Glavni meni

Pomoc administratora

Započeo dzimika, 05 Avgust, 2012, 11:53

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

u pitanju je koliko sam shvatio na kraju poznati problem sa fujitsu siemens amilo lap topovima, tacnije L1310G model, sve instalirano kako treba i svi uredjaji rade osim sto ne moze preko dugmeta da se aktivira wifi, naisao sam na netu da je brdo ljudi imalo isti problem i naisao na neka resenja a jedno od tih je i ovo
http://www.evrim-sen.com/html/amilo-wireless-status.htm
instalirao sam lounch manager i odradio kako je on opisao ali dobijem opciju gde moze da se cekira ukljucivanje ali je sve osenceno i ne dozvoljava promenu sa ugasenog na upaljeno
drajveri rade bez problema samo je aktivacija problem jer na dugme nece da se aktivira
da li treba da nesto da se promeni u skripti sa linka eventualno? posto sam video u komentarima da je neko dodao jos jedan tab? ili da pokusam sa instalacijom svega od pocetka?

dzimika

samo jos da dodam da je to inace cest slucaj i na drugim modelima amilo serije

dzimika


monsterbnt

Isprica se covek sam sa sobom.... :P

Zbog istog problema koji NISAM uspeo da resim ja sam prodao to simensovo govno...
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: dzimika poslato 05 Avgust, 2012, 18:20
resen problem, evo i linka kako ako nekome zatreba u buducnosti

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?255522-RESENO-Fujitsu-Siemens-Amilo-L1310G-Windows-7

Imam jedan Amilo i isto je morao da se instalira softver za upravljanje funkcijama, kao i nezavisni drajveri.
Kasno sam video poruke.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major


dzimika


dzimika

ajd za vas fotografe jedno pitanje

kako izvuci slike sa kartice koju ne moze da iscita ni citac direktno a ni preko fotoaparata, a preko aparata mozes da ih gledas?

MIGE

Citat: dzimika poslato 05 Avgust, 2012, 22:52
ajd za vas fotografe jedno pitanje

kako izvuci slike sa kartice koju ne moze da iscita ni citac direktno a ni preko fotoaparata, a preko aparata mozes da ih gledas?
auuuu bre,kakih ti problema imas sa tehnikom?nisu tu cista posla,odma da zoves jereja  :D

mareskin

Citat: dzimika poslato 05 Avgust, 2012, 22:52
ajd za vas fotografe jedno pitanje

kako izvuci slike sa kartice koju ne moze da iscita ni citac direktno a ni preko fotoaparata, a preko aparata mozes da ih gledas?

Sad æu mo¾da da lupim. Ali ako aparat ima svoju memoriju, da sluèajno ne prikazuje slike iz nje, a ne sa kartice?

Postoji program koji sam skinuo sa neta koji mo¾e da proèita karticu i uradi file recovery i za "neèitljive" memorijske kartice. On direktnim pristupom skida image kartice, a onda radi prepoznavanje formata i tipa slika.

U svakom sluèaju sam sa tim programom spasao skoro sve fotografije (mo¾da par nije uspelo).

Nemam pojma kako se zove, ali ako je ostao instaliran na raèunaru na poslu javiæu ti sutra.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

mige, ne bi verovao kakvi problemi, ovo je bas fantomski kvar
kad nakacim aparat na komp on lepo prikaze da se povezuje na komp ali kad otvorim ne postoji nijedan folder sto bi znacilo da i da postoje neke slike na memoriji aparata on bi morao nesto da prikaze

mareskin ajd vidi sutra ujutru pa mi javni koji je program da skinem da pokusam da reim to

UFF


dzimika

videcu ujutru mada mislim da se ne mozes videti

monsterbnt

#13
Sandisk rescue pro.
To mi koristimo u redakciji kad pukne kartica.
Mada ako je uopste ne vidi komp ni aparat moze da znaci da je nepovratnjo mrtva.

Ako imas nesto bas bitno dobaci pa cu dam ovim mojim sys adminima u redakciji, oni vole da se igraju sa mrtvim hardverom.
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

aparat ocitava slike kad gledas preko aprata ali kad prikljucis na komp ne vidi nista

mkt

meni se to desilo kade sam navukao virus na kartici

monsterbnt

A jel si probao da karticu preko card readera ocitas ili samo direkt sa aparata?

A moguce je da navata i virus preko kartice
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

probao svaku od opcija, jedino ostaje da ubacim u moj aparat i da tako pokusam da ocitam ali to iskreno ne bih radio jer je kartica vrlo moguce navukla virus pa zato i nece da prikaze fajlove

UFF

moze virus da ti predje na fotoaparat pa da posle moras da ga vodis kod lekara da pije antibiotike ili da prima inekcije

monsterbnt

Citat: dzimika poslato 06 Avgust, 2012, 01:51
probao svaku od opcija, jedino ostaje da ubacim u moj aparat i da tako pokusam da ocitam ali to iskreno ne bih radio jer je kartica vrlo moguce navukla virus pa zato i nece da prikaze fajlove

Koji tip kartice?
Moz dobacis ovih dana pa da probam.
Smrt SVIMA!!!!