Glavni meni

Prvi motor Triumph Baby speed 600?

Započeo Strux, 26 Jul, 2012, 12:28

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

Citat: Pop poslato 27 Jul, 2012, 12:21
Citat: Taraba poslato 27 Jul, 2012, 12:02
Komentari tipa "Ja sam poèeo na R1/GSX-R i ¾iv sam i dalje" su pogre¹ni. Poenta vo¾nje je uèenje i u¾ivanje u steèenom znanju a ne pre¾ivljavanje.

Pussy :D

Isto ce da uci i uziva sa ovim i sa nekim slabijim....  S tim sto ce da vozi ono sto mu se svidja.

Kriva uèenja je linearna. Mnogo kompletniji vozaè æe biti ako nauèi da izvuèe makar 60% iz motora pa tek onda da preðe na jaèi, br¾i i ostali superlativi.
Lak¹e je boriti se sa motorom od 120kg, nego sa nekim od 200kg. Lak¹e je kontrolisati 30hp nego 130hp. Koja je poenta voziti motor od 100+hp ako nikada ne iskoristi¹ vi¹e od 40% snage.
4 cilindra svoju pravu dra¾ i narav pokazuju u visokim obrtiajima, a da bi do njih do¹ao mora¹ da ide¹ BRZO.

Uostalom, ni jedan vozaè moto gp-a nije poèeo na 600ki ili litri, veæ na 125 pa redom.

Citat: AndreyRR poslato 27 Jul, 2012, 12:24
tarabi je zajeban svaki motor i sa ovim svaku krivinu ispravi  ;D

Ja barem vozim dok se ne zajebem. Ti vozi¹ ko baba pa i nemo¾e¹ da ispravi¹ krivinu :P
Idi vozi sa Laziæem malo pa da vidim kaki æe¹ ti da bude¹ do Ralje :P :P
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Strux

Citat: Taraba poslato 27 Jul, 2012, 12:02
Poslovica ka¾e "Zabavnije je voziti spori motor brzo, nego brzi motor sporo"
Poenta kupovine slabijeg motora u poèetku je lak¹e navikavanje na koncept i novo okru¾enje.

Komentari tipa "Ja sam poèeo na R1/GSX-R i ¾iv sam i dalje" su pogre¹ni. Poenta vo¾nje je uèenje i u¾ivanje u steèenom znanju a ne pre¾ivljavanje.
Ako ti je trip da pre¾ivljava¹ idi na Durmitor sa ¹vajcarskim no¾em i 2m kanapa pa se snalazi mesec dana u prirodi. [glavazid]

Takoðe, razmi¹ljanje, ja æu da se kontroli¹em i neæu da divljam je takoðe debilno, jer veæinu skrljavanja sa motora uzrokuju drugi uèesnici u saobraæaju.
Nije sve u snazi motora. Problem je neiskustvo u saobraæaju i upravljanju motorom.
Manevri izbegavanja potencijalnog sranja na putu moraju da budu instinkt ili da ima¹ mnogo sreæe da ima¹ vremena da izanalizira¹ situaciju i da odreaguje¹ racionalno,
¹to je gotovo nemoguæe u tih par sekundi koliko obièno imamo vremena da odreagujemo.

Ako hoæe¹ sport/naked motor, razmisli o SV650, Ninja 250, Suzuki GS500. Jeftini su, ima ih gomila za delove, i pogodniji su za uèenje i gradsku vo¾nju od redna 3 tj. 4 cilindra.
A svakome æu da toplo preporuèim SM kao prvi motor jer je vo¾nja istog najsliènija vo¾nji bajsa. Okretnost i upravljivost su nenadjebivi.

Ne bih da pobijam tvoje teorije o slabim i jakim motorima i njihovim mogucnostima,ali takodje sam cuo od bajkera za x slucajeva gde su ljudi izginuli sa cagive mito 125ccm,aprilie i slicnih motorcica vodeci se krilaticom nije to jak motor,ne ide to brzo...
U svakom slucaju hvala na savetu,i za dosta stvari si apsolutno u pravu,tek sada kada zelim da kupim motor,shvatam koliko su motociklisti ugrozena vrsta u saobracaju...Narocito u ruralnim ,da ne kazem seoskim podrucjima,gde baje sa kolima sena izbijaju iz svakog sokaceta...
Ali sta ce da se desi desice se...:)

AndreyRR


Milomir27


UFF

Pred kraj zivota ces se kajati zbog stvari koje nisi uradio a ne zbog onih koje jesi, tako da ako bas njega zelis i svidja ti se zajebi forum idi kupi ga, vozi se, obara, kvari i popravlja kao i svaki drugi

Strux

Tarabice,nema ovaj 100hp vec 98hp :) (73kW)....

AndreyRR

Citat: Milomir27 poslato 27 Jul, 2012, 12:34
a sto je lepa taraba :)
sta fali tvojoj,mozda u belo da je ofarbas  ;D

Pop

Izgovori :D

Ma ici ce to kako treba...

Pa ne uci momak za moto gp pa da treba odmah da obara do daske, niti ce bilo ko normalan kad sedne prvi put na jaci motor da ga zavrce kao budala....
Sasvim ce mu OK biti sa ovim motorom nema potrebe da krece od 125/200 cc... To je ok za klince koji tek uce saobracaj...

A poenta je voziti motor koji ti se svidja i koji volis i mozes da priustis na kraju krajeva.... A to koji ce ti motor koji ne mozes da iskoristis 100% je sviranje kurcu....

Koji ti R mozes full da iskoristis u regularnom gradskom saobracaju?? Ni jedan, a voze ljudi... Sta sad treba da prodaju to i da uzmu neka sranja zato sto se nekom ne svidja to sto voze a ne mogu full da koriste....
Gluposti...

Teraj/vozi ono sta ti se svidja i mozes da priustis, a svako ucenje je proces pa i ovo...

"Грме танки џефердари..."


Strux

Jbg,izradio me drugar,ovog proleca prodao njegovu kawu enduro 600 ili 650 ccm,nisam siguran(i to za 1200 eura ,motor je 1994.god) i kupio cbr900rr 99.godiste od nekog lika taksiste iz Zemuna,da sam znao pre,verovatno bih uzeo njega da se ucim,a i nije velika kinta,za mene bi bio mozda i 1000...

Taraba

Ma kul je triumph... nisam ni gledao specifikacije. Ja se lo¾im na Street Tripple-a [balavi] ali nemam pare da mi bude drugi motor.
©to ka¾u ove moje golege ludaci, bitno da ti se sviða. Ja sam prvi motor kupio jer sam se lo¾io na njega. Tek kad sam ga izvozao, sam bio spreman da preðem na ne¹to drugo.
Uostalom, svi mi vozimo ba¹ taj motor zato ¹to nam se sviða kako izgleda. Jebe¹ vo¾nju ako ti ne predstavlja zadovoljstvo.

©to se uèenja i tehnike tièe i dalje tvrdim da æe¹ na slabijem i lak¹em motoru lak¹e i kompletnije nauèiti.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

AndreyRR


Pop

Citat: Taraba poslato 27 Jul, 2012, 12:42
©to se uèenja i tehnike tièe i dalje tvrdim da æe¹ na slabijem i lak¹em motoru lak¹e i kompletnije nauèiti.

Hoce mozda brze, ali (bar po mom misljenju) sve to dodje na isto tj. slicno posle nekog vremena...

"Грме танки џефердари..."


Strux

Drugi moj prijatelj iz Svajcarske ima Speed Triple 1050 ,2009.godiste,msm dele ga on i cale,a cale '61 godiste ,pa mu voznja po brdima Svice uopste ne prija jajcima(zali se na sediste),i razmislja o kupovini Triumph space rocket 2300ccm,a drugar ce tako zadrzati ovog postojeceg i nece morati da ga deli sa njim...On je bas zadovoljan njegovim,a kako i ne bi,kupljen nov na akciji 0% lizing u Svici,cini mi se oko 17000chf,rata 600chf mesecno... [glavazid]

AndreyRR

dosta vise poredjenja srbije sa normalnim zemljama.izgubili smo status banana drzave
sad smo samo kora govana

YoYa

@ Strux
Posto si trazio savet, evo jedan iskreno..
*revolucija* me je jednom odusevio i rekao da ne zeli da njegov sin  ostane siroce kao mali, a sve zbog rizika koji ide uz motore, tj odlozio je neko vreme  voznje 
svaka mu cast sad shvatam...
danas sam opet video mrtvog coveka, zakucao se kola, to ti kao pocetnik verujem da nisi video,

Brate,, ti imas i zenu a verovatno i decu, a hoces da uzmes kao pocetnik  triumfa i soliras,, *jeste milion* , adrenalin puca krivina ,gas,,  to je brate motor i voznja,. ne zavaravaj se.. 99% ljudi na forumu ce potvrditi.

Ja bi ti savetovao da ne kupujes motor jer .............., ali kako ga i sam vozim mogu samo da ti savetujem iskreno malu kubikazu u startu   ......



Phoenix

Citat: YoYa poslato 29 Jul, 2012, 00:03
@ Strux
Posto si trazio savet, evo jedan iskreno..
*revolucija* me je jednom odusevio i rekao da ne zeli da njegov sin  ostane siroce kao mali, a sve zbog rizika koji ide uz motore, tj odlozio je neko vreme  voznje 
svaka mu cast sad shvatam...
danas sam opet video mrtvog coveka, zakucao se kola, to ti kao pocetnik verujem da nisi video,

Brate,, ti imas i zenu a verovatno i decu, a hoces da uzmes kao pocetnik  triumfa i soliras,, *jeste milion* , adrenalin puca krivina ,gas,,  to je brate motor i voznja,. ne zavaravaj se.. 99% ljudi na forumu ce potvrditi.

Ja bi ti savetovao da ne kupujes motor jer .............., ali kako ga i sam vozim mogu samo da ti savetujem iskreno malu kubikazu u startu   ......




Yoyo brate nije da se ne slazem sa tobom,ima istine ali...
u redu je da se plashi chovek,taj strah ga i drzi opreznim. Oni koji se ne plashe ti i stradaju.
Ako mu treba savet najbolji je da postavi barijere u sopstvenoj glavi,da odredi sebi blokadu i nikako je ne skida,jer...dosta nas je stradalo zbog tudje greshke,nije bilo bitno dal je motor 125 ili 1200.
Ako je sklon divljanju ni 125 nece da mu pomogne.

Strux brate vozi se glavom a ne mudima,na shta god da sednesh bice u redu dok razmishljash i nece jer neko drugi to ne radi,zivot je kocka a ti gledaj chime bi da se kockash.
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

YoYa

Brate o kojim barijerama ili blokadama  pricas, kad nikad nije vozio motor, koji su reperi za barijere  pocetnika koji hoce da vozi 600 ,,, kad ode sa ekipom a svi peglaju po krivinam ko bolji i jaci a on zavrce jer nece da dodje 3 minuta iza njih..
znas o cemu pricam...



Kengur

Slazem se sa YoYom...

Isto ce on raditi i sa 125 ali ce 125 da oprosti neke greske koje nece jace kubikaze... Ne mora bas na najmanji jer nije klinac, ali nek nadje nesto pitomo, 500ccm recimo...

Ali opet tu nema pravila, moze da jase i litru a da mu nista ne bude... E sad sto kazete zivot je kocka, pa ti vidi koliko puta ces bacati kockice...

Mislim da je popsy rekao jednu veoma pametnu strvar: "Mislim da nam svima Bog da casu punu vode, a mi iz situacije u situaciju je praznimo polako, a kad je ispraznimo laku noc...'' E zato treba paziti kada cemo je prazniti...

YoYa

Citat: Phoenix poslato 29 Jul, 2012, 00:09

Strux brate vozi se glavom a ne mudima,na shta god da sednesh bice u redu dok razmishljash i nece jer neko drugi to ne radi,zivot je kocka a ti gledaj chime bi da se kockash.

Rece ti lik koji je prve sezone uzeo horneta 600, i pola te sezone bio u gipsu, pitaj ga gde mu je bila blokada,,U mudima??

mkt

ja sam nocas imao srece sa hornjavom.....dosta srece  [sutirakamen]