Glavni meni

nema ulja u menjacu!?

Započeo ghost rider, 17 Decembar, 2010, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ghost rider

Ovako,

oterao sam kawasaki-ja gpz-ja kod majstora i on mi posle 2 dana javlja da nema ulja u motoru tj.  ima isti karter i za menjac i za agregat.

Nisam mogao da verujem da nema jer sam ja licno menjao, a nigde nije pustalo da li je moguce da posle max. 2000 km nema vise ulja u motoru, da li neko moze da predpostavite sta se desilo?

Hvala u napred!
Born to ride, ride to die....

Gašpar

Pa ako si negde zakacio karter, sve je moguce ...

ghost rider

nema sanse ne pusta nigde ima jos ulja u menjacu ali je ispot minimuma....
Born to ride, ride to die....

farbach

ondak je pojeo. Da li je dimio?
Da nije bilo ulja zaribao bi, verovatno se spustio nivo ispod minimuma.

ghost rider

nije dimio....a najgore sto mi je menjac zabo nece da ubaci u 2 brzinu :P
Born to ride, ride to die....

farbach

Nece u drugu u voznji iz prve u drugu?  Pitam zato sto se to retko dogadja. Ili izbaci ili se ponasa kao da je u neutralu, samo sto krlja.

Boban_m

Koliko dobro poznajes tog majstora?

bokilic

a da nisi bese ono ti slepovao taj motor  8)
brmmmm

Lazic

 [watching] Imam slican agregat, valja nesto nauciti...

Kengur


Charuga

Citat: ghost rider poslato 17 Decembar, 2010, 20:18
tj.  ima isti karter i za menjac i za agregat.



Jel se to "majstor" iznenadio???????

zodiac

Citat: Charuga poslato 17 Decembar, 2010, 23:22
Citat: ghost rider poslato 17 Decembar, 2010, 20:18
tj.  ima isti karter i za menjac i za agregat.


Jel se to "majstor" iznenadio???????

Izgleda. Promeni majstora, za pocetak.
Prijatelj je zao drug

Gargi

Svaki motor tro¹i ulje...pa i nov(ovde mislim na normalnu potro¹nju u granicama normale), zbog same koncepcije motora , obrtaji,trenje,temperatura,blablabla,  zbog toga se i u uputstvu kad kupi¹ nov motor , u dnevne provere svrstava provera svih fluida pre vo¾nje.Plavi dim na auspuhu nije znak da je poèeo da  tro¹i ulje nego da veæ tro¹i debelo.  Kad si zadnji put proveravao ulje, i dali zna¹ koje si sipao, a ako ti se majstor iznenadio da je sve u istoj kutiji, onda je stvarno majstor [thumb_down]. Pretpostavljam da je ma¹ina jednostavno vremenom potro¹ila ulje do te mere da je menjaè poèeo da vrti slabo podmazan a obièno prvo starda 2 brzina, po¹to ona trpi najveæe optereæenje,,. Kad ti je motor radio na leru jel lampica za ulje ¾mirkala, trebalo je da ti se pali kad do te mere potro¹i ulje.Mo¾da taj kvar uop¹te nema veze sa uljem , mo¾da ga je i bilo dovoljno a menjaè jednostavno crko Jeb...ima dosta stvari.....ali prvo sipaj ulje i neka "majstor"izmeri pritisak ulja ,ako je jo¹ uvek u granici normale ond si donekle imao sreæe i treba ti samo menjaè, mo¾da i on mo¾e da se sredi ali to nezna¹ dok ne otvori¹.
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

ghost rider

Ovako,

motor mi je stajao na kisi i posto je dosta star usla mi je voda u rezervorar, prevario sam se i nakon sto nije hteo da upali na alnaser, probao sam na gurku(a takvi agregati kawe znaju lako da prezupce) i pose toga sam ga jedva upalio i dosta je lose radio, tada je imao ulja sve je bilo ok. Mene brine da se nesto nije desilo zato sto sam ga posle toga slepao kod majstora (lancanici su se vrteli, a samim tim i osovine u menjacu). Kada sam dosao kod njega nije hteo da mi ubaci u drugu, a boga mi ni jednu vise samo u prvu....

nadam se da sada malo bolje kapirate, inace koristim elfovovo ulje...
Born to ride, ride to die....

Charuga

Idi ti kod pravog majstora...... brzo ce dati dijagnozu.....

bokilic

to sam ti isto odgovorio i na drugom forumu,to sa lancanicima snopovima itd,ako nece u drugu otvori ga,inace da prezubi od paljenja na gurku nece...
nego.....da niste skidali deklu preko korpe kvacila,i da niste skidali korpu kvacila,ako ste skidali i niste vratili doistanc sajbne na mesto isto to moze da se desi,
moramo da znamo i sta ste sve cackali,znas,neka moja musterija je lose stavio nozicu menjaca na motor pa nije teo u prvu, i tesko je iso na dole,mozda ste takvu neku sitnu gresku napravili,polako,,,jeste to kawa ali nije joj bas agregat tolko los,
brmmmm

farbach

Kawasaki nece u drugu kada je ugasen.

Havarisan


Gargi

Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

bokilic

pa valjda ge je palio posle popravke,,sad meni tu nis nije jasno,
jesi li ti palio motor posle te opravke ili nisi   :o
ili si cacko na prazno,
p.s. evo sad cackah jednog gpz1000rx po garazi oce u svih 5 iako je ugasen,,, [thumb_up] doduse malko ga gurkas napred nazad i ide,, [clapp]
brmmmm