Glavni meni

Savet za kupopvinu tdm 900

Započeo grofbg, 27 Jul, 2012, 14:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit


   Juce sam upoznao jednog momka radi su Sloveniji ....kupio pre par dana tamo TDM -a 900 2004 g ,plave boje sa tri givi kofera,u odlicnom stanju ,probao sam ga malo posto mu nije bilo jasno cimanje na manjim obrtajima ....mada to je normalno kod TDM -a ,malo treba da se covek navikene.Inace platio ga je u Sloveniji 3200 evra i ima 94000 na satu.

MILJAN

Citat: pit poslato 31 Jul, 2012, 17:07

   Juce sam upoznao jednog momka radi su Sloveniji ....kupio pre par dana tamo TDM -a 900 2004 g ,plave boje sa tri givi kofera,u odlicnom stanju ,probao sam ga malo posto mu nije bilo jasno cimanje na manjim obrtajima ....mada to je normalno kod TDM -a ,malo treba da se covek navikene.Inace platio ga je u Sloveniji 3200 evra i ima 94000 na satu.
Ima 94000 na satu jer je tamo krivicno delo prevare u prometu..Niko ne rizikuje ni 1%.
Cave ab homine unius libri

grofbg

Citat: Che poslato 31 Jul, 2012, 16:08
Citat: grofbg poslato 31 Jul, 2012, 15:11
xexe pa ti si kralj za Yamahe...ima li nesto sto ti ne znas o njima...
Hvala ti mnogo...:)

Ne znam samo za koliko da ti ponudim moj TDM900  [rofl]

heh pa sto da ne...koje je godiste...kako se krecu cene kod nas...?:)
Gorf

grofbg

Citat: pit poslato 31 Jul, 2012, 17:07

   Juce sam upoznao jednog momka radi su Sloveniji ....kupio pre par dana tamo TDM -a 900 2004 g ,plave boje sa tri givi kofera,u odlicnom stanju ,probao sam ga malo posto mu nije bilo jasno cimanje na manjim obrtajima ....mada to je normalno kod TDM -a ,malo treba da se covek navikene.Inace platio ga je u Sloveniji 3200 evra i ima 94000 na satu.

hmm...dal si dobro napisao ili je greska presao 94.000 km....?
to mi je bas mnogo....mmmmm
Gorf

grofbg

Citat: prpa_zr poslato 31 Jul, 2012, 16:12
Citat: UFF poslato 27 Jul, 2012, 16:07
A jel postoji neki tdm900 a da nije u sivoj metalik boji jbt?

che, pit, dzigi, ovaj u oglasima, svaki koji vidim na ulici...

sad tek videh.. mora da je zavera.. pa i moj TDM je metalik sivi

[rofl]

Ima i jedan ZUTI, danas sam ga sreo na semaforu kod brankovog mosta ka gradu...kaze da je na prodaju 2002, nisam imao vremena da ga pitam za tel...jbg.upalilo se zeleno...:))
Gorf

Che

Citat: grofbg poslato 01 Avgust, 2012, 00:33
Ima i jedan ZUTI, danas sam ga sreo na semaforu kod brankovog mosta ka gradu...kaze da je na prodaju 2002, nisam imao vremena da ga pitam za tel...jbg.upalilo se zeleno...:))

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/yamaha-tdm-900-oglas-53905/

;)

Che

Citat: grofbg poslato 01 Avgust, 2012, 00:25
heh pa sto da ne...koje je godiste...kako se krecu cene kod nas...?:)

Sto vise das - manje crvenis :D

pit

Citat: grofbg poslato 01 Avgust, 2012, 00:27
Citat: pit poslato 31 Jul, 2012, 17:07

   Juce sam upoznao jednog momka radi su Sloveniji ....kupio pre par dana tamo TDM -a 900 2004 g ,plave boje sa tri givi kofera,u odlicnom stanju ,probao sam ga malo posto mu nije bilo jasno cimanje na manjim obrtajima ....mada to je normalno kod TDM -a ,malo treba da se covek navikene.Inace platio ga je u Sloveniji 3200 evra i ima 94000 na satu.

hmm...dal si dobro napisao ili je greska presao 94.000 km....?
to mi je bas mnogo....mmmmm


        Pa zasto bi bila greska....za 8 godina reko bih da je to skroz ok kilometraza.....naravno da ga je kupio neki preprodavac verovatno bi usput spao na 34000 km.
           Inace kao sto rekoh motor je u odlicnom stanju nema da cune na auspuh ma kolko mu zavrtao gas .....

grofbg

Citat: Che poslato 01 Avgust, 2012, 00:45
Citat: grofbg poslato 01 Avgust, 2012, 00:25
heh pa sto da ne...koje je godiste...kako se krecu cene kod nas...?:)

Sto vise das - manje crvenis :D

xaxa da znas...koliko si presao sa njiim...?
Dal' generalno imas zamerke sto se tice TDM900, do kog godista je ok recimo da se kupi u inostranstvu, sve i nekako moze da se vidi ali agregat ne moze da se bas sigurno "provali" kakav je, sta bi recimo ti meni preporucio da kupim recimo u nemackoj, do koje kilometraze....i godista...?
Gorf

grofbg

Citat: Che poslato 01 Avgust, 2012, 00:45
Citat: grofbg poslato 01 Avgust, 2012, 00:25
heh pa sto da ne...koje je godiste...kako se krecu cene kod nas...?:)

Sto vise das - manje crvenis :D
xaxa da znas...koliko si presao sa njiim...?
Dal' generalno imas zamerke sto se tice TDM900, do kog godista je ok recimo da se kupi u inostranstvu, sve i nekako moze da se vidi ali agregat ne moze da se bas sigurno "provali" kakav je, sta bi recimo ti meni preporucio da kupim recimo u nemackoj, do koje kilometraze....i godista...?
Gorf

Che

Moj na satu ima 47.000km (2003e godiste) kod mene je od 32.000, dakle nekih 15.000ak km, ali sam upznat sa njim od kada je stigao u Srb sa nepunih 10.000km.
Godiste ... pa sto mladji uzmes bolje ces da prodjes ali ces vise i da platis, mada nema nekih razlika od 2003e do novog. Samo kolor ¹eme i neke sitnice.
Iz uvoza bih prvo gledao CH, pa onda D pa onda tek na kraju Italiju. I cene im se tako krecu. najskuplji u Ch pa D pa I.
Jednom sam kupio motor iz Italije i nikad vise. Jednostavno bio je trosen do iznemoglosti. Trebalo mi je vise para da ga dovedem u ok stanje nego da sam kupio za 500-700e ovde isti takav motor.
Kilometrazom se ne bih opterecivao, sve ispod 70.000km i od 2003e godine mi je ok.
Da se razumemo to je pravih 70Kkm a ne kao kod nas - svaki motor presao 20-25Kkm bez obzira na godiste ;)


prpa_zr


moj TDM je uve¾en iz CH 2008. i vo¾en je jednu sezonu u Srbiji pre nego ¹to sam ga ja kupio naredne godine.. verujem da je u CH bio opalio jer sam naknadno utvrdio da su plastike malo sreðivane.. ali su bile odraðene skroz korektno kad ovi moji d¾ambasi nisu to primetili kad smo ga kupovali, imao je na satu oko 22.000 km (valjda pravih) sada ima tek 31.000 :D

Taraba

Neverovatna je ta besparica u zapadnom svetu... imaju pare da kupe dobre i skupe motore, ali nemaju para za benzin, kao ni slobodnog vremena, pored 50 dana godi¹njeg odmora, da u¾ivaju u vo¾nji. [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Moj drugar u svici nema vremena da se vozi...predje oko 30000 kilometara godisnje sa motorom.....svuda skidaju kilometrazu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


pit

Citat: Che poslato 03 Avgust, 2012, 20:23
http://www.commercio-moto.ch/occasionen-resultate.cfm?nav=occasionen&form_marke=YAMAHA&form_modell=TDM%20900&form_modell_manuell=&form_kat=&form_ccm=&km_min=&km_max=&preis_min=&preis_max=&form_jahrvon=&form_jahrbis=&form_reg=&form_farbe=&form_kat_ausw=&leist_min=&leist_max=&form_opt=&occ=0&vorf=0&vorj=0&isOpen=0&form_occ&form_vorf&form_vorj&form_occ&form_vorf&form_vorj

              Da ima vozenih ima....ali mogu i da se nadju skroz neizrabljeni primerci....uostalom sve se vidi  a i cena sve govori.Pre 3 godine je uvezen iz CH Dominator 650 sa 4000 km na satu ...neocarinjen je prodat za 1800 evra ,1991 godina kupio ga moj drugar ....motor bukvalno nov ....a i novi vlasnik ga nesto ne vozi previse...ima ga ostavi u nasledstvo unucia garant.