Glavni meni

Viziri iz Srbije by Ivan

Započeo Lazic, 13 Decembar, 2010, 00:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Libero

Malo se iskrivio disk, radio k'o ABS pa sam stavio novi.  [ljutko]

Lazic

Jel znas kako si to izveo...? Da pripazim... Na kolima sam pokrivio savrseno ispravne diskove zbog par minuta nepaznje, prosle zime, posle duuugog kocenja sam stajao na kocnici, dok sam kraj puta telefonirao, napolju bilo -10, jadni diskovi se ohladili, sa stisnutom kocnicom... Kad sam sledeci put prikocio, muuu...

p.s. Posto je disk...?

K_A_W_A

Citat: 3006 poslato 14 Decembar, 2010, 14:47
E, sad, za mene 70e nije malo
Ja sam letos od Sekule bio porucio Puig zatamnjene i blago povisene vizire za K7 1000 i K8 750. Vizir po komadu me je izlazio 50 jevreja, na kucnu adresu. Puig radi za skoro sve vrste motora.

Libero

@Lazic
Pripazi, nego kako, inaèe æe¹  :o  k'o ja na Medvedniku... Otres'o za sve pare, mada ruku na srce, disk nije tada iskrivljen. Iskrivio ga prvi vlasnik, al' to je manje bitno...
Ono ¹to znam po iskustvima ljudi okolo mene je da su deformacije najèe¹æe nastajale nakon dugog ili èestog koèenja, kada je disk ¾e¹æe zagrejan, pa nakon prolaska kroz dublje bare, zaprskan hladnom vodom po jednom delu svoje povr¹ine. Kad ga tako ve¹to okali¹, materijal diska se na ohlaðenom delu diska ''trgne'' i doðe do deformacije diska koju oseæa¹ na ruèici koènice. Drugi naèin je pad... daleko bilo. Mada moram priznati da je i tvoj naèin originalan.  ;D

Cena je èini mi se 9.800,00 din, prodavnica kod Arene (da ne reklamiram)

Lazic

Uff, majku im, za golfa V oba prednja ventilirajuca diska 50e... Zivela mala privreda... A sta ti se desilo na medvedniku...?

Libero

Pa, hebi ga, skupe nam igraèke.
Na Medvedniku, ni¹ta posebno...  8)

Vraæali se Plameni i ja sa nekog ruèka u planinarskom domu na Medvedniku. Spust prema Poæuti, procenjujem oko 40-ak km/h, makadam sa puno divljeg kamenja. Znam d¾adu k'o svoj d¾ep...
Brzina za tu deonicu ok, pod uslovom da nema naglog koèenja i manevrisanja, ¹to mi je, po Marfiju, trebalo, kad se iza krivine pojavio neki Fiat (bravo-brava, tog tipa). Pre tog Fiata, auto je tuda pro¹ao pro¹log meseca...
Sledeæe èega se seæam, je Plameni iznad mene, koji mi ne da da se pomeram (vozaè u hitnoj u Va, poznaje proceduru), i koji mi postavlja pitanja o mom stanju i oseæajima. Ja skroz ok, al ne mogu da ubedim Plamenog da je sve ok. Onda mi je lagano pod kacigu, poturio rukavice i u tom polo¾aju sam ostao jo¹ par minuta, sve vreme smo razgovarali... Ljudi iz Fiata oko nas. Ustajem, otresam pra¹inu. Plameni podi¾e KLe-a, crash bar je odradio za sve pare, izgrebana maska. Ja, blagi uboj levog kuka, bez ogrebotine. Oprema vredi ¾ivota, na meni po P.S.-u: kaciga, jakna sa protektorima, pojas, pantalone sa protektorima, rukavice, èizme.
Rezime: kad se iza krivine pojavio Fiat, naglo sam zab'o obe koènice, KLE je proklizao u desno (leva krivina,nizbrdo), ostao iza mene i nakon pada doklizao za mnom, ja sam oti¹ao ispred, klizajuæi bokom i leðima nizbrdo po kamenju.
Sve u svemu, jeftino pro¹ao, glava na ramenima, 'falim Te Bo¾e!

Ulo¾ite u opremu i nosite istu, vredi ¾ivota...

Kakav  [offtopic] u temi o vizirima!
Laziæu nisi normalan, majke mi, mora¹ da pita¹?  [prebicute]  ;D

Lazic

Pa da, bas sam hteo da pitam, jel vizir preziveo...? :D :D :D Vidis da nije off...:D :D :D Nego, cekam Ivana da turi malo slika, bas me mrzi... [doh]

Lazic

Aj, da ne budem lenj, vise...

Lazic


Lazic

joj, koliko ima slika, tek sam sad video...

Lazic

Ajmo dalje dok nisam odustao...

Lazic


Lazic


Lazic


Lazic

Ne mogu vise danas, sutra cu jos...

Lazic


Lazic


Gašpar


Lazic

Kazi, zar nije ispalo do 00...? [rofl] Evo jos malo... Sto vise sad postavim slika, manje cu morati posle... [yahoo]