Glavni meni

Majstorska radionica

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jun, 2012, 21:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Uvod.

Temu otvaram kako bi sa vama podeli smesne i tuzne momente u mom radu....neki ljudi umeju da unesu malo radosti a neki umeju da izazovu tugu....zavisi od talenta.
Dakle pisacu o zanimljivim likovima i jos zanimljivijim kvarovima na motorima.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Popsy
Uvek me nasmeje pojavom...a danas je na njegovu preporuku (od proslog puta sam mu naglasio da ne salje pandure kod mene u radnju) je neki KLE 500 trebao da stigne sa Novog Beograda. Devojka kupila klementinu koja je stajala kod Goshe u garazi ...paaa bar pet godina....Acimo potrpo u kombi juce i danas doterao kod mene u servis oko 14 h.
Ispricasmo se o revolucionarnim temama te odose.
Pola sata kasnije zove momak....predstavi se kao decko od te devojke koja je kupila motor....pita covek kad ce biti gotovo posto bi oni sutra ujutru tim motorom na zlatibor....to sto motor stoji pet godina, sto nije registrovan, sto su zastopali karburatori, sto ce verovatno kocnice da propadnu cim se zagreju, sto se ne zna kakve su gume, sto nije ulje zamenjeno.....nista to njemu nije bitno, covek resio da putuje sutra ujutru.
Ajde kao pogledacu dal moze da upali pa nek me nazove kasnije.
Posle popodnevnog umakanja u bazen iza kuce i sitnih zamena lanca bregaste i pakovanja deterdzentomobila (perlxov pegaso) bacih pogled onako sa dva metra na klementinu....pa ni kkljuc nisu poslali....Toliko sam se smejao kad je momak rekao da hoce da ujutru putuje, da su svi mislili da sam totalno poludeo kad sam krenuo da se presavijam od smeha....mora da ta klementina ima neko bezkontaktno paljenje.....posle me i Popsy zvao, i on i Sumar su se lepo ismejali...tako da je zabava potpuno zarazna.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Ti vlasnici KLE-ova nisu ni jedan u vinklu [dunce] [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Ajmo dalje. Nemoj da posustaje¹ kao sa putopisom :D

ЯЭВОЛУТИОН

A mogao bi i ti nesto pametno da napises....pa cak i za moto gp kasnis sa postavljanjem kladionice....kad smo kod toga odo da vidim
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ne postizavam. Od sledeæe subote sam "na odmoru," pa æu sve da odraim

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

aæimo

‚Dru¾e, slatko me nasmeja. Nisam ni provalio da nema kljuèa. Eto kad se organizuje deset babica.

Da sam znao da im se ¾uri na odmor, ostavio bi im motor negde u gradu, da ne biju put do tebe.

Pozdrav kralju.

Popsy

Sutra donosim kljuè... bolje je da ga ja donesem, ¹to je sigurno, sigurno je :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

mkt

hehehehhe i ova tema obecava zabavu

Lazic

ma jok, otkud ti to...:D

baha

Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

dr32

Opa nema putopisa,al evo nove zabave na pomolu  [watching]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

perlx

Jupii, dobicu stranu u ovoj temi  [slomljenzid]

AndreyRR

stranu da ali motorce ne  [rofl]

perlx


ЯЭВОЛУТИОН

Kako se El Detergente ne bi nasao uvredjenim, moracu i njegovu muku da ovekovaecim.
Dakle jednom davno, pre par meseci, El Detergente doterao njegov mali Pegaso sa rotax agregatom tipa 123, da se zamen karike i klip na agregatu, posto smo utvrdili da je stari klip spreman za penzionisanje. Klip PROX d pojacanje, posto je cilindar lepo pojeden ali jos uvek gladak i bez riseva....novi dihtunzi i sve je bilo gotovo relativno brzo. Perlx je pokupio motorcei otisao da se vozika...par dana kasnije zove me da mi kaze da mu je motor prolupao negde u topcideru. Otprilke tamo kod Milosevog konaka gde ga tramvaj sece...mislim park...gde se gej populacija okupla iz raznih razloga uvece.
Bio je dan pa se odvazih i sa prikolicom vezanom na kola odoh sa najcrnjim mislima po njega.
Na liinom mestu motor upali i radi kao sat....dakle nije prolupao, ali kako sam vec bio tu , natovarismo ga na prikolicu, i ja usput bacih Perlxa do kuce dok sam ja odslepao motor u radionicu da vidim sta se desilo. Sve sam prekontrolisao i dosao da zakljucka da Rotaks ima tendenciju kawasakisanja....odnosno razletanja magneta paljenja u svrhu secanja zica koje izlaze iz statora....i to tek kad se magnet zagreje.....zasto se to pojavilo tek posle zamene klipa, a magnet nije ni diran...pored klipa je samo zamenjeno ulje u agregatu i prestelovano kvacilo....
El Detergente posle duze potrage nadje magnet u blizini Beogrado kod nekog decka koji je rasturao RS125...posalje ovaj magnet i ja ga veselo montiram...motor naravno upali na prvu  i radi kao sat....dok se nije zagrejao i dok magneti nisu ponovo isekli zice na statoru.....koliko sam razumeo prodavac magneta se pravi blesav i ne javlja se....ali Detergente u svojim potragama dodje do zakljucka da isto paljenje nosi i KTM 125....sto je skoro istina..
To smo utvrdili na taj nacin sto je El Detergente kupio magnet od KTMa koji je legao na radilicu ko budali samar...motor je upalio ko mina ....jedino se obtaljka (koja je na sajlu) vrti u kontra stranu....dakle i motor se vrti u kontra stranu....doduse KTMu j magnet sa leve a Apriliji sa desne strane....sve odgovara....i AMAL SWEDEN....i SEM.....TYPE F....jedino prokleta strelica upucuje na to da je rotacija magneta obrnuta....dakle magnet je levi a ne desni.
Smatrao sam da ce to biti manji problem....zakrenucu magnet bez kajle u polozaj koji mu odgovara da bi imao odgovarajuce paljenje, uz pomoc stroboskopa potvrdicu da je mesto paljenja kako treba i to je to....medjutim ....zvrcka, kako god okrenem magnet on uvek pali previse rano...dakle mora original....
Na kraju Detergente kupuje treci magnet od Saleta iz Trstenika....stize magnet ali lepljen....valjda ce da drzi...zalepicemo i stari perlxov za rezervu....druge nema...jebala ga Aprilia

p.s.
Pre tri godine sam rekao da to govno nece vise nikada uci u moju radionicu....ove godine sam ih uradio bar pet....izgleda da sam previse popustljiv....nisam alav na pare jer neke pare na njima nisam uzeo, vec mi jednostavno zao ljudi.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Ma ima¹ ti dobru du¹u zato te zovu du¹manin.   :D                                                       
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Auu, nikad ti neæe du¹ica oprostiti... :D