Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Al na¹a dr¾ava garant do 50.000 evra, a seæam se inflacije koju nam niko nije nadoknadio.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 08 Novembar, 2016, 17:29

Al na¹a dr¾ava garant do 50.000 evra, a seæam se inflacije koju nam niko nije nadoknadio.


Meni je veæ ono "dr¾ava" smehotresno.

Mada staru deviznu jesu na kraju, na mi¹iæe, vratili. I sad obeæavaju da æe, ako banka propadne, do 50k dr¾ava da nadoknadi - nekad...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Pa i nadoknadila je, i racune i stednju u Agrobanci, Privrednoj banci Beograd i Razvojnoj banci Vojvodine. Fizickim licima i iznose i preko 50.000 evra. Bez duzeg cekanja.

ЯЭВОЛУТИОН

Od cijih je bre para nadoknadila...odakle drzavi pare....prestanite da lupetate....idite jedite sendvice kod svojih gazde i prestanite da trujete....nadoknadila....kurac....
Sto meni nije nadoknadila pare koje je moja porodica dala za fond za stanove...nikad nista od drzave nismo dobili a uzeli su nam koliko god su mogli....ljudi koji su samo sticali su dobili kurac a neki koji su se uglavili u drzavne jasle dobijali vise puta ...i sada kad su na drzavnim jaslama imaju za garanta drzavu za stanove...ko bre garantuje i sa cijim parama.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bojan

@ Revolution jeli se tvoja izjava odnosi na drzavu u kojoj zivimo ili generalno?

Lazic

Ne verujem da je mislio na Britaniju... :D

Bojan

Pa generalno moze i Britanija uklapa se i USA. Pa zadnja kriza i nastade zato sto drzava vratila pare bankama

Lazic

Eh da sam ja u krizi kao Ameri i Englezi...

petar357

#188
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Februar, 2017, 22:04
Od cijih je bre para nadoknadila...odakle drzavi pare....prestanite da lupetate....idite jedite sendvice kod svojih gazde i prestanite da trujete....nadoknadila....kurac....
Sto meni nije nadoknadila pare koje je moja porodica dala za fond za stanove...nikad nista od drzave nismo dobili a uzeli su nam koliko god su mogli....ljudi koji su samo sticali su dobili kurac a neki koji su se uglavili u drzavne jasle dobijali vise puta ...i sada kad su na drzavnim jaslama imaju za garanta drzavu za stanove...ko bre garantuje i sa cijim parama.....

A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

A u vezi banaka.
Drzava je 2008. podigla garantovani iznos stednje na 50.000
Od tada je to isplaceno u slucaju tri banke. Odakle? Pitaj ako ne znas. Ne mislis valjda da je iz buzeta, nema tamo te stavke. Nego iz fonda koji poslovne banke izdvajaju iz svoje (ne male) dobiti, posebno za tu namenu a ciju visinu im odredjuje NBS, u procentu od prikupljene stednje.
Drzavni kapital koji je propao zbog pronevera u tri pomenute banke je druga tema. Zato u normalnim drzavama nema drzavnih banaka, osim jedne specificne koja se obicno zove centralna, i koja ima sasvim drugu ulogu.

Ne mozes drzati na forumu ekomomska predavanja kad jednostavno - na znas. Verovatno retko i prolazis pored zgrade kod autobuske stanice gde se odrzavaju kursevi o tome.



mareskin

Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
...
Ne mozes drzati na forumu ekomomska predavanja kad jednostavno - na znas. Verovatno retko i prolazis pored zgrade kod autobuske stanice gde se odrzavaju kursevi o tome.


Da li se jo¹ uvek dr¾e predavanja iz praktiène ekonomije u parku ispred zgrade?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MIGE

Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Februar, 2017, 22:04
Od cijih je bre para nadoknadila...odakle drzavi pare....prestanite da lupetate....idite jedite sendvice kod svojih gazde i prestanite da trujete....nadoknadila....kurac....
Sto meni nije nadoknadila pare koje je moja porodica dala za fond za stanove...nikad nista od drzave nismo dobili a uzeli su nam koliko god su mogli....ljudi koji su samo sticali su dobili kurac a neki koji su se uglavili u drzavne jasle dobijali vise puta ...i sada kad su na drzavnim jaslama imaju za garanta drzavu za stanove...ko bre garantuje i sa cijim parama.....

A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

A u vezi banaka.
Drzava je 2008. podigla garantovani iznos stednje na 50.000
Od tada je to isplaceno u slucaju tri banke. Odakle? Pitaj ako ne znas. Ne mislis valjda da je iz buzeta, nema tamo te stavke. Nego iz fonda koji poslovne banke izdvajaju iz svoje (ne male) dobiti, posebno za tu namenu a ciju visinu im odredjuje NBS, u procentu od prikupljene stednje.
Drzavni kapital koji je propao zbog pronevera u tri pomenute banke je druga tema. Zato u normalnim drzavama nema drzavnih banaka, osim jedne specificne koja se obicno zove centralna, i koja ima sasvim drugu ulogu.

Ne mozes drzati na forumu ekomomska predavanja kad jednostavno - na znas. Verovatno retko i prolazis pored zgrade kod autobuske stanice gde se odrzavaju kursevi o tome.



u ekonomiju se i te kako dobro razumem...vidim da nam je sve gore i gore...kako ti vidis?jel te sramota koliko nam dobro ide?

petar357


Da se ne zavaravamo. Bice jos gore. Domaca privreda ne postoji, unistavana je u kontinuitetu poslednjih par decenija. Ne moze ni da se podigne tek tako, u postojecim svetskim ekomomsko-politickim uslovima.
Srbiji je dodeljena uloga izvora jeftine radne snage za Slovacku, Cesku, Poljsku itd. jer je njihova radna snaga otisla u EU.

SSZGO

i u emiratima takodje jeftina radna snaga
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ivicat

Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 11:50

...
Srbiji je dodeljena uloga izvora jeftine radne snage za Slovacku, Cesku, Poljsku itd...


Greska. Ovi majmuni na vlasti su prihvatili ulogu jeftine radne snage.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ivicat poslato 18 Februar, 2017, 19:18
Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 11:50

...
Srbiji je dodeljena uloga izvora jeftine radne snage za Slovacku, Cesku, Poljsku itd...


Greska. Ovi majmuni na vlasti su prihvatili ulogu jeftine radne snage.
ispravka...i ova i predhodna vlast je sve uradila da budemo izvor jeftine radne snage....
apropo ekonomije ....sendvici pozitno uticu na pogled na svet...
vi sendvicari ste navikli da dobijete od drzave......zapravo od vlasti sendvice za lojalnost....ja sam svoju lojalnost pokazivao tamo gde treba i kako treba....
Pricas o garantnom fondu koji banke izdvajaju...jesi ti svestan da ni deo para nije mogao da se vrati iz toga....a u slucaju da opet neka banka zvekne odakel im opet fond....svima su vratili pare bez kamate...ja sam bre imao ugovor sa bankom i tu je i kamata....
Ekonomiju i pravo u ovoj drzavi zavrsavaju uglavnom IDIOTI, sudeci po tome kako nam idu te dve stvari u drzavi. Nakupac za Kalinica ne moze da vam drzi predavanje o ekonimiji, ali moze paor koji obradjuje zemlju

p/s/
ovu zadnju recenicu mogu da ti pojasnim ako je ne razumes.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Februar, 2017, 20:06

Ekonomiju i pravo u ovoj drzavi zavrsavaju uglavnom IDIOTI, ...


Fascinantno je kako neobrazovani ljudi imaju potrebu da vredjaju obrazovane.
S druge strane, obrazovan covek nikada nece reci za one koji su neobrazovani da su zbog toga uglavnom idioti.
U tome je jedna od razlika izmedju te dve grupe ljudi.

Lazic

"Nema budale bez obrazovana èovijeka"... Petar Petroviæ Njego¹

E da, i ako nemam diplomu fakulteta, obrazovaniji sam nego 90% Srba(Zemljana), i nemam nikakav problem da budali ka¾em da je budala i da mu do tanèina objasnim za¹to... Pa bio i doktor nauka...

Lazic

Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

Posle ove izjave sam siguran da ti nema¹ decu niti ima¹ pojma koliko nam je besplatno ¹kolovanje...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 03:29
Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

Posle ove izjave sam siguran da ti nema¹ decu niti ima¹ pojma koliko nam je besplatno ¹kolovanje...

Obrazovanje ne garantuje znanje, vec je samo potvrda o zavrsenom kursu....nekako oni sa zavrsenom visokom skolom lecenja kompleksa uvek okace ono dr mr ispred imena.....neko je genije i bez skole...a neko idiot i sa skolom...
Ja strasno cenim genijalce a pisam na kvazi intelektulace....sendvicare.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

ali obrazovanje 'oblikuje' 'genijalca'. tj, genijalac bez obrazovanja nije dovoljan potencijal. obrazovanje je fino pode¹avanje. ko poliranje hroma. ako je neko rembrant u najavi, ne ¹kodi mu malo uèenja trikova i tehnike, da usavr¹i svoju ruku i upozna skrivene tehnike, recimo.