Glavni meni

CBR 1100 XX Super BlackBird

Započeo Gile_ExtremeBoy, 11 Decembar, 2010, 11:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

-Honda CBR1100XX, (1137 ccm) poznatija kao Super Blackbird je motorcikl proizveden od 1996 do 2007. Devedesetih godina proslog veka, Honda je bila primorana da konstruise model koji bi konkurisao, tada neprikosnovanom ZZ-R-u 1100. BlackBird je bio u stanju da razvije 280 km/h sto i dalje nije bilo dovoljno da premasi maximalnu brzinu od ZX-11 od 283 km/h.

-1999god Honda znajuci da Suzuki planira lansiranje rakete na trziste, bila je primorana da redizajnira BlackBird-a i karburatore promeni Elektronskim sistemom ubrizgavanja, Ram-Air sistemom, rezervoar je povecan sa 22 na 24L a maximalna brzina uz mnogo napora dostize i preko 290 km/h.  

-2 godine kasnije tu titulu je preuzela famuzna Suzuki Hayabusa 1300 koja razvija 303 km/h.
-Suva tezina motora je 227 kg, a bez problema prelazi i po 100.000km
Ubrzanje:

0-100 km/h    2,8 sec    0-100 km/h    2,4 sec
0-140 km/h    4,6 sec    0-150 km/h    4,7 sec
0-200 km/h    9,2 sec    0-200 km/h    8,7 sec
              
Potrosnja:
   
brzina 100 km/h   -   5,3 l/100 km    
brzina 180 km/h   -   7,8 l/100 km    



....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

pit



             Sta reci ...raketa na dva tocka .Svidja mi se vise od konkurenata u klasi bez obzira sto je malo ''zgazilo ''vreme.

Gile_ExtremeBoy

Sto zgazilo vreme? Motor je privlaca, masivan, brz jedino sto ga ubija velika registracija..  :'(
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Che

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 11:23
a bez problema prelazi i po 100.000km

100K? Pa Cveletov xx ima skoro 200.
Bez vecih kvarova!

pit

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 20:50
Sto zgazilo vreme? Motor je privlaca, masivan, brz jedino sto ga ubija velika registracija..  :'(
Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 20:50
Sto zgazilo vreme? Motor je privlaca, masivan, brz jedino sto ga ubija velika registracija..  :'(
Malo" z
Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 20:50
Sto zgazilo vreme? Motor je privlaca, masivan, brz jedino sto ga ubija velika registracija..  :'(
g
Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 20:50
Sto zgazilo vreme? Motor je privlaca, masivan, brz jedino sto ga ubija velika registracija..  :'(
Malo" zagazilo" vrem znaci da Honda nije propratila novu busu,a zzr 1400 da ne pominjem

pit


Gavrolini

dugo sam sanjao ovaj motor mada zadnji put kad sam ga video malo sam bio i razocaran,nekako je dizajn podosta zastareo,jedan od retkih motora koji je meni mnogo lepsi na slikama nego uzivo. Ali zato honda X11 koja nosi identican agregat mi je i dalje zelja

Lazic

@pit:
kad stisnes CITAT, on ga odma` baci u ono prozorce na dnu, ali se ne primeti lako, tj nista se ne desi, pa stisnes opet, pa pomislis da baguje racunar, pa opet, pa se iznerviras sto nece, pa opet... [rofl] [rofl] [rofl]

Gile_ExtremeBoy

Ja odo sutra da gledam jednog, mozda ga i pazarim.  [srce]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

serbduck



    Malo mi fali da ga kupim...

   ...odlican... naslednik CBR1000F

... X 11 - prelep! ...
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

serbduck








   Naked verzija ili ti  -  X 11



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

gojko


Cale


gojko

Æale jesu li Akrapi made in Ada ili origigi??
Lepa je kao i onog dana kada sam ti je predao  [thumb_up]

Cale

 
Citat: gojko poslato 16 Februar, 2011, 18:52
Æale jesu li Akrapi made in Ada ili origigi??
Lepa je kao i onog dana kada sam ti je predao  [thumb_up]
Da imam "viska" 1000 eura otisao bih na jednu turu po Alpima.Ovo je radjeno u Adi kod Robike i mogu ti reci da sam prezadovoljan.Inace radili smo 4 u 1 .          O zvuku necu da ti pricam-u to ces se uveriti sam,isto tako i izgled.A motor,cini mi se ,ide isto kao i pre.Nisam osetio razliku.Ali brate,peva simfoiju ! [yahoo]

gojko

Ja sam stavio Serdareviæ WRC lonce 4-2 i zvukom sam skroz zadovoljan. Cini mi se da u ni¾em re¾imu rada je dobio na performansama, a na punom gasu ni¹ta novo..
Trenutno tra¾im prednji lancanik -1. Èisto da malo experimenti¹em sa potezanjem...


Cale

Citat: gojko poslato 18 Februar, 2011, 16:26
Ja sam stavio Serdareviæ WRC lonce 4-2 i zvukom sam skroz zadovoljan. Cini mi se da u ni¾em re¾imu rada je dobio na performansama, a na punom gasu ni¹ta novo..
Trenutno tra¾im prednji lancanik -1. Èisto da malo experimenti¹em sa potezanjem...


Znaci skinuo si fabricke sa katalizatorima ? Dali si jos nesto radio-gorivo,struja,vazhuh ?

gojko

PC je bio u planu, al zam zakasnio na rasprodaju :(
Mozda stavim ako naleti nesto...

Prvo ¹to cu da uradim je da oteram motor kod nekog da mi podesi zadnji amortizer prema mojoj te¾ini.

rboban

Citat: gojko poslato 18 Februar, 2011, 16:54
PC je bio u planu, al zam zakasnio na rasprodaju :(
Mozda stavim ako naleti nesto...

Prvo ¹to cu da uradim je da oteram motor kod nekog da mi podesi zadnji amortizer prema mojoj te¾ini.

Ne treba da teras daleko....... :)
Ride It Like You Stole It