Glavni meni

Moto Servis Robi

Započeo Boki-KG, 05 Jul, 2012, 21:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mr.Racer

Citat: Radanovic poslato 04 April, 2014, 22:22
Citat: Mr.Racer poslato 04 April, 2014, 22:18
Bio je i Mrsi sa nama

jel nije prodao BMW ?
Jeste , al uzeo je drugi BMW , al , ovaj put nije vozio svoj motor , vozio malo jedan , malo drugi od ove nase dve yamahe

Mr.Racer



Bili danas do naseg drugara GoranVojska . da mu pomognemo da sredi skuter . Rekoh , bilo bi lakse da imamo sto za motore . Imamo kaze Goran ! [kralj]

UFF


goranvojska


Boki-KG

Proðe cela pro¹la godina u novoj radionici, a nigde ni jedne fotografije...
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

mali_zmaj

jin-jang

goranvojska

ma on je stara skola.mrzi ga da ostavlja slike.

Sith

Evo taze slike iz servisa Maestra Robija. Dosao danas na zamenu ulja u motoru, viljuskama i kocnicama kao i zamenu svecica...








Dok je Robi sa Ivicom radio ja malo setkao tamo-vamo...









I na kraju Trandza spremna za sezonu





To je to, sve uradjeno na tenane i profesionalno kao i uvek kada je rec o Robiju!! Dodljite i uverite se, a tebi Robi hvala i vidimo se uskoro!!

Boki-KG

Novi motor i stari majstor  :)

Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

¾arko1983

Au Boki bruka, hocu opet da kupim motor od tebe....

Mr.Racer

Stara R1 ( 2004 god.) treba ove sezone da parira na stazi novim BMW-ima , Kawama , Yamahama itd.  u klasi Formula 1000. Ajd da radimo , financije su debelo ogranicenbe , ali je volja neogranicena ! :)






















Kalesin

Ja sam o Robiju od mog dragog komsije koji vozi Ljubicasti GSXR 750 (u orginal boji) cula samo najbolje :)
Drago mi je da je ovde medju  nama :)
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

goranvojska

odavno je on tu.samo nas posmatra.

Hurricane

..slabo ti svetlo èoveèe, ili radi sa nekim mnogo jakim svetlom ili bolje da radi¹ bez svetla, oæoraviæe¹..

daj jo¹ slika, a mo¾e i da se objasni pone¹to...  [watching]

OKi


Mr.Racer

Citat: hurricane poslato 03 Februar, 2016, 10:37
..slabo ti svetlo èoveèe, ili radi sa nekim mnogo jakim svetlom ili bolje da radi¹ bez svetla, oæoraviæe¹..

daj jo¹ slika, a mo¾e i da se objasni pone¹to...  [watching]
Nemam vise slika , slab sam ti ja foto model ! E , sad sto se tice objasnjenja tematika je jako siroka , al ajd da kazem bar nesto . Ovo sto trenutno radim je obrada i poliranje usisih i izduvnih kanala , kao i ventila . Postoje vise priznatih skola tuninga i friziranja , al poanta price je vrlo jednostavna : u usisnom delu treba biti sto manje otpora prolasku smese vazduha i goriva ! S obzirom da kod nas vaze pravila stock serije , to znaci da nisu dozvoljene zamene delova u agregatu , tj. ne mogu se ugradjivati druge bregaste , klipovi , ventili itd. Dozvoljen je tanji dihtung glave i ono sto doradom fabrickih delova mozes postici . U ovom konkretnom slucaju nemamo neku jako dobru struju , nego samo power comander sto je samo malo bolja igracka u odnosu na recimo Yec struju , tako da neko veliko sirenje kanala ne dolazi u obzir , jer nemozemo obezbediti odgovarajucu smesu goriva i vazduha , pa bi preveliko otvaranje bilo kontra produktivno . Kanale otvaram malo , onako po nekom iskustvu i dobro ih poliram , vazno je ublaziti odlivke unutar kanala , kojih kod ovog modela ima dosta jer ima 3 usisna ventila , pa iziskuje malo vise vremena . Sto se izduva tice ni tu ne otvaram mnogo , jer mora biti odgovarajuc usisu , dzaba velika rupa ako kroz nju nema sta da prodje :) . Kad to odradim onda ide tanji dihtung glave ( fabricki je 0,60 mm , a stavljam 0,30 mm ) sto dovodi do povecanja kompresije . Na kraju pomeranjem bregastih pomeram i tajming otvaranja ventila . Jos samo ostaje da se power comander izmapira dobro i gassss ! Naravno tu je BMC filter vazduha i yoshimurina linija !

Mr.Racer

Citat: Kalesin poslato 02 Februar, 2016, 21:24
Ja sam o Robiju od mog dragog komsije koji vozi Ljubicasti GSXR 750 (u orginal boji) cula samo najbolje :)
Drago mi je da je ovde medju  nama :)
Veliki pozdrav za Nesu i za tebe !

Mr.Racer

Prvi izlazak na stazu proso odlicno ,vozili trku za istocno evropski sampionat u Serresu u Grckoj . Od 34 takmicara 9. mesto sa ubedljivo najstarijim motorom na stazi i jedinim koji je imao potpuno fabricko ogibljenje . Ostalo je gomila BMW , Kawi 10 , Aprilija i ostalog iza stare babe ! Bile dobre ovacije posle trke ! [yahoo]  [yahoo]  [yahoo]

goranvojska


mali_zmaj

jin-jang