Glavni meni

IT nedoumica - hardware

Započeo dzimika, 03 Avgust, 2015, 11:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Posto sam izasao iz fazona i ne znam vise sta je bolje a sta je losije treba mi mala pomoc

Pocinjem da sklapam jos jedan komp, pa bih mozda kasnije ovaj stari prodao a mozda bi ga ostavio klincu da se igra
odmah uzmite u obzir da ne planiram da dam 500e vec da prodjem sto jeftinije sa polovnim komponentama jer para nema
ono sto bih zeleo je neki kvad ali kolko vidim cene nisu nesto jeftini za moj plan pa bih mozda za pocetak uzeo neki duo sa plocom na koju moze da se stavi kvad
koliko sam video soc 775 je prilicno povoljan, tj procesora ima kolko hoces vec za par stotina dinara ali ubaci mi rovca kosta sa onim njegovim amd-om x4 soc FM2

1. da li uzeti intel ili amd i sta od amd da se gleda ako bi se on uzimao
2. ako se uzme intel, koji procesor da jurim od soc 775 da je dobar i koju plocu tj sta da gledam
3. da li neko zna koja ploca podrzava 771 mod, posto mi neko davno rece da vidim xeon kao upgrade (iako ga nema po oglasima bar ne cesto)

Major

A nisi rekao za sta ces racunar da koristis?

DaChaS

i napisi do koliko para planiras da ides ...po meni ne isplati ti se ulaganje u soc 775 bolje ako mozes da sklapas ako treba i duze ali da kupis malo kvalitetnije komponente

dzimika

net, malo igrice kao sto je war thunder, mozda neka sitna montazica

dachas, za bolje mi treba vise para a za vise para treba vise vremena
ja bi najradije i5 ali samo za procesor treba da dam preko 100e

DaChaS

Do koliko para bi isao ...znam sta pricas i ja sam imam nesto starije E6300 775 intel kod mene preko 10 god i plocu koju sam polovnu uzeo za 30 e  i radi preko 7+ godi Ati 6770 graficku ali meni gura sve sto mi treba vec neko vreme ....ono sto sam gledao od 775 socketa kad sam razmisljao  o upgrade je Q6600

jos jedna izmena sta bi sve menjao na pocetku jel bi koristio nesto sa starog kompa ili bi menjao sve komplet

dzimika

potpuno drugi komp, vec sam uzeo napajanje i kuciste, mozda sa starog kompa uzmem grafiku jer je dobra a u stari ubacim neku slabiju
problem kod starog je sto je magistrala na ploci 677mhz i automatski imam ogranicenje, zato da bi na starom stavio drugi procesor moram i drugu plocu pa sam shvatio da je lakse da uzmem ceo drugi a ovaj ostavim za klinca da ima

a sta mislite o AMD-u?

Major

amd je skroz ok za igrice, net i to sto kazes sitne montaze.
Za nesto ozbiljnije bi ti trebao neki Intel :)

eclipse4

ja radim rovite montaze i veruj mi ne vidim zasto bi amd bio losiji itd...sem sto je jeftiniji ;)

DaChaS

Ajmo redom kazes uzeo si napajanje i kuciste .,....znaci ostaje

Procesor

Maticna

HDD

Graficka mozda ako ne uzmes sa starog

Ram memorija

monitor imas ?

Koji budzet ides za ove komponente

dzimika

imam monitor, ram zavisi da li ce biti ddr2 ili 3, ako je 2 onda nesto imam a nesto bih mozda dokupio, hdd treba, graficka treba ali to trenutno nije bitno jer cu izvaditi iz starog kompa pa cu za stari juriti nesto
najbitnije mi je da resim procesor i plocu jer na osnovu toga zavisi sta dalje treba da uzimam
a mazzi mi rece da ima nesto mozda od onog sto mi treba pa cekam da mi javi sta

UFF

bacanje para
prodaj to za koliko dobijes i kupi novo
ili koristi samo laptop

Major

Ajde javni ako si nesto dobio pa da sastavljamo dalje.


lord_oblivion

Ja trenutno sklapam novu platformu za jednu moju mu¹teriju. Na kompu æe se kao i do sad, vrteti net, muzika, mm reprodukcija i video monta¾a u Vegasu.
Sa C2D prelazimo na I5, sa sledeæim komponentama :

i5-4460
MSI H81M-P33
2x 8GB DDR3 1600MHz Crucial CL11
Transcend SSD370 128GB ili Kingston HyperX Fury SATA3 120GB
neka Nvidia sa 2GB DDR5

To sve treba da ko¹ta neki dinar vi¹e od 60k.
Iz starog kompa ostaje OCZ napajanje od 600W, dva dvd rezaèa i dva hard diska.
Kad sve ovo sastavim i podesim, oèekujem da korisnik bude miran narednih 5-6 i vi¹e godina, kao i sa starim kompom  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika

mozemo mi konstruktivno pricati dok cekam mazzia :D

Sta mislite o athlonu x4 740? Novija je generacija procesora od 775

lord_oblivion

Mislim da je FX8300 mnogo bolji ali za buduæi upgrade slepa ulica  :D

Ja imam c2d 8200, 4GB DDR2 1066MHz, GT8800 521MB i sve to na DFI LP DARK P35 ploèi. Veæ 10 godina mi obavlja sve ¹to mi treba.
Sledeæi upgrade æe mi biti minimum 600E ulaganja. Sve meðuvarijante su bacanje para osim ako ne dobija¹ komponente na poklon.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Da ti odgovorim na pitanja iz prvog posta :

1. moj
2. moj, moju
3. moja

;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika

Citat: lord_oblivion poslato 04 Avgust, 2015, 11:31
Mislim da je FX8300 mnogo bolji ali za buduæi upgrade slepa ulica  :D

Ja imam c2d 8200, 4GB DDR2 1066MHz, GT8800 521MB i sve to na DFI LP DARK P35 ploèi. Veæ 10 godina mi obavlja sve ¹to mi treba.
Sledeæi upgrade æe mi biti minimum 600E ulaganja. Sve meðuvarijante su bacanje para osim ako ne dobija¹ komponente na poklon.
Ovako nesto sam i mislio da napravim sto se tice procesora i memorije, ploca sta nadjem ali da je bolja od trenutne sto se tice podrske za eventualno neki kvad ako iskrsne mada nije bitno

lord_oblivion

Evo mogu ja da ti poklonim sve nabrojano za 120E i jo¹ dobije¹ ispravan dvd zarezivaè u sklopu akcije  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

SSZGO

radi malo vise i kupi nov komp ovo sklapanje prehistoriskih komponenti je sviranje q
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

I radi jos malo vise i kupi Iphone7 cim izadje...ovo drkanje sa praistorijskim telefonima je sviranje

I radi jos malo vise i kupi najnoviji mercedes g klase...ovo dranje

Ja se bre vec godinama trudim da radim manje a neko vice radi vise.....od vise rada u Srbiji ima korist samo drzavni parazitski aparat....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11