Glavni meni

CBR 600 F (1,2,3,4,4i)

Započeo Gile_ExtremeBoy, 10 Decembar, 2010, 22:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

CBR 600 F
1987-1990

-Honda CBR 600 F, poznatija kao Hurricane na Americkom trzistu, bio je prvi sportski Hondin redni cetvorocilindras sa punim oklopom. Vodeno hladjeni agregat isporucuje 85ks, radi se o DOHC masini sa 16 ventila i 6-stepenim menjacem. Maximalna brzina je 222km/h, tezina 201 kg i rezervoar zapremine 16.5 L.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CBR 600 F2
1991-1994

-F2 po pocetku proizvodnje bio je najmoderniji sportski motorcikl u svojoj klasi. Agregat vodeno hladjeni DOHC sa 100 ks, 6-stepenim menjacem i maximalnom brzinom od 230km/h. Tezina motora je 208 kg, a zapremina rezervoara 16 L.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CBR 600 F3
1995-1998

-Treca generacija Hondinog Super Sportskog motora. Agregat vodeno hladjen DOHc sa takodje 105 ks, 6-stepenim menjacem i maximalnom brzinom od oko 250km/h. Tezina motora je 206kg sa svim tecnostima, a zapremina rezervoara je 16 L.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CBR 600 F4
1999-2000

-Cetvrta generacija ima vodeno hladjeni agregat koji isporucuje 110 ks i maximalnu brzinu od 260 km/h. Menjac je 6-stepeni, tezina motora sa svim tecnostima je 199kg i zapreminom rezervoara od 18 L.





CBR 600 F4i
2001-2006

-Redizajnirana cetvrta generacija ima promenjeni frontalni deo, prednju masku sa modernijim farom, elektronski sistem ubrizgavanja (PGM-FI) kojim je regulisana potrosnja i ravnomernija isporuka snage.





-Postoji i verzija pod nazivom CBR 600 F4i Sport sa drugacijim sportskim repom sa odvojenim sedistima.



....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Kengur

Ovo da dodam da imam f1 trenutno... Nismo se nesto previse druzili, ali u voznji iz Smedereva do kuce, lako se se oseti motor... Motor je veoma lagan za voznju, i poprilicno zivahan... Iskreno me je iznenadio, mislio sam da se vice po crnoj zemlji...

P.S. Dodaj i CBR 600 F4 sport... ;)

Havarisan

model f3 ima stariji i noviji model, stariji f3 se pravi 95 i 96, a noviji 97 i 98. ovaj sto si ti postavio je noviji, a ovo je stariji.

Gile_ExtremeBoy

Hvala vam, upravo radim ispravke i dodaci.  [thumb_up]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Gile_ExtremeBoy

Posto me konkretno zanima F4i, da li osim udobnog sedista ima jos neceg sto ga cini F? Da li je upravljac malo visi od RR?

Ono sto znam jeste da ima isporuku snage kao F jer vuce nizih obrtaja u odnosu na R.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Panta Zemunac

Gister Gile ako si voljan da nam baci¹ i koju paarametra¾u sa Hondom CBR 750...i ona je imala neki svoj razvojni put ali na kao 600!! [klanjam_se]

Gile_ExtremeBoy

CBR 750, prvi put cujem u zivotu..  [neampojma]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Kengur

F4i sport Sediste je iz dva dela. I ako se ne varam ima koji konj vise...

F4i, ima smao direktno ubrizgavanje ako se ne varam... Nek me ispravi neko...

Panta Zemunac

Pa hajde napravi me bolidom sa 45g....mislim nisam struènjak za bajkove ali ako ti koji postuje¹ ceo komplet 600 ne zna¹ ili nisi èuo za Hurricanu onda(a ima i Hurriicana 1000)!!! [ludak] [neampojma]

http://www.motorbikes.be/en/Honda_CBR_750_Hurricane_1988.aspx

Panta Zemunac


Gile_ExtremeBoy

750 nije za nase trziste tako da je nepotrebno pisati o njoj. Ko zeli vise da zna nek kopa po netu. 

A ima i 1000, dobro da si mi reko.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Panta Zemunac

Pa da za Amerièko tr¾i¹te se i zvala Hurricane!!...ne¹to nije bila nafilovana sa HP...kao i F1!

isterivac

Citat: Panta Zemunac poslato 11 Decembar, 2010, 00:20
Ovako izgleda novija...kada me veæ tera¹ da kopam po netu!!



Uploaded with ImageShack.us


http://marcelotunyng.flogbrasil.terra.com.br/foto16116711.html

Samo joj je jako ruzan ovaj prednji blatobran, sacuvaj Boze..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

UFF

Pa kakav je to problem?
Uzmes i sam ga isrojis kako zelis malo oko tog michelin znaka i vise nije ruzan ;)

isterivac

Ma ja
Citat: UFF poslato 08 Mart, 2011, 03:13
Pa kakav je to problem?
Uzmes i sam ga isrojis kako zelis malo oko tog michelin znaka i vise nije ruzan ;)
Ma da je imam, znao bih sta bih radio sa blatobranom :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

dr32

Dobra tema, a jos bolji motor... Po meni jedan od neprolazno lepih motora. Vozio sam 2 ova i milina jedna, udoban, ravnomeran rad, za moj ukus lepo povlaci, ma best buy.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

castor

F2 i F3 su mi najljep¹e jo¹ odavno...
It's the ride that matters, not the bike…

Cubric

Citat: Kengur poslato 11 Decembar, 2010, 00:10
F4i sport Sediste je iz dva dela. I ako se ne varam ima koji konj vise...

F4i, ima smao direktno ubrizgavanje ako se ne varam... Nek me ispravi neko...


Ista je snaga, jedina veæa razlika je u repu, i u jo¹ nekim sitnicama (FSport ide sa crnim ramom, veæi zadnji lanèanik za jedan zub na FS, i sl.)

Imao sam je skoro tri godine, do pre 15 dana. Dobar je motor, ali ne mogu reæi da bih ga ponovo kupio. Nije dovoljno udoban za onog ko ¾eli F, a nije ni dovoljno tvrd i stabilan za onog ko bi hteo R. Nit tamo nit vamo, jedino ¹to lep¹e izgleda od obiènog F4 (meni bar).

I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

dzoni tattoo

   imao f4 i sport,obicno su dolazili iz amerike...legenda :-)   sit se navozao,nikad nista,veoma lep motor,podvozan , majstora sam vidjao reda radi,odlican !

Gile_ExtremeBoy

Sto se tice modela F2, provozao sam malo jedan primerak iz 93god. Motor jako dobar za put, mali potrosac (5.5L na brzinama preko 100km/h). Sve reci su suvisne.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...