Glavni meni

02. MotoGP 2018 - Gran Premio Motul de la República Argentina

Započeo Hohštapler, 07 April, 2018, 08:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

..samo Edd China da se se vrati u WD i sve im je oprosteno, neka je i iscenirano

eclipse4

Citat: clutch&brake poslato 09 April, 2018, 15:21
Mene samo zanima koliko se puta u procentima vise prica o motogp posle jucerasnje trke. Instagram,facebook su prepuni jucerasnje trke i samo pljuste komentari. Niko nije pomenuo koliko je Miler ostecen. Niko nije pomenuo sto je Mm otresao Espargara. O Cal-ovoj pobedi necu ni da pricam. Volite cirkus-izvolite cirkus na 2 tocka

jeste...ali nista pozitivno nema u tim pricama

Lazic

Citat: Hurricane poslato 09 April, 2018, 17:03
..samo Edd China da se se vrati u WD i sve im je oprosteno, neka je i iscenirano
Sad sam razmiljao kako mi se vi¹e ne gledaju... :-*

Gašpar

Sudaranje ko sudaranje, svako mo¾e da tumaèi kako hoæe, ali.

- Ga¹enje motora na startu - Prekr¹aj. Prema FIM pravilniku, vozaè je du¾an da digne ruku i saèeka da Race Direction odluèi da li æe ga izgurati u boks i dozvoliti mu da startuje iz Pit Lanea ili æe ga ostaviti na startu, pa da on poku¹a da startuje motor gurajuæi, tek nakon ¹to su svi startovali.
- Vo¾nja u kontra smeru - VO®NJA U KONTRA SMERU NA STAZI ZABRANJENA JE BILO KOME. HITNOJ, PRATEÆIM VOZILIMA, NOVINARIMA OKO STAZE, SVIMA! Za ovo se u na¹em ¹ampionatu gubi licenca, a ne u MotoGPu  :o

- E da, i Dornina gre¹ka. Ne znam po kom Aneksu pravilnika je odobren onaj start u nedelju. Ako su svi u pit lane-u i ¾ele iz istog da startuju, ok. Pu¹ta¹ ih kad proðu svi koji su startovali, dvoje po dvoje, sa 5 sekundi zaostatka. Pa nek se èe¹u po glavi.

Hurricane

...nego ¹ta, i njemu bi licencu uzeo, pa nek ide u WSBK ili red bul rookie kup, somina balava

stilgar

Dragi prijatelji i mrzitelji MM evo na uscu je organizovana akcija brisanja lanca majcom Markeza. Eto i ja sam iskoristio priliku 😀

Gašpar

Zanimljivo je da je 04.04. izmenjen, odnosno dopunjen pravilnik.
Kome se èita, kompletan pravilnik mo¾e pronaæi ovde http://www.fim-live.com/en/sport/regulations-and-documents/grand-prix/ a ja æu izvuæi ono najbitnije.

Taèka 1.18. stav 4 o startnoj proceduri ka¾e:
Riders who do not go onto the grid may start the warm up lap from the pit lane under the instructions of a marshal positioned at the pit lane
exit.
Riders starting the warm up lap from the pit lane must start the race from the back of the grid.

I izuzetaka nema, pravilo je jasno.

Takoðe, ista taèka stav 7 defini¹e:
Riders on the grid may at this stage make adjustments to the machine or change tyres to suit the track conditions.

Dakle, nisu morali da ulaze u boks.

Stav 12:

30 seconds before the start of the Warm Up Lap - Display of 30- Second Board on the grid.
All riders must be in position on the grid with engines running. No further assistance from mechanics is permitted. Any rider who is unable to start his machine must remove it to the pit lane, under the control of the grid marshals, where he may make further attempts to start it, or change machine in MotoGP. Such riders may start the warm up lap from the pit lane and will start the race from the back of the grid.


Takoðe, u stavu 13 istog pravila jasno stoji:

Any rider who stalls his engine on the grid or who has other difficulties must remain on the motorcycle and raise an arm. It is not permitted to attempt to delay the start by any other means.

1.21.12. ka¾e da se motor ne sme voziti u kontra smeru.


Ako u Dorni, FIMu i IRTAi nije bio ko da protumaèi ovo pravilo, stojim im na raspolaganju. I ovako sam bez posla  ;D

andrijadragan

Ako  je  ostalo  koje  cisto  parce  majce  imao  bi  i  ja  nesto  da  obrisem  samo  da  se   malo  smraci  napolju [rofl] [rofl] [rofl]
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

stilgar

Citat: andrijadragan poslato 10 April, 2018, 14:36
Ako  je  ostalo  koje  cisto  parce  majce  imao  bi  i  ja  nesto  da  obrisem  samo  da  se   malo  smraci  napolju [rofl] [rofl] [rofl]
samo zatrazi od Radeta majcu, posto se sklanja u lokal po upotrebi, da neko ne snimi pa Srbija pokvari odnose sa Spanijom i da ovi priznaju kosovo :)

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hurricane poslato 09 April, 2018, 17:03
..samo Edd China da se se vrati u WD i sve im je oprosteno, neka je i iscenirano

kucaj na netu PROJECT BINKY....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


eclipse4

Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2018, 12:40
Zanimljivo je da je 04.04. izmenjen, odnosno dopunjen pravilnik.
Kome se èita, kompletan pravilnik mo¾e pronaæi ovde http://www.fim-live.com/en/sport/regulations-and-documents/grand-prix/ a ja æu izvuæi ono najbitnije.

Taèka 1.18. stav 4 o startnoj proceduri ka¾e:
Riders who do not go onto the grid may start the warm up lap from the pit lane under the instructions of a marshal positioned at the pit lane
exit.
Riders starting the warm up lap from the pit lane must start the race from the back of the grid.

I izuzetaka nema, pravilo je jasno.

Takoðe, ista taèka stav 7 defini¹e:
Riders on the grid may at this stage make adjustments to the machine or change tyres to suit the track conditions.

Dakle, nisu morali da ulaze u boks.

Stav 12:

30 seconds before the start of the Warm Up Lap - Display of 30- Second Board on the grid.
All riders must be in position on the grid with engines running. No further assistance from mechanics is permitted. Any rider who is unable to start his machine must remove it to the pit lane, under the control of the grid marshals, where he may make further attempts to start it, or change machine in MotoGP. Such riders may start the warm up lap from the pit lane and will start the race from the back of the grid.


Takoðe, u stavu 13 istog pravila jasno stoji:

Any rider who stalls his engine on the grid or who has other difficulties must remain on the motorcycle and raise an arm. It is not permitted to attempt to delay the start by any other means.

1.21.12. ka¾e da se motor ne sme voziti u kontra smeru.


Ako u Dorni, FIMu i IRTAi nije bio ko da protumaèi ovo pravilo, stojim im na raspolaganju. I ovako sam bez posla  ;D



salji ovo svim ekipama u motogp do cijih mailova mozes doci...kad vec oni nemaju experte za ovakve stvari

Lazic


andrijadragan

Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

eclipse4

zirafa ko zirafa..nego sta ce bude ako nam popuse kura* ?  [rofl]

Poljanac92

Na nekom austrijskom sajtu procitah malopre da sledecu trku mali mora da preskoci, treba jos zvanicno da potvrdi ne znam ko vec. Neki baja (komesar ili ko god)  iz Dorne je podrzao tu kaznu, ali ceka se zvanicna odluka :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Gašpar

Citat: eclipse4 poslato 10 April, 2018, 17:56
Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2018, 12:40
Zanimljivo je da je 04.04. izmenjen, odnosno dopunjen pravilnik.
Kome se èita, kompletan pravilnik mo¾e pronaæi ovde http://www.fim-live.com/en/sport/regulations-and-documents/grand-prix/ a ja æu izvuæi ono najbitnije.

Taèka 1.18. stav 4 o startnoj proceduri ka¾e:
Riders who do not go onto the grid may start the warm up lap from the pit lane under the instructions of a marshal positioned at the pit lane
exit.
Riders starting the warm up lap from the pit lane must start the race from the back of the grid.

I izuzetaka nema, pravilo je jasno.

Takoðe, ista taèka stav 7 defini¹e:
Riders on the grid may at this stage make adjustments to the machine or change tyres to suit the track conditions.

Dakle, nisu morali da ulaze u boks.

Stav 12:

30 seconds before the start of the Warm Up Lap - Display of 30- Second Board on the grid.
All riders must be in position on the grid with engines running. No further assistance from mechanics is permitted. Any rider who is unable to start his machine must remove it to the pit lane, under the control of the grid marshals, where he may make further attempts to start it, or change machine in MotoGP. Such riders may start the warm up lap from the pit lane and will start the race from the back of the grid.


Takoðe, u stavu 13 istog pravila jasno stoji:

Any rider who stalls his engine on the grid or who has other difficulties must remain on the motorcycle and raise an arm. It is not permitted to attempt to delay the start by any other means.

1.21.12. ka¾e da se motor ne sme voziti u kontra smeru.


Ako u Dorni, FIMu i IRTAi nije bio ko da protumaèi ovo pravilo, stojim im na raspolaganju. I ovako sam bez posla  ;D



salji ovo svim ekipama u motogp do cijih mailova mozes doci...kad vec oni nemaju experte za ovakve stvari

Poslao sam FIM Worldu zvanicni upit, mozda i odgovore :)

Lone Wolf

Ima li iko na strani MM?
Ja jesam navijaè VR, ali jedini lik koji je imao muda na trci je bio MM...
Sve je ono meni bilo bajkerski.
Pa nije vozio traktor u suprotnom smeru i svi su ga videli i stajali... Malo oèe¹ao Rosija, pa kad se vuèe ko baba po stazi, smeta...
Sve ih je nanizao, bio br¾i... pretera¹e ga brate, nije iza¹ao sa kala¹njikovim na stazu.
Не може рај на земљи.

andrijadragan

Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......