Glavni meni

BMW 1200GS Iskustva i saveti pri kupovini

Započeo spale82, 21 Oktobar, 2012, 15:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 02:13

   Sam da promenis lamelu na GS ? Pa je l znas da se motor odvaja na dva dela ....sa milion zica i creva i jblg ga sta sve tu nema....pa nije ti stojadinka ....menjac na nekolko srafa tras dole i usrafi korpu i lamelau sve za 2 sata posla.Ovde ovlsascenom servisu sa svim specijalnim kljucevima treba nekoliko dana....a ti nemas specijalne kljuceve zar ne?Ovim ne mislim da ti omalovazim GS ...naprotiv ....samo suve cinjenice ti prezentiram.A kad smo vec kod cinjenica kod mene u Nisu se dvojici mojih drugara na 2 GS NA PO 30000 KM DESILO IDENTICAN KVAR ...na nekim puzevima u zadnjem tocku ...gde ulazi kardan.....zdrobilo se jbg od malo jaceg gasiranja.Cena kvara ....sitnica 1700 evra.

Prijatelju, veliki znanèe i poznavaoèe motora,
evo ja kupio GS sa proklizalom lamelom. Kupio ga od jednog lika kao ¹to si TI i koji je mislio da je za promjenu lamele potreban doktorat iz kvantne fizike i 1500e.
Ja ga rastavio, komplet set kvaèilo kupio za 150 evra i sve to sam promijenio za d¾. Od specijalnog alata sam imao èekiæ od 5 kg i hrastovu polugu.
Sve slikao i postavio na forum, da ljudi vide ¹ta i kako sam radio a nisam se pravio pametan kao ti po forumima i prospao prièe koje nemaju smisla.  Dok sam ga rastavio trebao sam 2 dana po 2 sata. Nisam mehanièar ali poznajem osnovne stvari mehanike. U sve se svelo da dva toreksa i tri  kljuæa. Ovce su uvijek bile za ¹i¹anje i ¹i¹aæe se.
[/quote]


        Za 150 evra  si samo mogao da kupis neku trecu klasu tako da brzo ces ti to ponovo da rasturas....a cim si ga sam rastavljao na pola moz se popisas na njega.Opste poznata stvar je da kad se GS 1200 jednom odvoji na pola da posle svako malo(sto kazu bosanci) trazi da ga ponovo rastavljas na pola.
          Zato ti daj tu krsinu na oglase dok ti nije pojeo sve pare i nikome ne pricaj slucajno da si menjap lamelu( mi cemo da cutimo) i kupi lepo nekog MAKSI ENDURO JAPANCA I BOG DA TE VIDI.
        Aj u zdravlju zrtvo agresivnog marketinga..i ako ti je za utehu nisi jedini idi na buljoljub forum tamo imas pun dzak prevarenih. [cheers]


spale82

Kupio GS vozio ga 400 km iz komada, i na njemu se manje umorio nego u autu. Kupio dijelove odradi sve ¹ta treba i to sa 10-im dijelom novaca koji su ljudi pisali ovdje. Sad vidim da to nije tako kako ljudi prièaju. Jednostavno ljudi prièaju i ¹ire dezinformacije ne znam iz kog razloga. Svi oni koji su vozili i imali bmw znaæe o èemu ja prièam, svi ostali æe sa dozom zavisti gledati i govorit kako smo svi mi sekta¹i i i ¹iriti dezinformacije. Volio bih sad da se svi oni koji su se pravili pametni ovdje da se jave sa pitanjima, rado bih im odgovorio iz prve ruke i liènog iskustva

pit

Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 02:54
Kupio GS vozio ga 400 km iz komada, i na njemu se manje umorio nego u autu. Kupio dijelove odradi sve ¹ta treba i to sa 10-im dijelom novaca koji su ljudi pisali ovdje. Sad vidim da to nije tako kako ljudi prièaju. Jednostavno ljudi prièaju i ¹ire dezinformacije ne znam iz kog razloga. Svi oni koji su vozili i imali bmw znaæe o èemu ja prièam, svi ostali æe sa dozom zavisti gledati i govorit kako smo svi mi sekta¹i i i ¹iriti dezinformacije. Volio bih sad da se svi oni koji su se pravili pametni ovdje da se jave sa pitanjima, rado bih im odgovorio iz prve ruke i liènog iskustva

        Vi ste sektasi samo u vasoj glavi ...imate kompleks  ekskluzive kao u jbt pa ja vozim bmw ovi ostali sto voze japance nemaju stila i ne znaju sta je pravi motor.Ja sam vise puta rekao da nemam nista protiv bmw mada ga ne bih kupio ni za 20 evra ali s mi mnogo smesni nadobudni vlasnici GS-va koji cim se dovate terena shvate kakvu su krntiju kupili.BMW mozes voziti samo po Evropi bez logisticke podrske,a ako se zajebes i krenes malo van nje e tek onda si upau u avanturu.
        P.S. i mnogo vam je glupa primedba da je BMW kiselo grozje tj basnoslovno skup pa drugi ne mogu da ga priuste.Cena novog je na nivou JAMAHE ST 1200 koja za  njega avion po svim parametrima.

spale82


spale82

Citat: pit poslato 30 Decembar, 2012, 02:46
Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 02:13

    Sam da promenis lamelu na GS ? Pa je l znas da se motor odvaja na dva dela ....sa milion zica i creva i jblg ga sta sve tu nema....pa nije ti stojadinka ....menjac na nekolko srafa tras dole i usrafi korpu i lamelau sve za 2 sata posla.Ovde ovlsascenom servisu sa svim specijalnim kljucevima treba nekoliko dana....a ti nemas specijalne kljuceve zar ne?Ovim ne mislim da ti omalovazim GS ...naprotiv ....samo suve cinjenice ti prezentiram.A kad smo vec kod cinjenica kod mene u Nisu se dvojici mojih drugara na 2 GS NA PO 30000 KM DESILO IDENTICAN KVAR ...na nekim puzevima u zadnjem tocku ...gde ulazi kardan.....zdrobilo se jbg od malo jaceg gasiranja.Cena kvara ....sitnica 1700 evra.

Prijatelju, veliki znanèe i poznavaoèe motora,
evo ja kupio GS sa proklizalom lamelom. Kupio ga od jednog lika kao ¹to si TI i koji je mislio da je za promjenu lamele potreban doktorat iz kvantne fizike i 1500e.
Ja ga rastavio, komplet set kvaèilo kupio za 150 evra i sve to sam promijenio za d¾. Od specijalnog alata sam imao èekiæ od 5 kg i hrastovu polugu.
Sve slikao i postavio na forum, da ljudi vide ¹ta i kako sam radio a nisam se pravio pametan kao ti po forumima i prospao prièe koje nemaju smisla.  Dok sam ga rastavio trebao sam 2 dana po 2 sata. Nisam mehanièar ali poznajem osnovne stvari mehanike. U sve se svelo da dva toreksa i tri  kljuæa. Ovce su uvijek bile za ¹i¹anje i ¹i¹aæe se.


         Za 150 evra  si samo mogao da kupis neku trecu klasu tako da brzo ces ti to ponovo da rasturas....a cim si ga sam rastavljao na pola moz se popisas na njega.Opste poznata stvar je da kad se GS 1200 jednom odvoji na pola da posle svako malo(sto kazu bosanci) trazi da ga ponovo rastavljas na pola.
           Zato ti daj tu krsinu na oglase dok ti nije pojeo sve pare i nikome ne pricaj slucajno da si menjap lamelu( mi cemo da cutimo) i kupi lepo nekog MAKSI ENDURO JAPANCA I BOG DA TE VIDI.
         Aj u zdravlju zrtvo agresivnog marketinga..i ako ti je za utehu nisi jedini idi na buljoljub forum tamo imas pun dzak prevarenih. [cheers]

Ko ne vjeruje neka pozove rmoto.si, http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5709349 pa neka provjeri cijene dijelova. Da li je neko bosanac, srbijanac, hrvat, to nije bitno... bitno je kako se postavlja prema drugim ljudima i kako te iste ljude respektuje...
[/quote]

pit

Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 03:05
A ti ide¹ èesto van Evrope pa ti BMW ne odgovara!? :)

      Meni te je stvarno zao sto si u zabludi ali neka te samo ce ti se kasti.Aj da te razumem da si kupio novog GS....pa da ga vozis nekoliko godina i zavalis ga posle nekom da se pati al gde bre da kupis polovnog ...pa nije to japanac koji trpi svakakva maltretiranja.Ja iskreno nisam cuo da je neko menjao lamelu na japancu posle 7-8 godina ako je normalno voze.A ti izvuci pouku iz ovog sto sam ti reko.

Plazma Keks

ne zna se ko je gori, ti ili pit dok citirate.. pola ne mogu da shvatim...

spale82

Bit je ta da je pit govorio kao su svi kvarovi na BMW preko 1000e i da za popravak svakog treba specijalni alat. Ja sam ga rastavi sa sasvim obiènim kljuèevima a dijelove nabavio za 150 e. Nervira me ¹to se takvi ljudi uop¹te javljaju ovde na forum a da nikad u ¾ivotu nisu odvrnuli niti jedan najobièniji ¹araf na BMW a prvi su ovdje da se prave pametni i da kude istu marku.
Proèitaj prethodne postove od "pit" pa æe ti sve biti jasno.
Inaèe ovdje je bio jedan post koji govori o promjeni lamele na r1 2010 godi¹te, ako se ne  ;)

pit

Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 03:18
Bit je ta da je pit govorio kao su svi kvarovi na BMW preko 1000e i da za popravak svakog treba specijalni alat. Ja sam ga rastavi sa sasvim obiènim kljuèevima a dijelove nabavio za 150 e. Nervira me ¹to se takvi ljudi uop¹te javljaju ovde na forum na nikad u ¾ivotu nisu odvrnuli niti jedan najobièniji ¹araf na BMW a prvi su ovdje da se prave pametni ida kude istu marku. Proèitaj prethodne postove od "pit" pa æe ti sve biti jasno.
Inaèe ovdje je bio jedan post koji govori o promjeni lamele na r1 2010 godi¹te, akos e ne varam


         Odvrtanje i zavrtanje srafova ja prepustam vama iz bmw sekte...mi sto vozimo japance srecom tih problema nemamo ili vrlo vrlo retko.Tako da stici ti slobodno znanje iz mehanike i rasturaj i sastavljaj svog bmw a ja cu za to vreme da se vozim.Inace pre 6 godina sam kupio polovnog TDM 850  vozio ga 40 000 km i samu mu majstor menjao svecice,gume lance i filtere ,prodo ga coveku koji ga vozi po Evropi bez ikakvih problema.Pre par godina kupio polovnog TDM 900 ...PRESO VEC 20 000 KM ...KAKVE KURCEVE LAMELE I GLUPOSTI.A o GS-u samo slusas neke price o odrzavanju.
        P.S.znam tog lika ..ma taj nije normalan ....taj se kladio kako ce da prodje sa tim R-1 kroz zglobni autobus.....samo mu nisu otvorili vrata.

Mad Max

sto se tice novog BMW-a, ja sam ga kupio i bas me iznenadilo, u slucaju kvara bilo gde u evropi imam bespl.broj i dolaze po njega, ako je manji kvar menja se odmah, ako ne, transportuje se u ch gratis, dobijam zamensko vozilo ili avio kartu ili kakav vec prevoz hocu, cak dve noci u hotelu da prespavam, tako nekih niz zezalica koje od drugih marki nema sanse da dobijes koliko znam, sad da sam sektas, nisam, ali ovde to mnogo znaci, kuci je lako da nekog okrenes i dodje po tebe  
Brzi od smrti, Jaci od bola

pit

Citat: Mad Max poslato 30 Decembar, 2012, 03:26
sto se tice novog BMW-a, ja sam ga kupio i bas me iznenadilo, u slucaju kvara bilo gde u evropi imam bespl.broj i dolaze po njega, ako je manji kvar menja se odmah, ako ne, transportuje se u ch gratis, dobijam zamensko vozilo ili avio kartu ili kakav vec prevoz hocu, cak dve noci u hotelu da prespavam, tako nekih niz zezalica koje od drugih marki nema sanse da dobijes koliko znam, sad da sam sektas, nisam, ali ovde to mnogo znaci, kuci je lako da nekog okrenes i dodje po tebe 

      To ti kazem ....misli fabrika na vas.Japancim te vrste usluga stvarno nisu potrebne.Inace ne verujem da i japanci ne bi mogli da dobiju 24|7 pomoc ako bi potrazili...pa sad svaki novi auto ima tu opciju....ali verovatno to dodatno kosta.

spale82

kad prebaci¹ 100 000 km na motoru onda æemo da razgovaramo... 100 000!? a da, to je pusta ¾elja za japanca.... 200 000!? to veæ spada u nauènu fantastiku za japanca dok je to za BMW realnost...        

pit

Citat: spale82 poslato 30 Decembar, 2012, 03:31
kad prebaci¹ 100 000 km na motoru onda æemo da razgovaramo... 100 000!? a da, to je pusta ¾elja za japanca.... 200 000!? to veæ spada u nauènu fantastiku za japanca dok je to za BMW realnost...        

    Ma ti si smesan decko i ocigledno da si juce poceo da vozis motore,Darko iz HRVATSKE JE PREBACIO 1 000 000 km na fjr 1100 tako da pre nego pocnes da lupas po forumu neproverene informacije izguglaj malo.I mani se vise da me ubedjujes kako je GS dobar motor ...za mene je krsima neopevana atebi ako je dobar teraj samo .

spale82

Citat: Mad Max poslato 30 Decembar, 2012, 03:26
sto se tice novog BMW-a, ja sam ga kupio i bas me iznenadilo, u slucaju kvara bilo gde u evropi imam bespl.broj i dolaze po njega, ako je manji kvar menja se odmah, ako ne, transportuje se u ch gratis, dobijam zamensko vozilo ili avio kartu ili kakav vec prevoz hocu, cak dve noci u hotelu da prespavam, tako nekih niz zezalica koje od drugih marki nema sanse da dobijes koliko znam, sad da sam sektas, nisam, ali ovde to mnogo znaci, kuci je lako da nekog okrenes i dodje po tebe  
Apsolutno se sla¾em sa tobom. Kad se vozi¹ sa motorom 100km od kuæe lako æe¹ rije¹iti problem. A negdje u nedoði!? mislim da to i ne ide tek tako.
Nisam

con3

Drugarev rt1000 ne znam sad tacno dal je 82 god kupio ga njegov cale novog presao preko 150 000 km i dalje ide nefali mu nista,e sad jebiga pre se pravilo da traje :)

pit

Citat: con3 poslato 30 Decembar, 2012, 03:38
Drugarev rt1000 ne znam sad tacno dal je 82 god kupio ga njegov cale novog presao preko 150 000 km i dalje ide nefali mu nista

  RT je druga prica ...to je drumski motor .GS 1200 je ubedljivo najgori bmw koji je izasao...i nov je bagovit i pun problema kako sa elektronikom tako i sa mehanikom...jos ako je malo vozen po makadamu moz ga jebat...pa njemu je celo zadnje vesanje na kardanu i kardanski sklop trpi opterecenje.Zato i riknjava brzo i po asfaltu a kamoli po makadamu.


TEEfqd

kolko je meni poznato 1200gs valja samo dok je u garanciji. posle toga oglas, nadjes nekog spaleta da mu uvalis motor za ogromne pare a on jos srecan. ili ako nisi normalan mozes da ga zadrzis i da na svake dve godine placas jos pola motora na servise i ostalo.

serbduck

  Nemam bas nesto pojma o BMW-u, ali...Nekad sam vozio R 50/5 i navozio se bas.

 Elem, imam prijatelja u Rumuniji koji ih je imao nekoliko, a trenutno vozi 1150 gs ili tako nesto ( otac ili deda ovog GS-a o kome je rec ). Prvo je rekao da je motor strahovito skup za odrzavanje , a on je privatnik i ima puno para - i dva motora...( oba BMW ). Kaze da je lep, ali ni u cemu nije bolji od 1150. Cak sam bio svedok pretprosle godine, kad su njih dva sa dva BMW-a otisli za Grcku. Jedan je vozio novi GS, a ovaj moj prijatelj taj stariji model 1150...Ovaj novi se nije vratio iz Grcke. Pokvario se...a bio potpuno nov!

 E sad, procitao sam ovde u temi da se pominje neki kvar na zadnjem tocku...Koliko sam razumeo to je neki lager koji se po preporuci fabrike MORA menjati na 20.000 km ili ode u qrac.

Nemojte mi zameriti jer pisem bez licnog iskustva, ali kao sto vec rekoh - covek ima para da vozi bilo koji motor, ali na moje pitanje sto ne vozi novog GS-a , odgovor je bio - NE PADA MI NA PAMET!

 Evo coveka - Florian...a evo i motora. Slika sa MAS-ovog relija 2009 godine.



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Mik

Citat: Mad Max poslato 30 Decembar, 2012, 03:26
sto se tice novog BMW-a, ja sam ga kupio i bas me iznenadilo, u slucaju kvara bilo gde u evropi imam bespl.broj i dolaze po njega, ako je manji kvar menja se odmah, ako ne, transportuje se u ch gratis, dobijam zamensko vozilo ili avio kartu ili kakav vec prevoz hocu, cak dve noci u hotelu da prespavam, tako nekih niz zezalica koje od drugih marki nema sanse da dobijes koliko znam, sad da sam sektas, nisam, ali ovde to mnogo znaci, kuci je lako da nekog okrenes i dodje po tebe 

Jel mogu urednici da prebace ovaj post u turisticke teme?

Koristice nekom. Ljudi traze prakticna resenja, a ovo ispade najjeftiniji nacin da obidjes Evropu. Nocenje o tudjem trosku, letenje tamo-amo o tudjem trosku, zamenska vozila, ...  Ispada da iz sopstvenog dzepa samo podmirujes trosak za kurve.