Glavni meni

Transfãgãrãºan

Započeo Gašpar, 25 Decembar, 2010, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Armin Van Buuren - A State of Trance 472 [02.09.2010]


Ovo bi trebalo da je Rumunija....  Pazi KRAVA..............

velimlje

Citat: WOLVERINE poslato 13 Januar, 2011, 20:33

Ovo bi trebalo da je Rumunija....  Pazi KRAVA..............

Francuska , definitivno , pogledaj 1:01 koja zastava se vijori ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

serbduck

MOTORCYCLE. ROMANIAN mountains.TRANSFAGARASAN

ko ume nek postavi ovaj video...

...izgleda da umem i ja... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

WOLVERINE

Citat: velimlje poslato 14 Januar, 2011, 14:15
Citat: WOLVERINE poslato 13 Januar, 2011, 20:33

Ovo bi trebalo da je Rumunija....  Pazi KRAVA..............

 

Francuska , definitivno , pogledaj 1:01 koja zastava se vijori ...


YES ,,,,   [clapp] [clapp] [thumb_up] [thumb_up]

Cale


Cale


Cale

Hocete da se lepo provozate i da vidite nesto sto dosad niste a nemate puno para ? Evo prave destinacije.Tu je pored nas,komsije.Ne mora daleko da se luta.Imaju prelepu zemlju. Prirodu jos nisu upropastili,narod-pa balkanski,cene kao i kod nas a putevi genijalni.Kada vidis kvalitet asvalta i one krivine,pomislis da im je ministar saobracaja bajker. [thumb_up]No,ono sto se meni jako svidelo je nacin ponasanja u saobracaju.Ljudi tamo voze normalno. niko ti ne izlece,ne iskace,postuju prvenstvo prolaza a nigde murije.Znaci,vozis BEZ STRESA ! Dobro,moze da ti se desi da ti izleti neka domaca ili divlja zivotinja ali retko.

Cale

Presao sam nesto manje od 4000 km u dva puta ( bili smo 2008 i 2009 ).Jednom sam uleteo u radar,jednom mi je izleteo konj i imao sam jedno cesanje sa Daciom.Covek u datom momentu nije pogledao u retrovizor ali zato ja nosim bisage [srednjiprst].Ovo ti se sve  kod nas desi u 20 km [thumb_down].Zaista,tamo se vozi mnogo bezbednije mada imaju ponekog bisera...

Gašpar

Cale, ti si moj idol!  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Cale

Ono sa cim smo poceli da planiramo putovanje su predrasude.Da,zato i hocu da vam prenesem sve ono sto smo doziveli i videli.Prvo sto ti padne na pamet je da je to ipak "samo" Rumunija.Setis se odmah Nikolae Ceuseskua,Dacia,Belorusi sa prikolicom kao gradski prevoz,jeftini a bofl alat i garderoba,pijace,ratluk,orasi i cevapi.Ne smes da zakoljes svince dok ne dobijes dozvolu iz mesne zajednice,svaki dan mozes  da kupis max 250 g hleba po clanu domacinstva a tog clana mozes i da ubijes sa tim "hlebom" jer vise podseca na ciglu,a tu usranu Daciu su cekali i po 17 god. da je fabrika isporuci.Ovakvu sam je sliku imao o Rumuniji pre nego sto sam krenuo a sa obzirom da nikad nisam isao dalje od Temisvara i Arada jasno vam je da su mi falile informacije.Naravno da vise nije ovako.Nismo vise u '80 kada smo mi bili carevi a svi oko nas Shabani.Okrenulo se "zuto" sto bi rekao moj pokojni deda. Rumunija je danas zemlja koja je u EU.Daleko su oni od "zapada" ali su cini mi se ispred nas.Ma,svi su ispred nas ! [veryangry] Sad sam se setio osecaja kad smo ulazili u Srbiju posle  6 dana u Rumuniji.Kad sam video papire i korov,pa asvalt i Pandure prvo sto sam pomislio je bilo "pa,jebote mi smo najgori ! ".I Rumuni su ispred nas. [glavazid].No,bice bolje-nadamo se.

Cale


UFF

Auuu al se ovaj sa sleperom sjebao koju je stetu napravio...

i kako ce sad da izvuku tu prikolicu iz kanala?
Nema sanse sa svim vozilima odjednom a nemogu ni vozila bas lako isterati napolje kad su naslonjena na zid :D

Cale

Ma,valjda je osiguranje pokrilo stetu.Nego prvo pitanje je" odkud Rumunija kao ideja ?".Pa, ja sam citao neki putopis o zamkovima grofa Drakule a ujedno je dosta pomenut bio i prevoj Transfagarasan.Tu sam se zainteresovao i poceo da malo googlam,pa informacije iz jedne putne agencije,pa cujes ovo od ovog itd.Sve u svemu ne bas puno korisnih informacija za put u nepoznato no tesio sam se jer nas ide trojica.jedan zna engleski i nemacki a drugi rumunski.Ja nisam los sa madjarskim.Medjutim,jednom kolegi se nesto iskomplikovalo a drugi proda motor a drugi nije stigao da kupi tako da sam ostao sam.A sta drugo da radim nego da sam i krenem.Napakujem moped,sednemo ja i gospodja i gas.

Cale

U pocetku polako i oprezno ( ovde nas slici se dobro vidi da vozim oko 100-tke ) a posle kad vidis da shleper kroz selo ide 90 km/h-zivela sloboda ! Pa jos kad vidis da su one konzerve sto smo poneli iz ZR suvisne,ima i kafana svugde i goriva...malo se opustis i pocnes da uzivas u putu.Cene su kao i kod nas (sem cigara ) tako da sam ja vec drugi dan prestao da racunam i "prebacujem" Leje u Evre i Evre u Dinare.Nema potrebe za tim.Jedino sto me je malo brinulo je gde cemo spavati.Imam za hotel ali ne bih bas da riknem 50-60 eura za jednu noc a i gde cu da ostavim motor ? Nosim kamp opremu ali znam da sam u Karpatima a tamo ima vise medveda nego bilo gde u Evropi !Jos da pomenem da je plan za prvi dan oko 700 km a odrediste je grad Brasov tako da cemo stici predvece.Sve to malo stvara brigu ali ne toliko da se nerviras i da ti pokvari dozivljaj.Valjda posto nisam neki strucnjak za internet a ne znam ni rumunski,Bog mi ukaze na saobracajni znak i to u predgradju Brasova "KAMP".I tako ja za tim "KAMP" i posle par km udjemo u mesto Bran a u Branu kapm,dvorac,megamarket,pansioni...SVE.Nisam rekao vaznu stvar a to je plan puta.U planu je bilo da obidjemo dvorac Drakule koji je dosta porusen,pa drugi dvorac koji je u odlicnom stanju a nalazi se u Branu,dvorac Peles koji je jedan od najlepsih dvoraca Evrope i naravno da se provozamo preko Transfagarasa.Sad turam slike i probacu neke karte zbog lakseg pracenja.

Gvozden

Pratim. Odlicna tema, planirao sam ove godine u Sibiu na Red Bull Romaniacs pa Transfaragastan...Svaki info dobro do¹ao...

Cale

Bas i nije neka karta [neampojma].Pokusacu bolje.Uglavnom stizemo mi oko 18 h u kamp zvucnog imena a u njemu velika pokrivena terasa sa stolovima i stolicama za oko 200 ljudi, sank sa hladnim picem i solidnom kafom.Cene kao i u Srbiji oko 1 eura za pivo,sok.Docek od ljubaznih domacina i vlasnika kampa.Rumuni su ali su dugo ziveli u Holandiji.Pricaju sve moguce strane jezike sem srpskog.Jbg.Ipak se sporazumemo na nekom mom sirovom engleskom.Platili smo 12 eura spavanje u satoru za nas dvoje.Verovatno deluje da je jaka cena ali su uslovi zaista super za jedan kamp.Ogradjen je i cuva se 24 sata dnevno i ne moze da udje niko ko ne kampuje u njemu.Imas svoje ogradjeno kamp mesto gde ne moze niko da ti smeta,dira motor i sl.Mozes da koristis kupatilo-tusevi sa toplom vodom danju i nocu ( ha,kako sam ovo cudno napisao-pa naucili me Crnogorci na drugacije )imas ves masine da operes garderobu ako ne poneses dovoljno,struja za fenove i punjace, rostilj,voda,sudopere.Pa i dovoljno za 6 eura po glavi.Jedno poredjenje.U Branu postoji jako puno pansiona i prenociste u njima se krece oko 20 eura po glavi.Mnogo je turista i to vecina iz zapadne Evrope.U kampu mozes da spavas u svom satoru,u njihovom,u kamp kucici tvojoj ili njihovoj i naravno u bungalovu.U principu u skoro svakom kampu u Rumuniji je tako.Rumuni su jedna velika kamperska nacija (takav sam utisak stekao ) I gde god se okrenes vidis ili sator ili rostilj.Mnogo vise materijala imam kao video zapise nego foto ali vidi se dovoljno i na slikama.A najbolje cete videti ako odete tamo. ;)

Cale

Citat: Gvozden poslato 13 Februar, 2011, 21:57
Pratim. Odlicna tema, planirao sam ove godine u Sibiu na Red Bull Romaniacs pa Transfaragastan...Svaki info dobro do¹ao...

Sibiu je jako lep istorijski grad ako te to interesuju istorija i arhitektura i ima sta da se vidi a i ovo je blizu.

Cale

Drugog dana odemo u obilazak zamka u Branu.Navodno je Drakulin-nije nego je tamo bio zatocen.Gradjevina iz XIII veka.Tu su snimali neki vampirski film.Na parkingu pred zamkom upoznamo bajkere iz Poljske.Oni nam kupe karte preko reda ( da placa se ulaz u zamak ali ne puno,neka sica ).Dragi ljudi kao i svi pravi motoristi.Malo su me i skenjali jer su me pitali "zar sami putujete?".Setio sam se mojih drugara koji nisu mogli doci ( ali smo to mi ispravili vec naredne godine) a i moje zemlje u koju dolazi mnogo manje stranaca.Tamo sam video bajkere sa tablicama od Portugalije do Estonije.Bio sa nekim Grcima,Madjarima,Slovencima,jurcali smo sa nekom grupom iz Skotske.Svabe,Italijani,Spanci...Jebote pa jesmo li mi u Srbiji sugavi pa kod nas niko ne dolazi ?Pored ovog zamka se nalazi neko etno selo i pijaca sa suvenirima i klopom " kao na pijaci ".

Cale

Zbog gustog rasporeda popodne odemo do drugog dvorca koji se nalazi u Sinai a zove se Peles.Gradjevina izuzetne lepote.Na mene je ostavio poseban utisak.Ako ni zbog cega drugog,dovoljno je doci u RU makar samo da bi njega videli.Tamo terenutno i danas zive " neki " iz te njihove kraljevske loze.Normalno u njihove odaje se ne moze uci a i u ove odaje koje se ulazi stalno si pod budnim okom "Sekuritatee" hodas u papucama,posle svake posete zene usisavaju i brisu prasinu.Slike iz njega nemam jer mi nisu dali da fotografisem-jbg nisam znao da treba da kupim kartu za foto aparat. [glavazid]Zidove u njemu ne mozes videti.Sve je u nekom drvetu,svili, plisu...Mingove vaze,slonovaca.srebro,zlato...Mislim da se ni nas Tito nije toliko proseravao kad su mu pravili rezidencije jer ovo je stvarno predrkano.Al stvarno.Ne daleko od dvorca mozda 5-6 km prema Brasovu postoji polu divlji kapm gde smo 2009 spavali.Mislim da necu preterati ako kazem da je u tom kampu bilo oko par hiljada ljudi.Inace,u Sinai ima hotela koliko hoces.Posle ovog obilaska pravac Bran u " Vampir kamp" i kupovina u marketu.Naravno pokusavamo da dobijemo jos koju korisnu informaciju i pravimo kombinacije za sutra.Sutra je velik dan-idemo na onaj ludi prevoj-TRANSFAGARASAN-.

serbduck



Ajde nastavljaj...oces da riknem cekajuci   ...  [watching]


  Moram da odem tamo...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!