram, dok sam samo pomislio da moze tako, na svaltu sam i klizim, pad nisam ni osetio, samo se spustio, kao u krevet, u izletnoj zoni sljunka peska, skocim, dignem motor da nastavim, pukla rucka-hebl, e jbg, popizdeo sam
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

dovezu me posle trke u box, pun je motor peska, sljunka, nista nije pipnuto osim rucke. boban pizdi sto sam odmah morao da forsiram, bolje da sma vozio lagano pa pred kraj probao, jbg, odkud sam ja znao sta i kako, a uostalom nije ovo trcanje, pa da na kraju cedim svu snagu, il daj gas il polako. dzelic trkac je inace pao i na treningu i na trci, momak je bio dobar vozac brz, al nikako na tockovima da zavrsi trku. pera bircanin bio tada sa 125 i dzelic skinuo pirelli, kaze ne valjaju gume, zato sma pao, pera video gume i pita ga hoce da proda, da hocu 50eur, ode pera namontira za trku i zavrsi treci, samo sto nismo tukli dzelica, ne valjaju gume, smanji malo gas
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

inace 2005-te smo imali najruzniju boju na bobanovo insistiranje bordo glupe yamaha boje
Brzi od smrti, Jaci od bola

farbach

Ja sam lio 3 seta oklopa za R1. Nadan je mislim doneo.  Na -15 sam lio, pa susio na nekim grejalicama, propast. To se posle pokrivi i bude kao staklo krto, al ovaj zapeo, treba mu za 1. februar. Na kraju nisu ni otisli u Grcku na taj zimski trening.

Mad Max

Citat: farbach poslato 06 Novembar, 2012, 22:10
Ja sam lio 3 seta oklopa za R1. Nadan je mislim doneo.  Na -15 sam lio, pa susio na nekim grejalicama, propast. To se posle pokrivi i bude kao staklo krto, al ovaj zapeo, treba mu za 1. februar. Na kraju nisu ni otisli u Grcku na taj zimski trening.
bili su kao kamen, zapeli za grcku, boban i njegove fix ideje, dobro sam preziveo tu godinu, upecali me sa tri para guma, mada nisam mogao da odbijem, zato sto je to boban dao od sebe, inace od kluba nikad nista nismo ni dobili
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

ovo je ugljina yamaha iz tog vremena sa farbach oklopom, nije lose izgledao uopste, samo je bio krut, a u tim uslovima je dobro uopste i bio
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

Dobro je da imas ove slike iz Madjarske!!! Inace, slike sa Grobnika iz 2005 nemamo,,,mozda nesto onako iz nase ruke aparata!!!
Sto se tice ovih boja,,stvarno su bile ruzne tad,,,mada Ugljo je svoj motor matar nekako doveo u red (boja rezervara, felge,trakice,,ok) Dok su ovi drugi,,,sve raspar :S

Posle ovog dolazi trka u Vrscu,,, polovina Maj-a, Balkanski Sampionat!
Trka do bola,,, Klasa 600 sa dobrom konkurencijom, Klasa 125 je vozila dat 15vozaca, Klasa 1000 je bila popularan izlazkom Suzukija K5
Cekam da pocnes :)
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Borko_motorko

Max bi mogao samo da pi¹e. Jebo poso, vidi¹ da je ki¹a.
Sa budalama se ne vredi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dokusure iskustvom!

rtaku


Mad Max

da krenemo lagano. dosli smo iz madjarske, naravno u povratku smo naisli u Baja, gde imam dobrog prijatelja, tamo rucak, cuganje i sve po redu. frka nastaje za hebl, ne mogu da organizujem toliko brzo koliko termin za vrsac se priblizava. krsko nije daleko, ali predaleko je zbog glupe sengen vize. zovi vrti brojeve, konacno nadjem drugara iz austrije koji krece kuci, zamolim ga da naidje i kupi hebl. smirujem se i cekam, sredjujemo plastike i ostale sitnice. posto je prvi nastup na samp. SRB kluba furios, sve se priprema i sredjuje. tenda reklame, stolice....masa stvari. e sad cim je veliki broj ljudi na jednom mestu tu su i neslaganja, neko hoce ovako, neko onako i tako u krug. bilo kako bilo, pakujemo se i dolzim do izliva besa, ubaci motore u bus (sto nije bas lako, uska vrata, digni, zanesi, pazi ogrebaces ma...) to toliko i nije strasno, kolika je muka sve to uspanovat, kao iz vode kad izadje covek , sav u znoju. popizdim i kazem da cu pomoci ubacit i ostalo al vezat necu, neka veze svako svoj motor.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

koliko se secam isao sam sa nadanom u autu do vrsca, konacno i ja da budem gospodin. dodjemo (malo smo se zadrzali u bg, znaci vrlo malo smo kasnili) boban pizdi vrsti, nervozan i nista mu ne moze niko, toliko negativne energije unosi da je strasno. kazem mu opusti se nemoj da vristis na ljude, jer i meni pun k svega, mogao bih i kuci ako nastavi ovako, pa se jebi i vozi trke sam. nekako to legne, al nikako nije lepo u box-u. boban je pripremio jos jednu manju tendu za nase navijace, koja je pored busa. ljudi dodju ulaze u box prave guzvu i onda smo tu tendu resili za njih. boban je bio pod velikim pritiskom, jer je pucao na prva tri mesta (iz toga sva nervoza nastala) 2005 se pojavljuje duka racing, jak tim u svakom smislu i vozaca i novca. petar bircanin presao u 600, kawa zx 6r. znam da decko ima talenat i da je trenirao dosta, tako da ocekujem njega na prvom mestu, a mi nazad pa sta bude. puno vozaca, balkanski samp. dobra trka na prvi pogled. vozimo treninge, non stop neka frka, boban pravi i dalje nervozu. ljudi koji su tu i u subotu su u problemu sa bobanom, on ne dozvoljava ulaz u box, nego samo u onu tendu pored, cekaj bobane, nisu to neki indijanci, ljudi koji su tu i svako nesto pomogne, a nije ih 50. dzaba govorit, ja izletim malo im objasnim situaciju i neka nekako zaobilaze bobana. imao sam 4-5 vreme, ne secam se bas dobro, subota vece tradicionalno se pije, odlazi u grad sa nadanom i ostalim, odvalim se od zivota. nedelja ustajanje, glava ko ormar, nikako nisam dobar sto mi se nije ranije desavalo.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

dolaze nasi iz bijeljine, ma to je masa ljudi, bas sam bio iznenadjen koliko je doslo. dolazi Cica i iznenadjenje moj Deda sa njim, pitam otkud on, kako ce gledat razmisljam. kaze Cica, nisam mogao da ga izbegnem nikako, ok, tu je, moramo ga malo pripazit, tj. da bude u drustvu manje nervozni gledalaca. covek je obisao evropu nije mu nista problem, ali ipak dva unuka voze nije lako to gledat. mamurluk me ubija nisam nikako dobar, ne mogu da jedem ma nije dobro vidim, al cutim, razmisljam kako cu izvesi trku. izadjemo na start, ugrejalo, ma ludilo, da mi je sesti popit flasu kisele vode, al to mogu zaboravit. poredamo se i kao da sam znao kazem da snimaju start, zbog mozda kakvog prigovora. inace tada je bila moto federacija, koja se odelila od auto saveza ili kako vec, uglavnom losa atmosfera i pazim na detalje koji su vrlo bitni. malo iskustva, pa covek pocinje da obraca paznju na sve. moram reci da mi vrsac uopste nije omiljen, dve krivine tri kocenja i to je to, nema izgled staze niti bilo sta, sa moje tacke gledista. nekima je ovo extra staza, bezbedna, lepa, dobra.......   startujemo i bilo je tu nepravilnog starta, ali ajde da vozimo i ne mislim na to, pera i pascota prolaze guzvu na prvoj krivini i izdvajaju se, mi zaglavili, cupaj zivu glavu, slozimo se i vozi. vozim ja  i brojim svaki krug, ajde hoce kraj, do pola trke i nekako, al dalje zlo tesko, nemam snage, ne mogu da se koncentrisem ma sranje teesko. cujem da je neko mi u repu i grebe, pitanje kad ce me proci, ja na drugoj poziciji za srb i borim se da tako ostane, al borba je teska sa samim sobom da izvezem uopste, znam ako popustim da cu sigurno otici dve tri pozicije nazad. 
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

konacno zastava oznacava kraj, zadnja dva kruga sam pomislio da popustim, ali sam smogao snage i nekako odvozao. super, drugi sam, ma extra. dolazim u park ferme Deda i Cica cekaju, skidam kacigu, kaze Deda: dobro je veljo, onaj te stisko, sta hoce vise. nemam snage da pricam, al necu da primete na meni. dodjem u box, tamo katastrofa, boban je sve napicko i oterao (gledaoce) ajd cutim, treba i on da vozi pa necu da se svadjam. izadje boban na start, odvoza stvarno dobro, bio je treci-cetvrti, klao se sa kuletom, bio ispred njega al uze ga kule. zavrsi se trka, ja u busu lezim, boban ulece i suza suzu stize, place kao malo dete, nisam video coveka da place i histerise tako. sta je, sta je bilo, nesto mrmlja, ne razumem nista, sta je bobane, bio sam ispred imao ga, tamo vamo, on prica o kuletu. dobro bobane ima jos trka, sta ti je, nema sanse da ga smirim, ne dam nikome u bus da ga vide ovakvog. tad se posvadjao sa svima koji su dosli nas gledat, neko se penjao na bus, on ih oterao, nema sta nije rekao, svi se naljutili, jbg. nadan los totalno, ugljo takodje, gogo i sinisa dobri. bilo kako bilo, prica se ne zavrsava tu, dolaze i govore da je ulozen prigovor na moj "raniji" start, ulozio ga vojvodic matori (dal je bio predsednik ili tako neko mudo u savezu) boban se taman smirio i opet popizdi, pravo na sastanak, tamo sve mudonje iz saveza zasedaju, klasicno kao svi guzicari. boban ulece jebe sve po spisku, bugari se uplasili sta je ovo, kule smiruje malo situaciju, al kako god mi smo popusili, doneli i nas snimak starta al dzaba, trece mesto meni, dzaba se klao sa buljketom. posle proglasenja buljke daje meni pehar od drugog mesta, kazem mu, neka buljke to je tvoje, sve je ok. kad smo kretali pojavi se HOSTAPLER vojvodic matori i nesto kenja, braco srbi i ostala nacionalisticka njegova srnja, Cica ga napusi i hoce da ga klepi, ja mu kazem ajmo Cica pusti govnare. tako smo i otisli i razocarali se totalno   
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

Citat: Mad Max poslato 09 Novembar, 2012, 21:13
koliko se secam isao sam sa nadanom u autu do vrsca, konacno i ja da budem gospodin. dodjemo (malo smo se zadrzali u bg, znaci vrlo malo smo kasnili) boban pizdi vrsti, nervozan i nista mu ne moze niko, toliko negativne energije unosi da je strasno. kazem mu opusti se nemoj da vristis na ljude, jer i meni pun k svega, mogao bih i kuci ako nastavi ovako, pa se jebi i vozi trke sam. nekako to legne, al nikako nije lepo u box-u. boban je pripremio jos jednu manju tendu za nase navijace, koja je pored busa. ljudi dodju ulaze u box prave guzvu i onda smo tu tendu resili za njih. boban je bio pod velikim pritiskom, jer je pucao na prva tri mesta (iz toga sva nervoza nastala) 2005 se pojavljuje duka racing, jak tim u svakom smislu i vozaca i novca. petar bircanin presao u 600, kawa zx 6r. znam da decko ima talenat i da je trenirao dosta, tako da ocekujem njega na prvom mestu, a mi nazad pa sta bude. puno vozaca, balkanski samp. dobra trka na prvi pogled. vozimo treninge, non stop neka frka, boban pravi i dalje nervozu. ljudi koji su tu i u subotu su u problemu sa bobanom, on ne dozvoljava ulaz u box, nego samo u onu tendu pored, cekaj bobane, nisu to neki indijanci, ljudi koji su tu i svako nesto pomogne, a nije ih 50. dzaba govorit, ja izletim malo im objasnim situaciju i neka nekako zaobilaze bobana. imao sam 4-5 vreme, ne secam se bas dobro, subota vece tradicionalno se pije, odlazi u grad sa nadanom i ostalim, odvalim se od zivota. nedelja ustajanje, glava ko ormar, nikako nisam dobar sto mi se nije ranije desavalo.
i naravno,,100x smo pustili pjesku od Tine - Bunda od Nerca
Naravno tu je i onaj drug iz Dvorova,,Jovica Caura... i ekipa
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mad Max

dosli kuci, ja u gradu, svi su razocarani na bobanovo ponasanje, pokusavam objasnit i nekako to sve ublazit, mada stvarno je boban bio preterao. nadan razocaran, ugljo takodje odustaju od svega, vidim ja sta se desava, puca sve, novca ni odakle ne dolazi. ajd sta je tu je, ja cu vozit pa cemo videt dokle i kako. ne secam se dal je bila banja luka ili batajnica posle vrsca. u banja luci smo bili i sve super, ja imam gogu i njega forsiram ali on je hladne glave i vozi kako on misli da treba, sinisa je pao na toj trci, dal je gogu pokupio ne secam se, on ce dopunit. nedelja jutro u banja luci,oblacno, kisa samo sto nije. izadjemo na start i obisli pola kruga kad kisa, sudije crvenu pokazuju, stanemo na start i izlazi tabla sa kisnom trkom, svi u box-ove na montazu. kisa pada i ne misli stati, au kisne montiraj, sad posto je nova staza za ostale, meni poznata, ne razmisljam puno, jer je stvarno rizicno. montiramo kisne, smirglamo bobice sa njih da imaju odmah prijanjanje, sve je u fulu, opet puno nasih gledalaca, sto me iznenadilo i odusevilo. guzva je ispred box-a ma nema sanse da se provuces, radi se, svi hoce da vidi sta i kako. malo sam nervozan, hocemoo stici sve zavrsit, jer ljudi se provlace i u box, nema mesta frka. vizir smo namazali sa tecnosti protiv maglenja, napravili podmetace da bude malo otvoren i ne magli. pozivaju na start klasu 600, krecem izadjem i obidjem krug da se poredamo, na stazi je vode mnogo, najvise me brine sto je na ciljnom "pravcu" tu ako proklize naci ce me u gradisci, al ajd, krecemo, warm up krug, gas, tu sam 2-3 nije strasno, voda prsti na sve strane, ne vidi se nista. poslazemo se i start, izletim opet tako 2-3 i gas, pazim se, ako samo milimetar izgubim putanju pad je siguran (staza je prilicno uska a brza tako da nema vremena za greske) obidjemo jedan krug, kad vizir pocinje da magli, pokusavam da manje disem i ne duvam na njega ali uzalud, izlazim iz roguliceve i vizir je sav u magli, ne vidim nista, pustam gas, prilazim desnoj ivici i u besu kidam vizir, pokusavam da nastavim bez njega, uzalud, kao da me neko bode iglama, ne vidim nista, izlazim, trka je zavrsena za mene. boban je tu trku pobedio i vozio bas za medalju, posto je boban posle 20 god uzeo prvo mesto, odvalili smo se dobro. buljke je na treningu pao i slomio ruku bio na operaciji, ja sam uzeo auto od jadranka i posle trka otisao u posetu. dosli smo u bn u moj lokal, rekao sam branku (duka racing) peri i celoj ekipi da moraju naici kod mene, tu smo se odvalili tj. ja, oni su bili popili par pica i otisli.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Citat: gogo42 poslato 09 Novembar, 2012, 22:13
Citat: Mad Max poslato 09 Novembar, 2012, 21:13
koliko se secam isao sam sa nadanom u autu do vrsca, konacno i ja da budem gospodin. dodjemo (malo smo se zadrzali u bg, znaci vrlo malo smo kasnili) boban pizdi vrsti, nervozan i nista mu ne moze niko, toliko negativne energije unosi da je strasno. kazem mu opusti se nemoj da vristis na ljude, jer i meni pun k svega, mogao bih i kuci ako nastavi ovako, pa se jebi i vozi trke sam. nekako to legne, al nikako nije lepo u box-u. boban je pripremio jos jednu manju tendu za nase navijace, koja je pored busa. ljudi dodju ulaze u box prave guzvu i onda smo tu tendu resili za njih. boban je bio pod velikim pritiskom, jer je pucao na prva tri mesta (iz toga sva nervoza nastala) 2005 se pojavljuje duka racing, jak tim u svakom smislu i vozaca i novca. petar bircanin presao u 600, kawa zx 6r. znam da decko ima talenat i da je trenirao dosta, tako da ocekujem njega na prvom mestu, a mi nazad pa sta bude. puno vozaca, balkanski samp. dobra trka na prvi pogled. vozimo treninge, non stop neka frka, boban pravi i dalje nervozu. ljudi koji su tu i u subotu su u problemu sa bobanom, on ne dozvoljava ulaz u box, nego samo u onu tendu pored, cekaj bobane, nisu to neki indijanci, ljudi koji su tu i svako nesto pomogne, a nije ih 50. dzaba govorit, ja izletim malo im objasnim situaciju i neka nekako zaobilaze bobana. imao sam 4-5 vreme, ne secam se bas dobro, subota vece tradicionalno se pije, odlazi u grad sa nadanom i ostalim, odvalim se od zivota. nedelja ustajanje, glava ko ormar, nikako nisam dobar sto mi se nije ranije desavalo.
i naravno,,100x smo pustili pjesku od Tine - Bunda od Nerca
Naravno tu je i onaj drug iz Dvorova,,Jovica Caura... i ekipa
zaboravio sam na dream team, auu subota je bas bila do bola, rostilja cuganja pa u grad. inace svaka moja sezona je imala hit, znaci tad je bila tina sa bundom ( neki ce zamerit, ali mi slusamo narodnu muziku i mnogo teze pesme kad pijemo)
Brzi od smrti, Jaci od bola

®or¾ GTI