Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Havarisan

Citat: mareskin poslato 23 Februar, 2017, 19:46

Meni jo¹ nije jasno otkud mu lanac u motoru, kad kod mene ima samo onaj ¹to okreæe zadnji toèak  [panic]
Kod njega ima jedan manje lanac nego kod tebe

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Milos96 poslato 26 Februar, 2017, 13:29
Obisao sam sve zive majstore i puko 1100din za taxi i niko nije hteo da prihvati za magnetnu, kazu mnogo male i ako otpadne i upadne dole zajebace masinu... na kraju sam obradio ovako :D


A sto se cene novih delova tice... da, bas tako... vozio R6-icu ili 20god starijeg FZR-a isto ti se hvata, sve je to tu negde...
majstori su te odjebavali....napravi se alat od gvozdja u koji placica upadne....one su sve uglavnom preko 2 mm tako da 2 mm ploca i kalibrisana rupa u njoj resavaju problem...ali ih boli kurac da razmisljaju svojom glavom a i mrzi ih da rade nesto sto ne znaju kako i koliko da naplate...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Nije nijedna preko 2mm, oko 1,5-1.6-1.7mm

Kostić

skupe ti gumice? za pare od taksija si mogao da kupi¹ tri komada. kroz te gumice ti ode ulje pa doliva¹, pa bude mnogo skuplje. nego, u celoj prièi, ako mi¹a pei nije u pravu, da te bijemo. :)

Lazic

Ako je Mi¹a u pravu, onda nije trebalo da pukne iz usisa i zamre naprasno...

mareskin

Citat: Havarisan poslato 26 Februar, 2017, 13:32
Citat: mareskin poslato 23 Februar, 2017, 19:46

Meni jo¹ nije jasno otkud mu lanac u motoru, kad kod mene ima samo onaj ¹to okreæe zadnji toèak  [panic]
Kod njega ima jedan manje lanac nego kod tebe

Sad bez ¹ale da li je kod mene jedan ili dva lanca u motoru?
Trebao bih da menjam pre poèetka sezone. Nemam pojma koja je cena nabavke i ugradnje.

Pogonski lanac i lanèanici su stavljeni novi pro¹le godine.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Citat: kosta66 poslato 26 Februar, 2017, 15:30
skupe ti gumice? za pare od taksija si mogao da kupi¹ tri komada. kroz te gumice ti ode ulje pa doliva¹, pa bude mnogo skuplje. nego, u celoj prièi, ako mi¹a pei nije u pravu, da te bijemo. :)

Ma nema veze, dolivanje mi dodje ko gumice na kredit ;D

Kostić

ako je puko plamen iz usisa, nije zatvorio usisni ventil a opalio je. ako samo ka¹lje na sauhu opet nije zatvorio ventil al nije opalio. i jedno  i drugo se nalaze u glavi laziæu.


cenim da ako dobijem pare za drugi motor, ja æu da ti ubud¾im kravino srce :) skoro sam merio kompresiju. 10 na sva èetri cilindra (sa ispravnim alatom :) )

Glava Dole

You have already posted a thanks to this post at 25 Decembar, 2016, 20:45 a pluseva nema vise :)

Tako skupe poklone ne mogu da prihvatim a i to je skoro pa neizvodljivo :D Tacnije izvodljivo je ali uz mnogo zajebancije... bolje napravi karting ili ubaci agregat u neku peglicu il ficu, ko andjelo... za drift, zajebanciju... dusu dalo :)

Lazic

Citat: kosta66 poslato 26 Februar, 2017, 21:17
ako je puko plamen iz usisa, nije zatvorio usisni ventil a opalio je. ako samo ka¹lje na sauhu opet nije zatvorio ventil al nije opalio. i jedno  i drugo se nalaze u glavi laziæu.
Mea culpa... ;D Potpuno moguæe...


@Milo¹:
Aj bre ne seri, ako od tvog ne bude ni¹ta ima da bud¾i¹ nosaèe i da se udara¹ u dupe... :D

Glava Dole

Samo zamisljam... pun gas... paaaaaf... di ga je moj agregat? ;D

Lazic

Dovoljno vezica i nema da mrdne... ;D

Glava Dole

Malo merio karike... situacija je sledeca:

End gap(zazor na karikama) kod novih treba da bude 0,15-0,30 kad se ubace u cilindar(to, do duse, znam i bez manuala, kod svih skutera i motora je toliko otprilike i bilo kad sam slagao na novo... bilo da su 2t ili 4t, 0,15-0,20mm) a kod mene spijun 0,63(najdeblji koji imam) upada lagano a na nekim karikama ima cak i malo lufta... samo sam sa jednog skidao i kompresionu i ovu ispod a na ostalim samo kompresione... uljne nigde nisam dirao, nema ni potrebe da diram ostale, vidim da je na svim klipovima to vrlo priblizno...

Dakle sad sam ni tamo ni ovamo... s jedne strane deluje relativno ok za svoje godine, malo iznad servisne granice... i mislim da nije to razlog ne-paljenja(otvarao sam cak i sa zazorom preko 1,5mm a i dalje su palili... du duse na kurblu, na dugme nisu hteli... ali ovaj nece ni na gurku)... ali s druge strane da ne bude da to sto malo fali devojci srecu kvari :)

U mom manualu inace nema service limita ali sam nasao od FZ600 koji ima vrlo slicne dimenzije klipova i karika

Kako se meri zazor na spoju karika(samim tim i potrosenost, za one koji ne znaju):



Izmerene vrednosti(ovo je manual od FZR-a):



I servise limit od FZ600, to je dakle to:



Sta mi je sad dalje ciniti pojma nemam... da l' da nabudzim samo po prvu kompresionu i sve spakujem pa sta bude... jer mi glupo da ga samo sklopim nazad kad znamd a nije tako hteo da pali... a s druge strane mi ne deluje nista preterano strasno... znaci nisam pametan...

A cilindri inace deluju extra, mislimd a nema potrebe tu ista premeravati...

slave74

Kako je uspeo da potrosi karike toliko da bi izgubio skroz kompresiju za jedan dan?
Nije ti to kvar.

joka

Sklopi mehaniku, tra¾i problem u elektronici   [cheers]

Hurricane

...jes kad bi to sad moglo tako lako i jeftino da se uradi a da ne bude i u mehanici problem..

rasklapanjem se svaka raèunica sjebala, racije vi¹e nema, ostala samo emocija...

zameniti agregat i dalje najpametnije re¹enje ili ceo drugi motocikl kad se sve uzme u obzir..

Lazic


Glava Dole

#1357
Citat: slave74 poslato 28 Februar, 2017, 18:32
Kako je uspeo da potrosi karike toliko da bi izgubio skroz kompresiju za jedan dan?
Nije ti to kvar.

Ma to se i ja pitam... ovako sam ni tamo ni ovamo... lakse bi mi bilo da sam video da je zakucao i da znam na cemu sam nego ovako na ivici  [neampojma]

Citat: joka poslato 28 Februar, 2017, 18:35
Sklopi mehaniku, tra¾i problem u elektronici   [cheers]

Pa jedino sot jos nisam probao su potpuno drugi TCI i bobine... ali ovi se cine ok... jbmliga...

Citat: Hurricane poslato 28 Februar, 2017, 18:39
...jes kad bi to sad moglo tako lako i jeftino da se uradi a da ne bude i u mehanici problem..

rasklapanjem se svaka raèunica sjebala, racije vi¹e nema, ostala samo emocija...

zameniti agregat i dalje najpametnije re¹enje ili ceo drugi motocikl kad se sve uzme u obzir..

! No longer available

:-*

bobangsxr

Sve ti se ovo desava jer ne slusas... 30 coveka ti kazu jedno a ti sve kontra, i sad kao nisi pametan sta ti je dalje ciniti  [ludak]... Sve mi se vise cini da ti ovo radis namerno da bi ispao zanimljiv

clutch&brake

Koliko vidim u celoj prici najveci problem predstavlja "cini mi se"
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!