Glavni meni

Yamaha XT 600 struja, cdi......

Započeo ¾arko1983, 06 Jul, 2012, 11:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bokilic

ma,nesto sve mislim da se negadja napajanje od 500 na 600...
brmmmm

¾arko1983

Ne zna ja vise sta da mislim i sta da mu radim, radi lepo i odjednom se ugasi kao da ostane bez struje,ali radi 7-8 minuta super cak sam ga malo i vozio super vuce, kad se ugasi pocinje cdi da se greje.... ne znam sa bobinom dal ima neke veze posto mi se cini da nije orginal ili je izgoreo i ovaj cdi?

¾arko1983

Gde bi trebalo da se kaci minus sa akumulatora posto sam je ja zakacio odmah tu za ram nije bilo zice - za akumulator?

srbac

Prijatelju prvo moras biti siguran da li ti se motor gasi zbog struje.
Na primer ako su napeti ventili i nemaju zazor motor moze upaliti i raditi neko vreme i kada ga poteras malo jace on se ugasi i ne pali sledecih 20-30 minuta dok se malo ne ohladi...
Normalno je da CDI bude ugrejan.
Ako imas stroboskop upali ga i pusti da radi sa stroboskopom i u trenutku gasenja videces da li ima struje ili ne...

ЯЭВОЛУТИОН

Ma da nije tebi zemljace u maleru bobina, pa kad se zagreje satavi na masu sa otporom, pa greje i cdi i osigurac....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

Obelezio sam na slici gde je masa sa cdi-ja koja ide do prekidaca bila prespojena sa masom koja ide od reglera do akumulatora, sad kad sam sve to razvezao i povezao po ovoj semi nece da vergla, samo klik, kao dam reley alnasera nema snagu da pokrene

¾arko1983

Citat: revolution poslato 19 Jul, 2012, 17:50
Ma da nije tebi zemljace u maleru bobina, pa kad se zagreje satavi na masu sa otporom, pa greje i cdi i osigurac....

Mozda si u pravu drugo ne ostaje nista, da jurim bobinu...

¾arko1983

Ili je relej alnasera, sad vise nece ni da startuje a sijalice na inst. tabli zmire samo i greje zice i dalje tako kad zmire

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983


ЯЭВОЛУТИОН

Stani bez panike.....prvo nismo utvrdili a meni se cini da ti na tom motoru imas TCI, a to moze da se popravi....
Ne vidim u shemi da li imas visoki napon na namotajima ili ne, a mrzi me da kopam po manualu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

da da TCI, ko moze da popravi.... Odvezo sam motor juce u Veliku planu, sad me zovu kazu nema varnice....poludeh.Ne znam za napon ali grejao ali znam odprilike sta se grejalo posto se ovaj stari otvara...

¾arko1983

U ovom delu se grejalo, gde a i na starom su petljali verovatno pokusali da poprave jer su ove dve komponente zamenjene

ЯЭВОЛУТИОН

to su darlington tranzistori,,,,
ovde imas koje su pralele...mogu da se nadju i u srbiji

http://www.jetav8r.com/Vision/TCIRebuild/TCI_Rebuild.html
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

Sad sam zvao ovog majstora kaze da nisam smeo da mu otkacim masu i da je zbog toga probio, revolution nisam ja vest bas sa strujom i svim tim, kazi mi konkretno da li neko i ko moze da mi pomogne?

ЯЭВОЛУТИОН

svaki elektronicar koji ume radio stanicu da popravi....najteze je naci komponente u Srbiji....ja sam potrosio zalihe darlingtona na virago 535....pregledaj net i potrazi x-reference liste za darligton tranzistore.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

jer na njemu odlaze najcesce ti darlington tranzistori?

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

ma ja i struja smo dva pojma, slabo ja ovde razumem

nano

Nadji komponente koje treba da se leme, ja cu ti prelemiti, nadoknade bez ;)