Glavni meni

Stipse...

Započeo pit, 09 Jun, 2012, 09:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

Citat: pit poslato 09 Jun, 2012, 18:29


                   Ovog sto pije Tuborg nema sanse da niko navuce...mislis da nismo probali nekoliko puta...jednostavno djon obraz.Mada u zadnje vreme smo ga odjebali skoro svi...kad sedne ponekad za moj sto vise ga ne pitam sta pije nego ga preskocim.
                  Inace ima tu pored letnje baste u niskoj tvrdjavi jedan semenkar ekstra lik ...e ovaj grebaros se navuko sad pored njega i celo vece kao nesto prica sa njim a u stvari mu izggricka za to veme kilo semenki.
PA BRATE DAL JE MOGUCE,E TAJ JE VEC ZA BATINE...AUUUUUUUUUUUUUU

mareskin

Citat: pit poslato 09 Jun, 2012, 09:59


            Tema je posvecena uglavnom onim facama  koje nikako da se uhvate za novcanik kad na njih dodje red a nikad ne odbijaju mufte klopu i pice. [cheers]
            Sigurno da imate takve u svom okruzenju...ja i previse pa cu navesti par primera.
             Secam se jednog lika znamo se godinama i uvek je na pitanje sta ce da popijes odgovarao pitanjem ''a el moze Tuborg''.Nekoliko godina je on bio u nekom mom drustvu i sad svako plati po neku turu a on NIKAD.Recimo kad polazimo i treba dsa se plati on ili ide u vc ili kao ustane da prica sa nekim. [glavazid]
\            To je nama ostalima bilo tolko smesno da smo jedva cekali kad ce da podjemo da gledamo njegovu predstavu.To se desavalo godimama i taj lik nije bio pod nekom kintom pa mu nismo uzimali za zlo....samo je postao predmet podjebavanja a da nije ni bio svestan.ALI pre nekoliko godina dobi mu tast i tasta neke pare iz Duvanske i lik otvori auto otpad i polako udej pod kintu.Mislim videlo se da se promenlo naesto nabolje u njegovom zivotu ali navika da ne placa je ostala ista.
\        Imam takvih gomilu ali aj da cujem neko vase iskustvo.

Kad sam poèeo da zaraðujem, poèeo sam i da tro¹im ;) Nisam gastarbajtersko dete kao veæina mojih roðaka, otac mi nije bio direktor ni lovator (kod njih dobije¹ piæe samo kad doðe¹ na slavu). Kad zovem na piæe ili veèeru, logièno je da æu da platim, a i inaèe sam ¹iroke ruke.
Imam u dru¹tvu par drugara koji se VRLO retko uhvate za novèanik (imaju mnogo vi¹e od mene), ali im to ne uzimam za zlo. Moj izbor je da platim, a njihov je da li æe da uzvrate.
Imam i par drugara koji nisu pri lovi, ali nisu grebatori. To su ljudi na koje uvek mo¾e¹ da raèuna¹, koji te nikad ne ostave na cedilu, koji su odlièno dru¹tvo. Jbg, ne mo¾e svako da zaradi toliko.

I postoje "drugari" grebatori koje ne volim. To nisu drugari nego seronje, ali njih izbegavam.
Ne brojim ture, ali ne moram ni da ih trpim u dru¹tvu.

Mo¾emo mi da sedimo i ispred prodavnice i pijemo piæe, nisam se rodio sa zlatnom ka¹ikom. Najbitnije je dru¹tvo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

Mareskin se nije rodio sa zlatnom ka¹ikom.

Hor Kolibri - Najlepsa mama na svetu nasli ga u kupusu,pa bruderu jos ti nije niko rekao kako si dosao na svet..  :P

pit

Citat: mareskin poslato 09 Jun, 2012, 18:57
Citat: pit poslato 09 Jun, 2012, 09:59


             Tema je posvecena uglavnom onim facama  koje nikako da se uhvate za novcanik kad na njih dodje red a nikad ne odbijaju mufte klopu i pice. [cheers]
             Sigurno da imate takve u svom okruzenju...ja i previse pa cu navesti par primera.
              Secam se jednog lika znamo se godinama i uvek je na pitanje sta ce da popijes odgovarao pitanjem ''a el moze Tuborg''.Nekoliko godina je on bio u nekom mom drustvu i sad svako plati po neku turu a on NIKAD.Recimo kad polazimo i treba dsa se plati on ili ide u vc ili kao ustane da prica sa nekim. [glavazid]
\            To je nama ostalima bilo tolko smesno da smo jedva cekali kad ce da podjemo da gledamo njegovu predstavu.To se desavalo godimama i taj lik nije bio pod nekom kintom pa mu nismo uzimali za zlo....samo je postao predmet podjebavanja a da nije ni bio svestan.ALI pre nekoliko godina dobi mu tast i tasta neke pare iz Duvanske i lik otvori auto otpad i polako udej pod kintu.Mislim videlo se da se promenlo naesto nabolje u njegovom zivotu ali navika da ne placa je ostala ista.
\        Imam takvih gomilu ali aj da cujem neko vase iskustvo.

Kad sam poèeo da zaraðujem, poèeo sam i da tro¹im ;) Nisam gastarbajtersko dete kao veæina mojih roðaka, otac mi nije bio direktor ni lovator (kod njih dobije¹ piæe samo kad doðe¹ na slavu). Kad zovem na piæe ili veèeru, logièno je da æu da platim, a i inaèe sam ¹iroke ruke.
Imam u dru¹tvu par drugara koji se VRLO retko uhvate za novèanik (imaju mnogo vi¹e od mene), ali im to ne uzimam za zlo. Moj izbor je da platim, a njihov je da li æe da uzvrate.
Imam i par drugara koji nisu pri lovi, ali nisu grebatori. To su ljudi na koje uvek mo¾e¹ da raèuna¹, koji te nikad ne ostave na cedilu, koji su odlièno dru¹tvo. Jbg, ne mo¾e svako da zaradi toliko.

I postoje "drugari" grebatori koje ne volim. To nisu drugari nego seronje, ali njih izbegavam.
Ne brojim ture, ali ne moram ni da ih trpim u dru¹tvu.

Mo¾emo mi da sedimo i ispred prodavnice i pijemo piæe, nisam se rodio sa zlatnom ka¹ikom. Najbitnije je dru¹tvo.



                   Ti si omasio temu ...ovde je rec o dezurnim grebatorima tj ljudima koji iz neke bolesne fore namerno nece da plate a vole da se prisljamce kad je dzabe.
                  Kazes kad ti nekog pozoves na pice ili  klopu da uvek i platis ....mislim to je logicno zar ne ,ne vidim kako bi drugacije.
                   Naravno ovde se radi o ekstremnim pojedincima koji imaju locu voze dobar auto, motor ,lepo se oblace ali imaju zmiju u dzepu.
                   Primera radi ja skoro svako jutro idem na kafu sa jednim bas dobrim drugarom koji sticajem okolnosti sada taksira....ja ga zovem i mada covek oce da plati ne dam mu zato sto znam da nema.Dovoljno je sto mi pravi drustvo....ali to nema veze sa ovom temom

SSZGO

meni nikad nij ebilo jasno "placanje tura"

plati brate svako sebi i gotovo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin

@pit
Mo¾da sam oma¹io temu, ali sam mislio na to ¹to si napisao.
Ma, bila dobra vo¾nja danas. Morali smo da odemo do Èaèka da kupimo konektor za kabal. Za dobru vo¾nju je potreban dobar razlog :D

@SSZGO
Ako svako plati po jednu turu, onda tako i ispadne. Svako plati sebi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

Citat: SSZGO poslato 09 Jun, 2012, 21:30
meni nikad nij ebilo jasno "placanje tura"

plati brate svako sebi i gotovo...
pa gde zivis ti keve ti,ko cigani svako svoju...ako izadjes sa drugarima koje volis onda zar je bitno...

UFF

Citat: pit poslato 09 Jun, 2012, 17:41
Citat: UFF poslato 09 Jun, 2012, 17:00
Hmmm ti koji rado placaju drugima ture ne bi trebali da misle o tome i broje ko je kome platip jer jebes ti to besplatno pice onda ako ce posle da te pljuje. Ako si jedan od onih koji broji onda. bolje svako sebi da placa cist racun i duga ljubav


                Ne kapiram tvoju reakciju...niti ja brojim ture niti sam nikoga licno prozvao...ovde je rec o grebarosima koji imaju kinte.Evo slucaja mog ''drugara '' kome je tesko da mi ponese kesu starih stvrai i suncobranm.
               Znamo se nekoliko godina.Dodjem kod njega kuci prvi put i ja ga vodim u kafanu na rucak.Dodje on kod mene kuci sa zenom opet ga ja vodim na rucak.Idemo na neku voznju grupnu ja platim rucak.Prosle godine dodje u moj kraj kao da idemo na nekuj voznju...uvece ja platim veceru....sutra se vozimo ceo dan jbg ja ogladneo diodjosmo u Nis aj na rucak opet ja platim.Pre 20 ak dana nelka voznja sa nekom ekipom svi placaju neko pice,neko klopu...kad dodje red na njega STIPSA nece nista da naruci a i zene ne sme od njega ni sok....ja naravno ogladneo ....kad da se plati on se kilavi...i naravno ja platim racun a on se kao ljuti sto ga nisam pustio on da plati.... [glavazid]Naravno da sam ga odjebo za sva vremena ....koj ce miu kurac takav druigar.....

Pa nisam ni ja na tebe mislio

Samo kazem da ako je takav jednostavno nemoj da jedes i pijes sa njim i gotovo.. ili ako je vec u drustvu sa vama uradis kao sto si i sam opisao - preskocis ga ;)
A on da ti sere i buni se ne sme jer bi ti to jedva docekao da ga napusis i saspes mu sve u facu..
Mada mi nije jasno zasto mu jednostavo ne kazes (kazete) posle porucene ture danas/sad je na tebe red da platis i gotovo



Citat: mareskin poslato 09 Jun, 2012, 18:57
Moj izbor je da platim, a njihov je da li æe da uzvrate.

Ne brojim ture, ali ne moram ni da ih trpim u dru¹tvu.

Mo¾emo mi da sedimo i ispred prodavnice i pijemo piæe, nisam se rodio sa zlatnom ka¹ikom. Najbitnije je dru¹tvo.

Bravo  [clapp]

pit



        Uffe i ''tuborg'' i '' suncobran'' su zavrsili emisliju kod mene.Temu sam otvorio jer me interesuju vasa iskustva a ne saveti kako da se izborim sa stipsama.Da sam hteo mogo sam davno da ih odjebem nego me interseovalo kolko ljudi daleko mogu da idu u svom tvrdicluku.



MIGE

mene mozes da zajebes 2x,posle toga tesko da cu da popijem pice sa takvim ortakom....nemam takvih drugara oko sebe...volim da platim a  ako nemam,sedim gajbi i to je to....desilo se par puta da drugari i ja podelimo 500 kinti za pivo na jednake casti...ako mi je pravi drugar i  nema kinte,nije problem,platicu ja 20x al sto mrzim sise....skoro saznam da mi je neki ,nazovimo ga prijatelj,poseduje par lokala,2 kuce na moru i 2 stana koja izdaje  [veryangry] [veryangry] [veryangry] par puta smo izasli na pice i platimo drugar i ja...ok,razumemo,nema kinte,vozi auto iz 90-ih trulenbanju i kapiram da nema....skoro mi rece drugar za njega smradinu,slucajno i on saznao...vesto prikrivao...auuuu ljudi moji,sto sam se ja iznervirao tada,kaze mi zena da sam bio kao rak crven u licu.....

Kengur

Ovo je ''dobra'' tema... I moze se pricati u nedogled :D

Ja iskreno samo sa par ljudi mogu da funkcionisem tako... Ostali, svi su bre GREBATORI.

Mada mene licno boli tuki, odjebao sam zadnjih par godina sve ''drugare'' tog tipa. Nisam stipsa, kad imam imam, kad nemam, nemam... Ne brojim, dam zadnji dinar kad imam... Jbg, niko se od mojih drugara nije kupao u mleku, ali neke stvari se moraju znati.

Sto se tice placanja ''tura'', kad su ljudi normalni isti Q izadje. Platio jednom nedeljno, ili placao svaki put zasebno. Sitna dusa nisam, tako da mi se Hebe za 500/1000din... Nit cu se obogatiti, nit cu ostati gladan...


apu

brate mili, ja sam navikao kad imam da tada i seoska kera jede keksa a kad nemam ne prihvatim cugu kad neko ponudi jer tada nemam da mu vratim turu kao ¹to je red.

ceo ¾ivot sam u kafani i tako sam nauèio iod malih nogu. zna se ¹ta je kafanski bonton.

a za te grebatore koji vi¹e od 3 puta izgrbave na foru... samo kadar srednjeg prsta :D

moja devojka je imala jednog takvog u dru¹tvu. jedne godine oni odu na more i on se 7-8 dana izvlaèio na "e imam samo 50 E aj plati da ne menjam za sitno"... sutradan su se nekako organizovali sa stvarima i njegov novèanik ostane kod drugog lika iz tog dru¹tva. krene ovaj matori da èa¹æava sve redom, celo dru¹tvo pa èak i stipsu koji bez blama i emocija naruèuje hajnekene.

kad je do¹lo da se plati ovaj "galantni gospodin" izvadi 50 E i ostavi i konobaru bak¹i¹ a stipsa pita posle pola sata "gde je mojih 50 E?"

pa popio si ih matori :D eto... razmenio je :D

lièno stipse izbegavam u bilo kom obliku...

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 09 Jun, 2012, 14:12
Citat: Gavrilo poslato 09 Jun, 2012, 14:02
I naravno, ®ENE NE TREBA DA  PLAÆAJU PIÆE !

...kakva si ti balkanska ¹ovinistièka seljaèina... ovo je èisto omalova¾avanje ravnopravnosti ¾ena...  ;)

Neko pravilo je da nikad ne vraæa¹ turu onom ko te je èastio. Milion puta su meni plaæali piæe, isto toliko i ja drugima, ali nikad se ne trudim da vratim onima koji mi plate piæe. Ne optereæujem se time. Isto tako ne jedim se ¹to sam nekom platio piæe. Nisam pozajmio, èastio sam, nema ¹ta da mi vraæa. Kad mi je to velika stavka i treba da brinem, onda pijem ispred radnje, samo da bude opu¹teno. :)


Inaèe, kad izaðem sa drugaricama, èesto se napijem kao prase od tura koje sti¾u za na¹ sto od raznih njihovih udvaraèa. Milina!  ®ivela diskriminacija ¾ena!   [cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

Citat: apu poslato 09 Jun, 2012, 23:59
brate mili, ja sam navikao kad imam da tada i seoska kera jede keksa a kad nemam ne prihvatim cugu kad neko ponudi jer tada nemam da mu vratim turu kao ¹to je red.

ceo ¾ivot sam u kafani i tako sam nauèio iod malih nogu. zna se ¹ta je kafanski bonton.

a za te grebatore koji vi¹e od 3 puta izgrbave na foru... samo kadar srednjeg prsta :D

moja devojka je imala jednog takvog u dru¹tvu. jedne godine oni odu na more i on se 7-8 dana izvlaèio na "e imam samo 50 E aj plati da ne menjam za sitno"... sutradan su se nekako organizovali sa stvarima i njegov novèanik ostane kod drugog lika iz tog dru¹tva. krene ovaj matori da èa¹æava sve redom, celo dru¹tvo pa èak i stipsu koji bez blama i emocija naruèuje hajnekene.

kad je do¹lo da se plati ovaj "galantni gospodin" izvadi 50 E i ostavi i konobaru bak¹i¹ a stipsa pita posle pola sata "gde je mojih 50 E?"

pa popio si ih matori :D eto... razmenio je :D

lièno stipse izbegavam u bilo kom obliku...
[rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

Citat: cbrr1 poslato 09 Jun, 2012, 21:53
Citat: SSZGO poslato 09 Jun, 2012, 21:30
meni nikad nij ebilo jasno "placanje tura"

plati brate svako sebi i gotovo...
pa gde zivis ti keve ti,ko cigani svako svoju...ako izadjes sa drugarima koje volis onda zar je bitno...

Kod mad¾ara je to uobièajeno. Konobar mo¾e svakom da donese poseban raèun èak. :)
I vraæaju kusur do poslednjeg dinara.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DaChaS

#35
jedna drugarica koja je iz ovih krajeva ali zivi u iIzraelu od pocetka devedesetih mi je pricala kako je tamo naj normalnije da lik pozove ljude u restoran da proslave njegov rodjendan ....svi mu donesu poklone i svako plati svoj racun ....ali to nema toliko veze sa stipsama koliko sledeca prica

kod nas je uvek bilo veliko drustvo i  uvek se pilo celo vece i na kraju kad stigne racun to se podeli na to koliko nas ima ...e sad posto ja ne pijem uopste alkohol i jednostavno ne nalivam se ono popijem 1-3 pica zavisi  kako kad ali sam redovno placao kao i oni koji su popili ...7-8 itd tura sta znam ipak su mi to bliski ortaci i nisam to gledao kad imam......

e sad u takvom drustvu uvek se nadje jedan 'Drugar' koji se jednostavno svaki put kad treba da se plati ...covek nestane ...ma propadne u zemlju covek kao nindza kad baci ono dimno sranje :D.

E sad ide prica bilo je neko veselje i naravno celo drustvo za stolom ...i dolazi muzika za nas sto svi se vesele i u jednom trenutku njemu ispadaju pare iz dzepa drugar to vidi ..uzima pare ...daje mu i govori brate daj muzici naruci pesmu ....ovaj naravno narucuje pesmu neznajuci da daje svoje pare i tu krece smejanje jedno 10 minuta kad smo mu rekli sta je smesno i da je platio sa svojim parama lik je toliko zapenio da je to bio haos ...samo mu je ortak onako kidajuci se od smeha rekao a oces da placas muziku sa tudjim parama  :D :D :D

Lazza

ili sam ja mnogo pijan ili ne kapiram sta je ko kome rekao i uradio :)
I may be dumb, but I'm not stupid.

DaChaS

mnogo si pijan :D

Uncle Bob

Ja sam jampi al,ti si za sve pare. :-[ [cheers]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Pre otprilike 15 aestak godina skupilo se dru¹tvance iz osnovne ¹kolice kafana apsolutno romantiènog naziva Jugopetrol kraj Tuznog bulevara ba¹ta muzika ovo ono nekoliko nas se dogovori da ispalimo najveæu stipsu nad stipsama MILANA ZIVKOVIÆA zvanog miæa istina èiji otac je u jo¹ zlatno doba komunizma  bio gen.direktor Gradskih poslastièarnica ona fora bonovi jto itd. naèi lik je uvek imao suvarak kolko,oæe¹ al.lak¹e mu bilo izbiti zub nego dinar iz dzepa  elem mi ga nalozimo da ga èeka riba ispred klozeta i da oæe ne¹to da prièa sa njim kad je on oti¹ao na sudar sa baba seranom mismo mu svi komplet i mu¹ko i ono drugo dali po begubezanju posle dva tri dana dok je jo¹ radio pokojni Veèiti mladozenja na krstu nismo mu verovali da smo ga zajebali- sumnjièio nas je da smo organizovani ,mislim i posle 20 god da nam nije zaboravio
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM