Glavni meni

Dizajneri, treba nam novi logo

Započeo Gašpar, 23 Jun, 2012, 11:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar


hpg

Dobro ne bih ja sad bas pricao o brendovima, jedno je proizvodni logo a nesto drugo logo sajta. Marketing obe kompanije zna zasto su menjali ili zasto nisu menjali, ali jedno je sigurno, to nisu radili odmah posle prvog "rodjendana", a ni drugog, (mm ima 1.5 ;D).
Ovaj logo je elegantan, jasan, zanimljiv, moderan i u potpunosti prilagodjen ciljnoj grupi. Jednom recju: odgovara. Pogotovo ako se uzme u obzir da se radi o online moto forumu/zajednici, a ne multinacionalnoj kompaniji.
Ne postoji logo koji ce se svima dopasti, sto je i zdravo u neku ruku, ne vlada jednoumlje. No, kako smo narod kome uvek nesto smeta ali nikada zapravo nismo bili spremni da sami nesto promenimo, mislim da ne treba dalje forsirati ovu pricu o promeni logo-a.
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

zVuk

tako je........treba premestiti ovu temu u kantu za smece....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kanarinac

Citat: hpg poslato 23 Jun, 2012, 14:48
Citat: Kanarinac poslato 23 Jun, 2012, 14:03
@hpg ...

Ne vredi, koliko god puta da procitam temu, i dalje isto razmisljam. Ono sto tamo vidim je da ti shvatas da je za logo potrebno duze vremena rada i truda (kada uporedis sa 5 minuta "klepanja"), ali ne vidim da shvatas da se dizajneri tim poslom bave da za hleb, a ne iz pukog hobija i zadovoljstva. Pa tako, cini mi se, ocekujes od njih da se angazuju i utrose svoje vreme, trud i znanje da izmene nesto sto se tebi ne svidja. Iako je ovo Balkan pa je sistem usluga za uslugu i dalje dosta zastupljen, ipak treba imati neku granicu sta je realno ocekivati, a sta je vec naivno. Mislim da se i Nadalina dosta susretala sa ovim, evo ti prevedi mi ovo, ti znas engleski, ti ces to lako/brzo ;D Ali cisto sumnjam da bi neko otisao kod Farbacha i dao mu motor ili deo motora, i rekao: Na, farbaj! :)

Citat: Kanarinac poslato 23 Jun, 2012, 14:03
ja bih cak malo uprostio

Eto, imas mesec dana da naucis da uprostis, niko te nece klepati po prstima niti se smejati kad postavis nesto. Uprosti, redizajniraj, uradi kako ti mislis da treba ;)

Citat: Kanarinac poslato 21 Jun, 2012, 20:34
Citat: easy poslato 21 Jun, 2012, 15:55
logo je krsh

E stvarno, a sto ne bi poradili na logou malo? Ovaj mi je od pocetka bzvz, bezivotan, i kao da ga je neko klepao za 5 minuta.

Sad ce neko da kaze ako umes uradi bolje, ali nije valjda da medju nama nema dizajnera i spustajnera?


Ti si jedan od onih kojima je ovo bilo namenjeno. Ako ne znam nesto da uradim kako treba ne guram se da uradim. Dao sam predlog, jos nekoliko ljudi se javilo i slozilo se. Sad kad se otvorila tema odjednom je svima logo najlepsi i najbolji i niko nece da ga menja. Ako necete da se menja logo, brisite temu, ostavite ovaj koji je, bas me nesto boli kurac.

A da, a ti sto rade samo i iskljucivo za pare i nece da ucine nesto zajednici sa kojom provode vreme, onda ni ne morraju da se javljaju. Ovo je posao za nekoga dobre volje i kome nije sve u parama i razmeni dobara. Ti si se raspisao kao da sam ja trazio da se uradi dizajn novog Porcshe-a, i da cu ja ili glavonje da na tome zarade milione, a jadnom i mucenom dizajneru koji je prolio krv i znoj da sredi logo, nista ne damo.  [doh]

noam chomsky

Cuo sam da se pravljenje logo-a prisvaja svakojakim, ali logo sam napravio ja. Drugarski. Ko se razume u to (a vidim da ovde ima nekih koji se razumejeu) treba da zna da sam probao da ubedim admine da ne treba toliko slova (puno ime i prezime) na logotipu, da mora biti jednostavniji, da mu trebaju dve boje (normal i negativ), da bude "drcniji", da bude prepoznatljiviji (a ne silueta motora koja je sazvakana pre 150 godina)...i tako dalje i tako blize...Ja sam probao logo da uradim kao dizajner ali posto sam to radio drugarski bio sam prinudjen da izadjem u susret adminima i "radim" kako oni kazu. Svasta nesto sto vi ovde govorite ja sam od pocetka njima govorio i cak sam im nagovestio da treba odmah da misle na te stvari (i na majce i na nalepnice i na zastave...itd) i da se s tim u glavi radi logo, ali ne vredi...Dobili su sta su trazili i zbog toga nisam stao imenom i prezimenom iza logotipa...Ovaj logotip nije dizajnesrko resenje niukom obliku nego proizvod neiskusnih zelja admina...Toliko...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

monsterbnt

Citat: noam chomsky poslato 23 Jun, 2012, 19:49
Cuo sam da se pravljenje logo-a prisvaja svakojakim, ali logo sam napravio ja. Drugarski. Ko se razume u to (a vidim da ovde ima nekih koji se razumejeu) treba da zna da sam probao da ubedim admine da ne treba toliko slova (puno ime i prezime) na logotipu, da mora biti jednostavniji, da mu trebaju dve boje (normal i negativ), da bude "drcniji", da bude prepoznatljiviji (a ne silueta motora koja je sazvakana pre 150 godina)...i tako dalje i tako blize...Ja sam probao logo da uradim kao dizajner ali posto sam to radio drugarski bio sam prinudjen da izadjem u susret adminima i "radim" kako oni kazu. Svasta nesto sto vi ovde govorite ja sam od pocetka njima govorio i cak sam im nagovestio da treba odmah da misle na te stvari (i na majce i na nalepnice i na zastave...itd) i da se s tim u glavi radi logo, ali ne vredi...Dobili su sta su trazili i zbog toga nisam stao imenom i prezimenom iza logotipa...Ovaj logotip nije dizajnesrko resenje niukom obliku nego proizvod neiskusnih zelja admina...Toliko...

Ma logo je ok bre. Kao sto i sam znas u tom poslu retko mozes da proguras tacno ono sto sam smislis i sto znas da je najbolje nego se prilagodjavas zahtevima korisnika. Ne treba bre dirati nista. Nije MM Pepsi ;)
Smrt SVIMA!!!!

nano

koliko sam ja skontao u drugoj temi ljudi se zalili za boju tankpada a ne izgled logoa? Da ne bude onako jednostavna sara pad-a [neampojma]

Charuga

Sta god da uradite, napravite nesto jedinstveno, upadljivo... a ne.....

mareskin

Citat: noam chomsky poslato 23 Jun, 2012, 19:49
Cuo sam da se pravljenje logo-a prisvaja svakojakim, ali logo sam napravio ja. Drugarski. Ko se razume u to (a vidim da ovde ima nekih koji se razumejeu) treba da zna da sam probao da ubedim admine da ne treba toliko slova (puno ime i prezime) na logotipu, da mora biti jednostavniji, da mu trebaju dve boje (normal i negativ), da bude "drcniji", da bude prepoznatljiviji (a ne silueta motora koja je sazvakana pre 150 godina)...i tako dalje i tako blize...Ja sam probao logo da uradim kao dizajner ali posto sam to radio drugarski bio sam prinudjen da izadjem u susret adminima i "radim" kako oni kazu. Svasta nesto sto vi ovde govorite ja sam od pocetka njima govorio i cak sam im nagovestio da treba odmah da misle na te stvari (i na majce i na nalepnice i na zastave...itd) i da se s tim u glavi radi logo, ali ne vredi...Dobili su sta su trazili i zbog toga nisam stao imenom i prezimenom iza logotipa...Ovaj logotip nije dizajnesrko resenje niukom obliku nego proizvod neiskusnih zelja admina...Toliko...

Potpuno razumem takvu situaciju. I ja sam uradio dosta drugarskih stvari ili stvari na koje nisam mogao da utièem, pa se zbog toga nisam ni potpisivao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

A da Noamu otkinemo desnu ruku.....kakav je on kurac manijak kad slusaq ove admine sisice ...trebao je da uradi po svome i zdravo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt


DaChaS

Mozda ako covek ima viska vremena da proba da uradi jedan logo cisto kako je zamisljao .... pa stavimo na glasanje

banditkg

mmmmmmmmmmmm ja tu nista ne bi dirao................. [cheers]

banditkg


Plazma Keks

aaaaaaa.... hocete da menjate logo da bi mogli da nam uvaljate druge majice sa novim logom! prevaranti! ;D

dzimika

evo moja firma menja logo vec 6 meseci unazad, mogu samo da kazem da su mogli da izaberu 15x bolji logo ali nisu jer je neko odlucio da je taj logo dobar za ono za sta njima treba
ovaj logo mozda samo treba uprostiti i nista vise

Kengur


Admin Robot


Kengur

Prelistaj temu, samo ce ti se reci... :D

monsterbnt

Kengur zreo za odmor.....poco prica sam sa sobom
Smrt SVIMA!!!!