Glavni meni

Prvi motor Triumph Baby speed 600?

Započeo Strux, 26 Jul, 2012, 12:28

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

YoYa

Ja bi odma uzeo xt -a za grad, em malo trosi,em prodjes svuda,,

CBRR1

Citat: UFF poslato 26 Jul, 2012, 21:38
brate ja prvi put u zivotu seo na motor sa punih 30 godina

trazio sam da bude sto laksi (ako mi padne na nogu da mi je ne slomi)
trazio da nema oklop jer znam koliko su me plastike na automobilima na spustenim branicima koje sam ostavljao na ivicnjacima i lezecim kostale
trazio da ne bude previse jak da bih mogao kad mi dodje da zavrnem pun gas i da izginem pri prejakom kocenju iz straha


nasao sve to i cim sam pomislio da sam naucio sve sto mogu na tih 125ccm pocnem da se izdrkavam i padnem, par dana posle toga odem na offroad i krenem tamo da se izdrkava i opet padnem (ozbiljan pad oba puta ali nisam vozio bez opreme i mala bila brzina pa sam prosao sa modricama samo)

i kad sam presao na jace (500ccm) posle par dana sustignem sleper na ibarskoj sa 150kmh i totalno sjebem motor

e sad zamisli da sam uzeo r1 za prvi motor i zamisli da nisam poceo da vozim sa 30 vec sa 20 godina kakve bi mi bile sanse da ovo danas kucam?
sanse ravne nuli,zato ja uvek pricam,ne vozis ti motor nego motor tebe,a do tebe je samo koliko straha ces da mu priustis da bi ostao na njemu...ko shvati shvatice...

AndreyRR


Gašpar

Ako ti znaèi moje mi¹ljenje, meni se ovaj Triumph izuzetno sviða. Èak sam bio u ozbiljnoj prièi da uzmem Street Triple, ali sam odustao jer nije bio neki reprezentativni primerak.

E sad, to je savet èoveka kome se sviðaju Multipla, Nissan Juke, ...  ;D

MILJAN

Nije ni èudo da ti se sviða kada vozi¹ BMW K1200R :D  :P
©alu na stranu, nije lo¹ motorin ali sam ja ipak za japosa..Lak¹e za delove..
Cave ab homine unius libri

TEEfqd

niko ne moze da zna kakav si ti lik u glavi, ja sam sa 22 godine seo na prvi motor od 600 kubika i nema problema da kucnem u drvo. ali je cinjenica da me je bog sacuvao u par situacija gde sam ne znam ni sam kako ali ipak pravilno odreagovao. i to sam upao u sranje ne zbog brzine kojom sam vozio, nego zbog neiskustva. da je velika sansa da ti se desi neko sranje, jeste. ali da se sansa umanjuje sto si zreliji i to je tacno. hormoni su cudo

Strux

Citat: mazzi poslato 26 Jul, 2012, 19:27
Trenutno vozim Speed triple 955i i odusevljen sam kako motor ide, lak za upravljanje,za grad je odlican. Iskreno i da padnes na njemu nemas sta mnogo da razbijes :) Koje je godiste ovaj sto gledas?
2003.godiste...Mislio sam da ce mi posle diskusije na forumu lakse pasti da donesem odluku,ali...Tek sada ne znam sta da mislim...
Mozda zato jer sam prizeljkivao misljenja tipa super je motor,moci ces da izaces na kraj sa njim itd...ali u svakom slucaju mi je i drago zbog objektivnosti clanova foruma,jer kako i moj kolega kaze:"Postoje dve vrste bajkera,koji su padali i koji ce tek da padnu",a slazem se da bi pad bio daleko bezazleniji na nekoj manjoj masinici...

AndreyRR

Jesi li nekad pao sa bicikla,niz stepenice sapleo se itd itd.Po meni je to
glupo i nepotrebno razmisljanje,jera ako razmisljas o padanju nikad neces
moci opusteno da radis neke stvari.Izadjes iz kade okliznes se udaris glavom o ivicu
i zavrsis karijeru.Jebiga nije stavio antikliznu podlogu u kadu nije imao antiklizne plocice,
tako da je to po meni proseravanje,ali to sam samo ja.sve sto je na dva tocka cini me srecnim
i uzivam u njima,da li su pedale ili masina od 10000000000ccm nije mi bitno.

zilens

brao i ja sam optimista za padove ne razmisljam a kad se desi jbga ili te odnesu ili odsepas  [warning]
a bike sve saslusas i odluka na tebi pa sta god  [thumb_up]
lud pa zivi

sibin

da ja kupujem i da mi se svidja, ne bih razmisljao ni 2 minuta :)

Pop

Ako ti se bas bas svidja uzimaj bez razmisljanja.

Pa moj prvi ozbilniji motor je R1 pa mi nista ne fali... Jebi ga svideo mi se previse i ne kajem se ni malo...

A za delove, jbg sve se to sredi uz manje ili vise truda....

"Грме танки џефердари..."


Strux

U principu,pobornik sam razmisljanja tipa "Ako si budala i napaljenik,izginuces i sa apn-6"
Takodje,kao i vi razmisljam pozitivno,a bike mi ne treba da se qrcim pred klinkama(ozenjen sam ,inace i zena me u full-u podrzava),da ga ganjam jer volim brzinu....Ne...
Kao sto rece Andrej,obozavam motore,to mi je neka klinacka zelja koju jednostavno u ovom trenutku,mogu sebi da ispunim...
Zelim da soliram,sto rece UFF,da vozim kao ranjeni puz(pravina 100-120,krivina tek da mrdam :)....) i da jednostavno uzivam u voznji...
Valjda ne trazim mnogo i nemoguce...Ipak to nije neki ozbiljan r koji bi me negde iznenadio...(opet se tesim i ubedjujem sebe :)....)
Ovih dana ce biti prelomljeno....Andrej.lud si ko struja....:)
Citao sam prepisku kada ste lozili lika da za prvi motor kupi hayabusu(cini mi se da se decko bio zalepio za zx6-r ili yamahu r6)

Strux

Jbg,ako ga uzmem javljam,pa da banete na vikend do mionice,Lajkovca,Valjeva,gde vam je lakse na 'ladno pivo,kolu swepes...

CBRR1


Taraba

Poslovica ka¾e "Zabavnije je voziti spori motor brzo, nego brzi motor sporo"
Poenta kupovine slabijeg motora u poèetku je lak¹e navikavanje na koncept i novo okru¾enje.

Komentari tipa "Ja sam poèeo na R1/GSX-R i ¾iv sam i dalje" su pogre¹ni. Poenta vo¾nje je uèenje i u¾ivanje u steèenom znanju a ne pre¾ivljavanje.
Ako ti je trip da pre¾ivljava¹ idi na Durmitor sa ¹vajcarskim no¾em i 2m kanapa pa se snalazi mesec dana u prirodi. [glavazid]

Takoðe, razmi¹ljanje, ja æu da se kontroli¹em i neæu da divljam je takoðe debilno, jer veæinu skrljavanja sa motora uzrokuju drugi uèesnici u saobraæaju.
Nije sve u snazi motora. Problem je neiskustvo u saobraæaju i upravljanju motorom.
Manevri izbegavanja potencijalnog sranja na putu moraju da budu instinkt ili da ima¹ mnogo sreæe da ima¹ vremena da izanalizira¹ situaciju i da odreaguje¹ racionalno,
¹to je gotovo nemoguæe u tih par sekundi koliko obièno imamo vremena da odreagujemo.

Ako hoæe¹ sport/naked motor, razmisli o SV650, Ninja 250, Suzuki GS500. Jeftini su, ima ih gomila za delove, i pogodniji su za uèenje i gradsku vo¾nju od redna 3 tj. 4 cilindra.
A svakome æu da toplo preporuèim SM kao prvi motor jer je vo¾nja istog najsliènija vo¾nji bajsa. Okretnost i upravljivost su nenadjebivi.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

  Egzotican motor.Racunaj da ce ti kod nas i najobicnije redovno odrzavanje biti problem.
Друштво за заштиту од животиња

AndreyRR

Da,svi smo se rodili spremni i puni iskustva za zivot.Iskustvo se stice dokle god si ziv,ako si ozbiljan kupi
neku 250seticu lakse ces je prodati a brzo se zadovoljiti gde povuci granicu.Iznenadio me R pitam se kako
pa zato sto si napaljen baja i mislis da se to tebi nikad nece i ne moze desiti,jao zabo sam prednju
kocnicu na nejkedu od 400 kubika i razbio se kao picka.Kako sam terao onu kroserku od 125 muda mi
odpadose,a kad nalete na hupser za malo u drvetu ne zavrsih,srecom pa sam se samo malo ogulio........

Brate ako si naumio i ako ti se svidja kupuj,bitna stvar da je iole u dobrom stanju,hvala internetu za delove
nista skuplji nego kod nas i onako 90 posto nas kupuje delove i stvari od preko,samo cepaj i pun gas  [hello] ;D

Pop

Citat: Taraba poslato 27 Jul, 2012, 12:02
Komentari tipa "Ja sam poèeo na R1/GSX-R i ¾iv sam i dalje" su pogre¹ni. Poenta vo¾nje je uèenje i u¾ivanje u steèenom znanju a ne pre¾ivljavanje.

Pussy :D

Isto ce da uci i uziva sa ovim i sa nekim slabijim....  S tim sto ce da vozi ono sto mu se svidja.

"Грме танки џефердари..."


AndreyRR

tarabi je zajeban svaki motor i sa ovim svaku krivinu ispravi  ;D

UFF

Pa nece bas isto i da uci i uziva
Sa slabijim moze da se igra pun gas i puna kocnica i tako da stekne osecaj gde proklizava i da nauci da vozi a ako to uradi na r1 pa u najboljem slucaju ga kosta samo bocna stranica i dekl a svi znamo koliko su plastike i nalepnice za r-ove jeftine