Glavni meni

Tema o Audiju.

Započeo CBRR1, 18 Avgust, 2012, 18:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serpente

Citat: Hurricane poslato 27 Septembar, 2017, 11:11
...opet skrnavljenje svetinje, gde æe¹ plin u to, jebo te plin
haha ne bih ja, i koliko kod mogu drzacu se benzina i fabrike ali....... :D
Be the change you want to see in the world!

Toma RR

Citat: Serpente poslato 26 Septembar, 2017, 23:24
Citat: bucko poslato 23 Septembar, 2017, 09:18
Citat: Serpente poslato 22 Septembar, 2017, 12:09
Evo malo i ja da se pohvalim :D






deluje kao momenat pre nego ga udara grom


i jos nije fotoshoopirano, reci koji pro, sto se tice odrzavanja i ostalog, ono, 2.0t, 200ks, automatik, quattro, udoban jebe mamu, sto se tice delova svaki iole noviji je skup, jbg, ovaj guta 12-13 po gradu, jos proveravam da li moze plin u njega jer je tfsi, kazu ima dva ta motora jedan moze drugi ne, ali kao auto je brutalan. @uff sto se stila tice, i on je za sad tu, ako neko hoce da kupi :P
Mnogo lep auto, vozio drugarov pre par godina, brutalan zaista :) da te u zdravlju sluzi! Stavi jos koju sliku enterijera :)

Lazic

Samo se ti dr¾i benzina... :o ;D Za 4 godine sa gejmobilom sam umesto 7.000e za gorivo dao 4.000... ;D

sremac

a ona ekskurzija promene motora zbog plina ? :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hurricane

...nikad to nije tako slatko kao ¹to izgleda na papiru, dodu¹e i ne kod svih auta, npr Lada Niva, odmah bi joj krnuo plinjaru


UFF

ko zna nesto vise od 1.9/2.0 tdi iz golfa 5?

postoje tri varijante. sa 105, 140 i 170 konja gt/gti/gdt varijanta valjda jebem li ga

htedoh ovaj za 170hp ali mi kazu da on ima simens dizne koje su sranje a da ova dva slabija imaju bosch koje su dobre

takodje neka iskustva sa dsg menjacem sta se gleda kad se kupuje neki nagovestaj problema ili kvara? zvuk, cimanje prilikom saltanja i slicno?

pitam jer trazim polo dsg menjacem i ne mogu da nadjem pa sam poceo da gledam jebene seljacke golfove ali cu bar da uzmem nekog nadrkanog sa kozom i opremom..

a nemam iskustva pa da se ne zatrcim na pogresnog i najebem jer popraviti taj dsg sigurno nije jeftino


ovaj peder se ne javlja na telefon a reako mi da je pilot kao auto je kod zene cekaj da se vratim za dva dana i nema ga vec 10 a i kakve je fotke postavio oglas je sigurna fake, ne razumem cemu onda oglas i sa kojim ciljem (inace da je sve kao sto pise odmah bi mu dao koliko trazi)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10957219/volkswagen-polo-16-tdi-dsg

pa sam sad poceo o ovako necem da razmisljam, enterijer mi se veoma svidja (samo kad bi mogao ova gay-ciganska pozadinska roza svetla da zamenim i da stavim multifunkcijsku volan od golfa 6-7 da ne gledam ovaj odvratni to bi bilo to)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9343340/volkswagen-golf-5-20-tdi-gt-dsg-full


a ovo je taj sa navodno sranje diznama

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10385203/volkswagen-golf-5-20-tdi-gt


[neampojma]

Glava Dole

Iako nisam ljubitelj golfa ta petica je jedina koju bih stvarno vozio zbog najlepseg dizajna po mom misljenju. I sa sesticom i sedmicom bukvalno kao da su samo nazadovali.

Obuku za B kategoriju poceo na golfu 5 1.9TDI(ali ne znam kojoj verziji), ovom je autoskola bila prvi vlasnik i imao je malu kilometrazu, utegnut a pamtim da je imao nenormalno veliki obrtni momenat, instruktor recimo nije ni morao da me uci da krecem pod rucnom tamo gde se vezbalo to vec da drzim samo desnu nogu na kocnici a levom lagano popustam kvacilo :) Jednom se zapricao pa zaboravio da ga vratim u prvu, zacudio se kako malo pre krenuo normalno sad malo treskao, kad ono on u drugoj :o Ja nisam mogao da verujem, izvuko samo uz malo cimanja iz mesta na uzbrdici sa nas dvojicom bez pipanja gasa :) Posle 5 casa su ga ukrali pa sam presao na neku rashodovanu krsinu koja je morala da se turira u 3K da se ne bi ugasila :) Sto se saltanja tice za moje kriteriju

Ja nisam bas kompetentan za ocenjivanje jer ga nisam imao neko duze vreme tako da ne znam nista sto se kvarova tice niti me je ikad interesovalo, ali je ovaj za ta 3-4 sata voznje na mene ostavio sasvim ok utisak :)

milomir22

Ja sam cuo da su prve serije tog 2.0 imale problema sa nekom osmougaonom osovinicom koja je imala obicaj da oblajzne (sad koliko je to tacno nisam siguran). Sestra dobrog drugara ima u petici ovaj 2.0 sa 140 konja i mogu ti reci da je sasvim dovoljno za tu karoseriju, auto ide ubija, a i ona ima tezu nogu na gasu (nisam video da zensko brze vozi od nje). Golf je uzet polovan pretprosle godine i vidi se da je zesce pohaban i da je presao "Boga oca" (pohaban enterijer), ali je ona bas zadovoljna za sada.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

provozao danas dva od 105hp i idu ok a onda provozao ovaj od 140 i sad vise ove od 105 ne gledam :D

Hurricane

..odlican je to motor, samo plivajuci zamajac treba gledati kad je menjan i kakav je, motor gazi 700-800.000km

sremac

onda nemoj ni da proba¹ onaj od 170 , a zamisli 170+ èip :D

i da uzmi koji ti se svidja i onako æe¹ ga u vr glave prodati za 6 meseci, gledaj da bude dobar dsg a jebo dizne, ne verujem ni da su ne¹to puno jeftinije bo¹ove
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Boban_m

1.9 tdi od 105 je pumpa dizna motor i poznat je po maloj potrosnji i pouzdanosti. 2.0 tdi su common rail motori i znam da su prve serije 2004 god imale nekih djecjih bolesti ali na novijim ne bi trebalo da je slucaj. Jedini stvarni problem je nepoznata kilometraza, jer malo presao i dobar za male pare ne postoji ni preko.

Grof

Kolko znam svi 2.0 tdi imaju neku èudnu uljnu pumpu koja crkava i sjebava motor tj le¾ajeve na radilici, u prièi sa svim drugarima koji ¹arafaju VW svi su stava da je 2.0tdi za izbegavanje i 1,9, mnogo bolji .... naravno tu je èuvena boljka svih VW koji se uvezu plivajuæi zamajac, koji je veæini na umoru....

milomir22

Jo¹ jedna tipièna problem 2.0 TDI su problemi sa pumpom za ulje, kod obe verzije, kod verzije uljne pumpe sa lancem dolazi do istezanja lanca, a kod verzije sa ¹estougaonom osovinom, ¹estougaona osovina se zaokrugli. Sumnja se da je razlog problema sa pumpom, ¹to isti progon koristi i balans osovina motora, koja pravi glavno optereæenje. Simptomi kvara na uljnoj pumpi su: nedostatka podmazivanja, paljenje lampice pritiska ulja na instrument tabli i zveckanje iz okoline karter (za verziju sa lancem).

Znao sam da je neka mnogougaona osovina, ipak je 6, ne 8.


A evo odakle je skinut tekst.
https://mlfree.com/2-0-tdi-motor/

Inace, brat od tetke ima taj 2.0 od 140 konja u pasatu b7 i motor dobro tera cak i tu, vecu karoseriju od golfa. Nije imao problema s motorom, ali je pasat uzet nov i nema vise od 50 000 km.

Brat od strica, pak, ima golf 4 s 1.9 tdi motorom serijski radjenim sa 150 konja (arl je oznaka tog motora), auto lepi u svakoj brzini na dodavanje gasa, nije preveliki potrosac i dosta je izdrzljiv iako je motor jos fabricki tjuniran. Za 5-6 godina, od kvarova mu je prosviralo crevo turbine, koje je zakrpio nekim cudima (povezao nege gume selnama i jos nekim lomom), nije ni menjao.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: sremac poslato 11 Oktobar, 2017, 11:31
a ona ekskurzija promene motora zbog plina ? :D
Nije to bilo zbog plina nego zbog majstora koji nije hteo da ve¾e ¾ice nego da koristi fabrièke konektore ako ikad po¾elim da skinem plin... Pa se konektor otkaèio u vo¾nji, a onda ga je striènjak dokusurio tako ¹to sam vozio na 3 cilindra 100km pun gas... :o [facepalm]
I nije ni tad crkao nego posle 10.000 kad se otkinulo parèe karike i zaglavilo izmeðu hilzne i klipa... :o ;D
Da, takoðe na punom gasu... :o :D
Elem, agregat je bio 150 evara, majstor 100+ulje filteri i remont lamele 1000 dinara... :D

Da kucnem u drvo, veæ 30+ hiljada samo ulje i filteri... :D

Hurricane

..izgovori, izgovori  :P

Lazic

Ok, nisam u¹tedeo 7.000 nego 6.700... :P Mogao bih svake godine da menjam agregat i opet ogromna u¹teda... ;D

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Citat
Audi u spustenoj ceni zbog promene rada na motoru i realno nekakvog kvara jer motor neradi korektno. Pre toga audi je radijo i isao brutalno kao Rosijeva Jamaha R1 , nestvarno jer sam sa njim bio na godisnjem odmoru pre¹avsi 2500 km gde me je pre¹ao samo jedan Automobil jer sam pijo limenku koka kole hahahaha . Sada neradi dobro nisam nista radijo bas nista ni takao imam jo¹ dva automobila ali æu uraditi i staviti ga u ceni od 9000 eura jer u ovom modelu nema konkurenciju i ovakav sa ovim problemom u odnosu na ove kr¹eve u ponudi koji su kvazi ispravni . Pali perfektno èak i ide samo lo¹e nije to to ali ga provozam cisto zbog akumulatora ili iz navike da me zelja mine sto bi narod rekao.Za kupce na podrucju Beograda moze produzetak jeftinije registracije i to sve zavisi od licne ozbiljnosti ili ti ljudske korektnosti da ka¾em ljudskom po¹tenju kupca jer je i prodavac covek posten i to treba da se postuje .Samo ozbiljni kupci ljubitelji ovakvih munja. Stvarno malo zamarate ako nema zamene onda nema nemojte da me zovete . Gospodo ovo nije Fijat Punto nego Audi a6 visoke klase koji kuca 270 km na sat kao od sale koliko sam ga ja vozijo a mogao je jos malo sigurno. Audi realno ima neki problem ali je opet izuzetno ozbiljan automobil jer ako je meni ozbiljan onda je i drugima ozbiljan verujte mi . Inaèe pre ovog problema zvali su ga Presretaè ili Formula hahahaha. Ponude Sms Viber Poziv - FIKSNA CENA ZA OVAJ AUTOMOBIL I KADA NEBI IMAO KROV NI TOCKOVE . JEDNOSTAVNO OVAJ AUTOMOBIL NE MO®ETE DOBITI JEFTINIJE OSIM AKO SMO FAMILIJA TU BI DAO POPUST JO© NEKIH DA KA®EM 200 EURA .

U ovoj zemlji se oèigledno ne isplati biti pismen... [facepalm] Pi¹e Beograd, centar... [facepalm] Naravno registrovan na invalida...


Posle ovakvog oglasa sa sve autom bih ga ubacio u presu...

durmitor2000

Evo ja da se javim vezano za DSG iz liènog iskustva.

Vozim Skodu Superb 2.0 tdi 2009 godi¹te sa motorom BMP - ¹to valjda znaèi pre ovih serija koje su imali druge vrste ubrizgavanja kao kod HDI motora i veæ valjda klasièan TDI koji kazu ima malo bolji obrtni momenat. Trenutno sam na oko 171.000km i nervira me jedino ¹to se pali dosta èesto ci¹æenje dpf filtera ¹to se manifestuje podizanjem tem. ulja, buènije se cuje auto i tromiji je. Mislim za to moje nema nekog leka nego prosto je to tako.

©to se tièe DSG-a mislim da je odlièna varijanta i da u gradu je ono ¹to svima treba. S mode mislim za dizel motore je neupotrebljivo po¹to motor dr¾i u vi¹im obrtajima a poznato je da je dizelu veæi obrtni na manjim obrtajima. Obavezno je da se na 60.000km menja ulje u menjaèu i filter (to je kod mene neka stavka oko 15-17.000din jer je skupo ulje koje valjda ide 5l), veliki je problem kad vlasnici to ne rade a to je te¹ko utvrditi kod polovnjaka i onda naravno nastaju problemi.
E sad koji ja jedino imam problem sa njim je taj ¹to pri promeni na ni¾e stepene prenosa pogovotu iz 3 u 2 i u 1 brzinu cuje se neki zvuk. Kao da je problem kao kod manuelnog sa korpom pa lupi zbog preoptereæenja i to ne svaki put. U servisu su mi rekli da bi trebalo da ostavim auto na nekoliko dana da istestiraju da li je stvar za zamenu ili sam ja malo udaren pa cujem sva¹ta. A i ako je za zamenu rekli su mi da je to stavka od oko 60.000din.

Eto toliko od mene a ¹to se tièe performansi ja sam zadovoljan i to na autu koji je mnogo veæi od golfa tako da mislim da za tu velièinu auta motor je vi¹e nego dovoljan.

Ako ima jo¹ ne¹to ¹to te zanima tu sam a i nadam se da cu doci na dru¾enje 14og ako ne odem u Sarajevo slu¾beno.