Glavni meni

Pomoc administratora

Započeo dzimika, 05 Avgust, 2012, 11:53

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Instaliraj stariju verziju skajpa i iskljuci apdejt. trebalo bi da radi.

OKi

Citat: Ivicat poslato 07 Avgust, 2014, 21:13
Instaliraj stariju verziju skajpa i iskljuci apdejt. trebalo bi da radi.
Probao sam , ali mi pokazuje ovu poruku ne da mi da zavrsim instalaciju!



mareskin

SP3 je stabilna verzija koja je u upotrebi godinama. Mnogi paketi tra¾e da na ma¹ini bude SP3 i ostali upgradeovi posle njega.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Koliko je meni poznato (a nije puno :D), ovu poruku bas imas jer nemas SP3.

DaChaS

taaj problem se pojavio i meni na starijoj konfi u drugoj sobi ...ista greska sa skajpom bas cu da vidim da li moze da se nadje stariji skype

UFF

evo ja da obavestim sve ovde da sam glup ko qrac jer na svom racunaru ne umem da resim problem sa ebenim spyware-om/browser hijack-om

poceo je skoro sa par sajtova (npr polovniautomobili, motomanijaci je takodje jedan od njih i uglavnom bilo koji sa kojeg zelim neki download) da me preusmerava na ovaj link:

http://www.miniurls.co/z6Tc/url/92b96ad805273519f7b83356fa5fa96b6c67e693292456354f452761b18d0758edb1bf42cacc0f4626e085347917

osim toga i sto mi sam skida navodno FLVplayer.exe (koji bi samo retard pokrenuo) ne radi nista (bar ne ocigledno)

u add remove programs nema niceg sumljivog, kad god bilo sta instaliram pogotovo nesto besplatno nikad ne idem na express vec custom instalation i uvek pazim sta stikliram, gde klikcem i agree i next, next yes to all :)

pustim malverbytes, spyboot, adaware i slicne probrame niko nista ne moze da nadje, imam antivirus ali sam probao full scan i sa drugim isto nista
pitam cika gugla a on kaze ma to ti je extenzija u chromu, ugasi je, a ja extenizje nemam nit koristim (osim google doc koji dolazi uz njega)

ok rekoh kako je to nekad bilo upise ti se u hosts file pa te odatle redirektuje, otvorim njega u notepadu a tamo sve ok

hmmm, mozda je dns los pa me pogresno salje i upisem rucno 8.8.8.8 ali bez promene

onda popizdim i reinstaliram os i otvorim ie bez instalacije bilo kakvog softvera ili drivera, kad ono isto, (skroz clean install) ok rekoh ajmo ponovo samo ovaj put da probam drugi instalacioni dvd da eliminisem i tu opciju i stavim ovaj put 8.1 64bit umesto 7 32bit ali isti qrac, ie, mozila, chrome... sve jedno, redirektuje me isto na sva tri

pomislih da nije mozda internet provajder najebao pa mi od njih stize uzmem nakacim mob i serujem konekciju ali i dalje se desava, uzmem svoj sluzbeni laptop i nakacim na kucni net a on radi skroz ok, znaci nije ni do provajdera

na kraju sam krenuo redom sa ovog linka  (prvenstveno sam trazio nesto da mi proveri MBR jer se i dalje desava i posle sveze instalacije)
http://malwaretips.com/blogs/remove-browser-redirect-virus/
sve programe pustio i nista ga nije naslo  [dunce]

vise pojma nemam sta da proveravam imam 5 hdd-a i na svakom se isto desava, da ga jebem sta moze da bude  [neampojma]
veceras cu da uradim low level format na diskovima i da proverim dual bios da uradim restore da se nije tu zavukao mozda jer stvarno nemam objasnjenje (ako nije na hdd-u ni na instalacionom mediu ni kod provajdera onda mora da mi je na ploci?) i voleo bih da cujem sta misli neko od vas da je u pitanju ili ako je imao isti slucaj kako ga je resio?

http://s7.postimg.org/3k0udxrnv/unnamed.jpg

MIGE

aj da probam da ti pomognem..na slicnu foru me jebao komp pre par meseci...mareskin mi je dao ideju...sve sto drugi nisu antivirusi mogli da pronadju,on je uspeo...ja sam sve probao ali nisam reintalirao win..probaj ako vec nisi ...http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en

mareskin


Sve ¹to mi je palo na pamet si veæ probao. Ali oèigledno ne¹to previða¹, samo ne znam ¹ta :)

Pomislio sam da ti se ne¹to zavuklo na DNS ili gateway. Proveri ipak koji su parametri kada se konektuje na mre¾u.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Andreja

Kad si rekao da sa Malwarebytes nisi ni¹ta uradio, prestao sam da èitam, nem' ja ¹ta da tra¾im ovde :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

castor

Marko, kakvo ti je stanje u registry-ju u Run sekciji?
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

samo DT za images i lightshot za screen capture

http://i.imgur.com/0ndUssM.png

castor

A jesi u Explorer-u gledao ¹ta ti se nalazi u AppData folderu i generalno u tvom User folderu? Zna èesto tamo da se zapati po ne¹to...
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

ma nema nista a i kako moze da ima kad cim zavrsim svezu instalaciju vec imam problem a nista jos ni instalirao nisam?

castor

Da nema¹ mo¾da jo¹ koju ma¹inu na mre¾i ili neki USB koji si kaèio na ma¹inu po instalaciji?
It's the ride that matters, not the bike…

Taraba

Sistemski disk jedini ili imas jos neki koji nije formatiran kad si instalirao OS?

Baci pogled na - http://blog.vilmatech.com/remove-linkbucks-com-virus-erase-linkbucks-browser-hijack-virus/
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Citat: castor poslato 23 Septembar, 2014, 00:08
Da nema¹ mo¾da jo¹ koju ma¹inu na mre¾i ili neki USB koji si kaèio na ma¹inu po instalaciji?

nikakav usb niti drugi pc

Citat: Taraba poslato 23 Septembar, 2014, 00:42
Sistemski disk jedini ili imas jos neki koji nije formatiran kad si instalirao OS?

Baci pogled na - http://blog.vilmatech.com/remove-linkbucks-com-virus-erase-linkbucks-browser-hijack-virus/

imam 1 ssd na kom je os i jos 4 kom za storage

ali pri instalaciji cupam sa napajanja sve ostale da se ne bi slucajno zajebo pa pregazio podatke
i nisam ih ni prikljucivao nazad da proverim da li ce da me redirektuje i bez njih pre nego sto se mozda nesto nepozeljno sa njih iskopira na novi os
hoce, redirektuje ipak

tnx za link ali to sa resetom browsera sam vec bezuspesno radio, u procesima ga nema a provericu danas i registry mada meni nije promenjen homepage a i search mi radi savrseno samo neke sajtove preusmerava a neke ne... a ovi sa linka samo kenjaju da bi na kraju platio da mi njihov tehnicar pomogne

mareskin


A ti si siguran da nije do provajdera?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

samo sam serovao konekciju sa mobilnog na racunaru i isto se desavalo pa sam zato zakljucio da mi je problem na racunaru a ne do provajdera (inace bih vec zvao project lorda da ga napusim)
i evo sad izvadim sluzbeni laptop, nakacim ga na lan kad i kod njega krene isto sranje, da redirektuje a nije do sad to radio (bar ne u firmi-adsl a ne wifi)

sad imam sjeban i laptop  [veryangry]

ali bar smo zakljucili sta tj ko  [bejzbolka] ga uzrokuje ako ne i kako da ga resim (provajder placen god dana unapred i zamena istog ne dolazi u obzir)

ProjectLord

Citat: UFF poslato 23 Septembar, 2014, 23:46
samo sam serovao konekciju sa mobilnog na racunaru i isto se desavalo pa sam zato zakljucio da mi je problem na racunaru a ne do provajdera (inace bih vec zvao project lorda da ga napusim)
i evo sad izvadim sluzbeni laptop, nakacim ga na lan kad i kod njega krene isto sranje, da redirektuje a nije do sad to radio (bar ne u firmi-adsl a ne wifi)

sad imam sjeban i laptop  [veryangry]

ali bar smo zakljucili sta tj ko  [bejzbolka] ga uzrokuje ako ne i kako da ga resim (provajder placen god dana unapred i zamena istog ne dolazi u obzir)

Lolo, kakve sajtove posecujes, nije ni cudo sto imas viruse...

UFF

nisi pratio fabulu radnje, na mom racunaru virusa nema, nije bitno koje sajtove posecujes ako znas sta radis, zato resite sutra to sranje u kbc-u da vam ne pustim "reklamu"