Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: dzaver poslato 26 Februar, 2015, 17:55
Napravio sam prekrsaj,obilazio sam kamion na punoj liniji. Kad sam ga obisao policija se sa sporednog puta ukljucila ispred mene i pod rotacijom me zaustavila.  Kamion se kretao 30 -40 na sat a ispred mene ga je obisao neki dzip ,samo sto dzip nisu zaustavili...U zapisniku stoji zaokruzeno ocevidac a ne dokaz pa pretpostavljam da nemaju sliku.Samnom u kolima su bile mama i devojka.Napisali su i broj tablica kamiona ali ni njega nisu dirali. Ja nista nisam potpisao. Da li postoji neka sansa da se izvucem iz ovoga i sta je najpametnije da uradim?Hvala

Ako ovo dodje na beogradski sud, onda ces mozda biti postedjen sranja. Kad god sam imao neki razlog za saobracajni prekrsaj uvek sam bio "oslobodjen". (Po mom iskustvu beogradski sudija ne shvata sebe kao nastavak pzndurske pameti.)
(A za slicnu stvar me gone cacani, (nije bilo majke i devojke  :)), i nemilosrdni su! Skoro pa da cu u zatvor.)


dzaver

Mene su uhvatili na Paragovu(onaj pravac od ns prema fruskoj gori)  tako da cu na sud u NS...

Mik

Citat: dzaver poslato 28 Februar, 2015, 12:23
Mene su uhvatili na Paragovu(onaj pravac od ns prema fruskoj gori)  tako da cu na sud u NS...

Sve je to nesto postalo lokalnosamouperavno pljackaskog karaktera. Pa trazi neke veze u svom gradu, jer mislim da ce na kraju tu da se zavrsi.

(Neka me neko ispravi ako zna vise o tome)

A sad malo posalica :

To cu da proverim kad me snadje, pa ti javljam iz zatvora! Ili, ako budem srecan, ima sad alternativno kaznjavanje, mozda cu da cistim sneg u sred leta. Inace sneg u sred leta nije protivan zakonu  :).
 
(I onako usput, kao podsecanje: svojevremeno je postojao neki sud za zalbe (ili apelacioni, ne secam se vise) koji je bio u Beogradu - i taj je bio korektan. I taj je ukinut! Ako me sad tuzi Cacak (ZA NEDELO GAZENJA PUNE CRTE MOTOROM - u jbt al' sam im skrivio strasno !!! [neampojma] :)) pa se zalim (po novoj sudskoj organizaciji) istom tom Cacku, to po automatizmu letim u picku materinu! )

Andreja

Danas mi je stigla zabrana upravljanja motornim vozilom. Kazna je izreèena 14.2.2014. Neko mi reèe da je ta presuda pravosna¾na godinu dana. Da li je jo¹ neko upuæen? Mislim, ja svakako neæu da ispo¹tujem tu presudu jer me bole dole al aj da pitam :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

imas pravo da ti se sudi po povoljnijem zakonu po tebe....mogu da ti uzmu samo kategoriju....nista vise....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

Citat: Mik poslato 28 Februar, 2015, 01:23
Citat: dzaver poslato 26 Februar, 2015, 17:55
Napravio sam prekrsaj,obilazio sam kamion na punoj liniji. Kad sam ga obisao policija se sa sporednog puta ukljucila ispred mene i pod rotacijom me zaustavila.  Kamion se kretao 30 -40 na sat a ispred mene ga je obisao neki dzip ,samo sto dzip nisu zaustavili...U zapisniku stoji zaokruzeno ocevidac a ne dokaz pa pretpostavljam da nemaju sliku.Samnom u kolima su bile mama i devojka.Napisali su i broj tablica kamiona ali ni njega nisu dirali. Ja nista nisam potpisao. Da li postoji neka sansa da se izvucem iz ovoga i sta je najpametnije da uradim?Hvala

Ako ovo dodje na beogradski sud, onda ces mozda biti postedjen sranja. Kad god sam imao neki razlog za saobracajni prekrsaj uvek sam bio "oslobodjen". (Po mom iskustvu beogradski sudija ne shvata sebe kao nastavak pzndurske pameti.)
(A za slicnu stvar me gone cacani, (nije bilo majke i devojke  :)), i nemilosrdni su! Skoro pa da cu u zatvor.)


moj drugar imao isti prekrsaj ima tamo neki pravac, puna je linija,  a oni cucue u zasedi, iso preko pune linije (obilazio neki kamion ko i ti) i kad je dobio poziv poziv je bio da se javi sudu u Cacak a ne u Beogradu, znaju oni za jadac, svoju kasu pune. Tri meseca zabrana upravljanja b kategorijom, kazneni poeni i nesto para ako se secam. Mogu da ga zovem da proverim ako hoces.

dzaver

Znam i ja da je kazna 15-30 000 din , 3 meseca i 6 bodova. Samo hocu da pokusam nesto...ako mogu da se izvucem bez ikakve kazne. Znam da je tesko ali pokusacu. :)

Lazic

Citat: Andreja poslato 05 Mart, 2015, 17:02
Danas mi je stigla zabrana upravljanja motornim vozilom. Kazna je izreèena 14.2.2014. Neko mi reèe da je ta presuda pravosna¾na godinu dana. Da li je jo¹ neko upuæen? Mislim, ja svakako neæu da ispo¹tujem tu presudu jer me bole dole al aj da pitam :)
Pi¹i ¾albu... ;D Ili æu ja...:D

Silvana

U pravu je Laziæ, vredi pisati ¾albu.

Члан 70
Изречена казна и заштитна мера не могу се извршити ако је од дана правоснажности решења о прекршају протекла једна година.
Застаревање извршења казне и заштитне мере почиње од дана правоснажности решења о прекршају којим је изречена казна односно заштитна мера.
Застаревање извршења казне и заштитне мере не тече за време за које се извршење не може предузети по закону.
Застаревање се прекида сваком процесном радњом надлежног органа која се предузима ради извршења казне, односно заштитне мере.
Са сваким прекидом застаревање почиње поново да тече.
Застарелост извршења казне односно заштитне мере настаје у сваком случају кад протекне двапут онолико времена колико се по закону тражи за извршење казне, односно заштитне мере.

Proveri jo¹ ko nekog struènog, ali bih ja pisala pa nek zarade platu.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Lazic

Eeeej Silvana, zamisli koliko ¾albi sam pisao za 20 godina I 3 miliona prekr¹aja...:o ;D Ti bar zna¹ kako sam vozio... Dok nisam omatorio...;D

I nikad nisam ostao bez dozvole, èak sam ih ponekad imao i par komada vi¹ka...;D

Silvana

 Da, dok nisi poèeo da ih su¹i¹ u mikrotalasnoj  [rofl]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Lazic


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Silvana

Kucaj u pretra¾ivaè zastarevanje, pa poèni ¾albu tako ¹to æe¹ navesti sve zakone po kojima je donesena presuda, prepi¹e¹ iz presude, a onda navede¹ kad je donesena, pa da po èl. 70 tog i tog zakona, stav 1, presuda zastareva...
Ili po¹alji papir Laziæu, dok dangubi na poslu nek pi¹e, mi smo svi amateri za njega  [ninja]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Glava Dole

Lazicu, kako ja da se zalim kad stigne resenje, na osnovu cega? :D Koliko moze da se oduzi konacno resenje o zabrani pomocu zalbi ako nista drugo? :D

Vuk88

Eeee i mene ovo zanima...stigla mi je zabrana za A kat. na 8meseci..Ali to jos nije stupilo na snagu.Moze li se sad nesto uraditi?

Lazic

Samo ¹to vi¹e lagati, ali pismeno...;D

Silvana

Citat: Vuk88 poslato 06 Mart, 2015, 03:37
Eeee i mene ovo zanima...stigla mi je zabrana za A kat. na 8meseci..Ali to jos nije stupilo na snagu.Moze li se sad nesto uraditi?

Kako ti je stigla zabrana  a nije stupilo na snagu? Ako je stiglo re¹enje (uruèuje ga policajac), onda je na snazi od tog dana. Ako je stigla odluka, èeka¹ re¹enje, a pouku o naèinu i roku ¾albe ima¹ u odluci.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Bojan

Dobio sam pre neki dan kaznu za prebrzu voznju, snimljen kamerom. Uz sve slike motora, mene i tablice i clanova zakona zainteresovala me je recenica gde kazu da trebe da se izjasnim o identitetu vozca. Ima li neko neko iskustvo ili neki info o tome. Sta se desava ako se navede da je npr potencijalni kupac vozio motor. Pretpostavljam da nisam prvi sa takvim snimkom tj kaznom ali verovatno ce nas biti vise kad malo otopli. Pozdrav

Bishke

You should do one thing every day that scares you