Glavni meni

Transfãgãrãºan

Započeo Gašpar, 25 Decembar, 2010, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE


    Pa ovo ako se izvoza u sat vremena dzbe se ide.

b2man

I ja sam zainteresovan za djir. Ovo da planiramo vikend. Mozda cak da krenemo u petak. Da, pre juna je suludo pomi¹ljati na ovu turu.

Gremlin

Ja sam planirao da to bude takozvani "Srpski produzeni vikend"... cetvrtak-nedelja...
Bez jurnjave, polako i opusteno sa dovoljno vremena da se sve vidi i naravno fotografise.

[cheers]


DebeliZmaj

uff .. da li ovo znachi da cesh uzeti josh jedan motor  ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Citat: DebeliZmaj poslato 26 Decembar, 2010, 12:13
uff .. da li ovo znachi da cesh uzeti josh jedan motor  ?


Ne, to znaci da ce uzeti motor od mazzi-ja  ;D ;D

doktor

Ja sam isao ovu varijantu sto kaze Gremlin, srpski produzeni vikend, s tim da sam u subotu bio u Sibiu i gledao Hill climbing motorima. Racunajte na ceo dan na Transfagarasanu, ima dosta kilometara koji se voze polako i jedan deo oko jezera lacul vidraru gde je oko 25km los put (krpljen asfalt milion puta). Pozelis da stanes i da se slikas na svakih par kilometara.
Ako se vraca nazad Transalpinom, isti slucaj, ceo dan.
Mi smo i poed svega morali malo da zurimo. Od Kladova smo stigli na Transfagarasan tek popodne, sto nije dovoljno vremena, a u povratku smo imali oko 650km do kuce preko Transalpine sa sve makadamom, tako da smo kuci stigli oko 12h uvece.
Bikers work is never done!

sasamajstor

Ja i par drugara cemo malo duze planiramo da obidjemo i zamkove po Transilvaniji.


UFF

Citat: Gaspar poslato 26 Decembar, 2010, 12:35
Citat: DebeliZmaj poslato 26 Decembar, 2010, 12:13
uff .. da li ovo znachi da cesh uzeti josh jedan motor  ?


Ne, to znaci da ce uzeti motor od mazzi-ja  ;D ;D

tacno tako :)

ako mazzi ne bude hteo da ide naravno ;)

serbduck



   Narode

  jedno obavestenje...

  Sa nekoliko prijatelja iz Srbije i Rumunije, leta Gospodnjeg 2011 godine organizujem jedan mini reli , koji sticajem okolnosti ima za cilj bas Transfãgãrãºan.

  Detaljne informacije o marsuti, vremenu polaska, cenama smestaja, hrane i svega ostalog ce biti postavljene do kraja januara.

  Ono sto mogu sada da vam kazem je okvirno vreme polaska, a to bi trebala biti sredina ili kraj jula meseca i  okvirno vreme trajanja - recimo vikend ili produzeni vikend. Dakle tri - cetiri ili pet dana.  Sve je naravno podlozmno promeni u zavisnosti od zelja i dogovora ucesnika.

Jako bitna stvar je sto cemo imati pratnju servisera, prevodioca i domacina, pa smo samim tim izuzeti od nekih nepozeljnih situacija.

Ukoliko medju vama ima zainteresovanih koji bi nam se pridruzili - izvolte pa razmislite.

Cim objavim sve detalje ovog putovanja, bice postavljena lista za prijavljivanje.

  [cheers]


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Charuga

Molim te proveri dobro sve u okolini sto je vredno da se obidje.... plan puta je najbitniji da se nedesi kao sto se meni desavalo da sam prolazio na par kilometara od nekih mesta a posle pizdeo sto nisam znao.....

Na mene mozete odmah da racunate...to je jedna od ruta koju moram da prodjem sto pre da bih mogao da uporedim sa Alpskim prelazima .... :)

serbduck



   Jos par fotografija...
















Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

DebeliZmaj

molim da ovo moje pitanje koje sledi shvatite skroz ozbiljno:
da li je tako negde dozvoljeno negde napraviti roshtilj onako
na brzaka na po puta i slichno ?
samo pitam ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

serbduck

  Verovatno da jeste.

  Ipak...jebena Jevropska unija je u pitanju, pa bi te mogli i uhapsiti zbog ne znam cega.

  Zbog toga organizaciju prepustamo domacinima.

  Rostilja ce biti svakako...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Charuga

Tamo je apsolutno dozvoljeno...kada je lepo vreme Rumuni dolaze tu da rostiljaju pored puta....

misa-pei

Proèitao sam nekoliko putopisa o Rumuniji i zakljuèio da je apsolutno zemlja koju treba videti. Ne samo zbog Transfagarastana, nego je i put do njega i nazad ne¹to izuzetno.

Ovaj putopis mi se jako dopao...

http://www.motopuls.com/images/stories/TESTOVI/T071/071PU_Rumunjska.pdf
Država je najveći neprijatelj naroda

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Ako bog da da sve bude kako treba ,manja grupa endurasa iz sapca i mitrovice oko prvog maja ide za rumuniju. Verovatno ce se ici dva puta. Jednom iskljucivo uz dunav a drugi put da se obidje transalpina. Nisam bas upucen kakva je ruta ali momci su isli i prosle godine transalipinom i zavrsili u gradu SIBIU. Inace grad u kom se organizuje red bull romaniacs.

dzimika

ja sam jako zainteresovan da obidjem rumuniju a cak je i devojcica izrazila zelju da umesto odlaska na more obidjemo neke planine :D
a kad je videla slike odmah je pitala kad idemo :D

Gremlin

Citat: johnynovak poslato 06 Januar, 2011, 12:38
ja sam jako zainteresovan da obidjem rumuniju a cak je i devojcica izrazila zelju da umesto odlaska na more obidjemo neke planine :D
a kad je videla slike odmah je pitala kad idemo :D

Ako je to "svadbeno putovanje" onda bolje idite na Alpe:

http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?t=243631

[cheers]


mali_zmaj

pratim ako se bude pri parama...!
jin-jang