Glavni meni

cafe racer forka

Započeo farbach, 06 Oktobar, 2012, 12:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

Forka je konacno stigla u radionicu. To je projekat za decu farbache. Osim Tomosa automatika ovo je jedini motor za asfalt koji ih interesuje. Od ovog na prikolici treba da nastane ovo dole, ili kako nas vec rad odvede. Jos uvek crtamo i smisljamo.
Trebaju mi trokuti, ili bar donji, 54 mm. Ako neko ima, moze i kriv neka se javi. Imam stapove 54 i tockove od KTM 690, mozda to stavim. Nekako bih voleo da motor koci jos necim osim ocima, a sa ovim diskovima to nije moguce.

[attachment deleted by admin]

MIGE

auuuu jbt  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] ja obozavam racer-a....pratim sa uzivanjem  [thumb_up] [watching]

Bishke

Pratim !!

Oduvek sam hteo da napravim cafe racer-a..ovo je idealna osnova !
You should do one thing every day that scares you

Picasoo

Samo napred Majstore... !

farbach

Skinuli smo 30 kg necega.
Ovaj rezervoar i sediste imamo, najverovatnije da nece ici u krajnjoj verziji.
Korman ide dole i stavljamo heblove. Anlaser ide dole, to je za devojcice. Kontakt dobija kada se zatvori copava, nema brave, zica, prekidaca. Na samom faru ce biti starinski prekidac za dugo/kratko....

[attachment deleted by admin]

jevta


pit


Peki

Sretan rad majstore    [watching]

banditkg


ninja66


Mad Max

30 kg :o :o,, zavidim vam, sad to sve radite sa uzivanjem, posle kad bude gotov stolica, pivo i pogled sta je uradjeno. tad se covek oseca vrednim i zadovoljnim. svaka cast [cheers]
Brzi od smrti, Jaci od bola

mkt

pratim  [watching]
ovo ce da bude dobrooo

skijash

Iseèe ga èovek zbrusilicu.

AndreyRR

ode farbac u metalce  ;D ;D,jedva cekam konacan ishod da vidim

farbach

#14
Stigli novi amortizeri Bitubo i auspuh Supertrapp, to je onaj sto nema rupu, nego dise na skrge.
Zadnja viljuska je od neke Gilere, svidela mi se zbog ekscentara za zatezanje lanca. Bila je duza 12 cm pa sam je isekao, ovih dana cu je povariti. Kada zavrsim, ram ide u kavez na proveru. Cekam trokut pa da sastavim prednji kraj.
Alu viljuska i KTM tockovi su 8 kg laksi od standarda, bilo je jos malo gvozdjurije viska uz to. Pocupacu jos nesto da zaokruzim na 40 kg.

[attachment deleted by admin]

Plazma Keks


svetac

uuuuhhhhhhhhh,ovo moram da ispratim!!  [balavi]

rtaku


castor

Samo napred… Svi ¾eljno i¹èekujemo da vidimo kako ide na svojim novim toèkovima… ;) [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
It's the ride that matters, not the bike…

farbach

Ponovo sam izmerio. Zadnji tocak, viljuska i kocnica u originalu imaju 30.57 Kg, sto je za 11.77 Kg vise od sadasnje verzije. Ukupno do sada 42.51 Kg. Ostaje jos prednji kraj, i tu ce biti ustede. Jednom prilikom sam sa XT-a skinuo sve sto nije neophodno da motor upali, negde oko 20 kg krsa. Motor je na gas isao na zadnji. Razmisljam kako dobar deo motorista nema pojma kako im motor ide, jer stalno voze sa dvoje. Neko mrsavu ribu, a neko debeli stomak.