Glavni meni

Savet za kupopvinu tdm 900

Započeo grofbg, 27 Jul, 2012, 14:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Che

Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51
Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

Ne.

grofbg

Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 16:41
Citat: Che poslato 27 Jul, 2012, 16:40
Citat: UFF poslato 27 Jul, 2012, 16:36
I nemoj da kupis sive boje :D

prc da nadje drugu boju :D
za taj motor druga boja spada pod dodatnom opremom...
ima neki zuti...ali mi je malooo...sta znam...nisam bas nesto za zutu...:)
Gorf

Slaninar

U italiji æe¹ kupiti TDM za hiljadu i kusur evra, doterati ga i prodati ovde da vrati¹ pare ako ispadne da je limun.

Ovde æe¹ duplo vi¹e platiti motor nego ¹to bi te iza¹ao uvoz, prevoz, carina, kupovina u u Italiji, a iopet ne zna¹ kakav je i koliko je zaista pre¹ao.

Da smo u Nemaèkoj, pa hajde, ali ovako: isti smo kao i Italijani, ako ne i gori, samo su cene malko vi¹e.


Prednost kupovine u Srbiji je ¹to mo¾e¹ da proba¹ vi¹e motora, pogleda¹ ih lièno. Mana je ¹to dok ih ne istera¹ preko granice te¹ko mo¾e¹ biti 100% siguran da su legalni, a pravu kilometra¾u zna samo gospod Bog, mada bi Srbin i njega zajeb'o! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

grofbg

Citat: Che poslato 27 Jul, 2012, 19:54
Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51
Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

Ne.

ima neki nas lik u Milanu svoj servis za motore i salon, pa cu da vidim da mi on skokne da pogleda taj sto sam nasao...taj sto sam ti napisao...3000 e i ima sva tri kofera
ima i jedan na siciliji ista cena samo je daleko, presao  17 hk, i 3 nova givi kofera jos zapakovana...

Gorf

MILJAN

Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 20:12
Citat: Che poslato 27 Jul, 2012, 19:54
Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

Ne.

ima neki nas lik u Milanu svoj servis za motore i salon, pa cu da vidim da mi on skokne da pogleda taj sto sam nasao...taj sto sam ti napisao...3000 e i ima sva tri kofera
ima i jedan na siciliji ista cena samo je daleko, presao  17 hk, i 3 nova givi kofera jos zapakovana...
Bezi od juga Italije,Sicile i sl.....teski su prevaranti!Pokazalo se tacnim vise puta,kad su auta u pitanju..Pretposatavljam da je i za motore isto..daleko im lepa kuca..
Cave ab homine unius libri

grofbg

Citat: Slaninar poslato 27 Jul, 2012, 20:10
U italiji æe¹ kupiti TDM za hiljadu i kusur evra, doterati ga i prodati ovde da vrati¹ pare ako ispadne da je limun.

Ovde æe¹ duplo vi¹e platiti motor nego ¹to bi te iza¹ao uvoz, prevoz, carina, kupovina u u Italiji, a iopet ne zna¹ kakav je i koliko je zaista pre¹ao.

Da smo u Nemaèkoj, pa hajde, ali ovako: isti smo kao i Italijani, ako ne i gori, samo su cene malko vi¹e.


Prednost kupovine u Srbiji je ¹to mo¾e¹ da proba¹ vi¹e motora, pogleda¹ ih lièno. Mana je ¹to dok ih ne istera¹ preko granice te¹ko mo¾e¹ biti 100% siguran da su legalni, a pravu kilometra¾u zna samo gospod Bog, mada bi Srbin i njega zajeb'o! :)

Ma gledao sam i u Nemackoj...kod njih je sve ok...imaju i servisne knjizice, znaci nema prevare sto se tice kilometraze...sve je ok....! Jedino me "kolje" taj njiho Mvs.  porez, ...moram da se maltretiram da im vracam izvozne papire i da se cimam da mi uplacuju na racun, banka uzima 50 e, zavisi od transakcije...! a imam 4 soma za motor i ako ga tamo kupim za 4000...onda nemam pare za carinu oko 300 e i prevoz...koji je iz nemacke za mene 200 e inace je skuplji...a ko da ceka jos 10-20 dana da mi vrate porez...pa da ga ocarinim,sve u svemu smaranje..."do jaja"...:(
Gorf

grofbg

Citat: MILJAN poslato 27 Jul, 2012, 20:15
Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 20:12
Citat: Che poslato 27 Jul, 2012, 19:54
Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51
Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

Ne.

ima neki nas lik u Milanu svoj servis za motore i salon, pa cu da vidim da mi on skokne da pogleda taj sto sam nasao...taj sto sam ti napisao...3000 e i ima sva tri kofera
ima i jedan na siciliji ista cena samo je daleko, presao  17 hk, i 3 nova givi kofera jos zapakovana...
Bezi od juga Italije,Sicile i sl.....teski su prevaranti!Pokazalo se tacnim vise puta,kad su auta u pitanju..Pretposatavljam da je i za motore isto..daleko im lepa kuca..

Ma da to i ja mislim...na kraju cu verovatno da izaberem varijantu Nemacka i to je to...ili ovaj likiz Milana majstor da ode da mi pogleda nesto u krugu Lombardija....
Gorf

grofbg

Citat: Che poslato 27 Jul, 2012, 19:54
Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51
Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

Ne.

Citao sam na nekom forumu ...da iman neka fora kad se yamaha izbaci iz kontakta pa se pritisne selekt i reset da moze nesto da se steluje...i sta znam ved da se radi....dal znas nesto o tome...?
Gorf

pit

Citat: grofbg poslato 27 Jul, 2012, 19:51
Citat: davidoff poslato 27 Jul, 2012, 17:59
Zimus je bio jedan sivi  ;D na Banovom Brdu 2008 godina model sa ABS-om je bio sa oko 20k km na satu cena je bila 6000e tada...trebao mu je mali servis i nove gume i mislim da je bio registrovan do Aprila 2012...gazda je jako dobar lik,pican neverovatan a motor je kao nov bukvalno...prelazi tvoj budzet ali motor je bas za preporuku bio sam da ga vidim ali mi je bilo mnogo para u tom trenutku...

Evo link:

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/yamaha-tdm-900a-oglas-17432/

Ovo u oglasu je broj od nekog lika iz Plattnera koji verovatno uzima neki procenat ali mislim da bih mogao da nadjem direktan broj prodavca ako si zainteresovan.

hvala mnogo, videcu...nasao sam jedan u Italiji sa koferima x3, kaze zabar da je sve ok...aliiii...moracu da posaljem coveka da ga pogleda...nesto im ne verujem na rec...ne znam zasto...:))

Dal ima neka (fora) na osnovu koje bi mogao da vidim sto se tice motora dal je ok ili ne....?

             Kolko je presao motor to je kod 2002 /3/4 diskutabilno i malo verovatno da je 30000 km pogotovu u Italiji jer se tamo vozi sigurno 8-9 meseci u godini(da je iz Svajcarske pa i nekako).Ono sto je bitnije je kako je odrzavan i kako izgleda .Akoje spolja perfektan i sve na svom mestu a gume ,lanci,lancanici,plocice nisu skroz potroseni tj u dobrom stanju to donekle moze da ti bude pokazatelj.
             Sto se samog agregata tice taj neko koje u Italiji moze da ti uradi mali test.Naime upali motor da se zagreje na radnu temperaturu i onda ga navrti do 4000 obrtaja zadrzi na trenutak i naglo nabode gas do daske.Iz auspuha ne sme da izlazi ni plavi ni beli dim ....eventualno treba da izadje malo crnog dima i nista vise.

CBRR1



CBRR1


pit

Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

         Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.

CBRR1

Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:49
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

        Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.
a jeste...poceo si da preterujes oko tdma kao da je od suvog zlata..

UFF

 [rofl]   ma odakle ti ta ideja?

pit

Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:50
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:49
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

        Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.
a jeste...poceo si da preterujes oko tdma kao da je od suvog zlata..

        Ja nista ne preterujem i decko je pitao za TDM a ne VFR ...a za mene iskreno ne postojiu drugi motor osim TDM .Sa 850 sa preso 40000 km be z problema,a sa ovim 900 oko 18000 a ne znam pre mene kolko je prosao...samo sipam benzin i vozim se ....
        Sto se tice performansi do 150 na sat konkuretan je sa BILO KOJIM motorom ukljucujuci i R-ine a brzine preko 200 su ionako rezervisane za profi vozace ...a ja tu ne spadam ...

CBRR1

Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:56
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:50
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:49
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

        Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.
a jeste...poceo si da preterujes oko tdma kao da je od suvog zlata..

        Ja nista ne preterujem i decko je pitao za TDM a ne VFR ...a za mene iskreno ne postojiu drugi motor osim TDM .Sa 850 sa preso 40000 km be z problema,a sa ovim 900 oko 18000 a ne znam pre mene kolko je prosao...samo sipam benzin i vozim se ....
        Sto se tice performansi do 150 na sat konkuretan je sa BILO KOJIM motorom ukljucujuci i R-ine a brzine preko 200 su ionako rezervisane za profi vozace ...a ja tu ne spadam ...
ukljucijuci  i Rove pazi kurca kako da ne,aj sad da ne preterujes,biraj honda ili yamaha do 150 gde hoces da ti operem tog TDMa da ne zivis jbte vise u zabludi...stoji da je ok motor ali hvalis ga ko cigo konja...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:59
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:56
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:50
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:49
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

         Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.
a jeste...poceo si da preterujes oko tdma kao da je od suvog zlata..

         Ja nista ne preterujem i decko je pitao za TDM a ne VFR ...a za mene iskreno ne postojiu drugi motor osim TDM .Sa 850 sa preso 40000 km be z problema,a sa ovim 900 oko 18000 a ne znam pre mene kolko je prosao...samo sipam benzin i vozim se ....
         Sto se tice performansi do 150 na sat konkuretan je sa BILO KOJIM motorom ukljucujuci i R-ine a brzine preko 200 su ionako rezervisane za profi vozace ...a ja tu ne spadam ...
ukljucijuci  i Rove pazi kurca kako da ne,aj sad da ne preterujes,biraj honda ili yamaha do 150 gde hoces da ti operem tog TDMa da ne zivis jbte vise u zabludi...stoji da je ok motor ali hvalis ga ko cigo konja...
aaaaa ne moze.....koliko ono tvoj r1 ide u prvoj ...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CBRR1

Citat: revolution poslato 27 Jul, 2012, 21:05
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:59
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:56
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:50
Citat: pit poslato 27 Jul, 2012, 20:49
Citat: cbrr1 poslato 27 Jul, 2012, 20:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas2357798/honda_vfr_800_f2/ zasto ne uzmes ovu azdaju i resis problem..

         Pa koj ce mu djavo VFR...trosi skoro duplo vise od TDM i ima polozaj skoro kao R motor znaci mucenje na duge staze.
a jeste...poceo si da preterujes oko tdma kao da je od suvog zlata..

         Ja nista ne preterujem i decko je pitao za TDM a ne VFR ...a za mene iskreno ne postojiu drugi motor osim TDM .Sa 850 sa preso 40000 km be z problema,a sa ovim 900 oko 18000 a ne znam pre mene kolko je prosao...samo sipam benzin i vozim se ....
         Sto se tice performansi do 150 na sat konkuretan je sa BILO KOJIM motorom ukljucujuci i R-ine a brzine preko 200 su ionako rezervisane za profi vozace ...a ja tu ne spadam ...
ukljucijuci  i Rove pazi kurca kako da ne,aj sad da ne preterujes,biraj honda ili yamaha do 150 gde hoces da ti operem tog TDMa da ne zivis jbte vise u zabludi...stoji da je ok motor ali hvalis ga ko cigo konja...
aaaaa ne moze.....koliko ono tvoj r1 ide u prvoj ...
samo 160...ali nesto sporo treba mu bas bas dosta otprilike kao kad TREPNES...

UFF

PIT trku ne odbija
Sad si se sjebao cbrr1
nemoj posle da se vadis na lamelu kad te odere :D