Glavni meni

Yamaha XT600 podesavanje smese

Započeo ¾arko1983, 03 Oktobar, 2012, 10:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

¾arko1983

Pozdrav, stavio sam na XT otvoreni auspuh ali cini mi se da ne radi bas kako treba, dok je hladan hoce da stucne a kad se zagreje dosta puca pri otpustanju gasa. Ja sumnjam na smesu, ako je neko voljan da mi objasni kako se tacno steluje smesa na XT?

bokilic

pa a svakom se steluje na isti nacin...nema tu neki specijalni nacin,nego odvrni ti to za krug krug ipo...
brmmmm

¾arko1983

Bokilicu druze, ja ne znam ni gde se steluje ako me kapiras, odnosno ne znam sta treba da odvijem, najvise bih voleo da ne moram da se petljam sa tim ali kad nema nikog u okolini da mi pomogne a ne bih pustao krpace koji rade MZ da mi cackaju....Trazih neki service manual gde je objasnjeno ali uzalud.

ЯЭВОЛУТИОН

postvis smesu, na krug ipo, to mu je pocetna merka.nasteluj ler na 1000 obrtaja...onda  polako odvrces sraf, kad pocne da dize ler tu zastanes i polako odvrces dalje...kad prestane da dize ler...onda ga vratis na polovinu od pocetka do prestanka...na kraju nastelujes ler....
Sraf za smesu je obicno odozdo , mada je kod nekih karburatora i odozgo a boga mi i sa strane....u knjizi se sraf za smesu zove "pilot screw"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

ti bese ono iz petrovca na mlavi...
brmmmm

¾arko1983

Aha ok, evo sad skidam knjigu....A jel je moguce da se ovo pucanje pri pustanju gasa desava od lose smese?

¾arko1983

Citat: bokilic poslato 03 Oktobar, 2012, 10:57
ti bese ono iz petrovca na mlavi...
Da boki okolina petrovca..... tacnije ®agubica

bokilic

pa imas tamo majstora,nije da se samo mz,jci tamo popravljau,,a i sa otvorenim topom..mora da puca po malo, elem revolucija ti pojasni sve....
ali mozda i bolje da pustis nekog majstora da ti to sredi...srafic ti je zut obicno to jest mesingan,i cinimi se da je kod tebe odozdole...
brmmmm

¾arko1983

Citat: revolution poslato 03 Oktobar, 2012, 10:33
postvis smesu, na krug ipo, to mu je pocetna merka.nasteluj ler na 1000 obrtaja...onda  polako odvrces sraf, kad pocne da dize ler tu zastanes i polako odvrces dalje...kad prestane da dize ler...onda ga vratis na polovinu od pocetka do prestanka...na kraju nastelujes ler....
Sraf za smesu je obicno odozdo , mada je kod nekih karburatora i odozgo a boga mi i sa strane....u knjizi se sraf za smesu zove "pilot screw"
revolucijo od kog polozaja se postavi na krug ipo, zavrnem skroz ili odvrnem skroz pa na krug ipo?

¾arko1983

Nadjoh nesto ali nije obelezeno, da li je ovo na skici to o cemu pricamo

bokilic

bas taj....zavijes do kraja,odvijes krug ipo.pa polako odvijaj.ili na ovo sto imas dodaj krug dva,,,
brmmmm

¾arko1983

Citat: bokilic poslato 03 Oktobar, 2012, 12:04
bas taj....zavijes do kraja,odvijes krug ipo.pa polako odvijaj.ili na ovo sto imas dodaj krug dva,,,
Aha....jer mu odvijanjem dodajem vazduh ili gorivo?

bokilic

ma samo ti odvijaj i nerazmisljaj mnogo...pobrkaces posle loncice i poklopcice i serpice i sta sve vec ide uz to...
inace dodajes gorivo...ali odvi i vidi,,auspluh moze da puca kad pustis gas i zato sto je negde busan pa uvlaci vazduh,itd.itd..
brmmmm

¾arko1983

Nov, juce montiran

[attachment deleted by admin]

bokilic

e zato ti i puca..... dobri lepi ausplusi,samo sto je taj predpostavljam kao i svaki njegov sa prevelikom cevkom...ako imas db kiler stavi ga,mozda ce prestati da puca...to sto je nov neznaci da je odgovarajuci,,a i svaki drugi koji stavis moras malo da dostelujes,mislim karb...
brmmmm

¾arko1983

Citat: bokilic poslato 03 Oktobar, 2012, 13:02
e zato ti i puca..... dobri lepi ausplusi,samo sto je taj predpostavljam kao i svaki njegov sa prevelikom cevkom...ako imas db kiler stavi ga,mozda ce prestati da puca...to sto je nov neznaci da je odgovarajuci,,a i svaki drugi koji stavis moras malo da dostelujes,mislim karb...
Ma kapiram te, jel dovoljno da se dosteluje smesa ili je potrebno jos neko stelovanje na karburatoru?

bokilic

brmmmm

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

¾arko1983


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zarko1983 poslato 03 Oktobar, 2012, 15:18
Citat: UNCLEBOB poslato 03 Oktobar, 2012, 15:11
I kompresija.
I ti bi karao malo :)
Ti da si drug , ne bi se femkao....zar nisi citao njegovu tuznu pricu sa sedan malih kucica....pretrazi forum i kupi paket maramica...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11