Glavni meni

amortizer volana OHLINS

Započeo z7, 11 Jul, 2012, 00:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

z7

nov amortizer,200e

[attachment deleted by admin]

Kanarinac


Kengur

Nije, vidis da je OHLINS... :D

Kanarinac

Ma znam, nego da li je Ohlins unverzale :)

UFF

kengur kaze da su svi auspusi univerzalni pa sto onda i amortizeri ne bi bili?

Maki

Nisu bas svi univerzalni.

Ako je aftermarket Ohlins, vredi 200e. Ako je prva ugradnja sa Kawe, ne vredi skoro nista.

Ohlins aftermarket univerzalni uglavnom dolaze za kliznim delom za kacenje (ovde je uliven u telo), i polugom razlicite duzine u zavisnosti od modela.
Ja sam bas juce pazario SD 001, jedan od univerzalnih Ohlins amortizera koji pase na vecinu japanskih motocikala na mesto fabrickog amortizera.
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

Kengur

Citat: UFF poslato 11 Jul, 2012, 11:07
kengur kaze da su svi auspusi univerzalni pa sto onda i amortizeri ne bi bili?

Ne seri i ne okreci na tvoju vodenicu. Kengur je rekao da sa litre lagano ide na 750 i da nece biti nikakvih problema:: :samo je top u pitanju.

UFF

Aaaaaa znaci samo top? a amortizer sa litre ne moze na 750icu?

ok izvinjavam se onda :D

Brrka

Meni ovo lici na serijski amortizer volana.
Uvalio mi jedan Bora iz Loznice pre 2 godine, kurcu ne kosta, sa njim sigurno mozes samo da pogines jer se nadas da ga imas a ustvari ga nemas.
Tada sam bacio 150e.
Poucen tim iskustvom sledeci put sam kupio zlatni ohlins racing, jes' da je bio 420e ali nisi volan mogao da okrenes a kamoli rukom da ga izvuces.

Maki

Fabrièki Ohlins koji ide na Kawu je premekan, tj. ne prigusuje skoro uopste, ali to je tako Kawasaki zahtevao, a opste poznato pravilo poslovanja je da vezes konja gde ti gazda kaze.

Ako hoces da ovaj amortizer funkcionise kao aftermarket Ohlins, treba da ispustis 5w ulje iz njega i naspes 15 ili 20w ulje, dobices potrebno prigusenje i osetnu regulaciju. Ne znam samo da li je i ovaj pod gasnim pritiskom kao i aftermarket Ohlins.
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

Brrka

Ali zato kad promenis ulje jako brzo propusti i iscuri.
Punio drugar pa mu na trci propustio, umalo nije pao.
Ne bi ja to radio.


Maki

Ja isto imam elektronski kontrolisan amortizer na motoru i mogu slobodno reci da sluzi samo da plasi komarce. Zato sam i narucio drugi Ohlisov, kao u ostalom i kompletno Ohlins ogibljenje! :D
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

Brrka

I taj Ohlins na novoj desetki ce biti totalno sranje, isto kao i na 600RR-u i 1000RR-u.
Ko je lud da ti fabricki da nesto sto stvarno vredi mnogo a nije ti to debelo naplatio?

Bez ljutnje, nista licno, mi samo diskutujemo da li je amortizer serijski i aftermarket i koja je razlika izmedju ta dva.

I jel moze odgovor za one izduve i slike?

pit



      Ja ovde ne vidim nikakvu diskusiju vec samo pluvanje dva preprodavca polovnih delova ...

Brrka

Ne vidim zaista cime sam "pljunuo" preprodavca.
Ako je ispalo tako, ja se izvinjavam, ali ne bi voleo da neko padne zbog jebenog amortizera volana misleci ja imam svemoguci ohlins a ono ustvari fabricko sranje!
A ovo kazem jer znam jednog kome je u punom nagibu kliznula guma a kad je krenuo da vrati motor gore volan se samo uvio u stranu zbog fabrickog amortizera volana jer nije mogao da odradi posao koji treba sto se naravno zavrsilo padom u livadu, sreca bez posledica.
I siguran sam da je bilo samo zbog njega jer se to desilo i vise puta sa pravim amortizerom volana (Citaj After market Ohlins) i svaki put kad se podigao motor kad je guma krenula da kliza zadrao se na motoru jer je amortizer odradjivao posao zadrzavanja volana, o naglim dodavanjima gasa na izlascima iz krivina i da ne pricam.

Ko je vozio zna o cemu pricam.

z7


z7


Mad Max

dobar je ako neko hoce kozmetiku, bez klizajuce stipaljke ( nosaca) moze da se zaboravi, da radi ono sto treba. sad sve zavisi sta ko hoce i sta se vozi kako kuda ..... cena od 200 e je cesta za ovakav stabilizator, na ebay-u i ostalim stranicama ide od 150-200e, tako da nije preskup. pre neki dan sam bio u kawasaki i bas pitao moze li da sluzi cemu ozbiljnijem, da, moze, ali da se nabudzi, promene ventili i ulje, a to izadje da moze se kuppit dobar polovan profi. svi su dobri, samo, kod nas je nepisano pravilo da moras imati nesto firmirano i poznato.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Brrka

Eto, da ne bude kako ja "pljujem" nekoga i nesto, ono sto sam napisao potvrdio je jos jedan kolega sa staze.