Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

"Kada se javi kvar na zamajcu nakon 130 ili 150 hiljada kilometara, treba ga promijeniti..."
http://www.cdm.me/auto-moto/automobili/plivajuci-zamajac-strada-i-zbog-gresaka-vozaca

"Plivajuæi zamajac traje od 150.000 km do 200.000km pa i vise ako je vozilo pa¾ljivo kori¹æeno"
http://www.setkvacila.rs/savet_majstora.html

Darko

Ja bih rekao da je to na mnogo vecoj kilometrazi... Mozda na nasim vozilima pise da je to 200.000 , ali su presli i po 300,400.000

Nije sada taj plicajuci neka stavka ko pre , po 700,800e. Sada moze da se remontuje a moze da se i stavi obican zamajac umesto plivajuceg

bigbad86

Nisi citao linkove sto je postavio ;)
Citat: Darko poslato 17 Decembar, 2014, 14:42
a moze da se i stavi obican zamajac umesto plivajuceg

Darko

Nisam , sa telefona kuckam , na poslu sam jos... 😄

clutch&brake

Citat: Darko poslato 17 Decembar, 2014, 14:42
Ja bih rekao da je to na mnogo vecoj kilometrazi... Mozda na nasim vozilima pise da je to 200.000 , ali su presli i po 300,400.000

Nije sada taj plicajuci neka stavka ko pre , po 700,800e. Sada moze da se remontuje a moze da se i stavi obican zamajac umesto plivajuceg

leteci?  [rofl] [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Darko

Ja se nesto ne opterecujem previse. Za stila je nov plivajuci,set kvacila,druk lezaj,ulje,cilindar kod papucice + zamena oko 50.000 din... Nek crkava-jebe mi se 😁😃

Ivicat

Kakve to veze ima, ko jos vozi stila  [rofl]
;D

Darko

onaj kome auto sluzi da mu pravi pare ...
onaj koji nema pare za novi karavan...
onaj koji ima veliki kurac pa mu auto nesto i nije bitan...

a sad ti ? sta ti vozis ?

doktor

Ja sam plivajuci menjao na oko 18000km. Kada sam kupio auto, imao je nesto preko 130000km i u servisu su mi rekli da bas na toj kilometrazi ocekujem zamenu, sto se i dogodilo. Inace, auto sam uvezao privatno, imam originalnu servisnu.
Na neke automobile nije moguce postaviti obicno kvacilo.
Bikers work is never done!

bigbad86

Citat: njanja poslato 17 Decembar, 2014, 16:19
Citat: Darko poslato 17 Decembar, 2014, 14:42
Ja bih rekao da je to na mnogo vecoj kilometrazi... Mozda na nasim vozilima pise da je to 200.000 , ali su presli i po 300,400.000

Nije sada taj plicajuci neka stavka ko pre , po 700,800e. Sada moze da se remontuje a moze da se i stavi obican zamajac umesto plivajuceg

leteci?  [rofl] [rofl] [rofl]

Zamajac se na engleskom kaze Flywheel iliti leteci tocak. Tako da je plivajuci zamajac zapravo plivajuci leteci tocak :P

Ivicat

Citat: Darko poslato 17 Decembar, 2014, 17:40
onaj kome auto sluzi da mu pravi pare ...
onaj koji nema pare za novi karavan...
onaj koji ima veliki kurac pa mu auto nesto i nije bitan...

a sad ti ? sta ti vozis ?

Ih bre Darko, sto se ljutis. Salio sam se. Auto kao auto, gomila gvozdja.

A ja? Kod mene je (skoro) sve malo, mali ja, mali auto, mali motor :D

Darko

au bre ... pogresno si me procenio skroz...
ne ljutim se ja nikad ...
pogotovo ne na bracu bajkere..

i ja sam do skoro bio "mali" , ali nisam mogao da trpim vise , trebao mi gepek ko leba...

[cheers] [cheers] [cheers] :-* :-*

Ivan1979

Citat: Darko poslato 17 Decembar, 2014, 18:45
au bre ... pogresno si me procenio skroz...
ne ljutim se ja nikad ...
pogotovo ne na bracu bajkere..

i ja sam do skoro bio "mali" , ali nisam mogao da trpim vise , trebao mi gepek ko leba...

[cheers] [cheers] [cheers] :-* :-*

Lepo sam ti rekao, prve nedelje jedna cigla,druge dve cigle, trece.....,  a cetvrte nedelje ili ti je do poda ili na podu   [panic]

[rofl]

Darko

Hahaha , dzavolcicu ...
Idi more vezbaj onaj stoni tenis pa da te preslisam neki dan 😄

Ivan1979

Moze moze, samo ne smem vise da vezbam , porasce mi treca ruka   [rofl]
[callme]

UFF


sremac

ma nece ti se svideti enterijer :) ali za vrstu offa koji ce ti trebati iskljucivo dva meseca i to sledece godine, BMWa parkiras u garazu ili pretopis u gradjevinski materijal, uzmes juga za 20Oe, podignes ga maksimalno (stavis nove amortizere) , stavis ozbiljne gume, ako ti je slab imas velik izbor fiatovih 8v motora koji lezu na njega ko dupe na nosu, i vozis se i ne mislis, proce sigurno gde i ova plasticna kineska terenska vozila koja se pominju u temi , a zimi greje ko pogled maloletnice od 16 ljeta :D

a ako trazis vozilo iz ovog veka http://www.polovniautomobili.com/oglas5302004/volvo_xc90_24_d5/ maltene svaki ima kozu ali i 2.4
budala na leru, mudonja u kontra smeru

brana

ni jedan auto se ne podize sa zamenom amortizerima :-)  al ajde da ne cepidlacim :-)

sasa ns 1

po mom misljenju najbolji suv je onaj sto nizi ,laksi  i plosnatiji -recimo neki ferari.Kao sto vidite suv je jedan od najomrazenijih pojmova za mene,uopste neznam cemu sluzi osim sto pravi stetu-najvise novcanu pa onda onu u uzitku voznje pa tako mi nije jasno zasto ga je neko uopstte izmislio,pa posto vidim ovde da je ljudima i to interesantno savetujem im da kupe neki jeftin kombi-moze i onaj sa ficinim motorom pa nek se medjusobno lupaju a ostale da puste da idu putem  bez smetnji

sremac

Citat: brana poslato 23 Decembar, 2014, 22:54
ni jedan auto se ne podize sa zamenom amortizerima :-)  al ajde da ne cepidlacim :-)

pa iskreno nzm za dizanje drzim se recepta za spustanje, kraca opruga i tvrdo punjenje, pa sam ovde isao obrntom logikom kontam nekim podloskama bi se dobila veca visina AMORTIZERA, moje misljenje samo . . .
budala na leru, mudonja u kontra smeru