Glavni meni

Pomoc administratora

Započeo dzimika, 05 Avgust, 2012, 11:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ProjectLord

Citat: UFF poslato 24 Septembar, 2014, 05:13
nisi pratio fabulu radnje, na mom racunaru virusa nema, nije bitno koje sajtove posecujes ako znas sta radis, zato resite sutra to sranje u kbc-u da vam ne pustim "reklamu"

Pratim "fabulu", i ti si jedini sa ovim problemom, koliko sam se raspitao u firmi niko nista slicno nije prijavio...

UFF

Kad dolazis kod mene na pivo sa svojim laptopom da ga nakacimo na tvoj wifi da vidimo sta ce da se desi?

Mozda i nece ali ja drugo objasnjenje nemam pa hajde da probamo, ako je sve ok kao sto tvrdis nece nista da mu fali :)

grber

Imao sam ja nekad davno sličan problem... rešio tako što sam narezao ispravnu verziju Win sa svim mogućim updateima,  ostavio samo hard uključen, isključio net, formatirao i instalirao sistem, i tek onda vratio net.

UFF

Citat: UFF poslato 22 Septembar, 2014, 15:35
onda popizdim i reinstaliram os i otvorim ie bez instalacije bilo kakvog softvera ili drivera, kad ono isto, (skroz clean install) ok rekoh ajmo ponovo samo ovaj put da probam drugi instalacioni dvd da eliminisem i tu opciju i stavim ovaj put 8.1 64bit umesto 7 32bit ali isti qrac, ie, mozila, chrome... sve jedno, redirektuje me isto na sva tri

    [neampojma]

grber

Bem ga, nisam shvatio da si radio istu stvar....  [neampojma] sustina sa ovim mojim je bila da se instaliraju svi Service Packovi i security patchevi PRE kacenja na internet. Ako bi odradio install Windowsa i odlazio na net da odradim update, malware bi mi se uglavio na komp pre nego sto bi security patchevi ispeglali rupe u sistemu.

mareskin

Citat: grber poslato 25 Septembar, 2014, 11:07
Bem ga, nisam shvatio da si radio istu stvar....  [neampojma] sustina sa ovim mojim je bila da se instaliraju svi Service Packovi i security patchevi PRE kacenja na internet. Ako bi odradio install Windowsa i odlazio na net da odradim update, malware bi mi se uglavio na komp pre nego sto bi security patchevi ispeglali rupe u sistemu.

A kako se to zarazi sveže instaliran računar čim se prikači na internet?
I sada se instalacija svih nadogradnji za Windows 7 radi isključivo preko interneta (znam, znam da može i iz lokala, samo niko od nas nema sve te fajlove skinute).
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Pa tesko ako je direktno nakacen na net, al ako ima jos zarazenih kompjutera u istoj mrezi i dovoljno pametan malware itekako je moguce.

mareskin

Citat: grber poslato 25 Septembar, 2014, 13:39
Pa tesko ako je direktno nakacen na net, al ako ima jos zarazenih kompjutera u istoj mrezi i dovoljno pametan malware itekako je moguce.

Mislio sam da prièa¹ o njegovom sluèaju po¹to je on radio instalaciju na solo raèunar.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: ProjectLord poslato 24 Septembar, 2014, 20:42
Citat: UFF poslato 24 Septembar, 2014, 05:13
nisi pratio fabulu radnje, na mom racunaru virusa nema, nije bitno koje sajtove posecujes ako znas sta radis, zato resite sutra to sranje u kbc-u da vam ne pustim "reklamu"

Pratim "fabulu", i ti si jedini sa ovim problemom, koliko sam se raspitao u firmi niko nista slicno nije prijavio...


i sta kazes sad kad si se licno uverio kod mene i sad i tvoj laptop ima isti problem? :)

mareskin


I ¹ta je definitivno razlog?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

 [neampojma]  i dalje tvrdim da dolazi od providera
dobra stvar je sto sam nasao antivirus koji moze da ga detektuje ali ga ocigledno ne ukloni kako treba jer i dalje redirektuje

http://i.imgur.com/Byt54qI.png

mareskin

Citat: UFF poslato 28 Septembar, 2014, 21:51
[neampojma]  i dalje tvrdim da dolazi od providera
dobra stvar je sto sam nasao antivirus koji moze da ga detektuje ali ga ocigledno ne ukloni kako treba jer i dalje redirektuje

http://i.imgur.com/Byt54qI.png

Probaj ESET SS 7 po¹to ga redovno koristim na svim ma¹inama i nemam problema.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

evo
i on ga nadje ali ne moze da ga ukloni tj i dalje me redirektuje a posle update-a i scan-a kaze nema nista

http://i.imgur.com/R7pQpEA.png

mareskin


Izgleda da ga ipak ima¹ negde na neèemu odakle radi¹ instalaciju ili na sistemu.
Naravno, mogu da budu zara¾ene i stranice kojima pristupa¹.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

nemam na instalacionom disku jer sa istog instaliram i na poslu a tamo niko nema problema
a i sa posla pristupam identicnim stranicama i opet nemam problema
u firmi drugi provider ;)

grber

A kako si spojen na internet? Kablovski net? Da ti nije ukljucen onaj DMZ mod na ruteru?

UFF

nemam ruter, wifi poe kabal sa antene sa krova direktno u lan

grber

Ne mogu sad da tvrdim za taj tip konekcije, ali ako ne ides preko rutera ili nekog uredjaja koji ce da glumi firewall onda si izlozen spoljasnjim pretnjama.... nesto slicno kao prema ostalim kompjuterima u LAN-u, ili kao kad si nakacen dial-up modemom na net, ili kad ti je ukljucen DMZ na ruteru. Mislim da je u tome problem.

Joker

Nesto mi je sinoc vrisnuo sistem, isao na neki refresh i sada mi trazi aktivacioni key za Win 8.1 Pro..
Aj dajte neki... :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

pa skini neki torent
https://kickass.to/windows-vista-7-8-8-1-kms-activator-ultimate-2014-v2-1-t9169560.html

grber pa i preko kablovske ili adsl-a si izlozen a to je ono najcesce sto vecina kucnih korisnika koristi