Glavni meni

budjenje iz kome, ili mozda ipak ne

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 08 Septembar, 2012, 16:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН


GDE SMO ONO STALI? Povratak iz devedesetih
Voja ®anetiæ28. jul 2012.
Voja ®anetiæ

BELIÈASTA svetlost polako se probijala kroz oène kapke, koji su se sporo i te¹ko otvarali. Kroz nozdrve je ulazio miris nekvalitetne hrane, pome¹ane sa mirisom medicinskog alkohola i znojem natopljenih krevetskih madraca. Oèi su se otvorile, jedva, a glava se te¹ko pomerala da uhvati pogledom prostoriju. Okolo su aparati i bolnièki le¾ajevi, u prostoriji ko zna kada poslednji put okreèenoj. U æo¹ku je titrao televizor. ®ena u belom poskoèila je i krenula prema vratima bolnièke sobe.
- Doktore, probudio se! Izgleda da je svestan!
Ovo je bio veliki dogaðaj u bolnici, na koga se godinama èekalo. Bolesnik star 38 godina, natèoveèanskim naporom porodice i prijatelja, a pre svega medicinskog osoblja bolnice, prethodnih 11 godina 9 meseci i 23 dana proveo je u komi, a posle saobraæajne nesreæe koja se dogodila u noæi izmeðu petog i ¹estog oktobra 2000. Trajanje njegove kome, naravno, bilo je daleko od svetskog rekorda Elen Espozito, koja je u nesvesnom stanju bila 37 godina i 111 dana, ali ovaj pacijent je predstavljao, ako ni¹ta drugo, onda bar lidera u regionu u ovoj oblasti.
Oko probuðenog povratnika iz kome smestio se èitav konzilijum lekara i ostalo pripadajuæe medicinsko osoblje. Merili su mu pritisak, proveravali reflekse, pregledali slu¹alicama pluæa. Bolesnikov zbunjeni pogled bio je, za to vreme, prikovan za televizor u prostoriji, na kome su upravo poèele vesti.
- Gde sam ja ovo? - pro¹aputao je bolesnik.
- U bolnici, gospodine! Dobro do¹li vi nama! Konaèno ste budni, zdravi, a 12 godina niste bili pri svesti! - radosni osmeh ¹irio se licem glavnog lekara, koji za sebe veæ odavno rezervisao poèast da razgovara sa pacijentom, kad se i ako se probudi.
- Doktore, nemojte se tako grubo ¹aliti sa mnom - ljutito je procedio pacijent. - Kako 12 godina, kad eno Daèiæa na televizoru. I Vuèiæa. I Nikoliæa. Poslednje èega se seæam su demonstracije ispred Skup¹tine. Ovo oni sigurno predaju vlast revolucionarnim snagama.
- A, ne. Ovo oni upravo dolaze na vlast... - lekar je nepripremljeno ulazio u ovu diskusiju, iza leða dajuæi znak osoblju da ugase televizor.
- Kako dolaze, kad je trebalo da odu? Gorela je Skup¹tina, specijalci su nam slali poljupce, vojska se povukla, televizije smo zauzeli... - srd¾ba u bolesnikovom glasu se smanjivala, polako ustupajuæi mesto oèaju. - Znaèi, bila je kontrarevolucija dok sam bio u nesvesti! Nismo uspeli!
- Ne, ne, gre¹ite. Uspeli ste. Peti oktobar je veoma znaèajan datum u istoriji na¹e zemlje! Da nije njega, ne bi bilo velikih promena u politièkom ¾ivotu zemlje! - lekar je polako upadao u paniku, jer televizor jo¹ nije bio iskljuèen.
- Kakvih promena, sad ste rekli da su Daèiæ i Nikoliæ na vlasti? - pacijent je bio sve zbunjeniji i sve manje snage mu je bilo u glasu. Medicinsko osoblje pored njega merilo je rapidno poveæanje pritiska.
- Ma da, ali to nisu ti ljudi koje vi znate, mislim, jesu, al’ su oni sad skroz drugaèiji.
- Ne razumem.
- Sad æu da vam objasnim, na brzinu.
Posle demonstracija pre 12 godina, kad ste vi izgubili svest, do¹ao je Ko¹tunica, a u stvari Ðinðiæ. Onda je ostao samo Ðinðiæ, a Ko¹tunica oti¹ao u opoziciju. Milo¹eviæ i ©e¹elj su oti¹li na suðenje u Hag, potom je Ðinðiæ ubijen, Ko¹tunica se vratio, Milo¹eviæ je umro, umesto njega do¹ao Daèiæ, Tadiæ je do¹ao umesto Ðinðiæa, pobedio Nikoliæa dva puta i Ko¹tunicu jednom, pa je zbog toga Nikoliæ sa Vuèiæem napustio ©e¹elja, kome jo¹ uvek sude u Hagu, onda je Ko¹tunica sada politièki tamo gde je nekad bio ©e¹elj, Nikoliæ tamo gde bi bio Milo¹eviæ, Daèiæ delimièno tamo gde je hteo da bude Tadiæ, a skoro svi su za Evropu, u koju neæe da nas prime. U tim okolnostima Tadiæa je u treæem poku¹aju pobedio Nikoliæ, koji zbog Evrope ne mo¾e sa Ko¹tunicom, pa mora sa Daèiæem, koji je u meðuvremenu sa Dinkiæem napustio Tadiæa, pa Tadiæu, a da ne proðe kao Ko¹tunica pre èetiri godine, nije dovoljno da bude samo sa Èedom, mada mu je tako i bolje, jer smo pred bankrotom i takve æe te¹ko da nas prime u EU, pa koliko god im ponudio Nikoliæ. Malo je mo¾da komplikovano, ali nadam se da sam bio jasan.
Bolnièkom sobom je zavladao muk. Sve su oèi bile uprte u pacijenta, koji je zbunjeno posmatrao lekara zadihanog od brzog davanja preko potrebnog obja¹njenja. Potom je èovek koji se probudio iz kome duge skoro 12 godina spustio glavu na jastuk i ponovo izgubio svest. Sada su sve oèi bile uprte u zadihanog lekara.
- ©ta me gledate? Pa je li tako bilo?
Razoèarano i frustrirano, medicinsko osoblje je u dugoj koloni napustilo bolesnièku sobu. Lekar je seo pored svog ponovo komiranog bolesnika, uhvatio ga za ruku i duboko uzdahnuo, gledajuæi vesti na i dalje neuga¹enom televizoru. Potom je pogled vratio ka svom pacijentu.
- A i ti si ba¹ na¹ao kad æe¹ da se probudi¹.



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

jaooo ubicu se  [samoubistvo]


opet jebena politicka tema

jel nije moglo ovo u temu za viceve?   (jer i jeste vic, mozda crnjak ali i dalje vic, istinita prica sigurno nije)

ЯЭВОЛУТИОН

sve je politika, ako nista drugo politika naseg odnosa prema clanovima foruma iz ruralnih krajeva
p.s.
znas na koga mislim
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Ovo se èita uz èetvrt sa siri¹te ili sa mesi¹te i ladan jorgut.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

apu

gre¹i¹, ovo se èita uz bensedin...