Glavni meni

©ator The North Face Rock 22

Započeo zokkac, 28 Jul, 2012, 15:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Svaka tebi cast za to pentranje. Na planinu idem samo da skijam i to mu je to ;D

zokkac

E pa DEBELO BI SE PREDOMISLIO kada bih te "proveo" ovakvim predelima...

Odu¹evljenje prirodom, totalna ti¹ina, sve¾ vazduh i sunce sa jedne strane ili gusta magla i modri oblaci sa druge strane, pije¹ vodu iz reka ili izvora, a vizuelni do¾ivljaj boravka na vrhovima.... oseæa¹ se kao da si na vrhu sveta, glavni, ne mogu da ti opi¹em...

Pozz, momentalno kreæem za tvoj grad Beograd :)


PS: Evo dela slika sa FB-am Triglav, pre dve nedelje:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3854894604411.2155844.1039701516&type=3&l=83b1ac37e1

mkt


Major

Volim ja prirodu ali nisam ti ja neki setac ;D  Mada slike stvarno izgledaju bolesno dobro!
Otkud znam mozda i mene za nekih par godina uvati neki trip i ko zna gde i sta cu da radim ;D

MILJAN

Citat: zokkac poslato 10 Avgust, 2012, 10:21
E pa DEBELO BI SE PREDOMISLIO kada bih te "proveo" ovakvim predelima...

Oduševljenje prirodom, totalna tišina, svež vazduh i sunce sa jedne strane ili gusta magla i modri oblaci sa druge strane, piješ vodu iz reka ili izvora, a vizuelni doživljaj boravka na vrhovima.... osećaš se kao da si na vrhu sveta, glavni, ne mogu da ti opišem...

Pozz, momentalno krećem za tvoj grad Beograd :)


PS: Evo dela slika sa FB-am Triglav, pre dve nedelje:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3854894604411.2155844.1039701516&type=3&l=83b1ac37e1
Suunto core...odlican sat..Ja sam se ipak odlucio za pathfinder solar.
Cave ab homine unius libri

zokkac

Eeeee, pravi ljudi uvek prepoznaju prave stvari :)

Pathfinder... nema ¹ta, dobar ureðaj, Core ima malo diskretniji dizajn, barem ovaj moj, classic, Pathfinder je a la space look...

bokilic

suunto sam i ja dobio jedan,,odlican sat
brmmmm

zokkac

Citat: MajorSoul poslato 10 Avgust, 2012, 12:24
Volim ja prirodu ali nisam ti ja neki setac ;D  Mada slike stvarno izgledaju bolesno dobro!
Otkud znam mozda i mene za nekih par godina uvati neki trip i ko zna gde i sta cu da radim ;D


Ovakva vrsta u¾ivanja nema prepreka...

Trenutno sam par puta i¹ao sam na takva pute¹estvija, moja devojka je prepla¹ena pa ne ide, ne mogu ba¹ da naðem ekipu za to.
Ponajvi¹e zato ¹to sam do destinacije biker, a od potonje planinar.

Imam, recimo, ekipu za motoristiku, ali nema ¹anse da takvi idu u visine planinske. Isto tako imam eventualno i ekipu za planinarenje, ali nema ¹anse da sednu na motor, ili ga nemaju...

zokkac

Citat: bokilic poslato 10 Avgust, 2012, 18:55
suunto sam i ja dobio jedan,,odlican sat

pljuvao si ga da je to neki jeftin, nikad nisi èuo za njega kada sam bio kod tebe na servisu !

[ljutko] 8)

bokilic

Citat: zokkac poslato 10 Avgust, 2012, 18:57
Citat: bokilic poslato 10 Avgust, 2012, 18:55
suunto sam i ja dobio jedan,,odlican sat

pljuvao si ga da je to neki jeftin, nikad nisi èuo za njega kada sam bio kod tebe na servisu !

[ljutko] 8)
nisam imao pojma stA JE DOK GA NISAM FREE DOBIO,I MOGU TI KAZEM DA JE ODLLICAN,JEDINO JE MALKO ..RUZNJIKAV...ups,velika slovca,znas da ja volim  casio i tako te smekerske marke :P
brmmmm

zokkac

Eeee, dobro sam ja zapamtio da si pominjao satove, i ne¹to sam skontao da si fan istih, pa kada sam pomenuo Suunto, zbunio sam se ¹to nisi znao o èemu je reè. Suunto Core serija ima zaista razliæitih modela, ova nova alu serija je po meni looks good, plastièni su sportska varijanta, a npr. ultraskupi Elementum ili Tera modeli su incredible lepi, imao sam ih u ruci, svemirksi brod Enterprise!

http://www.suunto.com/global/en/products/premium-sports-watches/suunto-elementum-terra/suunto-elementum-terra-black-rubber
http://www.suunto.com/global/en/products/premium-sports-watches/suunto-elementum-ventus/suunto-elementum-ventus-brown-leather

zokkac

Citat: bokilic poslato 10 Avgust, 2012, 18:55
suunto sam i ja dobio jedan,,odlican sat

Sada smo i FB friends :) Welcome :)

AndreyRR

kako si zadovoljan milet opremom,skupa je kao otrov pa da proverim utiske  ;D ;D

zokkac

Od Mije-a :) imam samo "garderobne sitnice"; rukavice, kapu, par majica i jedan ¹orc trnutno. Da su vrh - jesu, kao i sve na "M": Marmot, Millet, Mamut. Sve je to skupo, naravno, kao i amerièki North Face, Garmont, Osprey... kanadski Arc'teryx... jer je sve to vrhunska tehnièa oprema i garderoba. Kada se ide na 5000m pi..e mat....e, po meni ne treba ¾aliti pare za dobru opremu. Zato ja vozam Pegaso Cube 98, mogao sam imati neki V-Strom ili Varadero koliko sam se istro¹io na kojekavu opremu, a nemam ni moto jaknu kakvu treba, rukavice i èizme uop¹te :)

MILJAN

Citat: zokkac poslato 10 Avgust, 2012, 18:52
Eeeee, pravi ljudi uvek prepoznaju prave stvari :)

Pathfinder... nema ¹ta, dobar ureðaj, Core ima malo diskretniji dizajn, barem ovaj moj, classic, Pathfinder je a la space look...
Ovaj Tough solar ima solarno punjenje baterije, alti, baro, temp i compas. I ispod ruke je bio 170 eu.. Core mi se sviðao i to onaj totlano crni.. Ali baterije im kratko traju(oko 6 msececi) tj. nemaju solarno punjenje (ovaj moj je uvak na maksimumu) i 330 eu su COre...Tako da je pao ovaj CAsio u ¹ake.. Alti mu nije super precizan...ma¹i za oko 10 do 20 metara...Ali generalno je ultra lak i jako izdr¾ljiv na grebanje.. Koristim i neki Sector expander za everyday..A ovaj èim krenem na bajk ide Casio. Jer barometarski ne gre¹i i znam kada æe ki¹a..Kod tebe ima èak i upozorenje za padavine ako naglo padne barometarski- ¹to je super..  
Cave ab homine unius libri

zokkac

Sve si rekao i za svoj sat i za moj sat. Stvar je samo u izboru i minimalnim tehnièkim razlikama, verovatno zna¹ za npr. ovo:

Suunto Core vs Casio Pathfinder Part 1
Suunto Core vs Casio Pathfinder Part 2
Suunto Core vs Casio Pathfinder Part 3