Glavni meni

Treba mi mala pomoc (misljenje) o kupovini motora

Započeo aleks89rd, 26 Jun, 2012, 16:40

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aleks89rd

 [yahoo] [yahoo] [yahoo] dogovoreno  :) hvala kolezi  [cheers] [cheers] [cheers] ti meni sto godina

AndreyRR


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 26 Jun, 2012, 22:50
tdm je dobar motor, cene za godiste koje gledas su pristupacne, ali iskreno kad bi uzimao motor gledao bi da ima 6 brzina zbog auto puta samo, ni zbog ceg drugog

Mala skola mehanike.....
Krajnja brzina, bilo da je u pitanju, 4, 5 ili 6 brzina je obicno blizu 1:1 odnosu sa radilice....broj brzina izmedju samo popunjava rupu izmedju prve i zadnje brzine....tako da ima i 12 brzina to voznju ne bi cinilo brzom vec zamornijom zbog menjanja brzina....ako mu treba brzina za autoput i stednju goriva nek smanji broj zuba na zadnjem lancaniku.
p.s.
Overdrive mehanizam je primenljiv na vozilima sa ogromnim obrtnim momentom na srednjem rezimu rada....kako bi vozilo moglo da se krece zeljenom brzinom na dosta manjem broju obrtaja uz ustedu na gorivu.,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aleks89rd

kanarinac i ja smo juce sedeli i pricali i ustanovili da ja ne mogu da vozim tdm-a! imam jbn A2. nasli smo objasnjenje da je A2 do odnosa snage i kilaze u odnosu 0.2! tdm ima 56kW i po nekim specifikacijama ima 200kg a po nekim 240kg sto je u prvom slucaju odnos 0.28 a u drugom 2.23  [veryangry] zna li neko koliko je striktno i da li ima sanse da se provucem, ili mozda da nekako u saobracajnoj pise da ima 280kg  ;D ;D ;D ;D
[glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid]
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

UFF

Ja jos nisam video saobrcajnu u kojoj je upisana tacna tezina motorcikla
Ko da svi pisu maksimalnu nosivost umesto toga tako da... opusteno :D

aleks89rd

Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 11:26
Ja jos nisam video saobrcajnu u kojoj je upisana tacna tezina motorcikla
Ko da svi pisu maksimalnu nosivost umesto toga tako da... opusteno :D

ja ne znam sta je sta od onih gluposti na saobracajnoj jer nije objasnjeno. jel pise tezina kako se to regulise sa pandurima?

UFF

Ma pricam o starim saobracajnim dozvolama
ni tad to nikad niko gledao nije a tek u novoj ne verujem da ce
pa bre u novoj ne mozes da vidis koje je godiste motor ako nemas citac za njih

znaci ti sad odes da kupis neki polovan motor i moras prodavcuna rec da verujes da je motor to godiste koje on kaze da jeste ili po broju sasije da provalis koje je

YoYa

Citat: Taraba poslato 27 Jun, 2012, 12:51

Ja ni ne znam u kojoj sam brzini... vrlo èesto poku¹am da u¹altam u 6tu. [rofl]

Imam0 isti problemos...  ;D

..Nego, (nadam se da se autor nece ljutiti sto mu se ubacujem u temu) nesto mi se mota bas zadnjih dana bi vozo nesto drugo...
Citam svasta nesto,,,ali uvek se vrati mi mislim  na fz1N,... 8)
Ima li neko nekakva iskustva ,,mozda ,...

perlx

aleks89rd imas i ogranicenje na 35kw, juri tdm koji u papirima ima 35kw i miran si.

aleks89rd


baha

Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 11:26
Ja jos nisam video saobrcajnu u kojoj je upisana tacna tezina motorcikla
Ko da svi pisu maksimalnu nosivost umesto toga tako da... opusteno :D

da slazem se....i meni pise da je tezina 286 kg...ma idi breee
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

UFF

moje misljenje je da su to sve same kanturine :D

eto ti misljenje


i sto mora 600kuba?
uzmi ovo i vozi se dok ne porastes :D

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/suzuki-dr-350-shc-oglas-40659/



Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mkt


goranvojska

ma samo hajabusa turbo.jebes ove bicikle.

aleks89rd

Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 18:24
moje misljenje je da su to sve same kanturine :D

eto ti misljenje


i sto mora 600kuba?
uzmi ovo i vozi se dok ne porastes :D

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/suzuki-dr-350-shc-oglas-40659/



[dunce] [dunce] [dunce] sreca pa znam da me za'ebavas  [prebicute] de budi malo ozbiljan admine, mnogo si neozbiljan za svoje godine  ;D ;D ;D  :P :P :P :P
treba mi nesto u rangu transalp, afrika, tdm, s tenere, itd. putna masinica sa kojom mogu da se uputim gde mi padne napamet a i da mozemo moja mi zena i ja da idemo a da mu ne vadimo dusu...predlozi su isto dobrososli  [cheers]

stilgar

http://www.polovniautomobili.com/oglas2319376/yamaha_tdm_850/
evo ti ovaj, korektna cena, ima i kofere za put, registrovan, samo da oteras i proveris masinu kod majstora (znas vec kog)

UFF

Covek misli da se zajebavam a ja mu najiskrenije rekao da su sva 4 motora sa linkova koje je postavio kanturine  [ludak]

pit

 Imas na ''polovnim automobilima'' jednog TDM 850 4 WD 96 godiste ,zut,uvoz iz Svajcarske...cena 2350 i nije konacna.Motor se vodi na 25 kw sto tebi resava sve probleme....na oko deluje perfektno.
  Da sam na tvom mestu ne bi uopste razmisljao.Da napomenem jos da je to 2 gneracija TDM mnogo lepsa od prve buljave sa 2 okrugla fara koju si ti gledao.

aleks89rd