Glavni meni

Saveti za put u Grèku

Započeo Slaninar, 09 Jul, 2012, 19:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Zeleni karton treba za Makedoniju, meðunarodna ne.

Za Grèku ne treba ni¹ta.

Mora¹ da ima¹ novu vozaèku.

mi¹ko_kolo


nesic1

kako stvari stoje necemo u narednih nekoliko godina na tu stranu

mkt

lakse avionom, jbg puknes malo vise para ali stignes brze i nema drkanja i umaranja

mrle

Citat: nesic1 poslato 11 Maj, 2015, 14:34
kako stvari stoje necemo u narednih nekoliko godina na tu stranu
pisao sam u drugoj temi. Ja ba¹ nameravao da odem sa porodicom do Kièeva, pa dalje do Ohrida...
Nemam kintu za Grèku, a veæ sam jednom bez para pravio ðir Vlasinsko jezero, Crna trava nekoliko dana, onda dalje u Makedoniju. Sve kod roðaka i prijatelja. Deca se izigraju, iskupaju, mo¾e¹ da im pru¾i¹ dosta toga jer nije skupo, jeftinije nego Ada ili ¹etanje Savskim kejom, a prirodna lepota je neopisiva.

penzos

Makedonija, Bosna i Albanija nisu potpisnice Multilateralnog sporazuma (MA) koji predstavlja formalni dogovor jednog broja zemalja o meðusobnom pro¹irivanju teritorijalnog va¾enja osiguranja autoodgovornosti. Zato kada prelazi¹ granicu mora¹ imati to jer je lak¹e dati u Srbiji 2000 nego muvati carinike ili pandure za po 10-20e, a ne daj bo¾e da te neko olupa u toj zemlji.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Dukags

Citat: mrle poslato 11 Maj, 2015, 14:03
Zeleni karton treba za Makedoniju, meðunarodna ne.

Za Grèku ne treba ni¹ta.

Mora¹ da ima¹ novu vozaèku.
©to je babi milo to joj se i snilo - voleo bih i ja pa veæ treæi put obilazim i AMSS & ostale ali uvek isti odgovor "meðunarodna vozaèka treba", ali imam novu vozaèku "mora"...
http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138

mi¹ko_kolo

A ti veruje¹ toj lopovskoj organizaciji?! Naravno da æe ti reæi kako meðunarodna treba kad je samo oni izdaju i ko¹ta toliko para.

bigsheki

Citat: penzos poslato 11 Maj, 2015, 00:40
Evo i mene ¾ena mu¹tra, naravno neæe da sedne na motor a auto mi je oti¹ao u k... Planiram krajem juna, a za Makedoniju-pa svi dolaze do Ni¹a, a preko Bugarske je samo malo du¾i put (oko 30km). Plus ne tra¾e zeleni karton, vinjeta je oko 5e (na Shellu),... Pisano je veæ ovuda ali koga mrzi da i¹èitava. Mi smo pro¹le godine onako na prepad seli u auto i oti¹li do Flogite, neko od dru¹tva je pominjao da je ok. Malo i mirno mesto, izuzetno blizu, cene ok, za klince i nas koji smo do¹li da blejaèimo - ekstra. Pla¾a je fantastièna, plitko je i do 50-100m tako da je stvarno raj za klince. Jedino je malo gu¾va vikendom kada doðu Grci iz Soluna. Ima svoju pijacu, na oko 20km ima neki veliki market, ¹etali¹te ba¹ onoooo. Mi bili zadovoljni. A da, cene-kako se iscenka¹. Mi platili u prvom redu apartman 20e, ne ba¹ ono fulllll, ali pristojno sa klimom i svim pripadajuæim. Izaðe¹, preðe¹ ulièicu, proðe¹ kroz bar i legne¹ na le¾aljku pod palmom. Oko 15m  :D

druze i ja kontam motorom,a zena da ide sa klincima kolima,da se izvozam malo,ja cu verovatno 3-4 jula da krenem.inace to sto si napisao mi bas odgovara.blizu more i za klince mirno :)

Dukags

Citat: mi¹ko_kolo poslato 11 Maj, 2015, 19:42
A ti veruje¹ toj lopovskoj organizaciji?! Naravno da æe ti reæi kako meðunarodna treba kad je samo oni izdaju i ko¹ta toliko para.
Ne verujem ali relevantnijeg od njih trenutno nema ko kaze da ne treba!
Ne daje se ni meni 2800 dindzi za nista, kad treba jos sto gluposti placati, zato sam i isao na tri mesta misleci promenice se nesto al' tcc.

mareskin

Citat: Dukags poslato 11 Maj, 2015, 21:23
Citat: mi¹ko_kolo poslato 11 Maj, 2015, 19:42
A ti veruje¹ toj lopovskoj organizaciji?! Naravno da æe ti reæi kako meðunarodna treba kad je samo oni izdaju i ko¹ta toliko para.
Ne verujem ali relevantnijeg od njih trenutno nema ko kaze da ne treba!
Ne daje se ni meni 2800 dindzi za nista, kad treba jos sto gluposti placati, zato sam i isao na tri mesta misleci promenice se nesto al' tcc.

Bilo je negde na sajtu MUP-a ili Inostranih poslova gde treba, a gde ne treba meðunarodna itd.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

jevta


Dukags

Citat: jevta poslato 11 Maj, 2015, 21:36
AMSS je komercijala.Jedina validna informacija je iz
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu?lang=lat
Do slova isto pise i kod jednih i kod drugih! :(
Grèka – priznaje se vozaèka dozvola R.Srbije na novom obrascu uz obavezno posedovanje meðunarodne vozaèke dozvole.

penzos

ali ti niko ne tra¾i preko meðunarodnu dozvolu po¹to nova dozvola sa obrascem i formom ispunjava standarde. Pa dali si ti video kako ona izgleda, sa onom fotografijom zaheftanom klamericom? Kada je drugar pokazao nemaèkom panduru, umalo se nisu pokidali od smeha i uhapsili ga. Tek kada im je dao dozvolu ovo mu vratili i èudno ga odgledali
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mi¹ko_kolo

To i ja prièam. Tolike zemlje proðoh i niko mi nije tra¾iio to parèe papira koje ti prodaje AMSS za 2800 dind¾i.

mrle

prepiska kao pro¹le godine.
Znaèi, informaciju imam od bajkera, vlasnika turistièke agencije, koji je i pro¹le godine pred sezonu obi¹ao sve destinacije i lokacije koje nudi preko agencije. ©to motorom, autom, autobusom... (sve to poseduje i vozi) od zapada preko Grèke, pa do Rusije.
Kiza, ¾uti TDM900, mo¾da ga i poznaje jo¹ neko.
A i sam sam putovao do Grèke pro¹le godine preko Makedonije.

Dukags

Ma ok onda, i ja proputovao dosta a niko mi nikad ni ovu na¹u vozaèku nije tra¾io uop¹te, znaèi ne treba?  [cheers]

mi¹ko_kolo

Jeeeeste, milion!
by Laziæ

ZEMZEM

Meni nikad nisu tra¾ili ali sam na nekom forumu proèitao da su nekoga zaustavili na motoru, mislim da je bilo u Atini i tra¾ili mu panduri meðunarodnu na uvid. I jo¹ jedna stvar, nisam 100% siguran, Grèkoj ako napravi¹ èukanje i doðu panduri ima¹ problem ako nema¹ meðunarodnu. Za ovo nisam siguran pa proverite.

Toma RR

#359
Isao bih u avgustu sa devojkom na more. Koju destinaciju biste preporucili ? Trenutno razmisljam o Lefkadi ili Skiatosu.  Isli bismo najverovatnije autobusom. Ne bih neku varijantu gde dolaze penzosi samo, a ne bih ni Zakintos.
I naravno da li neko ima neku agenciju za preporuku ?  [cheers]