Glavni meni

Kako se NE kreæe na more... [facepalm]...:-)))

Započeo Lazic, 08 Oktobar, 2012, 14:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Borko_motorko

Citat: pit poslato 12 Oktobar, 2012, 00:27
Citat: Laziæ poslato 12 Oktobar, 2012, 00:21
poslednji update pred roðendan MM u subotu:
kreæemo zorom ka Trebinju, pa ako nas puste bosanci i ako ne bude kijamet, idemo preko ravne romanije do Bratunca do Bobana m, pa za Bg... Nizbrdo 544km, proseèna brzina 72kmh, max 121kmh, potro¹nja pretovarenog kle zakucana na 5 litara, over & out, ljubimo skoro sve manijake...




            Pre par godina sam iz Boke krenuo malo do Trebinja i prosao bez problema.Posle nekoliko dana sam resio da se vracam tim putem ali su mi na granici trazili zeleni karton .Hteo sam da ga izvadim tu na licu mesta ali covek kojiga izadaje''nije tu'' ali ce doci za pa sati pa da ga sacekam.
           Posle 10 min.me pozvao policajac u kucicu i rece da moze da mi zavrsi da prodjem za 10 evara ''ali da nikom ne kazem usput ako me neko pita''.Tako je i bilo.

Hahahah, i ja sam imao slièan sluèaj letos. Idem za TB, nemam zeleni karton. On mi odma èovek po¹teno ka¾e da mi je glupo da dajem silne pare za zeleni. Lepo ti se mi dogovorimo za 10 eura i æao. Nego vidim tek sada da sam preplatio.
Sa budalama se ne vredi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dokusure iskustvom!

The One

vratili se!  [yahoo] [cheers]
detalji kasnije nja nja nja njaaa nja :P  :-*
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit


Lazic

#105
Ali kako smo tek se vratili... Pa pravo u kolpas kod marakane... [facepalm]

UFF


balcan girl

mislim da to putesetvije ne mogu cak ni da zamislim :P al jedva cekam da cujem :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ljilja-pei

Hajde, Laki, pi¹i ili da idem da spavam....
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

Lazic

#109
Evo, jebiga, ne umem da pi¹em i sporo kucam...:D

      Pa da poènem od kraja, logièno... Sinoæ se ¹etali po Herceg novom, nigde oblaèka, toplo, gledali zvezde, æista roman'tka... Meni se pali neka lampica da bi mogli poæi kuæi, mada ki¹u najavili tek za petak veèe, lep¹e je po danu [facepalm] br.1... Jutros oko 4 sata ne¹to lepo ¹u¹ti napolju, milina za spavanje, ali gle nije more, nego prokleta ki¹a... Paducka, dobro staæe do ujutru... Probudimo se opet oko 6, jebeni potop, opet nastavimo da spavamo do pola n8, napolju kako bih rekao, jo¹ veæi potop, nervoza veæ ozbiljna, jo¹ spavanja, kao najbolji antinervoziv... Oko 9 ti¹ina napolju, skaèemo iz krevata kao opareni, doruèak, kafa, buksna, jo¹ pada ali ufitiljila, idealan trenutak za polazak, pakuj sve, prvi trenutak istine, po¹to je zahladnelo, a nismo palili magare od prekjuèe, brrrm na pola kljuèa, kako samo kantasaki ume... Kreæemo, a ulice k'o klizali¹te(ko je vozio u HN po ki¹i, zna), skreæemo ka Trebinju, klizavo u tri lepe, mislim se ovo æe da bude interesantno, vozim kao po jajima, i dalje kliza, kao podmazano bebi uljem... Nekako dolazimo do granice, kad to nije granica, mada lièi... U stvari crnogorci naplaæuju 1.5e, 15 km puta od HN do granice [facepalm] br.2... Znaèi ostaje nam 3.5e za podmiæivanje, njaaa biæe dosta... Dobar dan, dobar dan... Izvol'te dokumenta, jel imate zeleni karton, imamo, jel mogu da ga vidim, Jok... Ako mo¾ete da zamislite, na dnu je kofera ispod ranca, a ne smemo da ugasimo motor, u¹rafio sam tablicu u akumulator, pa je ckrao(to nam je bilo treæi put da se vadimo na akumulator, ali o tome kasnije, tj ranije), sigurno govorite istinu, klimam glavom a glupi razdrndani flip up se zatvori, lik se upi¹a od smeha i tako UFF-e uðosmo u RS bez mita, a i bez zelenog kurtona... Prosu¹io se put, peglamo novim putem ka Trebinju, sunce se pomalja, divota, mada malo hladno na nogama(neadekvatna obuæa potpomognuta najlon kesama, pokazaæe se kao polovièno re¹enje, tj prvo je samo hladno, a posle mokro i hladno), proðemo Trebinje, suv put, nije mnogo hladno, mada se namrèilo nebo od Zemuna, jebe kevu... Pro¹li Gataèko polje, Ka¾e Una, hoæemo pu¹ pauzu, a i meni se pi¹a u tri lepe, ali jok, mentol ka¾e, èek da se popnemo na Èemerno...[facepalm] br.3... Put ponovo mokar, prolazimo Avtovac, Gacko, skreæemo ka Foèi uzbrdo desno, lagano cca 40kmh, ode prednji, gledam kako odlazi tegiæ, prednja koènica, migavac, a u kurac... Gasim motor, di¾emo ga, ma mo¾e i ovde pauza... Una malo aterirala na rame, ja na moje famozno desno koleno, ali ovog puta ufaèlovano u moto pantalone sa protektorom... Stilgare, zadnju koènicu sam vratio u stanje kako je ti zna¹ jednim potezom èekiæa koji sam iskoristio kao polugu, poneo sam rezervne ¹rafove za tegiæe, po¹to sam imao neki oseæaj da mi mogu zatrebati, ali prednja se polomila kod pumpe, nema leka... Ili mo¾da ima... Stavio sam u alat i jednu aluminijmsku cevku od 20 cm, zlu ne trebalo, i uz malo super lepka i prednja je proradila, migavac vraæen, popu¹ili par cigara, pi¹anje mi nije palo na pamet jo¹ par km, divno... Kreæemo dalje, jo¹ grðe vozim k'o po jajima, kontam ovim tempom æe nam trebati dve nedelje, a nismo jo¹ ni 150km pre¹li... Mo¾e i gore, poèinje ki¹a i k'o za kurac, ba¹ ispod Èemerna(¹ta mislite za¹to se zove Èemerno), put klizav, vizir polako postaje neupotrebljiv, odatle pa do BG sam veæim delom puta vozio sa otvorenim vizirom, mnogo bre boli, naroèito kad je oko Stepojevca krenula ledena ki¹a, ai i o tome kasnije... Posle Èemerna ima neka buðava obilaznica od 7km veæ 10 godina, jer ne mogu da srede 100m klizi¹ta, ¹irina puta 3.8m, o¹tre krivine, kamioni, Jedan pe¾o 407 parkiran kao da ga je UFF parkirao, blato, nizbrdo veæ plju¹ti ki¹a, prava milina, posle 6.5km tog sranja, jedna leva krivina, opet ode prednji svojim putem, ovog puta na levo koleno, a Una na dupe...[facepalm] br.4... Opet di¾i motor, levi migavac, tegiæ, poluga menjaèa, fudaster, ni¹ta, daj veæi èekiæ... Ki¹i ne pada na pamet da malo iskulira, opet sve sastavimo, ajmo dalje, mada me veæ hvata panika od mojih guma i bosanskog asfalta, do Foèe jo¹ 45-6km... Ki¹a konaèno staje kako se pribli¾avamo, ja neko vreme ne verujem da je put suv, pa i dalje vozim kao baba, sti¾emo u famoznu Foèu, sipamo gorivo, dovr¹imo reparaciju KLE-a, podmazijemo lanac, ruèamo ostatak doruèka, popi¹am se u Drinu sa 30 metara visine, vreme prilièno toplo, suvo, ojhaaa... U Gora¾du radar, ali mislim da sam ga na vreme video, idemo polako, zaustavlja nas pub, da æaska o motoru, lepo, èak sam mu dao i da zavrne gas, ozario se klinac iz federacije... Do Vi¹egrada, put san snova, prelazimo 80 km za 45 minuta, izlazimo iz poslednjeg tunela, put mokar i opet ki¹a, pravimo slajd 20 metara, na svu sreæu uspe¹no, ali kakav smor... Odatle, pa do Bg, sve vreme nas je prala... Pro¹li granicu, zapalili magarcu ¹to naplaæuje taksu za prolazak kroz Taru, i na¹ asfalt klizav k'o jegulja, obilaze nas jebeni autobusi, veæ je oko 6 a ni do Zlatibora nismo stigli, smrkava se, smrznuti propisno, kad odjednom Kle postaje jedno cilindra¹ od 250cc, aaaaaaaa, psujem pod kacigom, hoæe li jo¹ ne¹to poæi naopako, Kontam, kablovi ne vole mnogo vode... Stajemo pod neku strehu od kafane, skidaj jednu boènu plastiku, kabl na mestu, skidaj drug, i taj, upalim, radi nomalno...[facepalm] br.5 Krenemo dalje, posle par km, opet, setim se da kad smo ga sklopili kod Alje, isto je tako izgubio cilindar, ali zbog karburatora, povuèem sauh, posle par stotina metara, opa, ja o¹ifela mrtav karburator... Tu proceduru sam ponovio 5 puta do kuæe...[facepalm] br.6, ali bar nismo ponovo pauzirali... Ko ne zna za strah, toplo preporuèujem spu¹tanje u U¾ice po mraku i pljusku, a ako nije dosta, staviti napred Mitas enduro... Ako se i dalje ne pla¹i, neka proba u istim uslovima sa kolonama kamiona, kroz ovèarsko kablarsku klisuru, a ako ni to nije dosta, hit je Rudnik-Ljig, gde je na pola od 30km skinut asfalt, a kmioni peglaju ko nezdravi, sa neverovatno retardiranom paletom led osvetljena i raznoraznim nelegalnim farovima, jeb'o ih ko im dade da prave bo¾iæne jelke od kamiona... [facepalm] br.7 Pri tom jebena ki¹a pada sve jaèe i jaèe, taman kad smo uhvatili bolji deo ibarske posle Ljiga, do Beograda je lilo kao iz kabla, a izmeðu Stepojevca i Meljaka je padala prava ledena ki¹a, sutra æu verovatno izgledati kao da imam boginje... [facepalm] br.7+1... I onda poslednji [facepalm] za danas, na Tro¹arini iz nekog samo meni znanog razloga skrenem ka autokomandi i pravo u kolaps izazvan nekom buðavom utakmicom... Jedva se otopismo oko pola 11... Sve u svemu 1100km, 400 po ki¹i, 0 kazni, 2 lepa parkiranja KLE-a u krivini, sreæni i zadovoljni, juèe se kupali u Jadranu i imali oseæaj da je leto samo bez gu¾ve, dodu¹e bili bi jo¹ zadovoljniji da nismo bili mokri ceo dan i da nismo padali... [yahoo]

Sti¾u i slike, redom... Recimo [hello]

Alchemist

pa zar si mislio da krene¹ negde, a da ne padne¹ bar dva puta  ;D ;D

[cheers] [cheers]
You're just jealous cause voices are talking to me

ljilja-pei

E pa posle ovoga, stvarno, dobro se vi nama vratili!!! :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

Lazic

#112
@Alchemist:
Naravno da nisam... :D

@Ljilja-pei:
da zna¹, ceo dan glava u torbi, ubedljivo najte¾a vo¾nja u ¾ivotu i jedne pocepane pantalone...:D

Nego da krenemo od ponedeljka i gurkanja sa KLE-om...:D Prva slika, pi¹anje u Kosjeriæu...:D

[attachment deleted by admin]

Alchemist

e pa drago mi je da ste se vratili u komadu, detalje æu da slu¹am sutra a sad odo da se komiram... treba neko tortu da napravi ujutru   ;D
You're just jealous cause voices are talking to me

Lazic

#114
Ah da pa ti si torta majstor..., laku noæ...:P Odmah posle ulaska u CG, prelaz se valjda zove jabuka...:D

[attachment deleted by admin]

Lazic


Lazic

i malo mora ako neko ne zna gde smo bili...:D Pogled iz dnevne sobe je priceless...

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

Lazic

Za one ¹to ne veruju...

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

Lazic

#118
Hoæu jo¹, neæu zimu... [veryangry]  Sreda, odmah posle jutarnjeg kupanja, jo¹ mi je mokra kosa...:P :D I aperitiv pred ruèak... [yahoo]

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

Lazic

Malo motomanijakinja po svetu...:D A i bili smo u biblioteci, proèitali par knjiga na brzaka...:D

[attachment deleted by admin]