Glavni meni

IT nedoumica - hardware

Započeo dzimika, 03 Avgust, 2015, 11:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 10 Avgust, 2015, 23:26
Citat: Laziæ poslato 10 Avgust, 2015, 12:16
Ka¾e Majkrosoft...  [neampojma] [facepalm] [samoubistvo]
Neispravan ti taj majkrosoft  :)
Kapiram, al' mrzi me da se cimam oko windows-a... ;D

dzimika

Jel zna neko da li ima molex to 4pin za hladnjak tj kuler?
ili ako bar zna kako da provalim na koje pinove se vezuje ako su sve zice crne

lord_oblivion





I na kraju, vezuje¹ ovako :


Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika

e da nastavimo, zahvaljujuci mazzi-u imam hard, procesor i memoriju, sad mi treba ploca, lga775, neka preporuka za neku plocu? Mogu i dve :D Jedna treba da podrzava kvad ili xeon jer bih u nekoj buducnosti uzeo to a druga moze da ima integrisanu grafiku jer mislim da me postojeca ploca koju imam zajebava pa bi nje da se otarasim a ujedno ako uzmem sa integrisanom grafikom klincu za komp ne moram uzimati i grafiku :D

dzimika

Ajd ovako, sta bi bilo dobro uzeti od ovih modela ploca
Gigabyte GA-EP45-DS3
Asus P5Q - P45 - 1600FSB
gigabyte GA-P35-DS3

castor

Nijedna nema integrisanu grafiku. Sve podr¾avaju Intel Core 2 Quad procesore. P45 ti je idealna za Xeon-a, pa to gledaj. Za veliku veæinu potreba ja cijenim GA vi¹e od Asus-a. Asus je ispred samo za ultra veliki OC i to je to. Zgodna im je xxx-Z serija ploèa, sva vrhunska tehnologija spakovana u uATX ploèu. Dod¾ad¾a…

Po meni, ¹to se ovih tièe - upravo ovako kako si slo¾io.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Fala vi :D
A sa integrisanom trazim da klincu ne bi kupovao za pocetak grafiku jer cu iz starog kompa da je prebacim u ovaj novi sto sklapam
za njegove potrebe integrisana zavrsava posao a trenutna ploca koju imam mi ne uliva poverenje za duze staze

castor

Onda G31/41 æe da ti zavr¹i posao za toliko...
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Sta mislis o foxcon ili msi sa g31/41 ? Ima ih i nisu preterano skupe

dzimika

Citat: castor poslato 07 Septembar, 2015, 21:30
Nijedna nema integrisanu grafiku. Sve podr¾avaju Intel Core 2 Quad procesore. P45 ti je idealna za Xeon-a, pa to gledaj. Za veliku veæinu potreba ja cijenim GA vi¹e od Asus-a. Asus je ispred samo za ultra veliki OC i to je to. Zgodna im je xxx-Z serija ploèa, sva vrhunska tehnologija spakovana u uATX ploèu. Dod¾ad¾a…

Po meni, ¹to se ovih tièe - upravo ovako kako si slo¾io.

uzeh malo pre p45 :D

castor

Citat: dzimika poslato 08 Septembar, 2015, 00:54
Sta mislis o foxcon ili msi sa g31/41 ? Ima ih i nisu preterano skupe

Veæina se kod tih bud¾etskih ploèa dr¾i standardnog Intel-ovog layout-a, tako da koju god da uzme¹ - neæe¹ pogrije¹iti. Imam par Foxconn-a na poslu, rade kao sat. Novih nema osim Foxconn-a koliko znam, polovnih ima kakvih hoæe¹...
It's the ride that matters, not the bike…

nesic1

Citat: dzimika poslato 08 Septembar, 2015, 21:01
Citat: castor poslato 07 Septembar, 2015, 21:30
Nijedna nema integrisanu grafiku. Sve podr¾avaju Intel Core 2 Quad procesore. P45 ti je idealna za Xeon-a, pa to gledaj. Za veliku veæinu potreba ja cijenim GA vi¹e od Asus-a. Asus je ispred samo za ultra veliki OC i to je to. Zgodna im je xxx-Z serija ploèa, sva vrhunska tehnologija spakovana u uATX ploèu. Dod¾ad¾a…

Po meni, ¹to se ovih tièe - upravo ovako kako si slo¾io.

uzeh malo pre p45 :D

kolko si je platio

dzimika

castor
Primetio sam da ih ima dosta po oglasima, videcu ako iskrsne nesto po ok ceni da uzmem

nesic
25e

dzimika

Ipak sam odluciio da uzmem grafiku za klinca a ne plocu sa integrisanom
treba mi neka pci-e grafika, cena 1500din +-500din :D ako neko ima nesto da proda ili preporuci slusam :D
ili bar neka mi preporuci model neki koji se krece u okviru cene pa da pojurim po oglasima

dzimika

Jel ima neko viska one klinove za pricvrscivanje hladnjaka procesora? za intel procesore, treba mi 4kom

castor

Za koji procesor? Zna¹ gdje sam, doði po komplet kuler. ;)
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Imam kuler, samo mi fale zabice :D

Glava Dole

imam od q8400 (socket 775) nov kuler sa izgorenim ventilatorom(stavio vendetu kad sam kupio i procesor pa experimentisao sa skinutim kulerom i vise se ne okrece :D ), a zabice su tu naravno :D Ako hoces da platis postarinu imas ga :)