Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 03 Maj, 2018, 15:13
Tebi odgovara tako drugima ne...zato i treba da bude stvar izbora.  Sto se mene tice tebi nek odobre i na 3 godine, ja koliko zadrzavam motore, mnogo je i 3 meseca.
Nisu svi opièeni k'o ti... ;D
Ima ih sigurno opièenih kao ja... ;D
Kola sam uglavnom menjao na 2-3 godine, poèeo tako i sa motorima, prvi vozio mesec dana manje od dve godine, i onda kupim klepetalo... :o :D
Vi¹e ni kola ne menjam... :o
Ili je to paranemija...?

mrle

nije paranemija. Ja sve teram do daske. Jos davne 1991 kada sam kupio svou prvu Tomos cetrnaju, posle Jawa 350, pa MZ250, onda GPZ500 i sada ZZR. Koliko je to godina na dva tocka?
Auto, polozio 1994, dobio stojadina 1991 od pokojnog dede, dvehiljaditih ga zamenio ua tjuning fuck Juga uz doplatu, nekoliko meseci bio bez auta, kupio Punta koga sam saranio, i sada Multipla.
Kilometara i dogodovstina za jedan dobar film.
Nije kvantitet, nego kvalitet.

Lazic

Vidi se po kolima da si ba¹ zaljubljenik... ;D

FANTOM

Citat: Gavrolini poslato 03 Maj, 2018, 15:13
Tebi odgovara tako drugima ne...zato i treba da bude stvar izbora.  Sto se mene tice tebi nek odobre i na 3 godine, ja koliko zadrzavam motore, mnogo je i 3 meseca.

   Nije tu problem sto cu ja placati registraciju na godinu dana , nego sto se to jedino isplati jer zime nisu kao sto su bile tako da svaki mesec zimski namakne se oko 15 stepeni da moze da se provoza pa zato bi u tim trenucima motor bio neregistrovan pa u slucaju udesa ili nekog drugog sranja vozac motora em najebe sto nije registrovan em posle placa sam svoju stetu i kazne itd.
    Ti posto menjas motore na par meseci svakako se isplati da registrujes motor na broj meseci koji tebi odgovara. Ali poenta je da ti nece puno biti jeftinija registracija u slucaju da registrujes na manje meseci koliko sam skontao jer ,ako registrujes na 6 meseci npr . a registracija je samo par hiljada jeftinija od godisnje sta se tu isplati to je fazon razlika dva rezervoara. A i kad prodajes motor pre ces ga prodati da je registrovan nego da nije registrovan . Jer standardno paranemija pa ono svi gledaju da prodju jeftinije i sto bolje prodju pri kupovini .

mrle

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2018, 01:26
Vidi se po kolima da si ba¹ zaljubljenik... ;D
tih devedesetih je gomila mojih drugara dala poslednje marke za automobile registracije KNN i BM, Knin i Beli manstir, Suze i Golfovi uglavnom. Sve sam ih slepovao iz grada.


mrle


Lazic

'90-ih sam imao maraka taman za 25-togodi¹nju æaletovu bubu... ;D I slatko se navozao, 100.000 za 4 godine... :D

ЯЭВОЛУТИОН

jel ima noko iz ove organizacije da mu se najebem mile majke....nisu mogli da se dogovore pre nego sto objave......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


grafigo

Registrovao pre 10-ak dana na 6 meseci. Moze i na 7, 8, 9...

Prva registracija za ER6n pa zbog tablice i  saobracajne trebala da izadje 22600 za 12 meseci. Ovako, na 6, me izasla 16000.

Osiguranje na manje od 12 hoce da radi Dunav, DDOR npr jos uvek nece. Iz tog razloga na nekom tehnickom ne rade reg ispod 12 meseci.

Po nalepnicu mora da se ide u Sup, jos uvek nisu uskladili softver, pa ne mogu da izdaju na tehnickom.

I jos nesto... ko registruje na manje od 12 meseci, vracaju ga na 4. premijski stepen.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

castor

 [kralj] [kralj] [kralj]
[rofl] [rofl] [rofl]


PS: Nije upuæeno tebi kolega, nego dr¾avi...
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

Citat: grafigo poslato 09 Maj, 2018, 13:50
Registrovao pre 10-ak dana na 6 meseci. Moze i na 7, 8, 9...

Prva registracija za ER6n pa zbog tablice i  saobracajne trebala da izadje 22600 za 12 meseci. Ovako, na 6, me izasla 16000.

Osiguranje na manje od 12 hoce da radi Dunav, DDOR npr jos uvek nece. Iz tog razloga na nekom tehnickom ne rade reg ispod 12 meseci.

Po nalepnicu mora da se ide u Sup, jos uvek nisu uskladili softver, pa ne mogu da izdaju na tehnickom.

I jos nesto... ko registruje na manje od 12 meseci, vracaju ga na 4. premijski stepen.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Dobro, i koji je sistem?
full cena podeljena sa brojem meseci?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

#173
Pa vidis da nije 11300 nego 16000. Sto se mene tice totalno neisplativo.

EDIT: Ali da, nisam pazljivo citao... platio je i tablicu i saobracajnu a to je po full ceni. Cekamo da se javi i neko ko samo produzava.

Slaninar

Koliko sam do sad shvatio:

1)
Ko je nakupio 15% popusta do sada (bez udesa preko 3 godine), registracijom na manje od godinu dana ih gubi - tj. vraæa se na 4. premijski stepen. Tako da osiguranje u startu ide za nekih 18% vi¹e po mesecu.

2)
Tehnièki ne mo¾e da ¹tampa registracionu nalepnicu na manje od godinu dana, pa se mora iæi u SUP po istu = gubljenje vremena i cimanje.

3)
Kome je tablica starija od 7 godina mora iæi u SUP po potvrdu da ista nije propala - i pored toga ¹to je motor pro¹ao tehnièki gde se i to gleda, a i pored toga ¹to oni stariji od 15 godina moraju dvaput godi¹nje na tehnièki = gubljenje vremena i cimanje.

4)
Tehnièki, koji je do sad bio fraj uz produ¾enje registracije, bi od 5. jula trebalo da ode na barem 30 evra, a za starije od 15 godina je obavezan na 6 meseci.

5)
Ima jo¹ jedna "èar". Kome registracija istièe recimo u junu, mo¾e registrovati do oktobra, na primer, ali onda na proleæe ne mo¾e motor voziti na tehnièki i produ¾enje, jer mu je registracija istekla. Plaæanje ¹lepa, kupovina privremenih tablica, ili guranje do najbli¾eg tehnièkog?  Ili vo¾nja, pa ako te neko èukne i vr¹i se uviðaj - nadere¹. Ako ti se ne¹to desi - isto.

Sve u svemu, ¹i¹anje ovaca, a ovce i treba ¹i¹ati, jer tome slu¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

navajo

Meni su sve tri registracije sad u maju...platicu punu cenu jer mi se cimanje i ovoliko neizvesnosti ne isplati..nemam zivaca da se natezem sa salterusama i ostalima kad vec nije sve usaglaseno...a sto se tice tehnickog na 6 meseci, nasadim ih na Djolencetov auspuh bas...6 tehnickih godisnje me ceka...ako zaveje do kolena u toku novembra treba jos i slep treba da placam da bih odvezla motore na tehnicki, jer ne znam kako su to drugacije zamislili retardi retardirani...mamicu im bas

Slaninar

#176
Citat: navajo poslato 10 Maj, 2018, 02:16
Meni su sve tri registracije sad u maju...platicu punu cenu jer mi se cimanje i ovoliko neizvesnosti ne isplati..nemam zivaca da se natezem sa salterusama i ostalima kad vec nije sve usaglaseno...a sto se tice tehnickog na 6 meseci, nasadim ih na Djolencetov auspuh bas...6 tehnickih godisnje me ceka...ako zaveje do kolena u toku novembra treba jos i slep treba da placam da bih odvezla motore na tehnicki, jer ne znam kako su to drugacije zamislili retardi retardirani...mamicu im bas

Drugi tehnièki bi trebalo da te ne kaèi ove godine - ali najverovatnije naredne.

Oèekujem da BJB-MAS organizuju proteste i izbore se za to da novi(ji) motori veæih kubika¾a idu jednom u dve godine na tehnièki.  :)   Tako nekako je iza¹ao rezultat poslednjih "protesta" - ono ¹to puni bud¾et, èega ima najvi¹e, je poskupelo, a pojeftinilo za ono èega ima najmanje i ¹to sirotinja manje vozi - èisto da se ljudima zama¾u oèi da se ne¹to postiglo, da rade za nas.  :)

Mada nije sve crno - spoji¹ lepo moto-deda mrazove i odlazak na tehnièki. Polako se priprema¹ za vo¾nju po snegu - vlada razmi¹lja unapred, vidi¹ ti ove klimatske promene kako idu? U tom smislu podstièu i smanjenje broja vozila.
Naredni korak je registracija bicikala i plaæanje akciza na sendviè i burek ako ide¹ bajsom po njih - jer realno jesu gorivo!

! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Mislim da treba da uvedu da se gs1200 i ne registruje i ne radi tehnicki. Svi ostali na tehnicki svaki 7 dana. Jbg nikad ne znas sta se novo pokvarilo. Lazicu da se radi tehnicki svakih sat vremena :)

milomir22

Ako im prodje ovo sranje s tehnickim pregledima, bice vise nego jasno da je ovaj narod spreman da proguta svako govno koje ce ova (i koje su prosle, a i buduce) vlast iskakiti.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

За 125-ицу  стару 15. година осигурање+порез је  мање од 5000. Дин. Ако се само један технички по новоме плаћа 30.Е многи ће бити јебани на суво.
Друштво за заштиту од животиња