Glavni meni

Yamaha XT 600 struja, cdi......

Započeo ¾arko1983, 06 Jul, 2012, 11:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

¾arko1983

Kupio sam XT 600 bez agregata, puko agregar, imao sam agregat kod drugog coveka nabacio na ram upalio ali motor lose radi puca, petljano je nesto oko struje, mislim da cdi ne radi pa su ubacili neki drugi uredjaj koji bi trebalo da ga zameni ali nista od toga, mislim da ne baca varnicu u pravom trenutku, neophodna je pomoc nekog ko se dobro razume u struju i princip rada kao i cllanove koji imaju isti motor ako bi hteli da slikaju levu stranu, instalaciju da bih video sta je sve to visak kod mene...hvala



[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]

nano

skini manual pa proveri dal je sve dobro povezano

¾arko1983

ne mogu da nadjem manual a sigurno nije dobro povezano jer su ubaceni neki urejadji( cajevac)

nano


¾arko1983


nano


¾arko1983


nano

Nema na cemu. Nego jel se to sprema neka prerada u supermoto ;D


E da, samo nemoj da lepis one blowjob nalepnice ;)

srbac

CDI mozezs proveriti sa stroboskopom kod nekog automehanicara kako radi...

¾arko1983

Citat: nano poslato 06 Jul, 2012, 20:17
Nema na cemu. Nego jel se to sprema neka prerada u supermoto ;D


E da, samo nemoj da lepis one blowjob nalepnice ;)
Bice ovog puta bez nalepnica :) Bice super moto, plastike su na farbanju, instalacija uz pomoc manuala proverena i vracena u fabricko stanje, najverovatnije crko cdi likovi uzeli lepo cdi od keca prevezali instalaciju i ocekivali da ce to da radi, uzas...

nano

Citat: zarko1983 poslato 09 Jul, 2012, 08:33
cdi od keca prevezali instalaciju i ocekivali da ce to da radi, uzas...

[samoubistvo]

pitaj nekog od plavih sa foruma dal ima CDI

¾arko1983

Narucio na ebay-u, dok stigne radice se ostalo....razmisljam sta cu sa auspuhom ako neko ima neku semu  bilo bi lepo

¾arko1983

stigao novi cdi ali i dalje problemi, motor pali, radi lepo ali nako 10-tak minuta ugasi se i pocne da greje glavni osigurac i cdi tako dok je ugasen....sad vise ne znam sta je u pitanju....

ЯЭВОЛУТИОН

nesto ti je preko otpora na masi a ne bi smelo da bude.....proveri instalaciju opet....bobinu....otkaci sve osim instalacije za paljenje.
cdi ti radi preko visokog napona sa namotaja i nema veze sa instalacijom osim mase koja dolazi sa brave i bobine....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

Mislim da se napaja sa reglera cdi, evo seme u prilogu, obelezio sam, proverio sam napone regler je ok 13 i malo jace volti u svim kombinacijama, dal je moguce da bobina zajebava, radi super motor i onda se ugasi i dok je prekidac na run on pocinje da greje cdi i osigurac, a na instrument tabli kontrolne lapme pocnu slabije da svetle u tom trenutku motor ne reaguje na start dugme.

AndreyRR


¾arko1983

Pa drzi na 13 volti ne znam kako zakljucujes da je regler

bokilic

jel ovo agregat od xt 500 ili 600...na ovom ramu....
brmmmm

AndreyRR

Citat: zarko1983 poslato 19 Jul, 2012, 11:47
Pa drzi na 13 volti ne znam kako zakljucujes da je regler
ne znam zasto ali na kraju se ispostavi uvek da je on  ;D

¾arko1983

xt 500 ali je potpuno isti kao i 600 cak moze da dodje i stublina od 600, gledao sam motor gde je vec bio, cdi je potpuno isti,iste oznake a i ovaj lik sto je stavio 600 od koga sam uzeo agregat nije menjao nista ni cdi ama bas nista samo je nakacio agregat, on je inace uzeo agregat od ttr-a zato je i skinuo ovu 500 stotku inace agregat je u odlicnom stanju